2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bebeklerinizi yatırırken yastık kullanıyomusunuz ne zaman kullanmaya başlayacaksınız biz hala düz zeminde yatıyoruz bide sürekli aynı tarafa dönüyo çeviriyorum daha ben elimi çekmeden aynı tarafa dönüyo

Saatlerimiz genelde düzenli ama ya memede ya sallayarak. Nerdeee kendi uyucak

Benimki de bugün ilk kez emzik kabul etti ve beşiğimde sallanarak uyudu. Ben de şaşkın ve sevinçliyim🤩😀 keşke hep böyle gitse

Çok iyimiş valla senin adına sevindim 🥰

bizimde gündüzler daha iyi olmaya başladı ama kendi kendine uyuma diye bir şey yok tabi 😄

Kızım geç uyuyunca daha iyi uyuyor
Ay dediğim yanlış anlaşılmış ben memede yada kucakta uyutuyorum beşiğine koyunca ıyanmıyır diye sevindim 😂 yoksa kendi kendine uyku nerdeee 😂

Bizim gece uykuya geçiş saatimiz sekiz dokuz arası genelde ilk uykusu 3/4 saat bir huzursuzluğu yoksa sonra net 3 saatte bir ama bu ara sık uyanıyor sabah da 7 de ayaktayız ☺️

8 buçuk bence ideal ama bizim de belli olmuyo bi ara 8 buçukta yatırmıştım fena değildi ilk gece ıykusu 4 5 saat sonra 2 saatte 1 uyanıyo ama günfüz uykusu yok tabi hep uğraşmalı ..sıkıntısı olunca 10 11 ı buluyo akşam bu aralar öyle mesela

Ben de emzik verip yanında uzanıp başını okşayarak uyutuyodum 2 hafta öyle uyudu sonra düzenimiz bozuldu şimdi memede uyuyo ama geri o düzene alıştırcam onu.. yeter ki karnı tok olsun biraz da yorulsun uykudan bayılsın o haldeyken dediğimi yap bi de eee eee yi söyle biraz ağlayacak ama hiç pes etme bozma o anı öyle öyle alışır
Uykusu gelmeden yedir ki memede uyumasın uyursa da uyandır o yöntemle uyut ona alışsın ben öyle yapıyorum

Benim aldıklarım tam ayına göre hm nin
Ağlamasına dayanamam cnm .kizimda 2yil uykusuz kaldım gene aglatmadim
Kızlar bebeklerinizi yatırırken yastık kullanıyomusunuz ne zaman kullanmaya başlayacaksınız biz hala düz zeminde yatıyoruz bide sürekli aynı tarafa dönüyo çeviriyorum daha ben elimi çekmeden aynı tarafa dönüyo
2. ayda kusuyor diye çok ince bir yastık yaptım iki kat pamuk koydum sadece.simdi ince slikon yastıkla yatıyor ama çok çok ibce
Ay dediğim yanlış anlaşılmış ben memede yada kucakta uyutuyorum beşiğine koyunca ıyanmıyır diye sevindim 😂 yoksa kendi kendine uyku nerdeee 😂
😁😁
Bizim gece uykuya geçiş saatimiz sekiz dokuz arası genelde ilk uykusu 3/4 saat bir huzursuzluğu yoksa sonra net 3 saatte bir ama bu ara sık uyanıyor sabah da 7 de ayaktayız ☺️
Bizimde ilk uykumuz güzel sonrası ikti saatte bir genelde

8 buçuk bence ideal ama bizim de belli olmuyo bi ara 8 buçukta yatırmıştım fena değildi ilk gece ıykusu 4 5 saat sonra 2 saatte 1 uyanıyo ama günfüz uykusu yok tabi hep uğraşmalı ..sıkıntısı olunca 10 11 ı buluyo akşam bu aralar öyle mesela

Ben de emzik verip yanında uzanıp başını okşayarak uyutuyodum 2 hafta öyle uyudu sonra düzenimiz bozuldu şimdi memede uyuyo ama geri o düzene alıştırcam onu.. yeter ki karnı tok olsun biraz da yorulsun uykudan bayılsın o haldeyken dediğimi yap bi de eee eee yi söyle biraz ağlayacak ama hiç pes etme bozma o anı öyle öyle alışır
Uykusu gelmeden yedir ki memede uyumasın uyursa da uyandır o yöntemle uyut ona alışsın ben öyle yapıyorum

Benim aldıklarım tam ayına göre hm nin
Aynen ilk uykusu iyi sonra sık uyaniyo bizimde

Kızlar gündüz uykuları düzene giren var mı? Bizimki yavaş yavaş beşiğinde uyumaya başladı sanırım 🙈 çok heyecanlıyım 😂 birisi 100 gün demişti 100. Gün başladı gündüz uyumaya tesadüf mü gerçek mi bilemiyorum 😂😂
O birisi olarak yine merhaba 😁 tebrik ediyorum insallah devami gelir 😁 bizde tutmadi bu kez. Bir sitede kullanici yorumu olarak okumustum kendisine doktoru soylemis ve dogru cikmis. Ayni bilgiyi baska hic bir yerde okumadim ve ilk kizimda tamda tutmustu 😍

