2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canim kani cani yerinde oldugunu nereden biliyorsun. Kilo cokta bir anlama gelmiyor. Ustelik oda dogrumu belli degil. Akrabalarinin dogumuyla kendinide kiyaslama. Adam hakli tabi tamam senin istedigin sekilde olavak ama 1 ay once almakta hic mantikli degil kabul et sezeryanda olsa bebegin kendi istedigi zamanda gelmesi en guzeli cok sanslisin dogalci bir doktorun var. Nasilsa sezeryan olacaksin 5 kilo olsa ne olacak birak iceride tamamlasin saglikla gelsin bebegin

Tanıdığım normal dogum yapan ve normalci cok sağlık çalışanı ve doktor var. Giden doktorum da normalci, kendi de normal doğurmuş vs. Yani kisilerin oznel yorumları devreye girebiliyor. Bir de ulkemizde sezaryen yüksek oranda görülüyor artık. Gelişmiş ulkelerde ülkemizdeki kadar değil. Sezaryen bir nimet bence, anneyi de bebegi de kurtaran harika bir uygulama ama her şey yolundayken, anne de aksini dusunmuyorken doğal süreç desteklenmeli diye düşünüyorum. Tabii ki dediğim gibi en onemlisi sağlıkla kavusmak, gerisi boş

Ciğer gelişimi, bebegin hazir oluşu gibi elzem faktorler var. Acele ediyorsun bana kalırsa. 3-4 hafta once istemek pek mantikli degil. Doktorlar da durup dururken bu kadar erken almazlar, dogal olarak kendi gelse tamam da. Biraz zorluk olacak elbet. Ne kadar gec o kadar iyi, aslinda şanslısın doktorundan kaynakli.

Kilolu olsun çok güzel bişi tutması etmesi ama hiç durmuyo çok tuhaf yatırmıyo hiç sağ dön sağ komple ağrıyo sola dön komple bide yumruk yapıp gerdiriyo gibi hep sivri bişi geziyor dışardan çok belli ne bileyim ideal kiloda gibi görünce artık oluşmuş bu diyorum kendimce inanılmaz şeyimde ağrıyo bacaklar göbeğimi taşımaz hale geldi

İnşallah aldığım tarihte gelir erken gelcekmiş gibide geliyo problem o daha önce doğurmadım ama kimi görsem tanıdık tanımadık bile kızım dikkat et ikizmi çantanı hazır et karnın düşmüş her an gidebilirsin dio göbeğim fazla olmasa belki bunları duymazdım

Biliyorum cnm, onu dusunmedim zaten, demek istediğim küçük oldugu icin alternatif yok sayılı hastane, sayılı doktor vs
Ben de hızlıca yazıp yolladım biraz sanki negatif yazmışım gibi olmuş Hepimizin hakkında hayırlı bir doğum olsun dilerim. Benim doktor da hiç sezeryan lafı etmedi şimdiye dek ama geçen hafta sadece sorunca anlattı, gebelik 40 hafta ama biz hekimler pek 40 dan sonra beklemek istemeyiz riskli durumlar olabiliyor dedi. 39 u doldurana dek bekliyormuş sanırım herşey yolundaysa. Bakalım beni neler bekliyor. Yarın kontrol var ne diyecek, ne durumdayız Meral ediyorum
Ben de benzer vaziyetteyim, yarın kontrol var merak ediyorum acaba kanala girdi mi.

Doğum yapan acil doğuma giden arkadaşlar nasıl gittiniz temizlik anlamında . Ben hazırlıksız yakalanıcam diye 2 güne bir jilet yapıyorum ama zorlanıyorum da .
Ben jilet yapınca çok kaşıntım oluyor o nedenle artık aynadan baka baka Amerikan bezine ılık ağdayı ince tabaka halinde sürüp çekiyorum o baya götürüyor canım. Hastane çantamda da jilet koydum hani çıkan eden olursa doğuma gittiğimde ve onu görecek gözüm olursa onları da jiletlerim artık dedim ama dikkatli olmak lazım kanatmamak için. Enfeksiyona açık hale getirebiliriz jilet yapalım derken. Ya biz fazla iyi düşünüyoruz da ben bi kez kadın doğum acile gittim ağrım olmuştu. Alttan da muayene edelim rahim ağzını tam görelim dediler. Ben de temiz değildim utana utana söyledim, kadın güldü, çok tatlısınız ya biz neler görüyoruz bi bilseniz, keşke herkes sizin kadar düşünceli nazik olsa dedi

Canım benim valla sağolsun benim eşim ev işlerine hiiiiç yardım etmiyor (ona sorsan ediyor da nasıl ediyor elini neye sürmüş anlamış değilim. Makinaya tabağını bile koymuyor. Eskiden böyle değildi son bir iki yıldır böyle... aman neyse yapınca da söylene söylene yapıyorlar zaten) Annemle ben yaptık her işi ama iki üç gün teze daldım, kafamı kaldırdığımda sanki o işler hiç yapılmamış gibiydi inan. Seni çok iyi anlıyorum. Artık yapıcaz bir şekilde olduğu kadar. Sen hiç telaş etme kendine

