2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Dr öyle dedi gece genelde alerjiden tıkanır dedi ama napicam daha bilmiyorum nevresimleri 60 da yıkadım yunluleri Kaldirdim cold mix aldım. İnce bir yastık kullanıyorum .Genede tıkandı dun
Halı var mı odasında? İstersen onu da kaldır.Pek bi bilgim yok ama geçer inş. 🙏 Onun içinde sizin içinde çok zorlayıcıdır eminim.

Kizlar disimde enfeksiyon varmış antibiyotik kullanmam lazım 6 saat emzirme dedi eczacı da emzirsin dedi agumentin yazmis ne yapsam ki biberon almaz asla kaşıkla mi versem mamayi? Sutunu sağ dedi sonra emzir 6 saat sonra

Kizlar disimde enfeksiyon varmış antibiyotik kullanmam lazım 6 saat emzirme dedi eczacı da emzirsin dedi agumentin yazmis ne yapsam ki biberon almaz asla kaşıkla mi versem mamayi? Sutunu sağ dedi sonra emzir 6 saat sonra
Benim doktorum emzirebilirsin dedi bana da augmentin verildi enfeksiyon dan dolayı

Yani çok kayıyor canım ya veya kafasını öne getiriyor iyice kambur duruyor arkaya yaslanmıyor. Doktor tummy egzersizi önerdi bir de demire başlattı(kabız yapınca bırakmıştım) bu ikisiyle çözülür dedi. Hemen paylaşıyorum. Sadece 3 gün tadım dedi. Alerjik bebek olduğu için yoğurt vs şimdilik yok gelecek ay konuşacağız. Bu sebzeleri buharda pişirip püre halde olacak, kıvamı da birkaç damla ya anne sütü ya formül süt ya da zeytinyağıyla verilecek. önce 1 çay kaşığı, sonraki gün 2, sonraki gğn 3 çay kaşığı verip sonra yeni bir sebze deneyeceğim. Seviyor diye 10 kaşık falan verme sindiremez bağırsakları dedi. Havuç, kabak, tatlı patates, semizotu, ıspanak. Önce sebzeler sonra ise meyveler. Elma, armut, muz. Bunları nasıl verebileceğimi söylemedi ama. Zamanı geldiğinde soracağız mesajla
İspanak icin 8. Ay oneriliyor, içindeki bir maddeden dolayi alerjik bir besin, bilgin olsun cnm yine de sen bilirsin ☺️
Dr öyle dedi gece genelde alerjiden tıkanır dedi ama napicam daha bilmiyorum nevresimleri 60 da yıkadım yunluleri Kaldirdim cold mix aldım. İnce bir yastık kullanıyorum .Genede tıkandı dun
Ben de alerjik demiştim cnm sana, bence de oyle. Muhakkak tikayacak bir seyler vardir. Halı, deterjan, toz, polen, yedigin bir besin vs.
Bir de birden cok fazla miktar verme besinleri, bazi bebekler doyma durumu hissetmeyebilirler, ne kadar versen alirlar. Bu ac olduklarini göstermiyor. Benim oğlumda da ne kadar versen yiyecek gibi bir potansiyel var ama vermen gereken miktar belli neticede, bağırsakları mideleri hazir değil. Yuklenmemek gerek.

Bende yatak odasının perdelerini yikiycam ama sonuçta perdeleri 60 a atamam ki 40 a atcam mecbur...dün çok tikaliydi çocuk ya valla sinirim bozuluyor artık uykusundan oluyor
O zaman baya fazla tikaniyor sanirim

Gecmis olsun ben de yeni geldim bi dolgu yapıldı diğeri enfeksiyonlu
Gecmis olsun. İlaci kullaninca nasil olur bilgim yok ama discinin dedigi daha dogrudur. Ama surede baya fazlaymis kac gun kullanacaksin ? Benim birde yakin zamands yapilmasi gereken dolgu var 1-2 ay icinde ona giderim. Curuk cokta 🤦‍♀️

O zaman baya fazla tikaniyor sanirim

Gecmis olsun. İlaci kullaninca nasil olur bilgim yok ama discinin dedigi daha dogrudur. Ama surede baya fazlaymis kac gun kullanacaksin ? Benim birde yakin zamands yapilmasi gereken dolgu var 1-2 ay icinde ona giderim. Curuk cokta 🤦‍♀️
Ya 5 gun kullanilacak uzun bi sure eczacı sorun olmaz demiş, achoi achoi de kullanmış emzrirken ben 2 saate sagip dokucem sadece o sütü 6 saat imkansız dayanmaz emmeden

Geçmiş olsun canım. Geçenlerde bende kullandım antibiyotik dr um kullan dedi. Bebeğime bir etki yapmadi.

