2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Amin inşallah, bazen yoğun oluyordu, ama benim kan sulandırıcı iğne hap kullandigim için oldu, onları kestik 11. Haftada bitti çok şükür. Yine de rahim genişlediği için lekelenmeler oluyormuş, sanırım damarlar çatliyormus büyürken, bebeğe hazırlıyor kendini :) inşallah bisey olmaz stres yapmayın rahat olun 🤗
Teşekkürederim 🙏 doktorumda öyle söyledi bebek kendine yer açıldıkça damarları çatlatıyor o yüzden kanama oluyormuş ama insan korkuyor tabi. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah sizde

Merhaba arkadaşlar 😊 bende 13+1 haftalığım şimdilik herşey yolunda çok şükür. Hafif hafif hazırlıklara başladık elektrikli göğüs pompası araştırmalarım var bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum
ben medela tek pompalı aldım canım ve çok da kullandım. indirim zamanı 600 civarına yakalayabilmiştim.

Merhaba arkadaşlar benim üç gündür karnım ağrıyor diye yazmıştım daha önce bir de belimin sol tarafı ağrıyordu kalçama vuruyordu ağrısı dün de burda iki kişinin bebeğinin kalbinin durduğunu okuyunca çok üzüldüm çok korktum ağlaya ağlaya eşimi aradım dışardaydı geldi kendi doktorumun olduğu hastanenin aciline gittik bizi nöbetçi kadın doğum doktoruna gönderdi doktor bilgisayardan benim bilgilerine baktı o kadar tüp bebekten sonra olmuş neden üç gündür karnın ağrıyor da gelmiyorsun diye kızdı çok iyi bir doktordu gördük bebeğimizi eşim ilk kez gördü kendi doktorum almıyordu içeri pandemiden dolayı çok şükür kalbi atıyordu hareketliydi boyunu ölçtü 6,6cm 13 haftalık dedi sonra acile tekrar indik sol tarafındaki ağrı için oradaki doktor da bel fıtığı dedi iğne vurdu şükrederek çıktık hastaneden ama yaşadığım korkuyu anlatamam Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲

Bebeğini kaybeden annelere şifa ve sabırlar diliyorum, Allah gerçekten kimseyi bununla imtihan etmesin. İnşallah en yakın zamanda gönlünüzdeki gibi hayırlı sağlıklı güzel evlatlara kavuşursunuz.
insan özellikle belirtisiz bir şekilde kalp atışı durmuş vs gibi şeyleri okuyunca evham yapıyor. Benim de muayenem yarın 9da, biraz tedirginim biraz heyecanlıyım, bana da dua edin lütfen, sizler de anne adayısınız, dualarımız kabul olsun inşallah. Allah vakti zamanı gelince hayırla sağlıkla mutlulukla evlatlara kavuşmayı nasip etsin. Beni de duanızda unutmayın lütfen 🙏🏻

Bizim okul "24-32 arası idari izinde olanlar 32den sonra çalışır raporu alıp 37'ye kadar çalışmak zorunda" dedi.
evet malesef bugün ben de aynısını öğrendim canım. Yani 32 ye kadar evde olup sonrasında çalışmak çok saçma cidden :110:

Aslinda kendinizi iyi hissettikten sonra 37 e kadar calismak dogumu da kolaylastiriyor. Ben gecen sene 7 ocakta izne ayrildim 15 ocakta suyum geldi 3.5 saat icinde dogurdum. Aslinda tahmini doğum tarihim 1 subatti. Anasinifinda surekli hopla zipla danset derken baya ise yaradigini dusunuyorum😄
32. haftam temmuz'a geliyor, yoksa düşünürdüm :)

Merhaba arkadaşlar benim üç gündür karnım ağrıyor diye yazmıştım daha önce bir de belimin sol tarafı ağrıyordu kalçama vuruyordu ağrısı dün de burda iki kişinin bebeğinin kalbinin durduğunu okuyunca çok üzüldüm çok korktum ağlaya ağlaya eşimi aradım dışardaydı geldi kendi doktorumun olduğu hastanenin aciline gittik bizi nöbetçi kadın doğum doktoruna gönderdi doktor bilgisayardan benim bilgilerine baktı o kadar tüp bebekten sonra olmuş neden üç gündür karnın ağrıyor da gelmiyorsun diye kızdı çok iyi bir doktordu gördük bebeğimizi eşim ilk kez gördü kendi doktorum almıyordu içeri pandemiden dolayı çok şükür kalbi atıyordu hareketliydi boyunu ölçtü 6,6cm 13 haftalık dedi sonra acile tekrar indik sol tarafındaki ağrı için oradaki doktor da bel fıtığı dedi iğne vurdu şükrederek çıktık hastaneden ama yaşadığım korkuyu anlatamam Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Çok geçmiş olsun, dün okuduklarıma ben de çok üzüldüm ve etkilendim. Anksiyete seviyem eskiden çok yüksekti, şimdi evhamlanmamak için ayrı bir çaba göstermem gerekiyor. Aklıma böyle düşünceler geldikçe esiri olmamak için kafamı dağıtmaya çalışıyorum.
evet malesef bugün ben de aynısını öğrendim canım. Yani 32 ye kadar evde olup sonrasında çalışmak çok saçma cidden :110:
24-32 arası izin al, 32-37 arası mecburen çalış. Neye göre karar alınıyor çok merak ediyorum. Bırak hamile olan karar versin kendi için ve çocuğu için ne yapacağına.

Çok geçmiş olsun, dün okuduklarıma ben de çok üzüldüm ve etkilendim. Anksiyete seviyem eskiden çok yüksekti, şimdi evhamlanmamak için ayrı bir çaba göstermem gerekiyor. Aklıma böyle düşünceler geldikçe esiri olmamak için kafamı dağıtmaya çalışıyorum.

24-32 arası izin al, 32-37 arası mecburen çalış. Neye göre karar alınıyor çok merak ediyorum. Bırak hamile olan karar versin kendi için ve çocuğu için ne yapacağına.
normalde 32. haftadan sonra doğum izni dediler ama ben erkenden de izne çıkmak istemiyorum. Ücretli izin hakkımı doğumdan sonraya kullanmak istiyorum. Çünkü Allah kısmet ederse 2 sene ücretsiz izinle evde bakmak istiyorum çocuğuma.

Kızlar merhaba, bugün kasıklarımda ağrı oldu bıçak batar gibi, şiddetliydi baya ,normal midir sizce,bu durumu yaşayan var mı aranızda?
Yarın doktor kontrolum var o yüzden doktora gitmek istemedim bugün

Çook geçmiş olsun canım çok üzüldüm, burda özellikle mesajlarını takip ettiklerimdensin ve sonunu okuyunca çok rahatladım🤲🏻 Rabbim bebişlerimizi bizlere bağışlasın❤️

X