2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canim bozma morelini hayirli sekilde olacak olan hangisiyse o olsun. Yeterki saglikla dogsun yavrun. Doktoruna guveniyorsan kandirmaca yapmiyorsa hayirli olan boyleymis. Bas ve omuzlarda cok onemli gerisi zaten balik gibi geliyor ama basi doktorun dedigi gibi buyuk olursa ya cok kesme zorunda kalacak yada sen doguramayacaksin belki vakumla falan mudahale edecekler. Saglikla gelecegi yol hangisiyse o olsun
Doktoruma güveniyorum canım büyük de diyo şuan bile 39 haftalık gibi kafası benim haftam 36 bide maddi boyutu da var sezeryan olunca falan var da var
Kafa büyüklüğü sınırı ile ilgili bilgim yok ama aklina takildiysa baska doktora daha sor istersen. Yine ayni seyi derse de canını sıkma, bu yontemlerin en onemlisi bebege saglikla kavuşmak, gerisi gerçekten boş. Guzel enerjiler yolla kuzuna annesi 🥰🙏

Haklısın, halsizken nasıl basa cikacaksin o süreçle. İnsallah daha da toparlayacaksin birkaç güne, bol takviye al canim mutlaka ama mutlaka 🙏🙏
Evin ısısı yeterlidir znm usumezsin, kalktığın gibi dus alsan bile olur, atiyorsun insallah o mereti ☺️
Canım benim korkum normal doğum sancısı çekip çekip de doğuramazsam bide o zaman sezeryana alırlarsa daha sıkıntı iki doğum acısını da yaşayacağım böyle veya vakum kullanacaklar bilemiyorum ki 🤷🏻‍♀️
Bence biraz erken konuşmuş haftaya baksın belki büyümeyecek kafası sen moralini bozma dua et bişey olmaz allahın izniyle sancıyı da ben olsam çekerim belli olmaz belki doğacak normal şekilde 🤷‍♀️
Ah canım bir aydır falan böyle bu iki hafta sürekli önde gidiyor doktoruma güveniyorum ama kendimi normal doğuma çok hazırlamıştım nasip artık
Canım moralini hiç bozma her bebek annesine uygun gelişir bu çatı darlığı yada anneye göre iri bebek çok nadir görülen şeyler. Kaldı ki ultrason ölçümleri de yüzde 12.5 hata payı içeriyor zaten amniyon sıvısında bebeğin duruşundan vs tam ölçüm alinamayabiliyor. Doktorlar bazen kendi olan programlarını kendileri belirlemek istiyor o yüzden de sezaryene yonlendirmek için bu tür bahaneler kullanabiliyorlar. Bu açıdan doktora güvenmek çok önemli.eger güveniyorsan doktorum gereksiz yere beni sezaryene yonlendirmez diyebiliyorsan ne güzel ama diyeniyorsan başka bir doktor görüşü alman senin için daha iyi olabilir.

Ananas da iyi geliyor canım serviksi yumuşatıyor. Ananas da öneriyorlar. Bana hurma aşırı tatlı geldiği için ben ananas tercih ediyorum daha çok.
Canım doktorum senelerdir güvendiğim tedavi gördüğüm birisi öyle boş yere beni yönlendirmez ama kafam karıştı neden bu kadar büyük acaba sağlık açısından da Bi sıkıntı mı var ki diye düşünüyorum

Hayırlı olsun o zaman Allah sağlıklı sihatli büyümesini nasip etsin. Olsun iki duyguyuda tatmış oldun boşver 😊
Keşke tatmasaydim ilki normaldi zaten. Şükür yine atlattık bisekilde
Aaa Allah analı babalı büyütsün canım benim 🙏 harika haber
Sağol canım
Selaam canım hadi geçmiş olsun darısı bizlere 🥰 nasıl oldu sanciyla mi gittin
Teşekkürler 🥰 sancıyla gittim 4 cm açılma birden 10 cm oldu tam bebek cikarken bayilttilar