Elbette 10 yıl oldu Allah bilsin yeter ki annemin zıt karakteri alışmak zor oldu eşim için ailem için derken yinede Allah bilsin 3 çocuk doğurdum hepsine ben baktım doğumdan sonra bir çorba yapan olmadı 3 çocuklu ev demezsiniz evime her gün aynı saatte doğumdan sonra da o yemeği yaptım evini temizlerim çocuğumu okula götürdüm derslerini yaptırdım kimse bilmese de çocuklar biliyor şükür 😂😂😂
Sabirli birisin maallah 😊

Kızlar gündüz uykuları düzene giren var mı? Bizimki yavaş yavaş beşiğinde uyumaya başladı sanırım 🙈 çok heyecanlıyım 😂 birisi 100 gün demişti 100. Gün başladı gündüz uyumaya tesadüf mü gerçek mi bilemiyorum 😂😂
Bizim de 100 günlük oluyor Mutlu bulutun bu yorumu benimde aklımda😊

4. Atak dönemine gireli 4
Evet sanırım var kısa uyuyor ama bi ağlama modu ardından sallama biraz uykuya geçiş oluyor.
Gündüz son uykusundan 17.30 gibi uyanmalıymış en geç bebek ki 20.30-21.00 gibi uykuya dalsın. Bizimki de 12den önce uyumuyordu. 17.30dan sonra 19.30da uykusu gelince yatırıyordum hopp 20 dk sonra uyanmış. Haliyle 12ye kadar duruyordu. Artık17.30da uyandırıp 20.30 olmadan yatırmıyorum. 21.00 gibi uykuya dalmış oluyor

Kizlar nasılsınız? Kontrollerde kalpte hafif üfürüm duyulan oldu mu? En son kontrolümüzde ilk kez duydu doktor, bir cocuk kardiyologu da görsün dedi. Yuksek ihtimal bsy cikmayacak, cocuklarin buyuk cogunlugunda duyuluyor dedi.

Gündüz son uykusundan 17.30 gibi uyanmalıymış en geç bebek ki 20.30-21.00 gibi uykuya dalsın. Bizimki de 12den önce uyumuyordu. 17.30dan sonra 19.30da uykusu gelince yatırıyordum hopp 20 dk sonra uyanmış. Haliyle 12ye kadar duruyordu. Artık17.30da uyandırıp 20.30 olmadan yatırmıyorum. 21.00 gibi uykuya dalmış oluyor
Anladım canım deneyebilirim.Sabah kalkış kaçta oluyor peki?

Benimki de o saatlerde bi şekerleme yapıyor ama dayanamıyor mutlaka uyuyor sonra da 21.30 dan sonra gece uykusuna başlıyor.8 de uyusa cok mutlu olacağım ama nerede...Sabah da en geç 8 de uyaniyor

Kizlar nasılsınız? Kontrollerde kalpte hafif üfürüm duyulan oldu mu? En son kontrolümüzde ilk kez duydu doktor, bir cocuk kardiyologu da görsün dedi. Yuksek ihtimal bsy cikmayacak, cocuklarin buyuk cogunlugunda duyuluyor dedi.

Çoğu bebişimizde çıkmıştı. Ama dediğin gibi doktorlar bile önemli görmüyor. Çok büyük çoğunluğu geçiyormuş. Sizin de öyle olur inşallah canım.

1 yaşından önce önermiyorlar. Hatta özel bi durum (reflü gibi) yoksa 2 yaşa dek bile önerilmiyor diye okumuştum. Ama 2 yaş çok geç gibi ya, o zamana dek yastıksız olur mu bilemedim. Ben ilk oğlumda ne zaman kullanmaya başlamıştım hiç hatırlamıyorum. Resmen unutmuşum ya 🥲

Doğduğundan beri kullaniyrm 98 günlük benimki dönmüyor hala normalmi acep
Daha vücuduyla bizde dönmüyoruz daha uyurken başını hep aynı tarafa çeviriyo onu demek istemiştim canım annemlere boynu yamuk olur hatta Bi tarafa daha eğik şimdiden boynu dikkat et diyorlar
Bende artık yastığa alıştırıyım diyorum ama puf pufda 2 sene önerilmiyo yazmış vallahi öyle meşakkatliymişki çocuk büyütmek böyle beklemiyordum 😃

1 yaşından önce önermiyorlar. Hatta özel bi durum (reflü gibi) yoksa 2 yaşa dek bile önerilmiyor diye okumuştum. Ama 2 yaş çok geç gibi ya, o zamana dek yastıksız olur mu bilemedim. Ben ilk oğlumda ne zaman kullanmaya başlamıştım hiç hatırlamıyorum. Resmen unutmuşum ya 🥲
Ne kadar var ki aralarında oğlanların gerçi ben şimdiden hamilelikle ilgili hatırlamakta zorlandığım şeyler oldu Bi arkadaşım hamile Bi kaç soru sordu hangi ilaçları içtin ne testleri ne zaman yapılıyor diye falan ama tamamen yorgunluğa bağlıyorum bu koşturmada normal bence

Gündüz ayağımda yastığa koyuyorum uyuturken seviyo da ama geri dalınca yastığı alıyorum Sibelim84 Sibelim84 de çok çok ince Bi yastık kullanıyormuş alıştırma olarak Bi deneyim

X