2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Selam kızlar🥰

Her gün birer ikişer doğum oluyor artık ve zaman yaklaştıkça daha da artacak diye düşünüyorum. Çok şükür süreci güzel şekilde tamamlıyoruz çok seviniyorum 🙏🏼🤩😊 bundan sonrası da sıkıntısız geçer umarım..

Bendeki son durumsa şu, dün gece saat 2 civarı bebeğimin çok farklı, canımı oldukça ,yakan alt tarafa doğru baskı yapan hareketleri oldu. Yine birşeylerle uğraşıyor bu belli dedim içimden, en son böyle yaptığında baş geliş pozisyonuna geçmişti, hissetmiştim😊 dün gece de sanırım kanala girdi, böyle aniden sanki küt diye indiğini hissettim yatakta. Rahatladım,hafifledm hatta doğurdum sandım😂😂 göbeğim aşağı düştü gerçekten de. Bu da böyle çok enteresan bir tecrübe oldu benim için, ilk bebek olunca insan hiçbirşey bilmiyor. Kanala girdiğini hissedeceğimi düşünmemiştim🙈😅

Evet hareketleri gün içerisinde çok fazla hissedmiyorum sadece ayak hareketleri hissediyorum. Doktor çatıya doğru inmiş dedi iki bacak aramdaki kemik çok ağrıyor. Yatarken kalkarken otururken felan . Aşağıya asgirlik hissediyorum
Hıii ben bugün gittim 37+0 im kanalın üzerinde ama kanalda değil henüz 3000 Gr herşey normal dedi dr

Allah im bu surecte hic gun hesaplamadim sadece dua ettim simdi gelmesin diye. Bi baktkm simdi 16 gun kalmis ❤️ ve ben ne bedenen ne ev temizligi olarak hazir degilim yaptigim isler bile ben elimi etegimi cekince birnirine girmis anlatilmaz..cumartesi annem gelecek neyseki..
Benim annem geldi sil süpür yaptı halılar yıkamaya gitti geldi perde cam mis oldu sağolsun herşeyi o yaptı bavulda hazır 37+0 im normal doğum bekliyorum

Allah im bu surecte hic gun hesaplamadim sadece dua ettim simdi gelmesin diye. Bi baktkm simdi 16 gun kalmis ❤️ ve ben ne bedenen ne ev temizligi olarak hazir degilim yaptigim isler bile ben elimi etegimi cekince birnirine girmis anlatilmaz..cumartesi annem gelecek neyseki..
Hergün yapsam bile ev temiz kalmıyor. İki küçük çocuğum daha var çünkü. O yüzden olduğu kadar artık.

Bence inmiştir dün kontrolde kafasını ölçmek için nerdeyse vajinaya yakın yerden buldu kafasını seninde muhtemelen öyledir
Ay valla yoğunmuş hastane yoksa randevusuz gel artık bulamıyorsan alırım seni dedide o kadar sıra beklemeye üşeniyorum 😂 valla doğsun artık bel ağrısından ölücem

Yok ondan değil sezeryen olcağı için gün aldım oda zar zor 11 ine adam doğuma 5gün kala istiyo nerdeyse 😑 normal doğum olsa 20 kasım üstü bana kalsa 29 ekim yada ayın ilk günler aslında kilosuda iyi kanı canı yerinde yarına versin tarih yanımda dursun karnımda çok zorlanıyom valla :skandal: :işsiz:
Ultrasondaki kiloya asla güven olmaz tecrübe ile sabit kesinlikle ona güvenme doktorda farkında olduğu için bekliyor bence. Bide kuzum yani seni en iyi ben anlıyorum bende tez canlıyımdır bir şey olacaksa hemen olsun bitsin isterim ama inan bana gününe yakın doğması çok daha iyi hatta o güne kadar sancı su vs gelse bebek gelmeye karar verse senin dediğin gibi çok daha sağlıklı sezaryen ile dünyaya gelse bile bu bebeğinin isteği ile olacak🥰

Selam kızlar🥰

Her gün birer ikişer doğum oluyor artık ve zaman yaklaştıkça daha da artacak diye düşünüyorum. Çok şükür süreci güzel şekilde tamamlıyoruz çok seviniyorum 🙏🏼🤩😊 bundan sonrası da sıkıntısız geçer umarım..