Sağol canım

Teşekkürler 🥰 sancıyla gittim 4 cm açılma birden 10 cm oldu tam bebek cikarken bayilttilar
Onemli olan sizin ve bebisin iyi olması, saglikla buyusun yanınızda... merak ettimde Bu kadar acilmaniz varken neden sezaryene döndü olay

Anladım :) bazı ülkelerde dediğiniz gibi ama sık muayene yapılan düzeni bildiğimiz için benim hep gözümü korkutmuştur bu durum. Sağlıkla kavuşun bebeğinize.
Amin amin benim 3. Ya diğerlerinde çok darıldığımız zaman içimi rahatlatmak için ikisinde de birer kez gittim bunda da cidden baştan beri hep sancım oldu ama doktorlar hep normal gördü şükür kontroller iyi gitti de geldik doğuma 🥰

Bende doğum süresince yurtdışındayım, yani 1 2 yıl kadar. Gerçekten bende hayran kaldım sürece, inanılmaz doğal ilerliyor süreç kontrollere gittiğimde ultrasonla bakmıyorlar kalp atışı duyulup bebek hareket ediyorsa ve rutin testlerde sıkıntı yoksa tamam. Yürürken hafif bir kasılma var extra kalsiyum magnezyum takviyesi almalı mıyım dediğimde bol su içmen yeterli dediler.Ve birde Normal doğum istiyordum gönlüm çok rahat o açıdanda
Aynen dediğiniz gibi 🙂 burda testini yapıp doktorlar kontrol günü aldıysanız kesinlikle 8. Haftada bakıyorlar öyle kafama göre gidiyim göreyim yok mecbur sakin sakin bekleyeceksin 🥰

Bencede insanların bir bildiği var ki uyguluyor :) oh ye tabi yarasın ben de 3 ya da 7 tane yiyorum kolayca doğururuz inşallah 🥰 ne güzel açılma başlamış zamanı geldi zaten bende başladı mı bilmiyorum bile 🙈 bakalım ne zaman gelcek minikler
İnşallah 😊
Canım moralini hiç bozma her bebek annesine uygun gelişir bu çatı darlığı yada anneye göre iri bebek çok nadir görülen şeyler. Kaldı ki ultrason ölçümleri de yüzde 12.5 hata payı içeriyor zaten amniyon sıvısında bebeğin duruşundan vs tam ölçüm alinamayabiliyor. Doktorlar bazen kendi olan programlarını kendileri belirlemek istiyor o yüzden de sezaryene yonlendirmek için bu tür bahaneler kullanabiliyorlar. Bu açıdan doktora güvenmek çok önemli.eger güveniyorsan doktorum gereksiz yere beni sezaryene yonlendirmez diyebiliyorsan ne güzel ama diyeniyorsan başka bir doktor görüşü alman senin için daha iyi olabilir.

Ananas da iyi geliyor canım serviksi yumuşatıyor. Ananas da öneriyorlar. Bana hurma aşırı tatlı geldiği için ben ananas tercih ediyorum daha çok.
Olsun ondan da yeriz sorun yok 😀
Adaçayıda ahududu çayıda içebilirsin canım hatta ahududuya özellikle geç bile kalmışsın 😂 bide günde 2 dilim ananas, en az 5 hurma yiyebilirsin. De ki sen 3 haftadır düzenli yapıyosun neye yaradı 😂😂😂😂 bekliyorum daha 3 hafta daha beklerim 😂😂😂😂
Doğacak doğacak aceleye gerek yok yavaştan geliyo öyle hissediyorum 😁😁
Doktoruma güveniyorum canım büyük de diyo şuan bile 39 haftalık gibi kafası benim haftam 36 bide maddi boyutu da var sezeryan olunca falan var da var

Canım benim korkum normal doğum sancısı çekip çekip de doğuramazsam bide o zaman sezeryana alırlarsa daha sıkıntı iki doğum acısını da yaşayacağım böyle veya vakum kullanacaklar bilemiyorum ki 🤷🏻‍♀️

