2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canim bozma morelini hayirli sekilde olacak olan hangisiyse o olsun. Yeterki saglikla dogsun yavrun. Doktoruna guveniyorsan kandirmaca yapmiyorsa hayirli olan boyleymis. Bas ve omuzlarda cok onemli gerisi zaten balik gibi geliyor ama basi doktorun dedigi gibi buyuk olursa ya cok kesme zorunda kalacak yada sen doguramayacaksin belki vakumla falan mudahale edecekler. Saglikla gelecegi yol hangisiyse o olsun

Doğuma kadar hiç kontrol olmayacak mı? Benim 37’den sonra 1 haftada kontrol oldu, açılma görülünce de 3 günde 1’e düşürdü doktor. Doğuma kadar hiç kontrole gitmemek riskli değil mi?
Yurtdışındayım doğuma 22 gün var gerek görmüyorlar hani eğer ki bi ağrın sancın çoksa zaten direk gidiyorsun ki ilk defa doğuma yakın bebeğimin kilosunu öğrendim İlkimde çok fazla sancım vardı doğuma 17 gün vardı 4 kilo olmuş bebek acile gittim suni sancıyla doğurdum dayanamaz daha dediler normal kontroller bile ciddi biley yoksa 2 ayda anca gittim

İyi canim masallah guzel haberlerle gelmissin . Doktorlar oyle canim cokta inanmiyor. İnanan olsa kendi tavsiye eder zaten

Ülkede fırsat bulunca birinin üzerinden alay eder gibi konuşup kendini iyi hissetmeye çalışan zavallılar o kadar çok ki bu doktor olmuş yönetici olmuş vs hiç farketmiyor. Doktorun için de böyle konuşmak istemezdim canım ama bıktım böyle tiplerden. Hayırlı doğumun olsun inşallah

Anladım :) bazı ülkelerde dediğiniz gibi ama sık muayene yapılan düzeni bildiğimiz için benim hep gözümü korkutmuştur bu durum. Sağlıkla kavuşun bebeğinize.

Bende doğum süresince yurtdışındayım, yani 1 2 yıl kadar. Gerçekten bende hayran kaldım sürece, inanılmaz doğal ilerliyor süreç kontrollere gittiğimde ultrasonla bakmıyorlar kalp atışı duyulup bebek hareket ediyorsa ve rutin testlerde sıkıntı yoksa tamam. Yürürken hafif bir kasılma var extra kalsiyum magnezyum takviyesi almalı mıyım dediğimde bol su içmen yeterli dediler.Ve birde Normal doğum istiyordum gönlüm çok rahat o açıdanda

Kesinlikle haklısın.yo her şeyi diyebilirsin ben artık alıştığımdan bıraktım demeyi ayaklı ego.bir şey sorunca yukardan bakıp gülmesi bile yetiyor :) bende öğretmenim bu zamana kadar hiç kimsenin sorduğu soruyla alay etmedim gülmedim.hepimiz insanız kimse eğitimle meslekle birbirinden üstün olmuyor.insanlık diye bir şey var Sağol canım sanada hayırlı doğumlar diliyorum
İyi canim masallah guzel haberlerle gelmissin . Doktorlar oyle canim cokta inanmiyor. İnanan olsa kendi tavsiye eder zaten
inanmasın da niye dalga geçiyor :) bilim bile kesinlik sağlamıyor her gün yeni bilgiler ekleniyor değişim oluyor.bu sabit fikirli kafaları hiç sevmiyorum.hele de alaycı üsluplu kişileri hiç hiç sevmiyorum.aman neyse dediğin gibi her şey yolunda çok şükür ona bakayım sen nasılsın

Kafa büyüklüğü sınırı ile ilgili bilgim yok ama aklina takildiysa baska doktora daha sor istersen. Yine ayni seyi derse de canını sıkma, bu yontemlerin en onemlisi bebege saglikla kavuşmak, gerisi gerçekten boş. Guzel enerjiler yolla kuzuna annesi
Haklısın, halsizken nasıl basa cikacaksin o süreçle. İnsallah daha da toparlayacaksin birkaç güne, bol takviye al canim mutlaka ama mutlaka
Evin ısısı yeterlidir znm usumezsin, kalktığın gibi dus alsan bile olur, atiyorsun insallah o mereti

