2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydın güzel anneler.. Biz de Bir uykusuz gece daha eksildi .. kaldı 1879954400 uykusuz gece . 4 ay olduk, gece uykusu uzar yazıyor her yerde ama bizde tam tersi oldu son 2-3 haftadır gece uykuna geçmiyor . gece saat 11-12-1 ne zaman uykusuzluktan bayılırsa artık zorla geçiyor. Ama yine uzun uyku yok..nerdeyse saat başı uyanıyor. Kaçta yatarsa yatsın sabah 6 da kesin uyanıyor zaten.. 100. gün ters etki yaptı bizde 100. günden sonra daha da bozuldu benimki

Çoğu bebişimizde çıkmıştı. Ama dediğin gibi doktorlar bile önemli görmüyor. Çok büyük çoğunluğu geçiyormuş. Sizin de öyle olur inşallah canım.
Insallah canim ya, bakalım. Acelesi yok kardiyolog icin dedi, ne zmn gotururuz bilmiyorum. Belki bi rutin 4. Ay kontrolunu de olup öyle gideriz. Bulunduğumuz sehirde yok.

Anladım canım deneyebilirim.Sabah kalkış kaçta oluyor peki?
08.00, 08.30 gibi uyanmalı mutlaka. O zaman en geç 21.00de uyuyor. Ben rutinimizi yazayım;

08.00, 08.30 uyanış
10.00, 10.30 ilk uyku
12.00, 12.30 uyanış
15.00, 15.30 ikinci uyku
17.00, 17.30 uyanış
20.30, 21.00 gece uykusu

Banyo yaptığı günlee uyku süreleri daha da uzayabiliyor.

Arkadaşlar uykuları bozulmuş, huysuzlukları artmış, meme emmek yerine etrafı izlemek isteyen bebelerin anneleri 4. Atakta olabilir misiniz? Geçirdiğimiz 3 atak döneminde ben oğlumda bariz bir farklılık görememiştim ama bu atağı ilmek ilmek yaşıyoruz en uzun ve en zoru diyorlardı zaten. Derin uyku beklemeyin diyorlardı bu dönemde hakkaten de öyle oldu. Sizlerde nasıl durumlar? 28 ekim doğumlu oğlım ve yaklaşık 5-6 gündür girdi atak dönemine

Muhtemelen 4. Atak dönemindesiniz. 5.ay güneşli günler diyorlar her şey güzel olacakmış

Benimki de o saatlerde bi şekerleme yapıyor ama dayanamıyor mutlaka uyuyor sonra da 21.30 dan sonra gece uykusuna başlıyor.8 de uyusa cok mutlu olacağım ama nerede...Sabah da en geç 8 de uyaniyor
O şekerlemeden sonra uyuyabilirse çok iyi bebekler onu uyku sanabiliyorlarmış dinç bir şekilde 2-3 saat dayanan var, benimki öyleydi. O şekerleme için ağladığını biliyorum ama direnip bıraktım. Bu arada 8de uyursa sabah en geç 6.00da uyanır o da zor olmaz mı güne başlama açısından? Gerçi erken başlamaya hep çok özenmişimdir ama zayıf noktam benim de uyku

Nette çok araştırdım o kadar ince bulamadım. Bende aldım içini açtım iki yastik yaptım ondan cnm cok ince oldu
Bizde bugün saat başı uyandık en son yataga aldım babası salona

Bizde 28 Ekim dogumluyuz. Gece uykuları felaket nerdeyse saat başı kalkiyo. Çok huysuz asla kendi kendine oyalanmiyo sürekli bı mizmizlik. Gündüzde tık sesine uyaniyo

Nette çok araştırdım o kadar ince bulamadım. Bende aldım içini açtım iki yastik yaptım ondan cnm cok ince oldu

Bizde bugün saat başı uyandık en son yataga aldım babası salona
Kokumuzu aldığı güvende hissettiği için mi ya oğlumda bizim yatakta çok iyi uyuyo ama alıştırmak da istemiyorum sabaha karşı alıyorum yatağa baya iyi uyuyo

Her durumda sabah 7 8 arasi uyanıyor canim erken uyusa en azindan daha rahat ederim,her gece 22 de uykuya girmiş oluyor kesin bazen kalkıp miziklaniyor geri uyuyor.Bakalim büyüdükçe daha düzenli olur umarım,gunduz uyanıkken hep kucak istiyor ama belim ağrıyor artik

Hii benimki 1.5 aydan beri donderiyo şimdi kaldiyor iki koluyla kendini ama komple dönme henüz yok

Benim kız uykuda kusup boğazında kaldığı için doğduğundan beri yastıkla yatırıyorum.hala uyurken arada ağzına geliyor.gündüz uyanıkken düz zemine koyuyorum ama uyurken yastığa alıyorum yoksa uyuyamıyor alıştı fıstık

Bizde 28 Ekim dogumluyuz. Gece uykuları felaket nerdeyse saat başı kalkiyo. Çok huysuz asla kendi kendine oyalanmiyo sürekli bı mizmizlik. Gündüzde tık sesine uyaniyo
Bizde 26 ekim. Aynı durumdayiz
Kokumuzu aldığı güvende hissettiği için mi ya oğlumda bizim yatakta çok iyi uyuyo ama alıştırmak da istemiyorum sabaha karşı alıyorum yatağa baya iyi uyuyo
Benimki yatakta da bazen çok kalkiyo. Ben oturarak emzirmekten yorulduğum için alıyorum yataga emdirirken uyuyirum. Alışsın istemiyorum ama çarem yok

Benim oğlanların arası 7.5 yaş

Dene canım arada emzik. Benimki arada alıyor canı isterse
9-12 için çok erken değil mi ya.. bir önden gitsen hadi 6-9 giydirmiş ol yani
Ben genelde ordan alıyorum canım tam ayına göre cuk oluyor bize kalıpları şuan 2-4ler kısa gelmeye başladı 4. Ayı doldurucaz iki üç güne. Artık 4-6 falan alıyorum
Tamam canım teşekkürler
Hm tam kalıp, ayına uygun. Panço küçük gerçekten bizimde ordan aldiklarimiz az kullanıldı
Evet ya.böyle beklemiyordum valla 3-6diye kaldırmıştım dolapta yer tutmasın diye bir çıkardım ki küçücük. Üzüldüm vallahi yazık oldu

Çok ince kullanıyorum geceleri doğduğundan beri ama bazen kullanmıyorum gündüz uykularında
Maşallah
Kızlar bugün bebeğimizi sipaya götürdük gerekten tavsiye ederim o kadar cirpindiki tüm stresini attı sanırım arkasından yapılan bebek yağlı masajla çok rahatladi eğer imkanı olan varsa denesin
Ben de 6.ayında götürmeyi düşünüyorum

Kızlar bugün bebeğimizi sipaya götürdük gerekten tavsiye ederim o kadar cirpindiki tüm stresini attı sanırım arkasından yapılan bebek yağlı masajla çok rahatladi eğer imkanı olan varsa denesin
Evet biz de goturmustuk 50gunluk filandi, arkadaslar hediye olarak spa karti vermisti, önümüzdeki haftalarda yine gideceğiz cok sevmistik biz de birkaç seansta cok daha iyi olyormus kuzucuklar rahatliyormus.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…