Ah canım bir aydır falan böyle bu iki hafta sürekli önde gidiyor doktoruma güveniyorum ama kendimi normal doğuma çok hazırlamıştım nasip artık

Canım doktorum senelerdir güvendiğim tedavi gördüğüm birisi öyle boş yere beni yönlendirmez ama kafam karıştı neden bu kadar büyük acaba sağlık açısından da Bi sıkıntı mı var ki diye düşünüyorum
Olsun bence yine de şansını dene hemen pes etme bi hafta daha bekle belki değişir herşey tekrar normal doğum der
Selammm
Benimde bu sabah oldu doğumum çifte doğum hemde normalle karışık sezaryan😬😁
Darısı bekleyenlere
Hadi gözün aydın allah analı babalı büyütsün😍 herkes sordu ama cevabını ben de merak ettim açılman da olmuş niye bayılttılar ki

Sağol canım

Kızlarrr günaydın. Herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ederim. Bir avazda hepiniz yavrularınıza kavuşun inşallah 🙏😊 Normal doğum olacak iken bebişin bir türlü kanala yeterince inmemesi ve suyunun gece gelmesi nedeniyle son anda sezaryen olduk. Olsun, o da güzel geçti. 🎈🙈

Anne olmak ne güzel şeymiş. Sürekli bakıp bakıp bunu ben mi doğurdum diyorum 😂😂 İnanamıyorum 🥰😃😃
Gözün aydın canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün sağlıkla büyütsün inş.🥰🙏😇

Benim de ilk nst vardı bugün
35+4 ‘üm
3 kg olmuş benimki ve 48 cm. Önde gidiyor hâlâ.

Benim sezeryan olacak ve en başından beri tarihimiz 20 kasımdı. Doktor bugün ilk kez “belki biraz öne çekebiliriz kilosu böyle giderse” dedi 😀 Bir sorun yok şükür, haftaya tekrar kontrol ve nst 🥰
Benim de bugün kontrol günümdü 35+6 yız. Maalesef lekelenmeler gördüm çamaşırımda.Bebekte biraz zayıftı.Neyse ki kontrol de şimdilik sorun çıkmadı eve geldik. Hiç kalkmayıp dikkat edeceğim mecburen.😐

Direkt olarak Sezaryeni kabul etmelisin o halde doktoruna güveniyorsan gerisi boş, yeter ki sağlıkla kavuşun ☺️🙏 doğum şeklinde en önemlisi hem anne hem bebek icin en dogrusunun seçilmesi, inşallah en hayirlisi olacak ikiniz icin de 🥰
Selammm
Darısı bekleyenlere
Yaa maasallah, hos gelmis yavrukus 🥰🥰🥰

Sağol canım

Yaa neden öyle oldu, sebep neydi acaba, ikiniz de iyisiniz dimi simdi?

Kesinlikle haklısın.yo her şeyi diyebilirsin ben artık alıştığımdan bıraktım demeyi ayaklı ego.bir şey sorunca yukardan bakıp gülmesi bile yetiyor :) bende öğretmenim bu zamana kadar hiç kimsenin sorduğu soruyla alay etmedim gülmedim.hepimiz insanız kimse eğitimle meslekle birbirinden üstün olmuyor.insanlık diye bir şey var 🤷🏻‍♀️ Sağol canım sanada hayırlı doğumlar diliyorum 🤲🏻😘

inanmasın da niye dalga geçiyor :) bilim bile kesinlik sağlamıyor her gün yeni bilgiler ekleniyor değişim oluyor.bu sabit fikirli kafaları hiç sevmiyorum.hele de alaycı üsluplu kişileri hiç hiç sevmiyorum.aman neyse dediğin gibi her şey yolunda çok şükür ona bakayım ☺️ sen nasılsın
Keske herkes senin gibi olsa insanlar cok egolu canim 😟 diploma olunca adam olduklarini saniyorlar. İyi desem yalan olacak iyi sayilmam canim. 2 gun once olecegimi dusunuyordum gerci ona kiyasla iyiyim
Kafa büyüklüğü sınırı ile ilgili bilgim yok ama aklina takildiysa baska doktora daha sor istersen. Yine ayni seyi derse de canını sıkma, bu yontemlerin en onemlisi bebege saglikla kavuşmak, gerisi gerçekten boş. Guzel enerjiler yolla kuzuna annesi 🥰🙏

