2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Al benden de o kadar. Tatlı yemediğim gün yok...cok moralim bozuluyor.evde oldukca yiyorum doğum kiloma birkac kilo kaldı malesef
Ek gıda alan bebeklerde 4 aylıkken baslatiyorlar. Kizimda meme arti mama alıyordu 4.5 aylikti başlatmıştı drumuz...ama birsey dicem o meyve lifleri yumuşak gıdalar için değil mi

Kizlar ben oğlumla daha bebek arabasına koyup bir tür atamadım ya,ne zaman niyetlensem hep hafta sonu soğuk,bi yere giderken de hep arabayla gidiyoruz,merak ediyorum cocuk ne yapacak dışarı çıkınca bebek arabasında.Bu gidişle bahar gelmeyecek...Bir de gece düzene girdi biz de ama ben gunduz cok bunalıyorum bazen,kısa kısa uyuyor uyanınca da hep kucak istiyor.Monoton resmen hayatim...

Ya inan 8 senelik evliligimde degisim olsun gideyim yada annem babam onlar gitmem lazim dusuncesiyle gittim. Ayni annem ustune devasa siddet. Ben hep uzuldum ya inan son yasananlara kadar. Annemden ufacik birsey gorunce hemen eridim ben o kadar ihtiyac duydum sevgisine. Senle ben anliyoruz birbirimizi ne yazik ki insallah kizlarimiz mutlu olurlar. İnsallah bu gidisin cok guzel gecer. Huzurla donersin yuvana. Bizim memleket o zamanlari serin olur garanti. Ama evet ramazan ayi acisindan cok iyi ben ilkinde de tutmamistim simdi de tutamam. Oyle fiskiran bir sutum yok cunku gunu kurtara kurtara geciriyoruz gunleri. Tutmam gereken cok orucum var ama ilkinden 3 sene

Benimde durum 3 haftaya kadar ayniydi. Kizlari uyutmayi basarigim anda kendimi tatli ne varsa yiyo buluyordum sinirden stresten simdi tam diyet yapiyorum diyemem ama aralıklı oruc diyorlar ya aksam 7 den sonra yemiyorum sabah 11 civarina kadar. Dun cok aciktiktim mesela. Bugunde aksam 8 de bitti yemek ama hic yoktan iyidir diye devam ediyorum. Ben 20-22 kg kadar almistim dogum sonra ilk zmaanlar dikkat ettim kilo veremeyince daha cok sinirim bozuldu yedim

Ya bir de kendini anne sütü destekleyici doktor olarak görüyor ne bileyim amaç moral bozmak herhalde,sadece anne sütü veriyorum dediğim halde bunu diyor gidip mama dayayayim cocuga!
Tuhaf bi dr.muş.Gereksiz yere mama vermek sıkıntı oluşturabiliyor mesela meme reddi yaptı bizde.Sonrası da emmeyi bırakmıştı oğlum.Ben çocuk alerji dr.una anne sütü veriyorum dedim süper dedi.Bana moral oldu açıkçası diyet yapıyorum ama sabrımı artırdı böyle olumlu bi tepki.Hiç az yada çok almış mı diye bi soruda sormadı.☺

Üzülme canım verirsin kilonu.Sağlık en önemli şey şu hayatta zaten.Ben eski kilomun dahi altındayım.Yiyorum ama yakıyorum sanırım hayatım boyunca hiç fazla bi kilom olmadı.Yapı meselesi tamamen.Bebeğim komikti o yüzden çok sıkıntılı süreçler geçirdim.Gece 3 e kadar gezdiriyordum oda da.Geçen nasıl tansiyonum kan şekerim düştüyse bayılacak gibi oldum. Zor mutfağa attım kendimi birşeyler yedim.Emzirmek beni bayağ zayıf düşürdü ben zayıflamak istemiyorum halbuki

