2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Uykusuz bir gecenin daha sabahı oldu .. günaydınn .. uyumayan bebe yapmışlar.. ben fabrika ayarlarına geri dönmek istiyorum.. hergün, bu gece daha iyi olacak diyorum ama daha da kötü oluyor .. dün gece neredeyse hiç uyumadı benim bebe.. uykusuzluktan gözünü açamıyor.. uyutuyorum yatağa koyunca uyanıyor ağlayarak.. huzurlu olsa ışığı yakıp oturacaktım ama hep bi ağlama huzursuzluk..ayakta salladım, evde dolaştık, enson çarşafta bile salladık eşimle .. ama yok.. kabus gibiydi.. kahvemi içiyorum şimdi ama kahve mi beni içiyor ben mi onu belli değil

Hmm hurma denedim ama pek bi değişiklik olmadı.Trabzon hurmasıda pazarda vardı hep hiç deneyemedim.Bilemiyorum ama bu ay belli olur kilo alımından pek alamadı gibi.
Yavas yavas aldigi kilo axalabilir canim artik buyuyor
Bana birisi tavsiye etti cok iyimis kurusu da henüz almadim ama ven hurma kuru incir kayisi arada tuketneye calisiyrm
Kuru incir falanda yiyorum ama onlar etki etmedi sanki taze hurma kadar
Doktor yanlis hatirlamiyorsam 1. Ayda kontrol etmisti
Uff gecsin gitsin ya insaj gercekten uykusunu alamayinca cok mutlu olamiyor. Oyle uykucu biride degilimdir her dakika yatayim uyuyayimda diyemem ama uykusuzlukta cok zor evet mutsuz bulut daha iyi oldu umarim ama haftaya degisir kesin. Kis ayinda mi dogdun ? İnsanlar dogduklari mevsimi severlermis. Ben nisan ayinda fogduk ve ilkbahar benim ayim hava guzel olunca sebepsiz yere mutlu oluyorum. Sen sehir disina cikicam dedin annenlere mi gideceksin bayrama ?
Yarın 4 ay kontrolü ve aşımız var umarım iyi geçer huzursuzluk yapmaz.bu ay mızırdanmaktan etrafı izlemekten emmedi pek.yarım saat 1 saat emen kız gitti 5dakikada bırakan biri geldi.kilo aldı mı bilmem
Almistir insallah canim bizim bu ay azalmis ama saglik ocagi normal dedi alt sinirda almis sadece ama buyuyorlar artik
Benim umudum yok ya bitecegine cook zaman var onumuzde sanirim. Ama gittikce guzel olacagina niye gittikce kotu oluyorlar cok sinir bozucu afiyet olsun

Baktığında anlaşılan bir şey o internetten de bakıp karşılaştırabilirsiniz
Benim büyük oğlumda var doğduğu gün muayene de doktor farkedip hemen söylemişti

4ay 13 günlük ama dil bağı olsa meme reddi olmazmiydi

Meme reddi yok tam tersine memeye düşkün arkadaşlar nadir oluyor meme reddi...kilosu masallah çok iyi..sadece dilini çıkaramıyor diye takıldım.. takipte kalayım hepinize teşekkürler
Cildıyemi verdi kortizonlu kremi cnm...İnş şifa bulursun gecmezse sür bence...

Cocuk doktoru verdi canim

Yedigimizden oluyor galiba ama diyette vernedi ben de kortizonluyu kullanmak istemiyorum ama ins mecbur kalmayiz eczaci bile 3 gün sadece incecik sürün deyince korktum

Bu ne saçmalık ya 9 kilo olan hem doğum kilosu yüksek olması lazım hemde her ay fazla kilo alması lazım doktorlarda uçtu artık

.
Bizde dün çarşafla salladık yok işe yaramıyor karanlıkta bir saatlik uğraş sonucu uyuttum.sabaha kadar uyanıp durdu.
ben çok uykucuyum uyumayınca başım ağrıyor mutsuz oluyorum ekimde doğdum sonbaharı da kışı da çok severim o tez doğru.senin tam tersine soğuklarda mutlu oluyorum Evet annemlere gidicez hamilelik çocuk derken nerdeyse 2 senedir gitmiyoruz.
Sınırda da olsa iyi bence artık 1 kilo alsın kaygısı taşımıyorum dediğin gibi büyüyorlar sınır altında olmasın yeter cumaymış bizim kontrol eşim demese gidiyorduk