Haklısın, halsizken nasıl basa cikacaksin o süreçle. İnsallah daha da toparlayacaksin birkaç güne, bol takviye al canim mutlaka ama mutlaka 🙏🙏
Evin ısısı yeterlidir znm usumezsin, kalktığın gibi dus alsan bile olur, atiyorsun insallah o mereti ☺️
Dun aksam aldim ve nasil ciktim bilmiyorum😔 sabah mumkun degil giremem yatktan kalkip wc ye gidiyorum dip dibe savasa gitmis gibi yataga zor birakiyorum kendimi
Canım terlemen çok iyi . Lohusa teri bende ikinci de öyle su gibi oluyordum. Vücudundan atıyorsun hamilelikten kalma odemleri. Usutme yeter terlemek nimet bu durumda
Ama benimki lohusaliktan degil ki canim 😔 koronadan saniyorum ilginc cunku hic boyle birsey yasamadim 🤷‍♀️ gece 3 defa pes pese nefes nefese ustumu degistirdim sonra terlediysemde uyudum yani korkuyorum daha cok usutursem diye 😟

Keske herkes senin gibi olsa insanlar cok egolu canim 😟 diploma olunca adam olduklarini saniyorlar. İyi desem yalan olacak iyi sayilmam canim. 2 gun once olecegimi dusunuyordum gerci ona kiyasla iyiyim

Dun aksam aldim ve nasil ciktim bilmiyorum😔 sabah mumkun degil giremem yatktan kalkip wc ye gidiyorum dip dibe savasa gitmis gibi yataga zor birakiyorum kendimi

Ama benimki lohusaliktan degil ki canim 😔 koronadan saniyorum ilginc cunku hic boyle birsey yasamadim 🤷‍♀️ gece 3 defa pes pese nefes nefese ustumu degistirdim sonra terlediysemde uyudum yani korkuyorum daha cok usutursem diye 😟
Az kaldi insallah bitecek gidecek canim yaa, cok sakat zamana denk gelmesi kotu olmuş 😔

Özellikle sağlık çalışanlarının çoğu böyle Allah hidayet versin 🤷🏻‍♀️ Ben toparlandın sanmıştım üzüldüm inşallah çabucak atlatırsın günden güne iyi oluyorsun bu da güzel.. Terleyerek atıyorsundur mikrobu iyi olucam de kendini koyverme hiç❤️
Selammm
Darısı bekleyenlere
Gözünüz aydın.Allah analı babalı büyütsün inşallah 🥰😘 iyi hissettiğinde doğum hikayeni yaz 💕

Sizin de maşallahınız var bakalım haftaya ne olur ama bundan sonra fazla kilo almıyolar bende öyle oldu 36 dan sonra haftada 100 150 gram almış hemen hemen 😊

Uygulamada da tam tersi yazıyor, “artık bebeğiniz daha hızlı kilo alıp büyüyecek” diye ama bakalım. Yine klasik, değişiyor tabi bebekten bebeğe ☺️

Selammm
Darısı bekleyenlere

🥳🥳🥳🥳🥳🥳 Analı babalı sağlıkla büyüsün inşallah canım.

Benim de bugün kontrol günümdü 35+6 yız. Maalesef lekelenmeler gördüm çamaşırımda.Bebekte biraz zayıftı.Neyse ki kontrol de şimdilik sorun çıkmadı eve geldik. Hiç kalkmayıp dikkat edeceğim mecburen.😐

Kontrol gününe denk gelmiş en azından lekelenme, doktor da sorun görmediyse normal demek. Artık herkesten her an haber bekliyoruz, baksana geliyooor minnoşlar sıraylaaaaa 🤩

X