2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Aslinda çok takmıyordum taki bir arkadaşim okulda oğlumla çocuklar kepce kulak diyip dalga geciyorlar diyince üzüldüm ve takmaya başladım
Evet benim de aklıma geldi öyle olur mu diye.bazı çocuklar çok acımasız ben bir aydır düzeltip duruyorum hafif düzeldi.elimden geleni yapıyorum olursa da saçıyla kapatırız konuşuruz bir şekilde çözeriz problemi ne yapalım.bir şeyi ne kadar düşünürsek o kadar büyüdüğünü fark ettim düşünmüyorum artık

Validemin çenesi durmaz üç gün geçim etmez kimseyle ki lafına karşılık laf verirsen maalesef geçim olmuyor alıştım artık 10 sene oldu He deyip geçiyoruz aynı evde yaşıyoruz yinede mesafeden şaşmam çünkü aile kalabalık ona dilde yarışamam konuşmayı çok seviyor bende hiç sevmem 10 yıl içinde neler yaşadık Diğerleri şıp diye karşılık veriyor gelinleriyle küsmezse oğullarıyla küser yine geçim etmez bir yere gidince yokluğu belli oluyor rabbim bilsin yeter. Ortanca oğlum fenaydı hala öyle ki validemin gözünün zıttı çok dua ettim büyük oğlum gibi olsun maşallah şimdilik bir sıkıntı çıkarmıyor

Elbette 10 yıl oldu Allah bilsin yeter ki annemin zıt karakteri alışmak zor oldu eşim için ailem için derken yinede Allah bilsin 3 çocuk doğurdum hepsine ben baktım doğumdan sonra bir çorba yapan olmadı 3 çocuklu ev demezsiniz evime her gün aynı saatte doğumdan sonra da o yemeği yaptım evini temizlerim çocuğumu okula götürdüm derslerini yaptırdım kimse bilmese de çocuklar biliyor şükür

Üç gün gidiyorum. Sabah sekiz akşam dört

Kızlar kendimizi strese sokmayalım inanın sadece zaman geçiyor iş güç ağlamak zırlamak derken günlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Üzmeyin kendinizi ortanca oğlum çok fenaydı çok aktif bebekliği oldu çocukluğu da öyle bir kere bile of demedim geçer diye diye 7 yıl oldu ve hala kendi başına yatıpta sabah kalkmış değil okula gittiği için 9:30 da yanıma alıyorum kızı beşiğe koyuyorum hafif loş ışık oğlumu uyutup yatağına alıyorum hop bir bakmışsın yine gelmiş tek bildiği korkuyorum tek yaramaz olsunda uykusu iyi olsaydı kızım kalkmıyor da gece en çok bunun yüzünden yatamıyorum yeminle alıştım eltimin oğluyla okula gidiyor artık herkes okuma yazma öğrendi o sınıfı birbirine katıyor öğrenmenler psikoloğa gönderdi öğretmen gidecek evlerine ders verecek diyor ki oğlum anne öğretmen derli evleri ne kadar dağınık der gitmez diyor bunun bilincinde en azından diyorum 8 9 10 alıyor öğretmenler seviyor ki yabancı bir ülkede yabancı ders kolay değil bu bana yetiyor

Valla ALLAH yardımcın olsun cnm

Ya kızlar bir kitap okuyorum bebeklerin uykuları üzerine...orda bebekleri en geç 19.30 gbi gece uykusuna yatirirsak gece daha iyi uyuyacagi yazıyor
Böyle yatipta güzel uyuyan var mı...bizim uyku saatimiz kızdan dolayı 9.30 civarı oluyor

Kızlar hm den kıyafet aldınız mı ben denemedim. Kalıpları nasıl büyük mü küçük mü nasıl alayım?
Pançonun kalıpları küçük geldi bana mesela. Üstünde yazan aya göre giydiremiyorum. 3-6 Aldığım kıyafet zıbınlar yalan oldu üzüldüm

Benimki de bugün ilk kez emzik kabul etti ve beşiğimde sallanarak uyudu. Ben de şaşkın ve sevinçliyim keşke hep böyle gitse

Bence tam tersi. Benimki bi ara hep o saate uyuyordu ve sık sık uyanıyordu sabaha kadar. Daha geç uyuduğunda daha uzun uyuyor bizimki . Ya da bana öyle geliyordur

Bendeki 3.6 ay zibini gayet genis dar kalıp değil tulumuda öyle. Bebeğim masallah tombis olmasına ragmen dar değil. Ama bu saatten sonra 9.12 ay alirim.Diğer markalarda 9.12 ay aliyorum zaten 8 kilo olduk
Benimki de bugün ilk kez emzik kabul etti ve beşiğimde sallanarak uyudu. Ben de şaşkın ve sevinçliyim keşke hep böyle gitse
Hadi ya bende emzik tekrar deneyeyim. Bi umut
Bence tam tersi. Benimki bi ara hep o saate uyuyordu ve sık sık uyanıyordu sabaha kadar. Daha geç uyuduğunda daha uzun uyuyor bizimki . Ya da bana öyle geliyordur
Umudumu söndürdün

Üç gün gidiyorum. Sabah sekiz akşam dört
Çok iyimiş valla senin adına sevindim
bizimde gündüzler daha iyi olmaya başladı ama kendi kendine uyuma diye bir şey yok tabi
Kızım geç uyuyunca daha iyi uyuyor

Sen nerde yaşıyorsun ki cnm
Çok iyimiş valla senin adına sevindim

bizimde gündüzler daha iyi olmaya başladı ama kendi kendine uyuma diye bir şey yok tabi

Kızım geç uyuyunca daha iyi uyuyor
O zaman hiç denemeyeyim bari

Ben genelde ordan alıyorum canım tam ayına göre cuk oluyor bize kalıpları şuan 2-4ler kısa gelmeye başladı 4. Ayı doldurucaz iki üç güne. Artık 4-6 falan alıyorum

8 buçuk bence ideal ama bizim de belli olmuyo bi ara 8 buçukta yatırmıştım fena değildi ilk gece ıykusu 4 5 saat sonra 2 saatte 1 uyanıyo ama günfüz uykusu yok tabi hep uğraşmalı ..sıkıntısı olunca 10 11 ı buluyo akşam bu aralar öyle mesela
Saatlerimiz genelde düzenli ama ya memede ya sallayarak. Nerdeee kendi uyucak
Ben de emzik verip yanında uzanıp başını okşayarak uyutuyodum 2 hafta öyle uyudu sonra düzenimiz bozuldu şimdi memede uyuyo ama geri o düzene alıştırcam onu.. yeter ki karnı tok olsun biraz da yorulsun uykudan bayılsın o haldeyken dediğimi yap bi de eee eee yi söyle biraz ağlayacak ama hiç pes etme bozma o anı öyle öyle alışır
Uykusu gelmeden yedir ki memede uyumasın uyursa da uyandır o yöntemle uyut ona alışsın ben öyle yapıyorum
Benim aldıklarım tam ayına göre hm nin

Hm tam kalıp, ayına uygun. Panço küçük gerçekten bizimde ordan aldiklarimiz az kullanıldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…