2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çocuk gelişimi ile kitap okuyan var mı arkadaşlar? Okuyup beğendiğiniz önerdiğiniz
IMG_20210220_171224_1.jpg

Bunları okuyorum ben tavsiye üzerine

2 gündür sol kaburgamın altında sancı var. Arada kaburgadan vajinaya farklı farklı yerlerde kısa süreli sancılar hissetsem de geneli kaburga altı. Bunların normal olup olmadığını tayin edebilmek aşırı zor gerçekten. Önce "büyüme sancısıdır, normaldir" diyorum, sonraki sancıda "ya değilse?" diye vesvese başlıyor hemen :)))

Ah o vesveseler. Elimde olsa her sancıda her batmada doktora gideceğim o vesveseler yüzünden.

Bulantıları geçen yada azalan varımı? Ne bulantım geçti ne tiksintim yemeklere karşı 😌3 ay dolmak üzere😌😌
Çok şükür ben bu hafta normalleştim ☺️ Hiç geçmeyecek gibiydi ama 12+2 de iyi hissetmeye başladım ve normal yedim, mide sıkıntım olmadı. Tek bir gün eşime uyup yediğim yağlı yemek mide ağrısı yaptı, yani fast food tarzı olmadıktan sonra iyi gibi. Geçecek inşallah dayanın🙏🏼

Bende de oluyor beyaz renk koyu kıvamda. Doktora sormadım ama kokusuz beyaz akıntı masum diye bildiğim için üstüne düşmedim 4 gün sonra gideceğim sorar size de söylerim eğer doktorunuza ulaşmamış olursanız hala
Yaa çok teşekkür ederim, çok incesiniz 😇 inşallah hiçbir sorun yoktur. Allah kimseyi korktuğuna uğratmasın 🤗

Arkadaşlar merhaba vajinama doğru baskı hissediyorum birkaç saattir. Doktorumu aradım kanama yoksa korkulacak birşey yok dedi. Bunu yaşayan var mı büyüdüğü için kaslar geriliyormuş falan yazıyor nette bir düşüğüm var çok korkuyorum 13+5 bugün
Baskı dediğiniz sancı gibimi çünkü bende ara ara oluyor internette büyüme ağrısı diye geçiyor baktım ama bende tedirgin oluyorum bazen napicam şaşıyorum🙄

Merhaba kızlar benim tansiyon ölçüldü sağlık ocağında
3 Mart'ta 147/76
4 Mart'ta 131/84
5 Mart'ta 119/75 çıktı haftasonu devreye girdi o yüzden ölçmedim sizce bir zararı var mıdır bebeğe ne yapmam gerekiyor şuan 11+2 haftadayim
Canım değerler arasında 5 var gibi sadece 3 martta büyüğü yükselmiş... Benim de hep 9 a 4 ve 11 e 6 arasında gidip gelir normal diye biliyorum. Kendinde değişiklik hissediyorsan sıkıntı ama.

Kızlar merhaba bir şey sormak istiyorum. Eşleriniz bebek için bir şeyler yapıyor mu? Yani gelişimi hakkında yazılar okumak, alınacak eşyaları araştırmak gibi. Mesela ben kitaplar aldım okuyorum. Instagramda da çocuk gelişimi hakkında sayfaları takip ediyorum hatta eşime de atıyorum ama okumuyor. Bebek sanki yokmuş gibi hiç doğmayacakmış gibi takılıyor. Bu biraz canımı sıkmaya başladı. Ben mi abartıyorum diye düşündüm ama sizlere de sorayım dedim.😒
Ben daha yapmıyorum ki o yapsın 😂 bir buraya giriyorum fırsat buldukça. Eşimin de işi başından aşkın şu aralar.. Bana çok normal geldi canım.

Bir de yanlış alamazsanız çok fazla proje çocuğu gibi geliyor.... Sosyal medyadaki "en mükemmel beslenen, en zeki oyunları oynayan, en güzel gelişen akıllı çocuk benim çocuğum" gösterilerinden gına gelmiş de olabilir.... Şimdilik tek düşüncemiz doktora gidince kötü haber almayalım, sağlıcakla doğsun.

Bende 2 gün önce aynı baskı ve değişik bir ağrı hissettim ama doktora sormadım çünkü kendisi kanaman yoksa her ağrı normal diyor çok hızlı büyüyor diyor ben de bu sefer yine büyüyordur diye sormadım 🌞 içini ferah tut korkundan ziyade büyüyor bence minikler🧚‍♀️
İçime su serptiniz teşekkür ederim 🤲🏻

2 gündür sol kaburgamın altında sancı var. Arada kaburgadan vajinaya farklı farklı yerlerde kısa süreli sancılar hissetsem de geneli kaburga altı. Bunların normal olup olmadığını tayin edebilmek aşırı zor gerçekten. Önce "büyüme sancısıdır, normaldir" diyorum, sonraki sancıda "ya değilse?" diye vesvese başlıyor hemen :)))
Bu sayfayı bu yüzden seviyorum aynı dönemiz ve hemen hemen aynı şeyleri yaşayarak korkulacak birşeyler olmadığını görüyorum 😊 içimizi ferah tutalım inşallah büyümedir diyelim o zaman hayırlısı ile kucağımıza alalım inşallah 🤲🏻🥰

Benimde sağda çok sık oluyor yalnızım sanıyordum 😂 bende büyüyor ondan deyip geçiyorum açıkçası 🙂 kaburga altı kasık bazen bel böbrek vajina artık anlayamıyorum benimde farklı noktalara ani sancılar giriyor doğrusu.. ama uzun sürmediği ve başka bir olumsuzluk olmadığı sürece sürecin parçası bence 🤗
Bu zamana kadar yaşamayınca bi tedirgin oldum ama gördüğüm kadarıyla normal artık rahat uyuyabilirim sağolun 😌😊🥰

X