2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar selam, yavruşum operasyondan çıktı sağ salim çok şükür iyi. Dualarınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻 O operasyon olurken karnımdaki yavru için de kontrol vardı 🤗
Açılmam yok, kanala girmeye çalışıyor baya yaklaşmış ama yan durması lazım, bizim kız sırt üstü yatıyor maşallah 😅 Herşey yolunda giderse yakın takiple 41 i de bekleriz ama 42 yi beklemeyelim dedi. 41 deki duruma göre hareket ederiz şu an acelemiz yok bekleyelim dedi.

Off hastanenin isteği üzerine PCR testi yaptırdım ben nie bu kadar dayanıksızım bilmiyom elini tuttum çekiştirdim eşim tuttu elimi artık zorla yapıldı ne lanet bi test kaderime ağladım🥺
Ben de bugün verdim yapan kişiye göre de değişiyo kimisi çok acıtıyo kimisini anlamıyosun bile
Oylemiydi🙈ama kolay açılma olmasini da saglar belki kaslari rahatlattigi için
Bilmem ki artık parmaklara kuvvet 😄
Kesin yol bulursan bana da söyle :)
Çörekotu yağı aldım 1 kaşık içecem her gün galiba kasıklara göbeğe de sürülüyomuydu neydi tam bilmiyorum hint yağı da demiştiler burda aynı şekil kullanılıyo diye bir de aklıma soğan veya maydanoz suyu geldi adet te söktürüyodu ya onlar acaba yapsam mı dedim de neyse onları yapmam hiç araştırmadım çünkü zarar verir mi bebeğe diye 😄 olmadı suni sancı alırız napalim sağlık olsun

Kızlar selam, yavruşum operasyondan çıktı sağ salim çok şükür iyi. Dualarınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻 O operasyon olurken karnımdaki yavru için de kontrol vardı 🤗
Açılmam yok, kanala girmeye çalışıyor baya yaklaşmış ama yan durması lazım, bizim kız sırt üstü yatıyor maşallah 😅 Herşey yolunda giderse yakın takiple 41 i de bekleriz ama 42 yi beklemeyelim dedi. 41 deki duruma göre hareket ederiz şu an acelemiz yok bekleyelim dedi.
Çok şükür herşey yolunda gitsin de inşallah bebeğini de sağ salim alırsın kucağına 😊

Ben de bugün verdim yapan kişiye göre de değişiyo kimisi çok acıtıyo kimisini anlamıyosun bile

Bilmem ki artık parmaklara kuvvet 😄

Çörekotu yağı aldım 1 kaşık içecem her gün galiba kasıklara göbeğe de sürülüyomuydu neydi tam bilmiyorum hint yağı da demiştiler burda aynı şekil kullanılıyo diye bir de aklıma soğan veya maydanoz suyu geldi adet te söktürüyodu ya onlar acaba yapsam mı dedim de neyse onları yapmam hiç araştırmadım çünkü zarar verir mi bebeğe diye 😄 olmadı suni sancı alırız napalim sağlık olsun
Benim 1 saattir 3 dk da bir karnım kasılıyor hafif ağrılı olmaya başladı bugün yaptığım şeyler adaçayı ,banyoda sıcak suda çömelme bele karna bacak arasına su tuttum bide sıcak suya oturdum karnım kasılıyor 🤷

Canım sezeryan mı senin pcr nie verdin normal die hatırlıyom normalde istemiyolar galiba aniden olduğu için
Normal olacak ta kendiliğinden gelmezse perşembe yatış yapicam suni sancı verilecek aksi durum olursa sezeryan olacak hastane istedi ne olur ne olmaz diye heralde ya da prosedür mü öyle bilmem 🤷‍♀️
Benim 1 saattir 3 dk da bir karnım kasılıyor hafif ağrılı olmaya başladı bugün yaptığım şeyler adaçayı ,banyoda sıcak suda çömelme bele karna bacak arasına su tuttum bide sıcak suya oturdum karnım kasılıyor 🤷
Ay gözün aydın inşallah doğum başlıyodur adaçayı bikaç gündür içiyorum sıcak suyu yapmıyorum onu deneyeyim bari son 2 gün artık 😏

Sağol canım, valla en son o kadar bitiktim ki hüngür hüngür ağlıyordum ya ebeler teselli ediyordu beni. Fiziksel yıpranmanın yanı sıra psikolojik olarak da insanı çok yıpratan bir süreç. Özellikle su patladıktan sonra bebeğin hareketleri direkt durdu, kalp atışı iyi olsa da çok endişe ettim. Başka kötü şeyler de var ama oldu bitti diyorum tabii. Normal doğurucam diye tutturup bebeğe bir şey olsaydı asla kendimi affetmezdim ki bebeğim de beklenenden baya iri doğdu. İnan devlette de o kadar ısrar olmazdı, o yüzden hiç endişe etme. Allah’ın izniyle senin de sağlıkla yavrunu kucağına aldığının haberini bekliyoruz en kısa zamanda 😍
Kıyamam ya baya zor bir süreç olmuş psikolojik olarak yıpranınca insanın dayanacak gücü kalmaz zaten😔 çok şükür sağlıcakla atlattınız 🤲🏻 inşallah en kısa zamanda o haberi veririm çok çok sağol ❤️❤️❤️ Bebeğin iri doğması bir bakıma iyi kilo kaybında çabuk toparlar.inşallah sende çabuk toparlanır ayaklanırsın 🤲🏻
Teşekkür ederim canım.😊 Bende akrep burcu beklerken verdiği gün yay burcuna geçiş yaptı.😂Bende de bi korku vardı akrep burcu ile baş edebilir miyim diye.🤣Akrep burcunun karşıt burcu boğaymış ben boğayım.Yay burcunun karşıtı ise ikizler abisi de ikizler burcu nerden tutsan elimizde kalıyor.Umarım yükselenle falan kurtarırız😂😂 Bi kuzenim var çok severim benden küçük çok akıllıdır masum yüzlü anaç falan hamilelikte ona sordum burcun ne diye yay demişti ben de keşke senin gibi bir kızım olsa Allah tan ne isterim demiştim.Dualarım kabul mü oldu acep..😁
Dua vaktine denk gelmişsin 😄 yay iyi diyorlar güler yüzlü sevecen oluyorlarmış 🥰 abisiyle didişir olsun o kadar 😄 bizimki mecbur akrep olcak bende yükselene güveniyorum bakalım 🙈

