2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Sagol canim cok guzel ya 🥰 ama sutum cok az bence bugunde boyle giderse mama alicam cok korkuyorum ablasi gibi kuveze girer diye ilk 1 haftayi atlatsak rahatlicam. Saat kacta giriyorsun saglikla al kucagina.
DusunceBulutu DusunceBulutu sende ne var ne yok canim.
Ne olurdu benimde sutum bol bol olaydi cok uzuluyorum bu duruma 😥
Canim üzülme sütüm yok dedikçe süt olmuyor gerçekten. Bol su bulgur pilavı rezene, tahin helvası, bol uyku dinlenme gerekirse bestlak damla, humana stil tea alabilirsin zamanla artar inşallah. Bana çok güvendiğim çocuk doktoru ilk hafta mama takviyesi yapabilirsin demişti

Günaydınlar 🥰🥰 doğumhanede olan arkaşlardan inşallah güzel haberler gelir 🤲 zaman gitgide kısalıyor 💖 37+2 olduk hala midem yanıyor ve bebiş sabah acayip oynadı kaburgalarıma vurdukça. Canım çıktı 🥴😂
Günaydın 🥰🥰 aynı durumdayız benim de aşırı bi kaburga ağrım var gece o kadar çok uykum vardı ki ama uyuyamadım tabi. Karnım mı dar diyorum sanki bebek sığmıyor.🙄

Masallah canim saglikla buyut inşallah. Bencede doktor cok onemli. Benim doktoruma da 40 gün önce gorumcem 5 ay once de akrabam doğum yapti 2 si de sezaryen ve cok guzel gecti.
Benimde bugün belli oldu sezaryene karar verdik 5 Kasım sabah 8 de. Insallah bende aybi sekilde güzel geciririm sureci.
Allah hepimizin Yardımcısı olsun keskesiz doğum yasayalim bebeklerimize kavusalim hayirlisiyla 😍 😍😍
İns cnm sende rahat bir doğum yaparsin
Bende sleepy kullanıyorum oğluma ama çok memnunum sıkıntı yaşamadık
Çok çabuk kabarıyor ama bez öyle değil mi sizde de kuru tutmuyor
Bez molfix almıştım ben şimdiye kadar sızdırma ve pişik olmadı şükür onunla devam edicem,uslu mendilde sleepy kullanıyorum ondanda memnunum.
Benim bebeğime taburcu olurken sararmış bu 3-4 güne iyice sararır getirirsiniz fetoterapi veririz demişti doktor .O günden beri emzirme artı mama veriyorum yarım saat aralıklarla besledim resmen kızlar çok şükür bugün çocuk doktorumuz yüksek değil dedi kan aldı yarın belli olacak.Diceğim şu ki kucağınıza alır almaz sık sık emzirin ben hastanede verin bebeğimi enzireyim dedikçe annem rahatça uyuyor şimdi bırak sende dinlen dedi bebeğim sabahına sarardı dinlemeyin kimseyi sık sık emzirin mama vermektende çekinmeyin .
Süt olayına gelince dut inanılmaz süt artırıyor kızlar deneyin şaşıracaksınız .
Gümüş kapak kullanıyorum yara olmadı şükür.
Şimdilik tecrübelerim bu kadar bu aralar Fazla giremiyorum buralara yeni hayata adapte olmaya çalışırken doğum yapanlara hayırlı olsun Analı babalı büyütmek nasip olsun inşallah sağlıkla 🥰
Dut derken kurusumu...
Bizimde sarıligimiz az var günde bir kere mama verdim bakalım bugün tekrar bakcaklar

Arkadaşlar mamayi neyle veriyorsunuz sarılık olmasin diye?Biberon alışkanlık yapar diyorlar ya şırınga ya da kaşık sanırım ve kaç ml yenidogan için günde veriliyor? Ben wee baby kucuk biberon aldim suluk agzini kullanırım dedim ama bilemedim,olur da sütüm gelmezse hemen...

Bir haftalık anneden hepinize selamlar kızlar🎈 Yolda olan bebişlerimiz varmış. Sağlıkla gelsin hepsi inşallah 🙏😊
Şu geçen bir haftada anneme ve diğer tüm annelere olan saygım arttı. 😃 Bizim bıdık gece ve gündüzleri karıştırıyor. Gece ayaktayız ve pek kucakçıyız. Bir de baba hataylı olunca midesine düşkün çıktı. Sürekli memede 😅😅 Çektiğim an ağlıyor hahaha 😂

Yeni annelere benden bir şarkı gelsin o zaman 💃💃

Arkadaşlar mamayi neyle veriyorsunuz sarılık olmasin diye?Biberon alışkanlık yapar diyorlar ya şırınga ya da kaşık sanırım ve kaç ml yenidogan için günde veriliyor? Ben wee baby kucuk biberon aldim suluk agzini kullanırım dedim ama bilemedim,olur da sütüm gelmezse hemen...
Ben enjektör ile veriyorum ama düzenli olarak siz mamayı püskütmeyin. Kendisi çabalasın, çeksin. Ara ara sıkın. Kaşık biberon aldık, hiç memnun kalmadım acayip gaz yaptı.