Bendeki son durumsa şu, dün gece saat 2 civarı bebeğimin çok farklı, canımı oldukça ,yakan alt tarafa doğru baskı yapan hareketleri oldu. Yine birşeylerle uğraşıyor bu belli dedim içimden, en son böyle yaptığında baş geliş pozisyonuna geçmişti, hissetmiştim😊 dün gece de sanırım kanala girdi, böyle aniden sanki küt diye indiğini hissettim yatakta. Rahatladım,hafifledm hatta doğurdum sandım😂😂 göbeğim aşağı düştü gerçekten de. Bu da böyle çok enteresan bir tecrübe oldu benim için, ilk bebek olunca insan hiçbirşey bilmiyor. Kanala girdiğini hissedeceğimi düşünmemiştim🙈😅
Herkes hissetmez zaten bu benim ikinci ilkinde hissetmedim ikincidede hissetmedim yani en son inmemişti şuan inmişsede haberim yok hahahahha o rahatlık karnın aşağıda olması iki gebeliğimdede benim baştan beri vardı. Yalnız bunda gerçekten yatamıyorken birden rahat uyumaya yatıp kalkmaya başladım.

Merhaba kızlar doğuran arkadaşlar allah analı babalı etsin hayırlısı ile sıra bize de gelir inşallah 🤲🥰

Bugün son kontrol vardı artık bir dahakine doğum zamanında gidecem herşey yolunda çok şükür 36+2 yiz 3068 gram 50 cm boyumuz var artık inşallah kolllarımda göremecem bir sonra ki sefere doğum pozisyonunda 18 kasım normal doğum gözüküyor 🥰

Herkes hissetmez zaten bu benim ikinci ilkinde hissetmedim ikincidede hissetmedim yani en son inmemişti şuan inmişsede haberim yok hahahahha o rahatlık karnın aşağıda olması iki gebeliğimdede benim baştan beri vardı. Yalnız bunda gerçekten yatamıyorken birden rahat uyumaya yatıp kalkmaya başladım.
Hadi ya demek sizin ufaklıklar yavaşça usul usul iniyor anlamadığınıza göre. Benimki biraz haşin olacak desene yandık 😂😂

Beyaz badyli dün annem gizliden çekmiş:anneadayı::KK20:
Maşallah dediğin kadar varmış 😁yabancı kadınlar gibi fitsin sadce göbek çıkmış o yüzden göze batıyodur 😍
Amin canim insallah. Daha iyiyim ama eskisi gibi iyi degilim yatiyorum oyle nefes alip veriyorum surekli sanki yatmiyorum savastan geliyorum. Birde 2 gecedir inanilmaz terliyorum ama oyle boyle degil uyuduktan belki 1 saat oluyodur bir kalkiuorum siril siklamim buz hibi su siksam atletten su cikacak.degisyiriyorum sonra yine ayni bu gece 3 kez pes pese degistirdim ustumu aglayarak uyudu. Cok yordu beni bu normal mi durummudur ? Hem diger kizlarada sorayim bu normal mi 😔
Terleme bende de çok oldu durup duruken ter boşalıyodu benden de hastalığı atıyo vücut bol su iç canım stres yapma inşallah düzeleceksin ya şafi de içinden aklına geldikçe
Hastaligi atiyorsundur canim, dus al bolca bir de sivi tüket gidenin yerine yenisi gelsin 🥰

Maasallah kuzuya ve sana, inşallah mantar filan da kalmayacak misler gibi kavusacaksiniz, haftaya bile kalmayabilir aciklik baslamissa ya ne tatlısss 😍😍😍
İnşallah inşallah hepimiz sağlıkla kolaylıkla kavuşalım bebişlerimize 😍
Selam kızlar🥰

Oh doğumun da kolay olur inşallah 😀
Ben çörekotu yağı sürülüyor yazdım onla karıştırıyor olmayasın sürücemde internette bulamadım bir sonuç hint yağı sürmeye dair
Çok unutkanım belki de doğru diyosun ekran görüntüsü de aldım hint yağı yazıyo ama kimin yazdığını çekmemişim yazıyı çekmişim olsun o zaman çörekotu yağı alırım b12 yerlerde benim iğne verdi doktor ondan unutuyorum kimin ne yazdığını 🙈😄😄😄

Maşallah dediğin kadar varmış 😁yabancı kadınlar gibi fitsin sadce göbek çıkmış o yüzden göze batıyodur 😍

Terleme bende de çok oldu durup duruken ter boşalıyodu benden de hastalığı atıyo vücut bol su iç canım stres yapma inşallah düzeleceksin ya şafi de içinden aklına geldikçe