4.ayda başlanıyor genelde bizede verdi kusarsa verme 6 ayda başlarız dedi eğer hala kusmaya devam ederse test yaparız demiri iyiyse kullanmazsın dedi. Şimdiden depoların dolması gerekiyormus.
Ben de 6 da başlamak istiyorum ya zaten 5-6 gümde bir kaka yapıyor tamam kabız değil ama süre daha da uzar diye korkuyorum:-/
Bizimki erken doğdu diye kırkımız çıktıgından beri kullanıyoruz ferrum ismi. İçer içmez kusuyor yaradığı kadarıyla artık...
o kadar erken başlanabilir miymiş hiç duymamıştım canım. Kusuyorsa sevmemiştir belki markasını değiştir seveceği bişey ver yoksa ilerde travma olur hiç içiremezsin
Öyle olmuş gerçekten de

Bu ne saçmalık ya 9 kilo olan hem doğum kilosu yüksek olması lazım hemde her ay fazla kilo alması lazım doktorlarda uçtu artık
Ya bir de kendini anne sütü destekleyici doktor olarak görüyor ne bileyim amaç moral bozmak herhalde,sadece anne sütü veriyorum dediğim halde bunu diyor gidip mama dayayayim cocuga!

Kızlar yatarak emziriyordum tam uyumak üzereyken memeyi çekip emziği verdim tuttu.uyanıkken henüz tutamıyor ama böyle de çok iyi oldu.siz de deneyin
Süt arttırmak için rezene aldırdım bakalım faydası olursa yazarım

4.ay demir kan ilacımız vegaferon bizim bunu verdi elime ebe tadını beğenmeyebilir 4 damla vercekmişim 1 tane ver yavaştan başla dedi

Canim emzik emme süresinden çalar 4. Ay ataklarinda Red yapabilir hatta,ben hiç emzik vermedim.Emzirme danışmanları emzigi asla önermiyor,kullanirken bu ihtimali düşün derim.

Yarın 4 ay kontrolü ve aşımız var umarım iyi geçer huzursuzluk yapmaz.bu ay mızırdanmaktan etrafı izlemekten emmedi pek.yarım saat 1 saat emen kız gitti 5dakikada bırakan biri geldi.kilo aldı mı bilmem
Biz de bugün aşı olduk şimdilik bişey yok ama tetikteyim kontrol ediyorum inşallah atlatırlar ateşsiz
Humana kullanmaya başladım ben 1 haftadır çok iyi geldi uyuyamıyodu açlıktan

Biz de bugün aşı olduk şimdilik bişey yok ama tetikteyim kontrol ediyorum inşallah atlatırlar ateşsiz

Humana kullanmaya başladım ben 1 haftadır çok iyi geldi uyuyamıyodu açlıktan
Geçmiş olsun bizim cumamış aşı karıştırmışım inşallah ateşleri olmaz Humana aldırmaya yolladım eşimi.bulamamış aktara gitmiş bunu vermişler.internetten sipariş edicem.benimki de gece zırt pırt kalkıyor uyku gerilemesi falandır ama aç kalma ihtimalini de göze almıyım.siz de işe yaramasına sevindim darısı bize

Biz de atağın sonuna geliyoruz artık yavaş yavaş bir gece güzel uyuyor bir gece uyumuyor yabi saat başı kalkiyor. Valla internete uyku gerilemesi yazdım okuduğum şeyler dehşete düşürdü beni vay efendim 4. Ay uyku gerilemesi kendi kendine geçmezmis, destekli uyumaya aliskinsa hep sık uyanirmis falan iki gün sonra terapim var psikologuma soracağım bu işin aslını durduk yere sinirlerim bozuldu. İnşallah geçer gene güzel uyur geceleri gündüz uyumamasina alıştım da gece çok zorluyor. Öfke sorunu yaşıyorum gece sık sık uyandığında bir de 4 te uyanıp bir buçuk saat kadar ayakta kalıyoruz yani. O da çok sinir bozuyor.

Kesinlikle insan mutlu olamiyor o zaman son gunlerin keyfini cikar bizde de durum ayni gitmedik. Bu yaz gidermiyiz gutmezmiyiz bilmiyirum acikcasi.
İyi daha varmis insallah sagliklari yerinde olsunlarda

Tez zamanda biter umarım bizim gerileme saat başı kalkma ağlama sonra tekrar uyuma. uyanık kalmazdı sukur son iki gecedir kalkmiyor sık sık umarım geçiyordur diyeyim.Gunduz kısa uyuyor 45 dk en fazla bizim bir de...

Cocuk doktoru verdi canim
Daha öncede yazdim cildiye yani dermatoloji görmeli senin bebisi..cocuk druyla boşa vakit harcama derim
Bende bir deneyeyim baru gerçi emzik tutmayı bilmiyor dusuruyor hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…