2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Arkadaşlar kanamalarınız ne durumda ya benim Bi 10 gün önce bitmişti 10 gün leke dahi olmadı fazla bugün tekrar kanamam var adet olmuşum gibi öyle birsey olabiliyor mu ya adet sancım da var
Benimde çok saçma oluyo bir hafta geldi sonra pede gelmedi WC de aniden boşaldı hep bir hafta da öyle oldu simdi de kan rengi değil kirli sarı renk çok az geliyo aniden geliyo anlamadm ben 20 gündür doğum yapali

Benimki de geçen gegirdiginde burnundan gelmisti

Uc ay normal canim wee biberonda kolay akisli oldugunda iki cekisinde akiyo gidiyo. Bez sayisina bak birde diger gogdumden akiyor diyorsun var demek ki

Sızıntı süt kesiği gibi kusması normal ama fışkırır tarzda olursa getir demişti doktor

Bi kere bizimde oldu ama devamı gelmedi. Çok fazla fışkırarak kusursa doktora danışmak gerekir sanırım. Ya benim bebem neden bu kadar emmiyo 5dakika emiyo tamam ya ağlar ya uyur. Çok nadir uzun emdiği.
Kilo alımı iyiyse boşver.çok yorucu böyle sürekli memede olması.sırt ağrısı da cabası

Bi kere bizimde oldu ama devamı gelmedi. Çok fazla fışkırarak kusursa doktora danışmak gerekir sanırım. Ya benim bebem neden bu kadar emmiyo 5dakika emiyo tamam ya ağlar ya uyur. Çok nadir uzun emdiği.
Benim oglan da oyle canim emiyor karnı doyunca bırakıyor asla memede kalmıyor saatlerce

Sab simplex kullanan arkadaşlar, nr kadar sürede etki etti?
İkinci gün aşağıdan pırt pırt hatta büyük adam gbi gaz çıkarmaya başladı ama yetmiyor ki gene ikiniyor gene ikiniyor
Benim oğlum kusuyor ama panik yapma bu normal ...sadece çok kusarsa fiskirirsa dr refluden şüpheleniyor. Benim şu an ayağımda ve mutfağa atom bombası düşmüş kadar daginik hiç derin uyumuyor ya kucakta gezmek istiyor ya meme...emmek onun için rahatlamak çünkü...resmen keş bunlar memekeş

İkinci gün aşağıdan pırt pırt hatta büyük adam gbi gaz çıkarmaya başladı ama yetmiyor ki gene ikiniyor gene ikiniyor

Bugün öğlen kullanmaya başladım, inşallah yarına etki eder. Ağlamaktan katılmaya başladı artık, ben de yıldım, ağladığında hiçbirşey yapasım gelmiyor, öylece duruyorum. Çocuk katıldı, mosmor oldu, annem aldı kucağına. O da benim kafayı yediğimi düşünüyor herhalde, getirip “baksana ne masum, insan buna kızar mı” diye bebeği gösteriyor.
Çaresizlik çok zor, ağlamasını durdurmak mümkün değil, gün içinde 20dk’dan uzun uykusu kalmadı artık ve bunun sebebi atak haftası mı, gaz mı, kolik mi bilemiyoruz. En çok sinirimi bozan da bu bilinmezlik…

Bence gazı vardır benim kızımın gazı oldukça emerek kendini rahatlatıyor.Ben oğlumda Hipp marka mama almıştım öteki mamalardan çok daha farklıydı ben onu önerebilirim.Aptamil de kullandık galiba gaz yapıyordu.Biberon olarakta Dr. Browns kullanıyorduk gaz önleyici.

Aynı benim kızda böyleydi canım kesinlikle gazı olabilir rahatlamak için emiyorlar. Ben metsil aldım hiçbir işe yaramadı.Kimyon yiyorum yemeklere ekliyorum yinede o gaz bitmiyor gaz ilacı aldık inş.etki bekliyorum bende.

Yüzüstü yatırmak çok faydalı hep mi kusar sadece bugün mü oldu?

Hahahahahsh memekeş çok güzel bi oldu bundan sonra kızıma böyle seslencem
Yüzüstü yatırmak çok faydalı hep mi kusar sadece bugün mü oldu?
Genelde yiyince az biraz kusardı ama bugün memeden inmediği için böyle oldu sanırım :/

Aynı şeyleri geçen haftadan beri yaşıyoduk 1 hafta sürdü aşırı yorucuydu öldüm bittim uykusuzluk yorgunluktan geçmeyecek sandım ama çok şükür artık uyuyabiliyo eskisi gibi ve sadece acıkıp gazı olduğunda ağlıyo demekki atak haftasındaydı ona emin oldum mecbur böyle atlatıcaz atak haftalarını demekki canları sağolsun yavrularımızın

Hep aynı saatte yapıyorsa ağlamayı bi araba turu yapın.Yada sallayın hamak gibi beşikler çok iyi oluyo.Ama iyi bir gaz damlası kullanmak lazım bence farkı göreceksiniz.Gazı vardır muhtemelen yavrucağın.Çok zor seni anlıyorum benim oğlum öyleydi kız da gazlı ben de uğraşıyorum gaz sancısıyla. İnş.geçici süreçler hem annende yanındaymış ne güzel o destek oluyor sana.

Bizimki de öyle oluyor bazen. Yüzünü gören kabız sanar.
Evet kabız gibi zorlanıyor ama kabız değil karnı ağrıdığı belli içli içli ağlıyor keşke benim karnım ağrısa onun ağrımasa diyorum..memede yapabiliyor ıkına sıkıla yapınca bağırsakları boşalıyor rahatlıyor yavrum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…