Çok unutkanım belki de doğru diyosun ekran görüntüsü de aldım hint yağı yazıyo ama kimin yazdığını çekmemişim yazıyı çekmişim olsun o zaman çörekotu yağı alırım b12 yerlerde benim iğne verdi doktor ondan unutuyorum kimin ne yazdığını 🙈😄😄😄

Canım benim bildiğim Hint yağı artık miadını geçirmiş ama hala gelmeye niyeti olmayan bebekler için kullanılıyor son çare olarak. Yani 41+5 lerde falan kullanılmasını öneriyorlar. Sanırım yan etkisi var ki mümkün olduğunca kullanımından kaçınıyor ebeler.

Kızlar selam moralim çok bozuk hep normal doğumu destekliyor istiyordum ama doktor iç açıcı konusmadı bugün. Bebeğimin başı 2 bucuk hafta kadar önde gidiyor 9.5 cm 10 olduğu zaman normal doğum yapmıyoruz çok zor olur haftaya sezeryan için görüşeceğiz 😔 sağlıklı olsun da artık sezeryan olsun ama kendimi normale çok inandırmıştım hazırlamıştım

Canım benim bildiğim Hint yağı artık miadını geçirmiş ama hala gelmeye niyeti olmayan bebekler için kullanılıyor son çare olarak. Yani 41+5 lerde falan kullanılmasını öneriyorlar. Sanırım yan etkisi var ki mümkün olduğunca kullanımından kaçınıyor ebeler.
Neyse o zaman şimdilik en iyisi yürüyüş ve plates topuyla çalışmalara devam edeyim merdiven çıkıp ineyim hurma yiyorum zaten bakalım

Ultrasondaki kiloya asla güven olmaz tecrübe ile sabit kesinlikle ona güvenme doktorda farkında olduğu için bekliyor bence. Bide kuzum yani seni en iyi ben anlıyorum bende tez canlıyımdır bir şey olacaksa hemen olsun bitsin isterim ama inan bana gününe yakın doğması çok daha iyi hatta o güne kadar sancı su vs gelse bebek gelmeye karar verse senin dediğin gibi çok daha sağlıklı sezaryen ile dünyaya gelse bile bu bebeğinin isteği ile olacak🥰
Bu tez canlılık çok kötü bişey 😑 hep o an olsun olmadımı kötü hissediyorum☺️ hayırlısı bu stresle erken gelebilir bnm 🙉

Kızlar selam moralim çok bozuk hep normal doğumu destekliyor istiyordum ama doktor iç açıcı konusmadı bugün. Bebeğimin başı 2 bucuk hafta kadar önde gidiyor 9.5 cm 10 olduğu zaman normal doğum yapmıyoruz çok zor olur haftaya sezeryan için görüşeceğiz 😔 sağlıklı olsun da artık sezeryan olsun ama kendimi normale çok inandırmıştım hazırlamıştım
Ben şimdi baktım bugünkü kafa ölçümümüz 9.81 cm geçen hafta 9.67 imiş yani 1 haftada fazla büyümemiş senin de belki fazla büyümez hem bana doktorum gayet normal doğurmalık bebek çok uygun dedi bence çok ta riskli değildir eskiler neler doğuruyodu geçsin doktor bu işleri yaa sezeryan için illa bişey buluyolar çatın mı küçük acaba baktı mı senin çatı kontrolüne

Ben şimdi baktım bugünkü kafa ölçümümüz 9.81 cm geçen hafta 9.67 imiş yani 1 haftada fazla büyümemiş senin de belki fazla büyümez hem bana doktorum gayet normal doğurmalık bebek çok uygun dedi bence çok ta riskli değildir eskiler neler doğuruyodu geçsin doktor bu işleri yaa sezeryan için illa bişey buluyolar çatın mı küçük acaba baktı mı senin çatı kontrolüne
Yok canım ya şuan 36 haftalığız 38 de sezeryan diyo çatı muayenesi de yapmadı ben seni normal için zorlarım sancıyı çekersin doğmaz sonra sezeryana alırsam iki acı yaşarsın diyo moralimi çok bozdu

