2021 Aralık Anneleri

Bana iki doktor da farklı yorım yaptı
O yüzden çekimserim artık
Önceden olmayı çok istiyordum
Doktor bişey demedi bana senin kararın dedi. Bende çok iyi bi doktorun makalesini okudum olmam gerektiğini düşünüyorum ama yinede karar veremiyorum. Hamileyken aşı olunursa bebek antikorlu doğmuş olacak

Doktor bişey demedi bana senin kararın dedi. Bende çok iyi bi doktorun makalesini okudum olmam gerektiğini düşünüyorum ama yinede karar veremiyorum. Hamileyken aşı olunursa bebek antikorlu doğmuş olacak
Dediğim gibi ben de olmak çok istiyordum
Bi doktorum biontech ol onun hamilelerle çalışması daha çok var demişti
Diğer doktorum da sinovac ol bu dönemde canlı aşı olmaman daha iyi olur dedi
Güvende hissetmedim kendimi
Olmayacağım sanırım o yüzden
Daha güvenilir bi yorum bulursam belki olurum 🙄

Dediğim gibi ben de olmak çok istiyordum
Bi doktorum biontech ol onun hamilelerle çalışması daha çok var demişti
Diğer doktorum da sinovac ol bu dönemde canlı aşı olmaman daha iyi olur dedi
Güvende hissetmedim kendimi
Olmayacağım sanırım o yüzden
Daha güvenilir bi yorum bulursam belki olurum 🙄
Benim okuduğum yazıdada doktor biontech diyor dediğin gibi hamilelerde çalışması daha çokmuş Dr.Engin Oral bakmak istersen

16haftalik dogum izni var canim 8Hafta dogum oncesi 8hafta dogum sonrasi yani en erken 32.haftada ayrilabiliyorum bi 10gun falan da yillik iznim var 30.hafta da ayrilacagim ben buyuk ihtimal ekim ortasi gibi canim
Aynıymış bizimle . Doğumdan önceki 8 hafta isteğe bağlı sonrasında da kullanılabiliyor diye biliyorum . Öyle değil mi ?:KK64:

Aynıymış bizimle . Doğumdan önceki 8 hafta isteğe bağlı sonrasında da kullanılabiliyor diye biliyorum . Öyle değil mi ?:KK64:
En fazla 37. Haftaya kadar calisabiliyorsunuz. Yani dogum sonrasina aktarabileceginiz 3 hafta kaliyor... Ogretmensiniz sanirim. Benim icin 1 yada 2 haftasi birden 15 tatile denk gelecek. O yuzden o gec ayrilmak bana mantikli gelmiyor.

En fazla 37. Haftaya kadar calisabiliyorsunuz. Yani dogum sonrasina aktarabileceginiz 3 hafta kaliyor... Ogretmensiniz sanirim. Benim icin 1 yada 2 haftasi birden 15 tatile denk gelecek. O yuzden o gec ayrilmak bana mantikli gelmiyor.
Evet benim de kafam karışık bu konuda. 37.hafta olunca sanırım raporla calisilabiliyor doktordan alınan raporla yani. :KK64: 15 tatil de var ve tam izin zamanına denk gelecek bu şekilde 😑😑 nasıl olcak bilmiyorum

Selam kızlar covid aşısı olan var mı? Nasıl oldu etkileri paylaşır mısınız? Ben de olmayı düşünüyorum ama ne zaman olsam bilemedim
Selam canım ben oldum hatta 3 gün sonra 2. dozum var. Benim iki dr.um da mutlaka olmamı söylediler. Biri İstanbul Ota Jinemed Hastanesi Op. Dr. Barış Plancı diğeri ise abim dediğim Dr. Sadi Konuk Eğt. Arş. Hastanesi Eğitim Sorumlusu Doç Dr. Levent Yaşar. Bu virüs ilk çıktığı zaman östrojen hormonu kadınları koruyor hamilelerde daha fazla bu hormon covid etkilemiyor diyorduk. Şimdi bunun çok büyük bir yanlış olduğu hamilelerde riskin daha yüksek olduğunu anladık dediler. Aşı hakkın çıktığı anda hangi aşıyı buluyorsan ol dediler bir aşı ayrımı yapmadılar. Ben alerjik bir insan olduğum için ve birkaç hafta sonra yaptıracağım Tetanoz aşısı ile aynı aşı mantığı olduğu için Cinovac tercih ettim.

Aşı yaptıranda yaptırmayanda umarım kararlarımızdan pişman olmayız. Ben şahsi olarak bu virüsten kurtulabilmemiz için yaptırılması taraftarıyım.:anne:

Evet benim de kafam karışık bu konuda. 37.hafta olunca sanırım raporla calisilabiliyor doktordan alınan raporla yani. :KK64: 15 tatil de var ve tam izin zamanına denk gelecek bu şekilde 😑😑 nasıl olcak bilmiyorum
Umarim 24. Haftada ayrilabilir ve bunlari dusunme durumunda kalmayiz. Diger turlu de aktarmaktansa izni zamaninda kullanmak daha mantikli geliyor.

Ben olmayacağım sormadım bile doktora.
Ben de oyle yaptim. Sorsam ve ol derse diye tedirginligimden hic konusunu gecirmedim. Olmaya niyetim yok

Umarim 24. Haftada ayrilabilir ve bunlari dusunme durumunda kalmayiz. Diger turlu de aktarmaktansa izni zamaninda kullanmak daha mantikli geliyor.

Ben de oyle yaptim. Sorsam ve ol derse diye tedirginligimden hic konusunu gecirmedim. Olmaya niyetim yok
Hamile olmasam olurdum ama şimdi gerçekten içime sinmiyor.

Dr danıştın mı bişi diyor mu sanmıyorum yapacağını alerjin yok demi tansiyona baksaydın olmadı bi acile git aksatma 🤔
Bulantı için de serum verildi dün. Verdikleri şeylere baktım içinde dekort diye bi ilac var uyku bozukluğu ağır yan etki olarak geçiyor ve acile gidin diyor. Hamileler kullanmamalı demiş bide. Doktora yazdım bugün de pazar ne derse ona göre yapacağım elim kolum kalkmıyor uykusuzluktan 😓

🤔

Eklentiler

• 7F4C6CAF-334A-410B-979B-FF60BD9B6AAD.png
    7F4C6CAF-334A-410B-979B-FF60BD9B6AAD.png
    297,4 KB · Görüntüleme: 30
Hamile olmasam olurdum ama şimdi gerçekten içime sinmiyor.
Aynen belki emzirme doneminde. Suan riske atilacak bir sey degil 🌸
Senin de mi öyle oluyor ?Öğretmen misin sen de ☺️
Evet Nasipse Kasim sonu ya da Aralik basi oluyor. 24 haftada ayrilamazsak Eylul de okula gitmemiz gerekecek. Donem bolunsun istemiyorum umarim kalkmaz ve vaktinde ayrilabiliriz

X