2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hep aynı saatte yapıyorsa ağlamayı bi araba turu yapın.😊Yada sallayın hamak gibi beşikler çok iyi oluyo.Ama iyi bir gaz damlası kullanmak lazım bence farkı göreceksiniz.Gazı vardır muhtemelen yavrucağın.Çok zor seni anlıyorum benim oğlum öyleydi kız da gazlı ben de uğraşıyorum gaz sancısıyla. İnş.geçici süreçler hem annende yanındaymış ne güzel o destek oluyor sana.

Aaah o araba turlarını ilk oğlum zamanı ne çok yaptık biz aaah aaaah. Nerdeyse her gece. Anca öyle sakinleşip uyurdu 🙊

Kızlar saat birden beri kucağımda inmiyor allah inmiyor. Emmek istiyor çok emdi diye mememi açıp ağzına emzik tıkadım resmen beş saattir yatırdıgım an ağlıyor kucakta meme kokusunda uyumak istiyor. Yemek çamaşır her şey öyle beni bekliyor o kadar yorgunum ki. Az önce tam derin daldı yatırayım dedim ağızdan burundan kustu çok korktum.

Hiç burundan kusma yaşayan oldu mu?
Cok emdiklerinde oluyor galiba benimki de bırakmıyor memeyi emiyo emiyo en son boğuluyo kusuyo burnundan geldigi de oldu

Kızlar saat birden beri kucağımda inmiyor allah inmiyor. Emmek istiyor çok emdi diye mememi açıp ağzına emzik tıkadım resmen beş saattir yatırdıgım an ağlıyor kucakta meme kokusunda uyumak istiyor. Yemek çamaşır her şey öyle beni bekliyor o kadar yorgunum ki. Az önce tam derin daldı yatırayım dedim ağızdan burundan kustu çok korktum.

Biz de yaşadık üç dört sefer. Hatta bir kere burnundan kustukları gözüne falan kaçtı yavrumun, tam kucağımdaydı 🥺 doktora söyledim ama çok üzerinde durmadı.

Bnmkide doyduğunu bilmiyo sanki her seferinde burnundan fışkırıyo aynı hamileliğim gibi 7ay boyunca burnumdan ağzımdan aynı anda çıkardı hey gidi günler hey 🤣 sütleri ziyan ediyo🤣

Aynı şeyleri geçen haftadan beri yaşıyoduk 1 hafta sürdü aşırı yorucuydu öldüm bittim uykusuzluk yorgunluktan geçmeyecek sandım ama çok şükür artık uyuyabiliyo eskisi gibi ve sadece acıkıp gazı olduğunda ağlıyo demekki atak haftasındaydı ona emin oldum mecbur böyle atlatıcaz atak haftalarını demekki canları sağolsun yavrularımızın 😏🤗
Uygulama takvime göre atak haftasında olduğunu söylüyor, ona göre 3 günümüz kalmış, inşallah bizimki de tamamen ataktan dolayıdır.
Hep aynı saatte yapıyorsa ağlamayı bi araba turu yapın.😊Yada sallayın hamak gibi beşikler çok iyi oluyo.Ama iyi bir gaz damlası kullanmak lazım bence farkı göreceksiniz.Gazı vardır muhtemelen yavrucağın.Çok zor seni anlıyorum benim oğlum öyleydi kız da gazlı ben de uğraşıyorum gaz sancısıyla. İnş.geçici süreçler hem annende yanındaymış ne güzel o destek oluyor sana.
Araba turunu da denedik, geçen hafta 5dk ötedeki hastaneye giderken uyuyan, eve gelince uyanamayan çocuğun bu sefer arabadan eve çıkana kadar uykusu açıldı 🥲 Bugün bebek arabası ile dışarıda bir tur da attık, belki temiz hava iyi gelir diye, o da olumsuz. Annem olmasa sanırım bunun 3 misli zor olurdu benim için, gündüz bana hiç bırakmıyo, sadece emzirme, mama içirme ve alt değiştirmeyi ben yapıyorum. Allah razı olsun, çok yoruluyo.
Bugün sab simplex damla başladık, inşallah gazına iyi gelir…

