2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah iyi bir doktora denk gelirsiniz doktora guvenırseniz kesin devlette olun gercekten cok ilgilendiler ilk dogumum özeldeydi asla ilgi görmedim diyebilirim burda her yarım saatte bir kontrole geliyorlar kanamamı ayrı emzirmemi ayrı tansyonumu ayrı kontrol ediyorlar
Gözünüz Aydın 🥰 hangi ilde hangi hastanede oldunuz acaba bende çok kararsızım bi cesaret devlette mi olsam diye düşünmüyor değilim 🙄

Kizlar ben gece 00.50 de dogum yaptim. Normal dogum oldu. Buyuk kizima dogum gunu yaptik cok zorlandim nefes darligi cektim falan sonra salonda uzaniyodum birde suyum gelmeye basladi. Hasteneye gittik hemen suni sanci verdiler. Kesi olmadi fakat polip vardi o alindi. Hic uyumadim. Bebegim o kadar minnak ki 2640 gramdi sanirim. Boyu 46 cm. Nst yine sancimi goremedi. Cok tuhaf bir geceydi simdi evdeyiz size cevap yazamazsam kusura bakmayin
Oyyy hos gelmiş minnos kuzucukkk, hemencik gelivermis maasallah ona 🥰 alir o kiloları annesi, dobisko oluverir hic düşünme 🥰😍
Merhaba hanımlar bende bebişimi elime aldım saat tam 13.00 sezeryan dogum saati allaha şükür saglık durumumuz iyi devlet hastanesinde oldum ve cok memnun kaldım sontayı uyusturmadan taktılar cok acı hissetmedim kendimi korkutmusum 2 sezeryanım oldugu için sırt ignesinden de cok korkuyordum ama onuda çok hissetmedim allaha şükür ameliyattan sonra karın bolgeme 2 adet igne yapıldı 24 saat agrı çekmemem içinmiş şuan için durumum iyi bebek biraz küçük dogdu 38.5 hafta 2.600 gr 2 hafta once ultrasonda 2800 dü oysaki emzirme konusuna gelince cok güçsüz oldugu için memeyi tutamıyor bu saate kadar ememedi hemsire mama getirdi şekeri düştü güçsüzleşmesin diye dedim ya devlet hastanesini doktorumu cok begendıgım için tercih ettim ama ilgi ve alakaya hayran kaldım rabbim herkeze hayırlı dogumlar nasip eylesin benim birinci sezeryanım cok agrılıydı şuandada agrı var ama dayanamıycak durumda degilim
Hoş gelmiş yavrukus, cok gecmis olsun, maasallah ikinize de 😍❤️❤️❤️
Kizlar inanın kimsenin canını sıkmak istemiyorum ama benden size tavsiye bebekleriniz dogunca sürekli emzirin emmiyosa mama vermekten çekinmeyin. Bebeğimi aldılar bugün benden yoğun bakımda sariliktan. Hamilelik doğum hiç biri zor değilmiş de bu yaşadığım acı en zoru.. Eğer sariliktan şüpheleniyorsanız mutlaka 3-4 gun arka arkaya test verin. Ben bakamadım bebeğime siz böyle yapmayın mama verme alışır, uyandırma uyuya uyuya buyur diyenleri dinlemeyin. Her dakika gerekirse memede dursun
Bakamadim olur mu hic? Senden iyi kimse bakamaz, bazen oluyor böyle bazi bebeklerde sarılık daha inatçı oluyor. Kendini suçlama. Birazcik destek alıp gelecek sana kuzucugun. Hem dermanı olmayan derdi olmasin yavrunun, geçecek gidecek hemencik 🙏🙏♥️
Ayy kızlar yalancı sancılar değilse doğuruyorum sanırım 😊 yaklaşık bir saattir 10-15 dakikada bir sancım oluyor. Bakalım çok sıklaşırsa giderim hastaneye 😊
Oyyy hadi hakalim, haberdar et bizi, su gibi dogsun minnos 😍❤️🙏

Kizlar inanın kimsenin canını sıkmak istemiyorum ama benden size tavsiye bebekleriniz dogunca sürekli emzirin emmiyosa mama vermekten çekinmeyin. Bebeğimi aldılar bugün benden yoğun bakımda sariliktan. Hamilelik doğum hiç biri zor değilmiş de bu yaşadığım acı en zoru.. Eğer sariliktan şüpheleniyorsanız mutlaka 3-4 gun arka arkaya test verin. Ben bakamadım bebeğime siz böyle yapmayın mama verme alışır, uyandırma uyuya uyuya buyur diyenleri dinlemeyin. Her dakika gerekirse memede dursun
Canim ilk bebekte acemilik oluyor. Hem kendini suçlamasana nerden bilebilirsin sütünü sağ sen iki üç saate bir inşallah hemen çıkarırlar kuzuyuda çok hızlı düşer sariligi fototerapi çok hızlı etki eden bir tedavi