Hint yağınıda içmekten bahsettim bir ara hahahha ne ararsan yani doğsunda ama içmek bebek için iyi değilmiş üstüne basarak tekrarlıyorum kızlaarr
Bu tez canlılık çok kötü bişey hep o an olsun olmadımı kötü hissediyorum hayırlısı bu stresle erken gelebilir bnm
Ah ah bilmem mi ama stresten gelse en erken ben doğururdum kuzum hadi gelsin gelsin niye gelmiyor demekten tüy bitti dilimde ki ikinci çocuk yani sen düşün akıllanmıyorum

Bence biraz erken konuşmuş haftaya baksın belki büyümeyecek kafası sen moralini bozma dua et bişey olmaz allahın izniyle sancıyı da ben olsam çekerim belli olmaz belki doğacak normal şekilde

böyle hissetmekte ayrı güzel

Doktorlar inanmıyo bazı alternatif doğal yöntemlere ama bence bu kadar insanın bir bildiği var ki işe yarıyor ki ağızdan ağıza yayılıyo bilgiler ben hurma yiyorum günde 3 5 tane ve açılmam başlamış biraz daha artırmayı düşünüyorum bir de haftaya ahududu çayını içerim kontrolden sonraki durumuma göre oh başlar açılmam

Benim de ilk nst vardı bugün
35+4 ‘üm
3 kg olmuş benimki ve 48 cm. Önde gidiyor hâlâ.

Benim sezeryan olacak ve en başından beri tarihimiz 20 kasımdı. Doktor bugün ilk kez “belki biraz öne çekebiliriz kilosu böyle giderse” dedi Bir sorun yok şükür, haftaya tekrar kontrol ve nst

Vazgeçtim zaten yağ almicam ahududu çayı belki içerim haftaya kontrolden sonra doktorun ne diyeceğine bağlı bakalım

Sizin de maşallahınız var bakalım haftaya ne olur ama bundan sonra fazla kilo almıyolar bende öyle oldu 36 dan sonra haftada 100 150 gram almış hemen hemen

Bencede insanların bir bildiği var ki uyguluyor :) oh ye tabi yarasın ben de 3 ya da 7 tane yiyorum kolayca doğururuz inşallah ne güzel açılma başlamış zamanı geldi zaten bende başladı mı bilmiyorum bile bakalım ne zaman gelcek minikler

Canım moralini hiç bozma her bebek annesine uygun gelişir bu çatı darlığı yada anneye göre iri bebek çok nadir görülen şeyler. Kaldı ki ultrason ölçümleri de yüzde 12.5 hata payı içeriyor zaten amniyon sıvısında bebeğin duruşundan vs tam ölçüm alinamayabiliyor. Doktorlar bazen kendi olan programlarını kendileri belirlemek istiyor o yüzden de sezaryene yonlendirmek için bu tür bahaneler kullanabiliyorlar. Bu açıdan doktora güvenmek çok önemli.eger güveniyorsan doktorum gereksiz yere beni sezaryene yonlendirmez diyebiliyorsan ne güzel ama diyeniyorsan başka bir doktor görüşü alman senin için daha iyi olabilir.
Neyse o zaman şimdilik en iyisi yürüyüş ve plates topuyla çalışmalara devam edeyim merdiven çıkıp ineyim hurma yiyorum zaten bakalım
Ananas da iyi geliyor canım serviksi yumuşatıyor. Ananas da öneriyorlar. Bana hurma aşırı tatlı geldiği için ben ananas tercih ediyorum daha çok.

Vazgeçtim zaten yağ almicam ahududu çayı belki içerim haftaya kontrolden sonra doktorun ne diyeceğine bağlı bakalım
Adaçayıda ahududu çayıda içebilirsin canım hatta ahududuya özellikle geç bile kalmışsın bide günde 2 dilim ananas, en az 5 hurma yiyebilirsin. De ki sen 3 haftadır düzenli yapıyosun neye yaradı bekliyorum daha 3 hafta daha beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…