2021 Aralık Anneleri

sut gelmesi suan normal mi
ben sıkıyorum bazen gelecek mi diye sert ama gelmiyor
benim bi kurtajim olmustu oncesinde gene yoktu aldirinca gelmisti
benden gelmesi normaldir sanırım çünkü hala emen eşek kadar bi beybim var 😂 bende bunu merak ediyorum doguma kadar emziren anneler oluyo, oysa son haftalarda özellikle göğüs ucunu uyarmayin duşta su bile tutmayin diye egitimde ebeler bahsediyo. emziren annelerin dogumunu tetiklemiyomu ki bu durum

Ben hele sigara içenleri hiç anlamıyorum benimde çok canım istiyor ama kendimi tutuyorum içen var mı kızlar hala aramızda 😑
allahtan sigara olaylarim yok 😐 değişik bi bağımlılık sanırım. bi arkadasim cok bagimliydi hamilelikte sabretti icmedi. simdi cocugu 7 aylık ama sutu biraktigim an baslicam diyo 🤷🏻‍♀️

Olmadı da olmadan başlayayım dedim. Karnım çıkınca ama bakıyorum daha büyük karnı olanlar var ben belki biraz abartmışımdır. Ki ömrümde çatlağım olmadı zaten. 🤣 Bazen çok gergin hissediyorum özellikle yanlardan.
Zaten çatlak kremlerine gebeliğin başında başlamak daha önleyici. Aynısefa Kremi de güzel çatlak için öneririm kızlar. Bu çatlaklar beyaza dönmeden başlamanız lazım. Dediğim gibi en baştan başlamak çok daha iyi 😊

Bunlar tarama testi biliyorsun, tanı testi değil ki. Arkadaşıma down dediler muhtemelen düşük olur diye işte şu belirtiler olursa acile gel vs tüm olasılıkları anlattılar. Kız ayrıntılı ultrasona kadar neler çekti. Ama çok şükür ayrıntılı ultrasonda hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sakin ol, imkanın varsa nifty yaptır. İnşallah senin de sonucun temiz çıkar.
Ben tarama testlerine hiç güvenmiyorum. Çevremde Down deyip sağlıklı doğan bir sürü çocuk oldu. Boşuna sonuç ne çıkacak stresine girmek istemediğim ve sonuç kararımı degistirmeyeceği için ben tarama testlerini yaptirmadim bile. Küçük kızımda da yaptirmamistim. Kuzenime teşhis koydular aylarca neler çekti yazık hiç de bir şeyi olmadı çocuğun simdi 2.5 yaşında 😊

Ona henüz bir şeye başlamadım. 32. Hafta sonrası yeterli olur diye düşünüyorum. Lansinohun organik balmı var kavanozda onu düşünüyorum. Kapak sonra alırım dedim karar vermedim aslında aventinkilerden de herkes memnun.
O kapaklar emzirirken mi takılıyor görüyorum ama hiç bu ne diye araştırmadım 🙈

Kızlar merhaba, hala prilam ya da benzeri ilaçlardan kullanan var mı? Benim hala midem kötü tencere yemeklerinden çok az yiyebiliyorum o da zorla yediğimi çıkarmamak için kendimi tutuyorum.
Ben arada kullanıyorum ama senden 1 hafta geride benim haftam. Ne zaman geçecek ben de bekliyorum yediğim herseyi korkarak yiyorum çıkaracağım diye 😣

Benimki nemrut valla bir kere hasta varmış kapı aralıktı bende yok sanıp kimse kapıyı tıklayıp girdim beni kovacaktı neredeyse
Bizimki bizi ayakta önünü kapatıp karşılar o derece hastaya saygılı 😄 Ama çok pimpirikli. Benim büyük kızım epilepsi hastası sağolsun telefonla mesaj atıyorum o şekilde ilaçlarını bile yazıyor. Sadece çok prosedürcü ödü kopuyor yanlış bisey yaparım başıma bi iş gelir diye onu da normal karşılıyoruz. Eşime de istediğinden fazla rapor yazmak isterdi eskiden rapor ihtiyacı olduğunda falan 🤣 Aile hekimi değiştirme hakkı olduğu için hasta kaybetmek istemiyorlar aslında sizinki neden öyle gudubet çıktı ki 😬