Katılıyorum

Benim kontrolleri yapan erkek oldugundan onun dusuncesini bilmiyorum tabi bencede aci acisindan degil ama dogumda once normal dusunulmeli. Birde jnsan guvenmek istiyor doktora senin doktor gibi surekli sezeryan diyip dursa herseyinden suphe edeeim adamin yoksa son dakikaya kadar normalken son dakika Allah korusun bisey olsa insan acaba dogruyumu soyluyor diye dusunmemeli cumartesi cift maske gittik mesela biz halsizlikten birsey anlamadim ama ne kanal girmis dedi ne girmemis dedi hersey yolunda dedi nst yede bakti haftaya tekrar gelin dedi. Bi kac hafta once sadece ilki normaldi dimi buda yuksek ihtimal normal olur demisti. Ondan sonra kanala girmis girmemis yorum yapmiyo bende halsizlikle soramadim iste
Sen millete bakma bir ebe mi soyluyor hayir. O zaman ben hic doguramam hatta ilk kizimida dogurmamam lazimda cunku yapi meselsi gobegim kocaman degil onlara gore ve hic dusmuyor
Canim inan hepimiz suan ayni durumdayiz cok zor haliyle son gunler. Hayirli saglikli zamanda gelsinler hic acele etme hepimizin bir dogum saati bir olum saati belli onunda oyle

Canım seni hepimiz anlıyoruz, hepimiz aynı durumdayız zaten :) Çok özel bir durum olmadıkça ya da bebek kendi gelmedikçe durduk yere böyle bir kararı şuanki psikolojinle düşünüyorsun ama sonra sırf bu yüzden küveze girmek durumunda kalsa o zaman da böyle düşünecek misin... Sanmıyorum. Bak burda kaaaç kişiyiz hepimiz aynı durumdayız. Hatta çok daha zorlu geçirenler var. Tüm hamileliği boyunca yatmak zorunda olan insanlar var. Lütfen aceleci olma. Evet bu beden bizim ama bebeğimize karşı da sorumluluğumuz var. Ona saygı duymak lazım.

Kız bişey olmaz sık dişini azcık daha
Burda yazmıştılar geçen hafta göbeğe sürülüyo sancı başlatıyo diye

Vaktinde gelsinler inşallah senin sağlığın nasıl iyileştin mi canım
Amin canim insallah. Daha iyiyim ama eskisi gibi iyi degilim yatiyorum oyle nefes alip veriyorum surekli sanki yatmiyorum savastan geliyorum. Birde 2 gecedir inanilmaz terliyorum ama oyle boyle degil uyuduktan belki 1 saat oluyodur bir kalkiuorum siril siklamim buz hibi su siksam atletten su cikacak.degisyiriyorum sonra yine ayni bu gece 3 kez pes pese degistirdim ustumu aglayarak uyudu. Cok yordu beni bu normal mi durummudur ? Hem diger kizlarada sorayim bu normal mi

Allah korusun küvezlik durum olmasın kimsenin inşallah biri küvez yok o hastanede dedi dr. Söyledim böyle diyolar doğru mu diye 20 tane bebek bakım ünitesi var hiç korkma senin küvezlik bi durumun olcağını sanmıyorum ama bebek bu %100 netlik bişeyleri yok içine sinmezse başka hastanede yaparız dio

Ben aralıkta oldum pek terlemedim öyle evi havalandır hergün normal giyin üşütme yinede sen sıcak hissetsende kararında ol üşütme acil şifalar olsun kozalak macunu gündemde bu ara bi araştır

Ben aralıkta oldum pek terlemedim öyle evi havalandır hergün normal giyin üşütme yinede sen sıcak hissetsende kararında ol üşütme acil şifalar olsun kozalak macunu gündemde bu ara bi araştır
Sicak oldugundan terlemiyirum canim. Buz gibi sanki ustume biro su dokup gidiyor

Bizde bugün 38+5 3250 gram 50 cm mişiz normal görünüyo herşey 1cm açıklık varmış kasılmalar da hafiften var çok değil bol bol yürüyüş yapicam mantar halen daha geçmedi bu sefer fitile ek antibiyotik te verdi doğuma kadar geçmesi lazımmış yoksa bebeğe geçme ihtimali oluyomuş doğumda b12 yerlerde onun için de iğne vurulcam haftaya doğar muhtemelen bakalım bir sonraki kontrol ne olur doğar mı yoksa belli olmuyo bu bebeklerin işi

Erken gelecek gibi olursa ve normal dogum istemiyorsan acil sezaryene alinir bir sey olmaz onu düşünme. Herkesin vucut tipi farklı, kiminde hiç belli olmaz, kiminde asiri fazla olur, kiminde de gobek hep asagida olur yani cok takılma bunlara.
Beyaz badyli dün annem gizliden çekmiş
Gayet iyi duruyorsun, takilma lutfen, son zamanlar. Az kaldi.
Yok ya hepimiz yapıyoruz bazen öyle Doktorunun bu ayrintilara deginmemesi bile cok guzel, gereksiz bir stres yaratmamis sende. Çünkü erkenden dusunelecek seyler olmamali bu ayrıntılar. Akışa bırakmak onemli. Ben de saldım artık, bebegim karar verecek diyorum, bakalim göreceğiz insallah saglikla kavusalim da bu konustuklarimiz tatli bi ani olarak kalsin
Heh tam dediğin gibi iste, bi guven verse gikimi çıkarmam, ne diyorsa o derim de iste maalesef o guveni saglamadi hayir baska bir gerekçe olsa valla bsy demicem neyse ben artik akışına bıraktım, bakalim nasil bir surec olacak, her şey yolunda olsun inşallah, saglik en önemlisi, surdan guzel güzel kavuştuk haberlerini verelim biz de artık

Sicak oldugundan terlemiyirum canim. Buz gibi sanki ustume biro su dokup gidiyor
Hastaligi atiyorsundur canim, dus al bolca bir de sivi tüket gidenin yerine yenisi gelsin
Maasallah kuzuya ve sana, inşallah mantar filan da kalmayacak misler gibi kavusacaksiniz, haftaya bile kalmayabilir aciklik baslamissa ya ne tatlısss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…