2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Anne sütüyle de kilo alıyorlar 🥴 madem mama aldırıyor o zaman niye laf sokuyor ki daha iyi değil mi tombik yanaklı olması..Ayrı eve çıksanız keşke.. çocuklara yardımcı mı oluyorlar ya da ev işine.şu 2 haftada anladım ki kv ile yaşayamazmışım her şeye karışılması o kadar sinir bozucu ki 😬 kırk çıkcak diye gün sayıyorum 😬

anladım canısı çok sağol.o zaman ben bir müddet daha 2 ile devam edeyim apış arası bol olmasın.kilosunu henüz bilmiyorum 2 haftalıkken 3.5 kg dı. Haftaya birinci ay kontrolünde kilosunu öğreneceğim bakalım kaç olmuş.. maşallah senin oğluşa 🧿💕 sünnet de olmuş minik adam Allah damatlığını da göstersin inşallah 🤲🏻☺️
Amin cnm...senin oğlusda 4.5 kilo olduysa sleppyi bırak bence kaliplar minicik..ben goon 2 yada sleppy 3 kullanıyorum şu an
Valla süt akıyo bi taraftan emerken öteki hep aktif genelde ziyan etmemeye çalışıyom mochile topluyom süt var aslında ama doyuramıyoz yam yamı kanımı emdi acaba yaramıyor mu gazı mı var bnmkide ıkınıp sıkınıyo😐 bana mama önerisi yaparmısınız gaz yapmayan iyi bir mama hangisi
Kizimda aptamil gaz yapınca dr sma ya geçirmişti cnm birde gaz biberonu almıştık biz.. eğer mama fazla alıyorsa bu biberondan al sende...ama her türlü gazi oluyo bunu da bil

Arkadaşlar kanamalarınız ne durumda ya benim Bi 10 gün önce bitmişti 10 gün leke dahi olmadı fazla bugün tekrar kanamam var adet olmuşum gibi öyle birsey olabiliyor mu ya adet sancım da var 🤷🏻‍♀️

Amin cnm...senin oğlusda 4.5 kilo olduysa sleppyi bırak bence kaliplar minicik..ben goon 2 yada sleppy 3 kullanıyorum şu an

Kizimda aptamil gaz yapınca dr sma ya geçirmişti cnm birde gaz biberonu almıştık biz.. eğer mama fazla alıyorsa bu biberondan al sende...ama her türlü gazi oluyo bunu da bil
Wee biberonu aktif kullanıyoz çok azda olsa aksa emdikten sonra diğer akan yeri toplayıp biberona veriyom gözü kapalıda olsa uyuyunca akıncada biriktiriyom sona doğru bitince hava yutuyo tabi belki ondanda olabilir

Dun kontrol vardi bu ay 1200 almis günde bir ya da iki mama veriyorum ancak onun dışında meme ama burada yazılanlar gibi değil benim oglan gün boyu memede değil emiyor sonra uyuyor ki cogu zaman memeyle kavgalı hala doktor sütünün proteini yüksek dedi.Umarim memeyle arası bozulmaz hic hep ondan korkuyorum.

Bizim de dün öyle geçti uykusuzluktan perişan oldum.Bi mama yaptım yedi ve en son uyudu çok üzüldüm yavrum açmış galiba.😥 Ayırt edemiyorum artık aç mı gazı mı var diye.Çokta kendini sıkıp moraran bi bebiş.
Benimki ac değil eminim süt olmasa belki diyeceğim ama emdikçe boğuluyor agzindan akıyor görüyorum galiba aksamlari gaz daha cok oluyor emerek rahatliyor diyorum ben de gece iyi mesela hic aglamiyor devamli emip uyuyor aksam olunca bi huysuzluk gececektir sabredecez. Sizin mama da varmis beslenme de zamanla mamanin da düzenini oturtursunuz ne kadar yiyecegi belli olur insAllah üzülme sende deneye yanıla öğreniyoruz biz de

Deneme yanılma yöntemi ile büyüyecekler bir şekilde . Mama denemekten çekinme bence. En en kötüsü aç kalması
Evet canım aynen öyle.Fakat kilo, boy takip için götürdüğümde kilo alımı iyi dediler o yüzden mama kullanmamıştık. Gaz sancısı da tuz biber olunca ben dinlenemiyorum vakit bulamıyorum tam olarak yiyip içmeye göğüsler tam dolmuyordu zaten.