Sende degistirdin mi doktorunu cnm...ins seninde benim gbi gecer

Ins cnm. Tek sikintim ilk gum anestezinin etkisi omuz agrisi cektim tek tarafli cok agridi ama ilk gun sadece

Bu arada dogumdan once slepyy bez aldim kizlar 200 lu pakette. Molfixle slepyy arasinda kalip daha dogal dye slepyy almistim ama cok pisman oldum hem sizdiriyor hemde cok cabuk sisiyor kuru tutmuyor.yrn molfixi deneyecegim bezler elimde patladi yani..dogum yapan arkadaslar sizlerde durum ne
Bende sleepy kullanıyorum oğluma ama çok memnunum sıkıntı yaşamadık

Hala devam ediyor sancılar ve sanırım gittikçe şiddetleniyor gibi. Bakalım sabaha kadar beklemez sanırım 😊
Hadi bakalım kolaylıkla kavuş inşallah. Ben sancılar 5 dk da bir olunca hastaneye gitmiştim iyisi de öyle yapmışım hastanede 6 saat durmustum ama aktif sancim 3 saat oldu

Benim bebeğimde sarılık oldu, değer 10.5 ölçüldü yarın tekrar gidicez. Sizin değeriniz kaçtı? Rabbim en kısa zamanda iyileştirsin inşallah🙏

Hadi bakalım kolaylıkla kavuş inşallah. Ben sancılar 5 dk da bir olunca hastaneye gitmiştim iyisi de öyle yapmışım hastanede 6 saat durmustum ama aktif sancim 3 saat oldu
Amin Teşekkür ederim. Bende geldim şimdi şiddeti arttı çünkü. 5 dk da bir giriyor sancı ama daha 4 cm açılma bekliyoruz

MutluBulut_ MutluBulut_
Canım ikinci kez annelik nasıl gidiyor gözün aydın kızına kavuşmuşsun sende

Allah izin verirse bende bugün sezeryana giriyorum kızlar çok korkuyorum ilk defa deneyimleyeceğim inşallah heyecandan falan tansiyonum oynamaz 🙈
Hiçbir şey olmaz ya güzel düşünelim ki güzel olsun🥰 Ben annemlere sakın ben ameliyathaneye giderken ağlamayın diye tembihledim. Dokuz aydır heyecanla kavuşmayı bekliyoruz, güle oynaya girin doğuma🥰🙌🏻

Sende degistirdin mi doktorunu cnm...ins seninde benim gbi gecer

Ins cnm. Tek sikintim ilk gum anestezinin etkisi omuz agrisi cektim tek tarafli cok agridi ama ilk gun sadece

Bu arada dogumdan once slepyy bez aldim kizlar 200 lu pakette. Molfixle slepyy arasinda kalip daha dogal dye slepyy almistim ama cok pisman oldum hem sizdiriyor hemde cok cabuk sisiyor kuru tutmuyor.yrn molfixi deneyecegim bezler elimde patladi yani..dogum yapan arkadaslar sizlerde durum ne
Bez molfix almıştım ben şimdiye kadar sızdırma ve pişik olmadı şükür onunla devam edicem,uslu mendilde sleepy kullanıyorum ondanda memnunum.
Benim bebeğime taburcu olurken sararmış bu 3-4 güne iyice sararır getirirsiniz fetoterapi veririz demişti doktor .O günden beri emzirme artı mama veriyorum yarım saat aralıklarla besledim resmen kızlar çok şükür bugün çocuk doktorumuz yüksek değil dedi kan aldı yarın belli olacak.Diceğim şu ki kucağınıza alır almaz sık sık emzirin ben hastanede verin bebeğimi enzireyim dedikçe annem rahatça uyuyor şimdi bırak sende dinlen dedi bebeğim sabahına sarardı dinlemeyin kimseyi sık sık emzirin mama vermektende çekinmeyin .
Süt olayına gelince dut inanılmaz süt artırıyor kızlar deneyin şaşıracaksınız .
Gümüş kapak kullanıyorum yara olmadı şükür.
Şimdilik tecrübelerim bu kadar bu aralar Fazla giremiyorum buralara yeni hayata adapte olmaya çalışırken doğum yapanlara hayırlı olsun Analı babalı büyütmek nasip olsun inşallah sağlıkla 🥰

X