2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim de bugün kontrolüm var akşama doğru ,38+4 üz😀
ve benim doktor 42+0 a kadar bekleyecek sevinsem mi üzülsem mi bilemedim 😅 daha yolum çok uzunmuş gibi geliyor, son günler geçmek bilmiyor. Hele şu son 2 gündür benimki iyice kafasını yerleştirdi aşağı tarafa bıçak kesiği gibi acı hissediyorum, artık gerçek manada zorlandığımı hissediyorum. Varsa bir dal ‘ Allah kurtarsın’ınınızı alırım 🤣🤣
42 mi Hay maşallah Allah kurtarsın 😂 cümlemizi 😅 42 riskli değil mi kaka yapar diye korkuyorum ben..aslında hızlı geçmişti bitmişti şimdi 2 hafta diyince gözümde büyüdü o yüzden beklemekten vazgeçtim sizin hele 3 hafta 😄 aşağıda acı varsa belki yakındır doğumun☺️ benim hiç belirti yok 🤐

Kızlar her beslenmede mi o kadar mama veriyorsunuz 5 6 kaşık gibi, yoksa günlük toplam mı ?
Her beslenme yaklaşık 2.5 saat oluyor meme denemeleri ile birlikte
Bende emziremiyorum 3-5 çekiyor suratıma bakıyor ayrılıyor "çek köle çalışmazsan süt yok "diyorum ama dibletemiyorum çok az sütüm gelmedi daha
Öncekilerde de yoktu 30 haftalık doğdular küvezdeler ondan olmadı filan dedim hatta kv şakayla karışık "SOYSUZSUN O ZAMAN "demişti bana ne çok ağlamıştım ineklerde öyle derlermiş şimdi haklı mı çıkıyor bilmemdualarımın en büyük leri arasındaydı sütünün fışkırması azimle getirmeye çalışmaya devam

Az daha sabır canım . Bebek büyüdükçe zorluyor bünyeyi haklısın. Ama geçecek kollarımızı aldığımızda hiçbir şey kalmayacak inşallah ❤️

Oh sonunda gözün aydın ❤️ doğmuştur şimdiye herhalde sonunda gelmeye karar verdi minik ☺️ darısı başımıza 🌺

Sağlıkla kucağına almak nasip etsin Allah 🌺

Bizimki kanalda ama bizde de bir hareket yok henüz. Bakalım bekliyoruz birden başlıyor her gün doğuracakmışım gibi düşününce de zaman geçmiyor. O yüzden hergün doğurmayacakmışım gibi kendime iş çıkarıyorum ben de 😂 ne zaman isterse o zaman gelsin sağlıkla inşallah 🙏
Ben deeee ben deee🙋‍♀️
Kontrolden çıktım.. hala kanalA girmemiş 🙈.. sancı yok .. ama bebeğin herşeyi iyiymiş 3400 gr .. ptesi günü İçin yatış verdi dr 40+5 olacak .. 40 haftayı çok geçirmek istemiyor . Bebek hareketlerini iyi takip edin, bol bol yürüyün dedi..dua edin bu hafta kendiliğinden gelsin, bi sinerji yapalım 😊.. direkt sezeryan istemedim önce Sunni sancı denenecek olmazsa sezeryan. Benim kanalA yakın birkaç tane myomum olduğu İçin belki onlardan dolayı inemiyor olabilirmiş bebek ama kesin bişey diyemiyor. (kanal girişinde değiller çünkü ) En geç ptesi geliyor benim bebeğim inşallah 🙏.. ben sonuna kadar bekledim normal İçin ama bundan sonrasını doktora ve kadere bıraktım🍀.. 40 haftayı geçenler için bebek hareketlerini gözlemlemek çok önemliymiş. Herhangi bi sorunda hemen hastaneye gelin dedi dr. Aklınızda olsun.

Ama amin ama olumsuz düşünüp olumsuz çekmeyin iyi düşünün ki iyi olsun. Malt içecekleri asla önermedi. Yeşil yapraklı sebzeler süt arttırır dedi maydnz hariç. Rezene ve Papatya çayı dedi. 3 ana 3 ara öğün kuruyemişler ve 3 lt su dedi
Maydanozun olumsuz etkisi mi var acaba yiyodum 😕
Canum 8 de suyum gelmeye başladı 10 da ameliyata alındım benim biraz hızlı ilerledi ne kadar çabuk o kadar iyi ama bazen zorluklar çıkabilir en geç 1 saat yeter bence

Al benden de o kadar

Biz şırınga ile veriyoruz bebek aslında mama CC ini kendi belirliyor 10-15 arası olsun dediler dünden beri 20-22 arası içiyor

Bir şarkının bu kadar dilime dolanacağını düşünmemiştim sürekli dilimde 🤣🤣

Bana yapıldı ama doğumdan sonra negatif mesajı geldi ☺️😬🙋
Ya canim peki birsey sorucam ben hic biberon falan almamistim kasikla verince nasil olcuyorsun nasil hazirliyorsun ?

