2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yedigimizden oluyor galiba ama diyette vernedi ben de kortizonluyu kullanmak istemiyorum ama ins mecbur kalmayiz eczaci bile 3 gün sadece incecik sürün deyince korktum
Bugün yine doktırdaydık huzursuzluk tavan bu kötü hastalık yüzünden
Doktora hangi kremleri kullandığımı vs anlattım kortizonlu krem kullanmadan geçmez bu dedi son çare aldım eczacı tanıdıktı baya tembihledi aman çok az sür 5 günden fazla sürme cildini inceltir dedi korktum
bide doktor coresatin diye Bi krem önerdi ilk izlenim olarak beğendim bepanthol den daha iyi yumuşattı cildini binkaç günde belli eder sonucu tabi kabullenmekten başka çarem kalmadı

Bizim de geçtiğimiz cumaydı aşı pazartesiye gelirsin dedi ebe
Uyku ateşin düşmesini sağlıyo bence 3 buçuk saat kadar uyumadı huysuzlandı biraz zorla uyuttum uyuyunca düştü ateşi 37 ye çıkmıştı çok şükür.. 2.ay aşısı neydi öyle ya kabus gibiymiş

Rezene de arttırır sütü ama humana hoşuma gitti tadı da güzel internette 60 a düşmüştü aldım eczanede 100 tl idi

Kesinlikle insan mutlu olamiyor o zaman son gunlerin keyfini cikar bizde de durum ayni gitmedik. Bu yaz gidermiyiz gutmezmiyiz bilmiyirum acikcasi.
İyi daha varmis insallah sagliklari yerinde olsunlarda
Gidin değişiklik olur gerçi ben şimdi bir haftalık biletimi ayarladım.canımı sıkarlar mı acaba tarih değişikliği yapsam mı diyorum
Daha öncede yazdim cildiye yani dermatoloji görmeli senin bebisi..cocuk druyla boşa vakit harcama derim

Bende bir deneyeyim baru gerçi emzik tutmayı bilmiyor dusuruyor hep
benimki de öyle ama ne hikmetse uyurken tutabiliyor..
Bizim bu cuma.uyumak bebelere iyi geliyor da bir uyusalar.tüm gün toplam 1 saat anca uyudu.ve şimdi içerde ağlıyor.akşam yemeği bile yiyemedim.eşim işte.yoruldum bağırarak pış pış dedim korkup daha çok ağladı. 2 ay aşısında huzursuzluk fazla olunca calpol vermiştim iyi gelmişti ama şimdi ne olcak hiç bilmiyorum rabbim tüm bebelere güzel uyku versin
Evet nette daha uygun birkaç gün rezene içiyim işe yaramazsa netten alayım ben de

Son yasananlardan sonra bilmem naparim. Daha mi az kalmak jstiyorsun ? Yol kac saat canim ? Otobusle bebekle zor oluyor 1 hafta kal degsin. Fazlada kalma psikolojin bozulur biliyorum ben eskiden sik gidiyirdum bebekle en fazla 9 gun kalmistim hep bir hafta kaliyordum. Sonra pandemi girdi 1 kezde oyle gittim o tam bir eziyetti yolda maskeyle

Ben de çok uğraştım ama bitiyo gibi sanki erva da toplam 1 saat hatta 45 dk uyuduğu bile olmuştu 1 gün içinde gündüz uykusu olarak

İyi ayrılmadınız dimi evet daha az kalıyım diye biletimi öne çektim 5 gün kalıcam.doğru bildin uzun kalınca sinir kat sayım yükselerek dönüyorum pandemi de o boğucu maskeyle iyi gitmişsin benim nefesim daralıyor diye burda bile dışarı çıkmıyordum.bebekle ilk kez gidicem orda durur mu nasıl olur bilmiyorum.otobüsle bebek çok zor olur hem fiyat olarak da arada 60lira falan var sanırım.10 saat sürüyor uçak aldık eşim götürüp ertesi gün dönecek.
Bizimde 1 hafta kaldı size katilmamiza
1 haftanın tadını çıkar gece boyu kalkıp durdum hayır işin garibi yenidoğanken bile böyle değildi uyudum mu uyumadım mı anlamadım yat kalk salak oldum
Ben de çok uğraştım ama bitiyo gibi sanki erva da toplam 1 saat hatta 45 dk uyuduğu bile olmuştu 1 gün içinde gündüz uykusu olarak
bitsin tabi birimiz rahatlasın en azından.bir ay kadar sürebiliyormuş bakalım bizim ne zaman bitecek

Merhaba anneler sizlere bir sorum olacak. Bebegim 2 gundur sesli bagirsak hareketleri ile sesli kaka yapiyor hatta biraz sıvi gibi. Kusma hep vardi refluden suandada artarak devam ediyor. İştahi az bebegimin acikcasi korkuyorum. Bugun 4.kakasi normal mi bu?

