2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Cok sinir bozucu bunu soylemeleri dimi 🤷‍♀️once onerin sonra aman icme diyin
Evet hatta süt yapıyor derlerdi hep tavsiye edilirdi.Bizim topikten bi arkadaş Almanya da doğum yaptığında hastane de doğumdan sonra bol bol rezene içirtiyorlar yazmıştı.Avrupa tavsiye ediyorsa vardır bi bildikleri demiştim🤭😂

Göbek bağının düşmesini bekleyemedik. Bugün hem saçını kestik (7. gününde saçlarının ağırlığınca altın sadaka vermek için) hem ilk banyosunu yaptırdık hem de sünnet ettirdik. Artık göbek bağı istediği zaman düşebilir, hiç acelemiz yok 😻
Biz de 7. günde ismini söyledik, sünnet ettirdik, saçını ve tırnaklarını kestik, akika kurban bağışını yaptık. Ama o gün göbek bağı düşmedi diye banyo yaptırmadık.🤔
İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan arkadaşlar, sünnet işlemini nerede yaptırdınız?
Biz Ataşehir'deyiz ama sünnet için abisinin sünnetini yapan doktora götürdük, o da Bahcelievler'de. Yenidogan sünnetinde uzman, Mustafa Akman. Çok memnun kaldık.

Ben de çok hızlı kilo veriyorum. Emzirmek hızlı kilo verdiriyormuş diye duymuştum halbuki çok da yiyorum her boşlukta bir şeyler tıkınıyorum ona rağmen hamile kaldığım kilodan daha düşük kilodayım şu an
Aynen doğru demekki bence bende hamile kaldigimdan daha düşük kiloya düşecem 16.gun bugün 1.5 kilo kaldı bu yamyam oğlum eritiyor beni

16 günlük olduk yarım kilo almış
O maşallah mama verme o zaman...
Konusmustuk canim oda kotu olmus. Ben ebebekte gordum web sitede nagazada vardir sanirim ama simdi isler karisir elinde olan eskiyi satar neye gore alacaksin 🤷‍♀️
Aynen öyle ama zaten çok az yerde var bu yüzden slepyy bulursam 4 numarayla devam edicem goona denk gelirsem 3
Göbek bağının düşmesini bekleyemedik. Bugün hem saçını kestik (7. gününde saçlarının ağırlığınca altın sadaka vermek için) hem ilk banyosunu yaptırdık hem de sünnet ettirdik. Artık göbek bağı istediği zaman düşebilir, hiç acelemiz yok 😻
Saç olayını hiç duymadım...banyosunda göbek düşmeden yaptırma demişti dr
4-5 saat mi dedi, 4.5 saat mi dedi 🙄

Gece mesaisinden herkese slm 😅
Dört _ beş saat uyursa uyandırma dedi ama bir ayı devirdik biz ilk günler için geçerli degil
Bez ya da kullandığın ıslak mendille alakası yoksa eğer, cildi pişiğe müsait belki de. Ya da bu sefer kullandığın krem iyi gelmedi cildine belki. Desitin işine yarar inşallah.

Vaaaay hepsini bir arada çıkarmışsın resmen. Hadi hayırlı olsun bakalım.

Kavacık Medistate..
İlk oğlumu da orda yaptırmıştık, şimdi ikinci de orda olacak inşallah.. Doktorumuz 3-4 aylık olsun dedi, onu bekliyoruz.. Ben kadın doğuma da 10 yıldır oraya gidiyorum, memnunum..
3.4 ayı neden bekle dediki....Tam da kipirdanmaya başladıkları dönem.. biz dün yaptırdık 39 gunluk
15 günde 700 Gr almış doğum kilosuna göre ödemi felan gittimi bilmiyorum
İyi almis masallah

4,5 olmasa da gece 12 ile sabah 9 arasi 3 kere kalkti benim fındık 3 saatte bir kalkiyor galiba gözü kapali emzirip yatiyorum çünkü 🤭
Benim ki de gece 3 saatte bir uyanıyor 1 saat uyanık kalıyoruz ☺️ ben şimdiye kadar hiç uyandırmadım hep kendisi uyandı 2/3 saatte bir doktor 4 ten fazla uyumasın dedi ama zaten o kadar uyumuyor 🤷🏻‍♀️

Kızlar dün kontrol günümüzdü. Doktor rezene çayını artık önermediklerini söyledi. Öncesinde de yazmıştım başka bir doktor arkadaşım içmememi, bebeğe yan etkilerinin çok olduğunu söylemişti. Kendi doktorumuz ise rezenenin kansere yol açtığının saptanması nedeniyle önermiyoruz dedi.
Sizinle de paylaşayım dedim.
Bana hem hastanede sürekli getirdiler, hem de evde devam edin dediler.
Oysaki ben hergün bi fincan içiyordum söylediğin iyi oldu canım.😐
Bana günde 3-4 fincan dediler, şimdi şüpheye düştüm. Biraz makale araştırmak lazım bu konuda; rezenenin kanser yaptığını hiç duymadım çünkü, öyle olsa bu kadar sık kullanılan bir bitki için heryerde bilgi dolaşırdı.

Kızlar dün kontrol günümüzdü. Doktor rezene çayını artık önermediklerini söyledi. Öncesinde de yazmıştım başka bir doktor arkadaşım içmememi, bebeğe yan etkilerinin çok olduğunu söylemişti. Kendi doktorumuz ise rezenenin kansere yol açtığının saptanması nedeniyle önermiyoruz dedi.
Sizinle de paylaşayım dedim.
Tamda kv rezene alıyım diyordu çok iyi denk geldi sağolasın 😬
Selam kızlar ben erken doğum yaparak 2022 ocak annelerinden aranıza transfer oluyorum :) 35 haftalık 2240 gram 43 cm minnak oğlumla arkanızdayım :)
Allah analı babalı büyütsün canım gözünüz aydın 🥰💕

Kızlar bir şey soracağım gündüz uykularını karanlıkta mı uyutuyorsunuz yoksa gün ışığında mı uyutuyorsunuz? Uykuya geçişi aydınlıkta yapsa sonra karanlık odada uyutsam zararlı mı acaba? çünkü karanlıkta daha rahat uyuyor ben gündüze alışsın diye aydınlıkta uyutuyordum ama rahat uyumuyordu bugün karanlık uyutmayı denedim daha rahat uyuyor bu konuda bir şey de bulamadım siz ne diyorsunuz?

Benim ki de gece 3 saatte bir uyanıyor 1 saat uyanık kalıyoruz ☺️ ben şimdiye kadar hiç uyandırmadım hep kendisi uyandı 2/3 saatte bir doktor 4 ten fazla uyumasın dedi ama zaten o kadar uyumuyor 🤷🏻‍♀️
Aynen daha o kadar uzun uyuyamiyorlar az daha büyüsünler 😊benimki uyanik da kalmiyor emerken uykuya devam🤭

X