2021 Aralık Anneleri

Bende günlük 7-8 tane içiyordum anında bıraktım hamile olduğumu öğrenince zaten çok erken öğrendim etkilendiğini düşünmüyorum bebeğin ☺️ Siz de özlüyor musunuz sigara içmeyi
Ben keyif içicilerindendim arada bir günde 1 tane 😁
Bazen o keyfi özlüyorum ama kokusunu alınca midem kalkıyor zaten önceden de içtikten sonra kalan kokusundan tiksinirdim 🤣

Bende günlük 7-8 tane içiyordum anında bıraktım hamile olduğumu öğrenince zaten çok erken öğrendim etkilendiğini düşünmüyorum bebeğin ☺️ Siz de özlüyor musunuz sigara içmeyi
valla keske biri gelse yanimda icse de kokusunu duysam diyorum masallah kimse de ozlememe firsat vermedi ne yalan soyliyim😂

Arkadaşlar merhaba lütfen bu konuda herhangi bir bilgisi olan varsa bana yardımcı olsun lütfen eğer okuyorsanız boş geçmeyin ufacık da olsa bir fikriniz varsa belirtin çünkü sabahtan beri çok kötüyüm zor nefes alıyorum.
Şimdi arkadaşlar ben 12. Haftada ikili tarama testi yaptırdım sonuçlarında risk düşük çıktı. Sadece free beta hcg Mom değeri düşük çıktığı İçin doktorum sorun olmaz sadece daha sık değerlendirilmen gerekiyor demesine rağmen içim içimi yediği için 14. Haftanın son gün bir daha ikili test yaptırdım. İkinci test sonucu benim için adeta bir şok ve hayal kırıklığı oldu. Başka bir hastanede yaptırdığım ikinci test sonucunda free beta hcg Mom değeri normal çıkmasına rağmen bir anda trisomy 18 değeri 155/1 kadar yüksek riskli çıktı. Ben bunu görünce şok oldum tabi. Doktor keşke ikinciyi yaptırmasaydın kuyuya taş atmış oldun dedi mecburen nifty testi yaptıracağız. Korkular denizinde sürükleniyoruz eşimle beraber😔 şimdi iki test sonucunu da buraya yüklüyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz çok korkuyorum.
Keşke yaptirmasaydin doktorun doğru söylemiş, çünkü 14 uncu haftaya doktorlar ikili testi birakmamaya çalışır ben de 14 e girmek üzereyken gitmiştim doktor niye geç geldin ben seni daha erken cagirdim demişti, ikili test sonucuna gelicek olursak benimki düşük risk çıktı sorun yoktu yalnız tek başına pap a mom değeri düşüktü ben çokça araştırdım ve gördüm bu değerin düşük olması bebekte anomali riskiyle alakalı değil doğrudan anneyle alakalıdır doktorun sorun değil sadece takip altında olacaksın demesinin sebebi de budur , düşük mom değeriyle ilişkili risklere deginicek olursak ; gebelik zehirlenmesi, yüksek tansiyon, erken doğum gibi riskleri var ve bu kesinlikle kesinn olacak diye söylenen riskler değildir sadece annenin diğer annelere göre daha sıkı takip edilmesi gerekir tansiyon açısından vs . Hatta ben bir tanisyon aleti alıp 5 inci aydan sonra kendimi günlük takip etmeyi düşünüyorum, 14 haftalık değerini bence ciddiye alma çünkü ikili test için geç bir Zaman, detaylı ultrasonda umuyorum ki herşey normal cikicaktir, gönlünü ferah tut 🙏

Aynen belki emzirme doneminde. Suan riske atilacak bir sey degil 🌸

Evet Nasipse Kasim sonu ya da Aralik basi oluyor. 24 haftada ayrilamazsak Eylul de okula gitmemiz gerekecek. Donem bolunsun istemiyorum umarim kalkmaz ve vaktinde ayrilabiliriz
Ben gitmeyi düşünüyordum Eylül'de 🙄🙄 söylediğin şeyi de bi düşüneyim :KK64: :KK64: bir de umarım kalkmaz dediğin şey nedir onu anlamadim

24. ve 32. Haftada sanırım öğretmenler uzaktan çalıştı ben de öğretmenim hakim değilim konuya ama arkadaşlarım böyle yaptı sonrasında 32 de geri işe başlayanlar oldu yüzyüze bu sene uzaktan eğitim olur mu planlama nasıl yapılır acaba her şey şuan muamma yine 🤷🏼‍♀️

Benim doktorum da kesinlikle olmamam gerektiğini bebeği nasıl etkileyeceğini kimsenin bilmediğini söyledi mümkün mertebe evde kendini izole et doğuma Kadar dedi
Ben evde izoleyim canım zaten kimseyle görüşmüyorum şimdi bi temmuzda iznimiz var anamıza babamıza gitcez hepsi de aşılandı zaten Allah korur inşallah.

Selam canım ben oldum hatta 3 gün sonra 2. dozum var. Benim iki dr.um da mutlaka olmamı söylediler. Biri İstanbul Ota Jinemed Hastanesi Op. Dr. Barış Plancı diğeri ise abim dediğim Dr. Sadi Konuk Eğt. Arş. Hastanesi Eğitim Sorumlusu Doç Dr. Levent Yaşar. Bu virüs ilk çıktığı zaman östrojen hormonu kadınları koruyor hamilelerde daha fazla bu hormon covid etkilemiyor diyorduk. Şimdi bunun çok büyük bir yanlış olduğu hamilelerde riskin daha yüksek olduğunu anladık dediler. Aşı hakkın çıktığı anda hangi aşıyı buluyorsan ol dediler bir aşı ayrımı yapmadılar. Ben alerjik bir insan olduğum için ve birkaç hafta sonra yaptıracağım Tetanoz aşısı ile aynı aşı mantığı olduğu için Cinovac tercih ettim.

Aşı yaptıranda yaptırmayanda umarım kararlarımızdan pişman olmayız. Ben şahsi olarak bu virüsten kurtulabilmemiz için yaptırılması taraftarıyım.:anne:
Bende çok kararsızım aşı olmaktan yana. Olmaktan da olmamaktan da korkuyorum. Hamile olmasaydım yaptırırdım fakat şuan aşı olsam şu durumda uzun vadeli sonuçları nasıl olur bilemiyoruz. Çoğu doktor yaptırın diyor ama aşı olduktan sonra doğan çocuk az daha. İlk doğduğunda bir problem gözükmeyip sonrasında bir şey çıkar diye korkuyorum açıkçası.

24. ve 32. Haftada sanırım öğretmenler uzaktan çalıştı ben de öğretmenim hakim değilim konuya ama arkadaşlarım böyle yaptı sonrasında 32 de geri işe başlayanlar oldu yüzyüze bu sene uzaktan eğitim olur mu planlama nasıl yapılır acaba her şey şuan muamma yine 🤷🏼‍♀️
Uzaktan eğitim olacağını sanmıyorum. Hele de şu an ciddi bir aşılama mevcut. Onun hatrina bile virüs yokmuş gibi davranilip devam edilir diye düşünüyorum.

Ben de hareket hissetme işini merak ediyorum
Ben hala emin olamıyorum çünkü tam olarak ne hissettiğime
Gaz gibi de geliyor bebek gibi de geliyor
Bi de mesela hareketleri hissetme sıklığı nedir
Ben çünkü eğer hissediyorsam günde 10 kere yoktur yani 🙄

X