Bende reganamax zor yutuyorum büyük geliyo hap iğne daha rahat
O da mi olmuyo 🤭 hapi yutabiliyorum hem de onunla birlikte 3 tane daha ayni anda ama, eriyen tabletler içimi kaldiriyor 😬😬 neyse bugun zor egildim filan eşimin dedigi gibi önü arkasi 8gun filan var, azcik daha sabret, dogru valla accuk kaldi 🥰🙏

O da mi olmuyo 🤭 hapi yutabiliyorum hem de onunla birlikte 3 tane daha ayni anda ama, eriyen tabletler içimi kaldiriyor 😬😬 neyse bugun zor egildim filan eşimin dedigi gibi önü arkasi 8gun filan var, azcik daha sabret, dogru valla accuk kaldi 🥰🙏
Sağ salim kurtulalım inşallah hadi hayırlısı canım 🤲🏻🥰

Bizde aynıyız gündüz emip uyuyor gecede gözler açık oturuyor. Biraz daha büyüsün uyku eğitimi şart resmen. Bu gece emzirdikfen sonra eşim altını değiştirdi evin içinde gezdirdi bende uyudum bir saat kadar öyle güzel geldi ki
Gunduz gorumcem var aslında bende uyusam iyi olur ama gündüz uyumak hiç aklıma gelmiyor

Normal olacak ta kendiliğinden gelmezse perşembe yatış yapicam suni sancı verilecek aksi durum olursa sezeryan olacak hastane istedi ne olur ne olmaz diye heralde ya da prosedür mü öyle bilmem 🤷‍♀️

Ay gözün aydın inşallah doğum başlıyodur adaçayı bikaç gündür içiyorum sıcak suyu yapmıyorum onu deneyeyim bari son 2 gün artık 😏
Saat 18:30 dan beri kasiliyorum ağrı artışı yok :)

Kızlar yaptığım tüm takviyelere rağmen bebek memeyi tutmadığı için sütüm istenildiği kadar artmadı. Bugün emzirme hemşiresi ile görüştüm, bebeğe memeyi tutturmak için yardımcı oldu, ama asıl sorunun bebeğin istediği tazyikte mama gelmemesi olduğunu söyledi :KK43: çok mutsuzum.

Medela pompa kiraladık, 3 saatte bir beslemenin hemen ardından 20dakika pompalama önerdi. Söylediklerine göre sütü artırabilirmiş. Deneyen var mı?

Kıyamam ya baya zor bir süreç olmuş psikolojik olarak yıpranınca insanın dayanacak gücü kalmaz zaten😔 çok şükür sağlıcakla atlattınız 🤲🏻 inşallah en kısa zamanda o haberi veririm çok çok sağol ❤️❤️❤️ Bebeğin iri doğması bir bakıma iyi kilo kaybında çabuk toparlar.inşallah sende çabuk toparlanır ayaklanırsın 🤲🏻
Sağol canım, çok şükür daha iyiyim, sezaryen gerçekten korktuğum kadar değilmiş tabii herkeste etkisi farklı olabilir. Ya da öncesinde çok acı çektiğim için bana öyle geliyor da olabilir🤣 Hayırlısıyla sağlıkla doğsunlar inşallah bir an önce en önemlisi o 🙏🏼

Ay aynen ya aynen adam lohusa depresyonuna giricek.Dogum olmadan ben spor salonuna yazilicam,sen doğumdan sonra toparlaninca gelirsin,yok efendim diğer evliliklerinden kocaman çocukları var doğumdan sonra annem yanımda olacağı için onları gormeye gidebilir mıymış 3 gün 😳.Hayır pandemide bı sene görmedi şimdi ben doğum yapınca goresi tuttu Wala ben bıraktım ne hali varsa görsün.Artik bu saatten sonra da arıza çıkarırsa onu da tanio herkes beni de.

Gerçekten bunların beyinlerine birsey oluyor biz doğum yapınca.
Ben pazarlık yaptım dedim ilkinde ben girmedim depresyona , bunda gireceğim :anneadayı: :halay:

Sen de hoşgeldin günü geçenler grubuna😄 şükür ki benim belirtiler dün başladı bugün veya yarın doğar gibi artıyo sancılar gitgide sadece aralıkları uzun ve hafifler şimdilik 😊
Bizim de günü doldurmaya 4 güncük kaldı🤭😁 benim de günde birkaç kez ağrılarım oluyor hafif hafif ama oluyor geçiyor anlamıyorum. Acaba doğum yakın diye mi ki yoksa hiçbir alakası yok mu😀
Dün sırt ve belime müthiş bir ağrı girdi. Önce hafif başlayıp sonra giderek şiddetlenen, şöyle bir yarım saat sürüp bitti. Çok saçma şeyler yaşıyorum anlamlandıramıyorum 🤷🏻‍♀️

X