İspanak icin 8. Ay oneriliyor, içindeki bir maddeden dolayi alerjik bir besin, bilgin olsun cnm yine de sen bilirsin ☺️

Ben de alerjik demiştim cnm sana, bence de oyle. Muhakkak tikayacak bir seyler vardir. Halı, deterjan, toz, polen, yedigin bir besin vs.
Bir de birden cok fazla miktar verme besinleri, bazi bebekler doyma durumu hissetmeyebilirler, ne kadar versen alirlar. Bu ac olduklarini göstermiyor. Benim oğlumda da ne kadar versen yiyecek gibi bir potansiyel var ama vermen gereken miktar belli neticede, bağırsakları mideleri hazir değil. Yuklenmemek gerek.
Teşekkürler canım uyarı için doktor onu yazmış da. Zaten yazın onu vermem heralde. Ben bir ek gıda kitaplarımı tadımlar için çalışayım :-) zaten acelem yok bebek hem prematüre hem de 6.ayın içinde daha. Anca tadım yaparım koca 1-2 ay boyunca

Augmentin kullanırken ben emzirdim doktor emzirebilirsin demişti, ama o günden beei bir belimizi doğrultamadık çocuk hep hastalandı ishal bağırsakta lökosit falan. Benim ilaç tedavim bitince o antibiyotiğe başladı bu sefer. Onla mı alakalı ondan da emin değilim tabi. Ama antibiyotik tedavisi boyunca emzirmezsen de bu kez meme reddi olabilir. Ben olsam emzirirdim heralde sonuçta sezeryan sonrası da ilaç kullandık hep

Halı var mı odasında? İstersen onu da kaldır.Pek bi bilgim yok ama geçer inş. 🙏 Onun içinde sizin içinde çok zorlayıcıdır eminim.
Halı aklıma gelmemişti sağol cnm
Hicbirsey olmaz bende kullandım sagmadim dişçimde sorun yok dedi.zdten düşünsene doğum sonrasi antibiyotik kullaniyoruz
Canim bence sizde alerjik bi sey var,bu arada bebegi alerjisi olan bi arkadaşa özelden oglandaki egzamayi atabilir miyim anlar mi?
Anlar bence..

Fazla vermiyorum cnm bir çay kaşığı toplasan peynir yarım çay kaşığı yumurta az ogurt

Teşekkürler canım uyarı için doktor onu yazmış da. Zaten yazın onu vermem heralde. Ben bir ek gıda kitaplarımı tadımlar için çalışayım :-) zaten acelem yok bebek hem prematüre hem de 6.ayın içinde daha. Anca tadım yaparım koca 1-2 ay boyunca
Aynen ben de 2 haftaya baslayacagim artık bakalım tam 6 oluyor o zaman, tadimlarla gecer 2 ay, sonrasi kismet artik insallah sever 🤭 bir kere avokado tattirmistim bayıldı devamıni istedi hep 🤣

Yaa kızlar nasıl 4-5 kullanıyorsunuz bizimki 8 kilo şuan ve 6 XL sleepy sıkıyor iz yapıyor ben anlamadım bu işi yani…
Ve ben de katlayarak kullanırım karnına çok çıkıyo bez büyük gibi ama bacakları özel bölgesini çok sıkıyo iz yapıyo :KK43:
Bu bez numara işi bi değişik ya
Slepyy mi 5 kullanıyorsun. Bebiş kaç kilo .benimki ona yakın ama 4 numara iyi sanki 5 çok büyük olur gbi.

Bu arada kizlar birkaç gün önce on disleri çıktı oğlumun 🧿🧿

X