İnşallah en önemlisi onların mutlu olması İnşallah sağolasın bilmiyorum artık huzurla mı sinirle mi dönerim seni çok iyi anlıyorum ama benim tepkim genelde üzüntü değil sinir oluyor ağlamayı hiç sevmiyorum.bence sen de üzülme mesafeni koru şiddete meyilli insanlardan ne kadar uzak dursak o kadar iyi.üzüldüğüne değmez artık bir şeylerin değişmesi için çok geç bence.bu saatten sonra sevgi değil mesafe istiyorum öyle ufak sevgi şeylerine inanmıyorum sadece babamdan çektiği için üzülüyorum bir şey demiyorum.artık sevgiyi bize eşimiz çocuğumuz verir ya da kimse vermesin kendimizi sevsek yetmez mi senin de baya varmış tutman gereken bu sene ben de tutamam galiba.seneye yemek yemeye başlayacaklar o zaman daha iyi olur sanırım
Canısı ben diyeti açtım nokta nokta kanları doktor önemsemiyorum dediği için az da olsa yemeye başladım.bu zamana kadar kanamayı çoğaltan bir yaş pasta bir de yoğurt oldu onları kestim.yersem bir kaşık yiyorum.peynir az az yiyorum ufak ufak kanları görmezden geliyorum.pişmiş şeylerin içinde olunca da az az geliyor.doktorumun bir şey diyeceğini düşünmüyorum belki bağırsakları alıştırma açısından daha iyi olur böyle.31 inde gidicez bakalım

Gidince yazarsın canım iyi haberle dön inş..Umarım bağırsakları alışır artık bebişlerimizin.☺ Ben yoğurt hiç denemedim.Ayran gözümde canlanıyor bi de kaşarlı tost

Hemanjiyom dedi 2 yaşına kadar geçermiş kremi yokmuş tedavisi varmış araştırcam yinede bakalım
Merhaba benim kızım da yanağında bu leke ile doğdu.Şu an 20 aylık biraz soldu ama tamamen geçmedi henüz.Büyüyünce geçer diyorlar umarım öyle olur.Ilk zamanlar benim de çok canım sıkılıyordu şu an gözüm lekesini görmüyor bile.Allah sağlık versin çaresine bakarız artık geçmezse.

Tıpta adı Şarap lekesiymiş geçici değil çaresi lazermiş sizinkide öyle büyük ihtimalle

Merhaba teyzeleri benim oğlumda 21 Kasım da 35 haftalik 2.300 Gr doğdu çok şükür toparladık güzel kilo alıyordu ki idrar yolu enfeksiyonu geçirdi onunla beraber emmeme başladı. Hastalık geçti yalnız meme reddi devam ediyor bu ay çok az kilo aldı galiba meme reddi durumunda neler yapıyorsunuz çok fenayım artık

bide bebek arabasına alışmayadabilir sonradan. Büyüdükçe aklı erdikçe. O da var

Gidince yazarsın canım iyi haberle dön inş..Umarım bağırsakları alışır artık bebişlerimizin.☺ Ben yoğurt hiç denemedim.Ayran gözümde canlanıyor bi de kaşarlı tost
İnş yazarım azcık da olsa dene istersen bütün bezlerine yansımaz tek bezde az çıkıp geçer
çok güzelmiş güle güle kullansın kuzucuk markası ne

Sanki bizi anlatmışsın, geçen hava sıcaktı yürüyüşe çıktık uyuyordu arabada hiç sorun çıkmadı, ertesi gün tekrar çıktık uyanıktı durmadı ağladı kucağa aldik sonrada havalar düzelmedi hiç çıkamadık arabası ile sevmezse diye korkuyorum valla
Gece bizimde uykular idare eder ama gündüz uykuları kısa kısa, yarim saat 20 dk max 40 dk, uyanıkken hep kucak istiyor.oyun halısında ana kucağında 5 dk duruyor sıkılıyor arada uykusu gelmeye yakin kanguru ile gezdiriyorum uyuyor 1 taşla 2 kuş vuruyorum

Ben uykusunda emzirdim ilk 4ay meme reddi yasadik önce uyutup sonra emziriyodm uyanınca uyku sersemiyle emziriyodm. 4ayin sonunda geçti. Bazen ayakta bazen pilates topunda zıplayarak bazen karanlık sessiz odada.. cok yıpratıcı bı süreç. Allah kolaylık versin

İnş yazarım azcık da olsa dene istersen bütün bezlerine yansımaz tek bezde az çıkıp geçer

çok güzelmiş güle güle kullansın kuzucuk markası ne
Joie önerildi burda bende araştırdım o markadan aldım joie LX Ayaklı Mama Sandalyesi diye geçiyor e bebekte

Ben dışarı cıkamıyoruz diye başta evin içinde arabada gezdiriyordum sonra cıkmaya basladık bu sefer tekerlekleri silip arabayı dezenfekte edip evde yine gezdirmeye devam ettim ama artık biz bayaa bayaa dışardayız arabayla silmekle temizlenmiyomuş hissi oluştu çok kullandığımdan artık evde süremiyoruz bebek arabasını dışarıda aglıyorsa sizde bi önce evde deneyinn G Germinal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…