Benim anladığım hassaslaşınca yara olunca iş görüyor. Ben göğüs kremine erken başlarsam sorun olmaz sanıyorum kocaman meme uçlarım var.
Erken de başlanıyor sanırım. Ben düzenli bişey kullanamadığım için alıp kenarda bekliyor doldurdum heryeri görmek istemiyorum. Artık gerçekten lazım olursa ve faydaliysa bisey alacağım umarım 🙈🤭

Haha o da dogru bak cok temas kurma canim onlar elini tutuyolar karnini seviyolar falan ben kendimi jet hiziyla nasil geri cekecgimi bilemedim🙈asi yaptirdin mi bu arada halay miiii yok yok girme o toplara 😁ya prenses mi geliyor aynen aynen sen hazirligini 20den sonraya birak isim var mi aklinizda👶
Bizim okulda aşı yapmayan bi ben bı de başka bi öğretmen arkadaş kaldı . Ben biraz güvensizlik yaşıyorum o konuda. Doktor 12.haftadan sonra düşün niyetin varsa demisti ama hamileyken de ayrı bi cekindim yapmaya:ıslık: Hazırlığımı sonlara doğru yapmayı düşünüyorum nasip olursa inşaallah:dua:
İsim henüz net değil ama aklımda Duru var.:KK51:

Haha o da dogru bak cok temas kurma canim onlar elini tutuyolar karnini seviyolar falan ben kendimi jet hiziyla nasil geri cekecgimi bilemedim🙈asi yaptirdin mi bu arada halay miiii yok yok girme o toplara 😁ya prenses mi geliyor aynen aynen sen hazirligini 20den sonraya birak isim var mi aklinizda👶
Bir de sen yine iyi beklemissin cinsiyet için :halay:

Bizim okulda aşı yapmayan bi ben bı de başka bi öğretmen arkadaş kaldı . Ben biraz güvensizlik yaşıyorum o konuda. Doktor 12.haftadan sonra düşün niyetin varsa demisti ama hamileyken de ayrı bi cekindim yapmaya:ıslık: Hazırlığımı sonlara doğru yapmayı düşünüyorum nasip olursa inşaallah:dua:
İsim henüz net değil ama aklımda Duru var.:KK51:
Guzel isim 😍ben de yaptirmadim yaptirmayacagim da umarim sorunsuz bebisleri aliriz kucagimiza😊🥰

Ben de 62 ile kaldım 165 boyum şu an 64 kiloyum işte :KK51: inşaallah ben de çok almam.. böyle ufak ufak ilerleriz kucağımıza alırız miniklerimizi :dua::dua::KK200::KK200:
Çok fazla almazsın bence senin haftan da da 2 kilo gayet normal bundan sonra zaten hareketli zamanlar başlıyor yürüyüş falan dikkatli gideriz. İlk gebeliğim de 8 buçuk kilo aldım toplam kızımda 3.350 doğmuştu çok idealdi o zaman. İnşallah yine aynı hedefledim öyle de olur. Bende 62 ile başladım 160 boy şimdi 64 😀😀

benden gelmesi normaldir sanırım çünkü hala emen eşek kadar bi beybim var 😂 bende bunu merak ediyorum doguma kadar emziren anneler oluyo, oysa son haftalarda özellikle göğüs ucunu uyarmayin duşta su bile tutmayin diye egitimde ebeler bahsediyo. emziren annelerin dogumunu tetiklemiyomu ki bu durum
valla cok paradoks bi soru olmus bilemedim ki
kesilebilecek yaslardaysa kesmelisin bence
degilse doktora danismak lazim

X