Benimki ac değil eminim süt olmasa belki diyeceğim ama emdikçe boğuluyor agzindan akıyor görüyorum galiba aksamlari gaz daha cok oluyor emerek rahatliyor diyorum ben de gece iyi mesela hic aglamiyor devamli emip uyuyor aksam olunca bi huysuzluk gececektir sabredecez. Sizin mama da varmis beslenme de zamanla mamanin da düzenini oturtursunuz ne kadar yiyecegi belli olur insAllah üzülme sende deneye yanıla öğreniyoruz biz de
Evet öyle gaz sancısı çok oluyor.Yorgun düştü galiba bugün de pek emmiyor kısa kısa.Bizim de ilk dönemler öyleydi gece sık sık sık emerdi kusardı görürdüm emin olurdum süt olduğundan.İlk günlerden bu yana uzun uyuduğunu görmedim hiç bu da etkiliyor gibi.

Valla süt akıyo bi taraftan emerken öteki hep aktif genelde ziyan etmemeye çalışıyom mochile topluyom süt var aslında ama doyuramıyoz yam yamı kanımı emdi acaba yaramıyor mu gazı mı var bnmkide ıkınıp sıkınıyo😐 bana mama önerisi yaparmısınız gaz yapmayan iyi bir mama hangisi
Sutun bu kadar akarken neden mama 🤷‍♀️ sadece ac oldugu icin emmek istemezki sana yakin olmak icinde ister ne guzel sutun bol bunun icin ugrasmak zorunda degilsin.

Arkadaşlar kanamalarınız ne durumda ya benim Bi 10 gün önce bitmişti 10 gün leke dahi olmadı fazla bugün tekrar kanamam var adet olmuşum gibi öyle birsey olabiliyor mu ya adet sancım da var 🤷🏻‍♀️
Benim 14.gun ve 20.gun geldi daha da bitti sanirim
Benim kanamam asla tam kesilmedi bugün 40 mız umarım banyodan sonra gelmez bir daha . Hamilelikte en sevdiğim olaylardan biri de adet olmamaktı. Benim her adetim 10 gün sürer çünkü
10 gunmu🙄 benimde 3🙄

Öyle yapayım inşallah olmuştur
Benim kanamam asla tam kesilmedi bugün 40 mız umarım banyodan sonra gelmez bir daha . Hamilelikte en sevdiğim olaylardan biri de adet olmamaktı. Benim her adetim 10 gün sürer çünkü
benimde 9 10 gün sürüyor umarım 40ta kesilir 1 yıl gelmez 🙈

Evet öyle gaz sancısı çok oluyor.Yorgun düştü galiba bugün de pek emmiyor kısa kısa.Bizim de ilk dönemler öyleydi gece sık sık sık emerdi kusardı görürdüm emin olurdum süt olduğundan.İlk günlerden bu yana uzun uyuduğunu görmedim hiç bu da etkiliyor gibi.
Olabilir canim onlar emdikce bizim yememiz lazim galiba bi taraftan 🤭

Sutun bu kadar akarken neden mama 🤷‍♀️ sadece ac oldugu icin emmek istemezki sana yakin olmak icinde ister ne guzel sutun bol bunun icin ugrasmak zorunda degilsin.
Hep emmek istiyo yetmiyo gibi anlamadım geceden geceye veririm diye düşündüm gazı var belli ki çok emmekten mi bilmem göbek davul gibi şiş ıkınıyo süt ağzına çekince ne kadar akıyo bilmiyom biberonu saniyede bitiriyo

Kızlar saat birden beri kucağımda inmiyor allah inmiyor. Emmek istiyor çok emdi diye mememi açıp ağzına emzik tıkadım resmen beş saattir yatırdıgım an ağlıyor kucakta meme kokusunda uyumak istiyor. Yemek çamaşır her şey öyle beni bekliyor o kadar yorgunum ki. Az önce tam derin daldı yatırayım dedim ağızdan burundan kustu çok korktum.

Hiç burundan kusma yaşayan oldu mu?

Kızlar saat birden beri kucağımda inmiyor allah inmiyor. Emmek istiyor çok emdi diye mememi açıp ağzına emzik tıkadım resmen beş saattir yatırdıgım an ağlıyor kucakta meme kokusunda uyumak istiyor. Yemek çamaşır her şey öyle beni bekliyor o kadar yorgunum ki. Az önce tam derin daldı yatırayım dedim ağızdan burundan kustu çok korktum.

Hiç burundan kusma yaşayan oldu mu?
Bi kere bizimde oldu ama devamı gelmedi. Çok fazla fışkırarak kusursa doktora danışmak gerekir sanırım. Ya benim bebem neden bu kadar emmiyo 5dakika emiyo tamam ya ağlar ya uyur. Çok nadir uzun emdiği.

X