2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Uyku da çok önemli dediler. Gündüz bebek uyudukça ben de karartma perdeleri kapatıp biraz kestireceğim artık.
Dereotu ve havucu özellikle önerdi hemşire. Bir de yulaf
Hiç uyku yok sayılır benim, gnde birkaç saat ancak. Gündüzleri uyumak mantıklı uyursa tabi 😂Yulafı ekleyeyim ben de

O kısmı diyosan o hic hissedilmiyor canim sadece baskı olduğunu farkediyorsun sallaniyorsun biraz ama anestesiden his yok zaten sakin kal ameliyat sırasında bişey hissedilmiyor eğer senin panik olduğunu düşünürlerse de sakinletirici yapiyorlar yarı uyuyorsun gibi oluyor 2. De yapmışlardı bana ölü doğum olduğu için ama ilk oğlumda her şeyi net hatırlıyorum doğuyor sesini duyuyorsun görüyorsun sadece dokunamıyorsun 😊
Bide ellerde bağlı galiba o nerden çıktıysa hiç elimde sabit kalmaya alışık değil benim illa hareket etcek zor olcak uyuşurum artık bnm dr sezeryeni uzun sürdüğünü söylüyolar 😑son 2 gün 🙉

Bunda da hic panik yapma uyustuktan sonra takiyorlar benim tek sıkıntım utanmak olmustu bu kisimda anestezi uzmani falan erkek olduğu icin , cikartmalarini hissedemiyorsun bile bi derin nefes al tamam bitiyor
Utanır tabi insan bayanlardan bile çekiniyoz yeri gelio Allah kurtarsın yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik artık 🥰

İşe yararsa söylersin. Dut yemeyi sewerim ama kaynayınca düşünemedim 😳

Kızlar gece yatmadan bir bardak dut suyu içtim. Gece bizim bıdık ara ara emdi ama doymadı tabii. Birazdan sağım yapıcam kaç ml geliyor diye. Normalde sağım yapınca benim maksimum 30 ml geliyor.
Birde sağım makineleri bebeğin emmesine göre %30 daha az süt çekermiş.

Tadı kötü değil bence. Suyu içip dutları da yedim 😂

Bide ellerde bağlı galiba o nerden çıktıysa hiç elimde sabit kalmaya alışık değil benim illa hareket etcek zor olcak uyuşurum artık bnm dr sezeryeni uzun sürdüğünü söylüyolar 😑son 2 gün 🙉
Canım kendiminkini anlatayım, evet elleri bağlıyorlar. Bebek çıktığı zaman bir tek benim sağ elimi çözdüler ve bebeği de o örtünün altından göğsüme verdiler, ben de onu tutup öpebildim bu sayede 😍 Bir iki dakika öyle durmama müsaade ettikten sonra bebeği alıp, elimi tekrar bağladılar. Özellikle bebekli kısım çok kısa sürüyor, bebek doğduktan sonra annenin toparlanması odaya götürülmesi filan herhalde bir 25-30 dk sürdü bende emin değilim, uyukladım çünkü o sırada. 😅

Zaten yavrunu gördükten sonra ordaki halin, süresi filan hiç umrunda olmayacak emin olabilirsin buna. Bana sonda da taktılar, zaten takılırken uyuşuksun, çıkarırlarken de hiç acı vs bir şey hissetmedim. Bir de doktor kadın olsun diye önceden o kadar kasmıştım sonra doktor dışında neredeyse herkesin erkek olduğu ameliyat ekibiyle doğum yaptım🤣 Bu kısım beni de çok utandırmıştı yalan yok ama ameliyat ekipleri de genelde tecrübeli bu konuda, o yüzden annenin gerginliğini almak için seninle çene çalıp dikkatini dağıtmaya çalışıyorlar.

Ben hiç sezaryen düşünmüyordum, aklımdan bile geçirmiyordum çünkü ameliyat olmaktan çok korkan bir insanım. Ben bile rahat olabildiysem hiç endişelenme derim, sen sadece bebeği görecekleri ana odaklan yeter. Hele o ilk ağlayışı, sımsıcak yüzünün yüzüne değmesi, senin yanına verdiklerinde susması filan gerçekten hayatta yaşanabilecek en güzel anlardan 😍😍😍

Kızlar gece dönerken sağ kasığım yırtılır gibi ağrıdı, hareket edemedim sonra baktım geçmiyor can havliyle soluma döndüm ve orayı biraz sıvazlayınca geçti tekrar da olmadı ama hani hamileliğin başlarında hapşırınca ani keskin bir sancı girerdi aynısından. Aklımı aldı gece gece korktum ters bir şeyler mi oluyor diye, siz böyle bir şey yaşadınız mı???

Taze analar burada kendimi gördüm 😂
Screenshot_2021-11-09-10-19-42-50.jpg

Doktordan geldim sancı yine yok.cuma hazırlıklı gel yatışını yapıp suni sancı verebiliriz dedi kesin niye konuşmadı anlamadım sormadım da.geçen haftadan bu yana sadece 80 gram almış gözüküyor.bir kutu hurma aldım adaçayı ve hurmaya devam edeyim.çayın içine karanfil ve tarçın atınca da sancı yapıyormuş deneyeyim 😕

Doktordan geldim sancı yine yok.cuma hazırlıklı gel yatışını yapıp suni sancı verebiliriz dedi kesin niye konuşmadı anlamadım sormadım da.geçen haftadan bu yana sadece 80 gram almış gözüküyor.bir kutu hurma aldım adaçayı ve hurmaya devam edeyim.çayın içine karanfil ve tarçın atınca da sancı yapıyormuş deneyeyim 😕
İyi hatırlattın tarçınla karanfil ben de yapacaktım aklımdan çıkmış onu da yapayım bari eksik kalmasın kader ortakları olduk 😄

İyi hatırlattın tarçınla karanfil ben de yapacaktım aklımdan çıkmış onu da yapayım bari eksik kalmasın kader ortakları olduk 😄
Bu arada sıcak su buharına oturdum benim mantar devam ediyo bilsem böyle içimi akıtacağını daha önceden başlardım bir de geceden beri zaten hafif bi ağrı var bende bir de yürüyüş ü de eklerim üstüne bakayım artar mı

X