Arkadaşlar mamayi neyle veriyorsunuz sarılık olmasin diye?Biberon alışkanlık yapar diyorlar ya şırınga ya da kaşık sanırım ve kaç ml yenidogan için günde veriliyor? Ben wee baby kucuk biberon aldim suluk agzini kullanırım dedim ama bilemedim,olur da sütüm gelmezse hemen...
Canim ilk bir kaç gün şırınga ile verdik zorluk çektik sonra philips avent biberon ve lansinoh süt sagma makinesinin biberonu ile vermeye başladık. 10 günlük olduk şimdilik bir meme reddi yok ilerde olur mu bilmiyorum

İns cnm sende rahat bir doğum yaparsin

Çok çabuk kabarıyor ama bez öyle değil mi sizde de kuru tutmuyor

Dut derken kurusumu...
Bizimde sarıligimiz az var günde bir kere mama verdim bakalım bugün tekrar bakcaklar
Hmm kabarma konusunda bisi diyemiycem ben çok sık değiştiriyorum galiba bezi. Ama kuru tutma oranı güzel sanki. Ben kızımda molfixi de denemiştim ama sevmemiştim

İns cnm sende rahat bir doğum yaparsin

Çok çabuk kabarıyor ama bez öyle değil mi sizde de kuru tutmuyor

Dut derken kurusumu...
Bizimde sarıligimiz az var günde bir kere mama verdim bakalım bugün tekrar bakcaklar
Dut kurusunu kaynatıp dutlarla birlikte yiyorum farkı göreceksin gerçekten

Maydanozun olumsuz etkisi mi var acaba yiyodum 😕

Ya canim peki birsey sorucam ben hic biberon falan almamistim kasikla verince nasil olcuyorsun nasil hazirliyorsun ?
Yine de biberon almayayım diyorsan eczaneden 10 ml lik şırıngalar var onlardan al 30 ml için 3 kere çek 1 kaşık Aptamil koy suyu koyduğum yere karıştır kuzum

Arkadaşlar mamayi neyle veriyorsunuz sarılık olmasin diye?Biberon alışkanlık yapar diyorlar ya şırınga ya da kaşık sanırım ve kaç ml yenidogan için günde veriliyor? Ben wee baby kucuk biberon aldim suluk agzini kullanırım dedim ama bilemedim,olur da sütüm gelmezse hemen...
Bana yogunbakimdaki hemşireler önce iki göğsünü 15er dakika emzir daha sonra mama ver dedi yogunbakimdaki biberonda wee babydi. Eğer önce meme verirsen unutmaz dedi ilk olarak 30 ml bebek büyüdük artcakmis

Bugün NST vardı bizimde. Her sey iyi dedi doktorumuz cuma ultrasona çağırdı 🥰 42. Haftaya kadar yolu var sen rahat ol dedi zaten 40 tan sonra 3-4 günde bir cagırıyormuş ultrasona yakın takip ediyoruz dedi 🌺 cuma da suyunu plasentayı falan kontrol edecek muhtemelen bakalım. Ben de çok kalırsa içerde çok irileşir diye korkuyorum 🙈 inşallah kasım ayı içinde dogurcam kızlar 😂

Merhaba bize de öyle dediler dün kontrolde değer 10 çıkmış iki üç gün sonra gelin bakalım şuan yüksek değil dediler. Emzire emzire süt kalmadı valla sık sık emzir bi o geçirir dedi doktor bize.
Evet bana da aynısı söylendi, kakasını çok sık yapmaya başladı
Sakın ihmal etme. Biz kendimiz şüphelenip acile gittik 12ydi değer acildeki doktor önemli değil tekrar test vermenize gerek yok dedi. Doktor o kadar önemliymiş ki ben bilsem saat başı tekrar test verirdim. Ertesi gün akşam tekrar içimiz rahat etmeyip gittik 24 olmus. Acil ambulansla sevk edildik şimdi yogunbakimda
Bugün gittik çok az bi azalma çıktı ama yine kandan bakılmadı, perşembe tekrar gidicez, anne sütü emerek atacak dedi doktor ama doğru söylüyorsun hiç ihmale gelmez. Siz emziriyor musunuz peki? En kısa zamanda çıkar inşallah yavrun yoğun bakımdan🙏🙏🙏
Insallah canim sarılık bir şekilde hallolur korkma hiç
Teşekkür ederim sık sık emziriyorum düzelecek inşallah🙏

Merhaba kızlar ben de randevudan geldim.🥰 Bebeğim hala geride haftasıyla uyumlu değil.😔Zayıf bir bebiş olacak ben hep yiyorum ama bişey var bebeğime yaramıyor maalesef ki.Suyu falan iyi ama.Kan, idrar verdim, Ekg çekildik,nts çekildik yarın gün alacağım Allah ın izniyle.Gün almak bilmiyorum ama bana moral verdi.😌

Sende degistirdin mi doktorunu cnm...ins seninde benim gbi gecer

Yok değiştirmedim. Ben ilk oğlumun kontrollerinden beri (9-10 senedir) aynı doktora aynı hastaneye gidiyorum canım.

Merhaba kızlar ben de randevudan geldim.🥰 Bebeğim hala geride haftasıyla uyumlu değil.😔Zayıf bir bebiş olacak ben hep yiyorum ama bişey var bebeğime yaramıyor maalesef ki.Suyu falan iyi ama.Kan, idrar verdim, Ekg çekildik,nts çekildik yarın gün alacağım Allah ın izniyle.Gün almak bilmiyorum ama bana moral verdi.😌

Her şey çok güzel olacak 🌼

Herkese merhaba,nasilsiniz?nerdeyse hepimiz anne olduk cok sukur.dari bekleyenlere.arkadaslar bu sarilik olmus bebekleri nasil iyilesdirdiniz?bizimki gecmiyor.doktor emzir,ara sira mama ver dedi.hastanede 3 gun boyunca yeydiyi mamayi dun agzindan burnundan fiskirtarak cikardi.sizce ne yesem cabuk gecer?

X