Evet hic.. gecen birsey atti annem bende seni cok seviyorum canim annem yazdim cvp bile yazmadi buna. Gonderdigi seyide babam gondermis oda bana gondermis bu 20 gunluk surecte cok zor seyler yasadik ikimizde ama ilk kez cocuklugum canimi yakmiyor o gunden beri. Onceden her dusundugumde hickirarak aglardim. Belkide sonradan yine ayni acitir bilemiyorum. Konusuyoruz ama gayet soguk konusuyoruz. O yuzden bilmiyorum bayramlardan birinde gidermiyiz.
Ahh ahh kendimi gectim kucucuk yavrumada taktirmistim ee o zaman ne kadar korkuyorduk malum 8 saat otobus evden cikmak taksi vs derken daha uzun sure taktik baya uzun sizin ucaksa cok iyi otobus olsaydi bile suan daha rahat olur ya. Bizim ucak ile gitme ihtimalimiz yok havalimani yok umarim Ece emmeyi reddetmez ucakta bol bol emer ucak oldugundan hic gozun korkmasin ne oldugunu anlamadan inersiniz. İnsallah hava guzel olur keyfini cikarirsiniz bayramda bu sene baya erken oluyor

Günaydınlar kızlar 4 aylık olacaz oturtuyor musunuz Bebişlrinizi
3.5 aylıkken basladim cnm takip ettiğim dr 3 aylıktan itibaren öneriyor yavaş yavaş denemeleri
Bizimde bi ara o sıklıkta oldu anne sütü ile beslenmede normal diye biliyorum cnm...ama kusma da var ishal de varsa enfeksiyon olabilir...Dr görse iyi olur derim

Kızlar ataktan kaynaklı uykusuz gecelerden dolayı mı bilmiyorum ama ben feci sağlıksız besleniyorum bu aralar .. neredeyse doğum kiloma tekrar ulaştım. Sütüm olsun diye proteinli besleniyorum her sabah yumurtamı yetim akşam etimi de ama her akşam makarna, pilav ,tatlılar, gofretler, hamurişi, hamburger, pizza .. hayatımda yemediğim şeyleri yiyorum.. yaz geliyor bi dur demem lazım ama duygusal açlık sanırım sizlerde nasıl durumlar ??

Herkese merhaba
Bugün 4. Ay kontrolümüz vardı. Bir süredir meme+mama şeklinde devam ediyoruz. Bu ay kaşık mamaya başlayın dedi doktor. Bir de şu meyve-sebze emzikleri oluyor ya delikli, ona havuç vs. Sert bişeyler koy emsin dedi. Çok erken değil mi bunlar için? Bana çok erken geldi.
Bir de Demir damlası başladınız mı, kaç damla kullanıyorsunuz?

Sevmeyi bilmiyorlar değişik kafalar bir şey beklememek en güzeli boşver gitmek istemiyorsan da gitme.bazı şeyler yaşanması belki de hayırlısıdır bak bu sayede artık ağlamıyorsun..valla benimki evlenene kadar bana hakaret edip durdu bu saatten sonra kızım dese de güzel cümle kursa da hepsi yalandan.içimden gelmiyor öyle seviyorum annecim falan demek.tipimi giydiğimi yaptığımı hiçbir şeyi beğenmiyor çocuğum olmuş bu saatten sonra onu da geçmişi de takamam.görmediğimiz sevgi bağını çocuklarımızla yaşayalım Sizin de yol baya uzunmuş çocuğa takılması daha kötü olmuş uçak büyük rahatlık oluyor.ama dediğin gibi emerse inşallah her yerde havalar güzel olur da hepimiz keyfini çıkarırız aynen mayısa bir şey kalmadı erkenden gelmesi daha iyi öyle kavurucu sıcaklar görmeyiz geçen sene oruç tutamıştım bu sene emzirirken tutsam sütüm azalır mı bilmiyorum ne yapsam
iyiki pizzaya hamburgere ete zam gelmişte yiyemiyorum bunlar yokken kilo almaya başladım ama çok da umrumda değil kilo alınır verilir aşırı olmadıkça dert değil.yeni doğum yaptık sayılır emzirmeye devam ettiğimiz sürece yememiz lazım süt olsun.duygusal açlığımı kızımla dolduruyorum 3 öğün ne bulursam yiyorum tabi bizde her gün tatlı et abur cubur yenmiyor
Günaydınlar kızlar 4 aylık olacaz oturtuyor musunuz Bebişlrinizi
Kısa süreli az az oturtuyorum zaten rahatsız olunca kendini geriye atıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…