Bende kahvenin cok iyi geldigini duydum bende denicem canim. Bu arada hayirli olsun bebişin saglikla büyüsün 😍😍 bizlere de dua et lutfen 😇😄
Doğum esnasında nickini hatırlafıklarımı tek tek hatırlayamadıklarımı da grup olarak dua ettim
Amin canım inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalım ve büyütelim

Selam Kasım anneleri bebeğini kucağına alanlar sağlıkla büyütün bekleyenler sağ salim kavuşun inşallah.Benim bi sorum olacak özelde yada devlette sezeryan doğum yapanlar covit testi yapildimi sonucu pozitif çıkanlar nasil bir yol izledi ?

Suyum geldi 🥺
Hastanedeyim şu an, sancılar 10dk’da 1 geliyor. Bebek geliyor ve beni aldı bir korku…
Eneeem, minnos geliyooor 😍😍 hadi sağlıkla gelsin kuzu, yoksa geldi miiii 🥰♥️
@MutluBulut_
Canım ikinci kez annelik nasıl gidiyor gözün aydın kızına kavuşmuşsun sende

Allah izin verirse bende bugün sezeryana giriyorum kızlar çok korkuyorum ilk defa deneyimleyeceğim inşallah heyecandan falan tansiyonum oynamaz 🙈
Oynamaz annesi, ne mutlu size kavusuyorsunuz ohhh harikaaa 😍😍 bakalim bizim düğün ne zaman, diley leeey 🤭
Nasılsınız simdiii 🥰

Kaşıkla veriyorum beş altı kaşık daha midesi cok küçük 30 cc yi bitiremez bence...biberon vermedim meme akmaz diye...şırınga denedik tazyikli gitti en güzeli kasik

Hastaneden geliyoruz sancı yok tansiyon iyi bebeğin suyu iyi pozisyonu iyi. 41 e kadar bekleyebiliriz diyor :) ben doğurmaktan vazgeçtim arkadaşlar uygulama bile 40 a kadar hesaplıyor bizim doktor 41+0 a beklicez diyor.yani ayın 16sına kadar :) haftaya salı günü yine gün verdi suyu azalırsa duruma göre bakarız dedi.ama benim kızın suyunun biteceği yok ben umudu kestim 😃 bekleyen arkadaşlara kolay gelsin diyip çekiliyorum 😄 işin kötü yanı hep 40 diye hesapladığım için çevreme de en son 9u diyordum şimdi arayıp duracaklar tek tek açıklama yap dur pöf.doğuramadın mı muhabbetleri devam edecek 2 hafta ona sıkılıyorum :) @MutluBulut_ bizde durumlar böyle canısı 🙈 senin kız benimkine abla oldu🥰 bol bol sütün olur inşallah hiç canını sıkma.daha ilk günler bunlar zamanla artacaktır.gelmesi bile çok güzel maşallah 🧿 bol su iç dereotu ye.çevremdekiler hep bunları öneriyor.gerekirse doymazsa mama vermekten çekinme mama süt ikisini beraber götür yeter ki sağlıklı olsun 🤲🏻 Kesi dikiş yok dimi sen de iyisin ❤️
Benim de bugün kontrolüm var akşama doğru ,38+4 üz😀
ve benim doktor 42+0 a kadar bekleyecek sevinsem mi üzülsem mi bilemedim 😅 daha yolum çok uzunmuş gibi geliyor, son günler geçmek bilmiyor. Hele şu son 2 gündür benimki iyice kafasını yerleştirdi aşağı tarafa bıçak kesiği gibi acı hissediyorum, artık gerçek manada zorlandığımı hissediyorum. Varsa bir dal ‘ Allah kurtarsın’ınınızı alırım 🤣🤣

Kizlar ben sezeryan olucam ama günüm de henüz belli değil suyun gelirse kaç saat içinde hastanede olmalıyım 🤔
Canum 8 de suyum gelmeye başladı 10 da ameliyata alındım benim biraz hızlı ilerledi ne kadar çabuk o kadar iyi ama bazen zorluklar çıkabilir en geç 1 saat yeter bence
Ne olurdu benimde sutum bol bol olaydi cok uzuluyorum bu duruma 😥
Al benden de o kadar
Biz şırınga ile veriyoruz bebek aslında mama CC ini kendi belirliyor 10-15 arası olsun dediler dünden beri 20-22 arası içiyor
Yeni annelere benden bir şarkı gelsin o zaman 💃💃

Bir şarkının bu kadar dilime dolanacağını düşünmemiştim sürekli dilimde 🤣🤣
Selam Kasım anneleri bebeğini kucağına alanlar sağlıkla büyütün bekleyenler sağ salim kavuşun inşallah.Benim bi sorum olacak özelde yada devlette sezeryan doğum yapanlar covit testi yapildimi sonucu pozitif çıkanlar nasil bir yol izledi ?
Bana yapıldı ama doğumdan sonra negatif mesajı geldi ☺️😬🙋

Benim de bugün kontrolüm var akşama doğru ,38+4 üz😀
ve benim doktor 42+0 a kadar bekleyecek sevinsem mi üzülsem mi bilemedim 😅 daha yolum çok uzunmuş gibi geliyor, son günler geçmek bilmiyor. Hele şu son 2 gündür benimki iyice kafasını yerleştirdi aşağı tarafa bıçak kesiği gibi acı hissediyorum, artık gerçek manada zorlandığımı hissediyorum. Varsa bir dal ‘ Allah kurtarsın’ınınızı alırım 🤣🤣
42 mi ...saka mi gercek mi

X