Bugün oğlumu servisten almaya inerken birde sitenin marketine ugrayim dedim bebeği de kanguruya koydum baya hoşuna gitti ama yatti uyudu galiba kullanabileceğim baya ama normal kanguru degil sling seklinde olanlardan bağlamalı

Bugün oğlumu servisten almaya inerken birde sitenin marketine ugrayim dedim bebeği de kanguruya koydum baya hoşuna gitti ama yatti uyudu galiba kullanabileceğim baya ama normal kanguru degil sling seklinde olanlardan bağlamalı
Bizimki de sevdi çok şükür. Abisini okula götürüp getirirken kullanıyorum.

bizim gibi gece mesaisine başlayanlara selam olsun 🥴😂
754D6500-83DF-4392-BCFB-429B8D6E7BB2.jpeg

Uygulama takvime göre atak haftasında olduğunu söylüyor, ona göre 3 günümüz kalmış, inşallah bizimki de tamamen ataktan dolayıdır.

Araba turunu da denedik, geçen hafta 5dk ötedeki hastaneye giderken uyuyan, eve gelince uyanamayan çocuğun bu sefer arabadan eve çıkana kadar uykusu açıldı 🥲 Bugün bebek arabası ile dışarıda bir tur da attık, belki temiz hava iyi gelir diye, o da olumsuz. Annem olmasa sanırım bunun 3 misli zor olurdu benim için, gündüz bana hiç bırakmıyo, sadece emzirme, mama içirme ve alt değiştirmeyi ben yapıyorum. Allah razı olsun, çok yoruluyo.
Bugün sab simplex damla başladık, inşallah gazına iyi gelir…
İnşallah bak gör geçecek 👍

Bugün öğlen kullanmaya başladım, inşallah yarına etki eder. Ağlamaktan katılmaya başladı artık, ben de yıldım, ağladığında hiçbirşey yapasım gelmiyor, öylece duruyorum. Çocuk katıldı, mosmor oldu, annem aldı kucağına. O da benim kafayı yediğimi düşünüyor herhalde, getirip “baksana ne masum, insan buna kızar mı” diye bebeği gösteriyor.
Çaresizlik çok zor, ağlamasını durdurmak mümkün değil, gün içinde 20dk’dan uzun uykusu kalmadı artık ve bunun sebebi atak haftası mı, gaz mı, kolik mi bilemiyoruz. En çok sinirimi bozan da bu bilinmezlik…
Hepimizin ortak derdi bu canim bilememek.. Sen öyle durumlarda koy yere bacaklarını yukarı kaldır döndür hareket ettir...karnına masaj yap

bizim gibi gece mesaisine başlayanlara selam olsun 🥴😂Eki Görüntüle 2967295
Resme bayildim...geceler çok zor aynen..bugun pes ettim gene uyumuyo zirlayip duruyo saat gene 5 civari pes ettim bıraktım babasının kucağına 7ye kadar salonda uyudum çok iyi geldi...cunku gündüz uykumuzda yok bizim hiç dinlenemiyor vucudum sagolsun kayinbabam gorumcem uğruyor arada yemek koyabiliyorum

Bizim kırk uçtu herkeste evine uçtu 😉
İki gündür kızımla başbaşayız ohh be dedim sonunda ,eğer kırkımız uçup herkes evine uçmasaydı benim aklım uçabilirdi ne zormuş dipdibeeee😩😳
Bu arada benim minnoşum artık daha fazla uyanık kalıyor onu gündüz oyalamak için zeka kartlarından gösteriyordum ama o da yetmiyor artık ilgisi dağılıyor hemen ,oyun halısı şart oldu

X