Merhaba kızlar bizde kontrolden geldik sancımız yok.gelmezse 40 yada 41de suni veririz dedi ama 39bitince mi 40 hafta dolunca mı onu anlayamadım? doktora adaçayı içip hurma yiyorum dedim tadı güzeldir ye diyip dalga geçti.doğumu başlattığına açılma sağladığına inanmıyor anladımda dalga geçip gülmesi sinir bozucu neyseki bir iki hafta daha görücem sonra o sağ ben selamet :) bu sefer baş ölçümünü çok çok aşağıdan yaptı bebiş kanala girdi sanırım bende baskı hissediyorum.karnımdan dolayı dik oturamıyorum baya aşağı düştü.hareketlerinden yavaşlama olmadı dahada sertleşti sabah tekmesiyle uyandım tekme de denemez sert bir gerilmeydi.bir sonraki kontrol 5 gün sonra salı gününe verdi.normalde sabahtan çağırmazdı bu sefer 8buçukta çağırdı kan mı vericem bilmem 🤷🏻‍♀️

Erken gelecek gibi olursa ve normal dogum istemiyorsan acil sezaryene alinir bir sey olmaz onu düşünme. Herkesin vucut tipi farklı, kiminde hiç belli olmaz, kiminde asiri fazla olur, kiminde de gobek hep asagida olur yani cok takılma bunlara.

Gayet iyi duruyorsun, takilma lutfen, son zamanlar. Az kaldi.

Yok ya hepimiz yapıyoruz bazen öyle ☺️☺️ Doktorunun bu ayrintilara deginmemesi bile cok guzel, gereksiz bir stres yaratmamis sende. Çünkü erkenden dusunelecek seyler olmamali bu ayrıntılar. Akışa bırakmak onemli. Ben de saldım artık, bebegim karar verecek diyorum, bakalim göreceğiz 🤭 insallah saglikla kavusalim da bu konustuklarimiz tatli bi ani olarak kalsin😍

Heh tam dediğin gibi iste, bi guven verse gikimi çıkarmam, ne diyorsa o derim de iste maalesef o guveni saglamadi 🥲 hayir baska bir gerekçe olsa valla bsy demicem 🤭 neyse ben artik akışına bıraktım, bakalim nasil bir surec olacak, her şey yolunda olsun inşallah, saglik en önemlisi, surdan guzel güzel kavuştuk haberlerini verelim biz de artık 🥰🙏❤️
Beklicem ben de 🤷‍♀️ hakkimizda hayirlisi ya inan iki gun oncesi dogum baslasaydi ben sezeryan olmak istiyorum diyecektim cunku gucum sifirdi. Simdi olursa sanci heldikce yuruyeyim merdiven ckayim demem son ana kadar yatarim insallah dogurcak gucum olsun diuorum normal dogumda bol guc istiyor 😟
Hastaligi atiyorsundur canim, dus al bolca bir de sivi tüket gidenin yerine yenisi gelsin 🥰

Maasallah kuzuya ve sana, inşallah mantar filan da kalmayacak misler gibi kavusacaksiniz, haftaya bile kalmayabilir aciklik baslamissa ya ne tatlısss 😍😍😍
İnsallah canim.gece oyle olunca ya hissetmezsem o ustumde kalirsa usursem iyice dedim 😟
Benim annem geldi sil süpür yaptı halılar yıkamaya gitti geldi perde cam mis oldu sağolsun herşeyi o yaptı bavulda hazır 37+0 im normal doğum bekliyorum
Masallah ne guzel canim :)
Hergün yapsam bile ev temiz kalmıyor. İki küçük çocuğum daha var çünkü. O yüzden olduğu kadar artık.
Ah ah birincilerde ev piril pirildi dimi 😑

Amin canim insallah. Normalde terlemeyen ben usyumu degistiriyorum sonra yine sirilsiklam olunca sinirim bozuldu internetten de baktim boyle bisey yasayanda okumadim 🤷‍♀️

Merhaba kızlar doğuran arkadaşlar allah analı babalı etsin hayırlısı ile sıra bize de gelir inşallah 🤲🥰

Bugün son kontrol vardı artık bir dahakine doğum zamanında gidecem herşey yolunda çok şükür 36+2 yiz 3068 gram 50 cm boyumuz var artık inşallah kolllarımda göremecem bir sonra ki sefere doğum pozisyonunda 18 kasım normal doğum gözüküyor 🥰
Doğuma kadar hiç kontrol olmayacak mı? Benim 37’den sonra 1 haftada kontrol oldu, açılma görülünce de 3 günde 1’e düşürdü doktor. Doğuma kadar hiç kontrole gitmemek riskli değil mi?

X