2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar merhaba kahvaltı yaparken sandalyeyi geriye çekmeden direk o sıkışık halde kalktım birden sağa doğru kalktım yani birden sol kaşığıma bıçak sağlanır gibi ağrı girdi sonra geçti. Siz de ani kalkışlarda filan böyle şeyler yaşıyor musunuz.?
Ben sırt üstü yatarken hapşurdum. Sol kasığıma bıçak saplandı sanki. Bir an nefesim kesildi çok kötü bi ağrıydı

Arkadaşlar merhaba kahvaltı yaparken sandalyeyi geriye çekmeden direk o sıkışık halde kalktım birden sağa doğru kalktım yani birden sol kaşığıma bıçak sağlanır gibi ağrı girdi sonra geçti. Siz de ani kalkışlarda filan böyle şeyler yaşıyor musunuz.?
Evet yaşıyorum ben gece sağdan sola dönerken birde işyerinde birden sandalyeden kalkarken oluyor canım

Kizlar 24. Haftada idari izne ayrilacak olanlar vardı aramızda, 23+1 de ayrılmamiz gerekmiyor mu ? 24+1 de mi izne ayrılıyoruz benim iş yerinde bir kız durum bildirir raporu getirmiş 24+1 de olduğu halde 25 inci hafta degilde 24 uncu hafta yazmış doktor ancak ayrılabildi idari izne ,bilgisi olan varmı?
Aynen 24+ olunca veriyormus doktorlar yani 24 hafta dolacak kurumda arkadaşlar öyle almışlar bende 23+ sanıyordum ama degilmis

Ben ayrı ultrason bölümünden aldım canım randevuyu

Oğlumda kendi doktorum yapmıştı riskli gebelik uzmanıydı ☺️ bunda perinatologdan aldım randevu drun bişi demedi mi

Özellikle uyardı radyoloji olmasın dedi istediğin yerde yaptırabilirsin demişti

Benimki tam bi showcu ya
Her yerini gösteriyor
El mel sallıyor
Artık baktığımızı biliyor mu bilemiyorum 😂

Benim doktor üniversite hastanesine yönlendirdi
Ayrıca uzmanlık gerekiyor dedi detaylı ultrason için 🤷‍♀️
Henüz 16.haftadayım diye bişey konuşmadık bu konuda ama nerede hangi bölümde yaptırılması gerekiyor? Eğer doktorumuz yapıyorsa sadece onun yaptığı yeterli olur mu sizce? Riskli gebelik geçirmiyorum düşük tehlikem hiç olmadı bu arada🙏🏼🧿

Henüz 16.haftadayım diye bişey konuşmadık bu konuda ama nerede hangi bölümde yaptırılması gerekiyor? Eğer doktorumuz yapıyorsa sadece onun yaptığı yeterli olur mu sizce? Riskli gebelik geçirmiyorum düşük tehlikem hiç olmadı bu arada🙏🏼🧿
Perinatalog baksa iyi olur. Genelde radyoloji uzmanları bakıyo özellerde. Ben tüp bebek doktoruma gidecem profa.

İzinle ilgili değil de kaçıncı haftada olduğumuz konusu her yerde farklı
Mesela burada 19+2 20. Hafta sayılıyor
Kendi doktorum aynı haftayı 19 olarak kabul ediyor
Herhalde doktordan doktora değişiyor
Sizinki nasıl kabul ediyorsa öyle yazacaktır büyük ihtimalle
Yaş Hesabı gibi düşünün seneyi doldurunca bir yaş alıyoruz ya burda da haftayı doldurunca bir hafta alıyoruz ben mesela 18+2 deyim 5 gün sonra 19+ olucam dolu dolu 19 haftalık hamile olucam 😀😀acaba ben mi yanlış hesap yapıyorum

Canım ben şehir hastaneleri ne gidiyorum 12 haftada gittiğimde randevu aldırdı bana risklide olsa normalde olsa gebeliğimiz bence en önemlisi detaylı ultrason mecbur girecez

Yaş Hesabı gibi düşünün seneyi doldurunca bir yaş alıyoruz ya burda da haftayı doldurunca bir hafta alıyoruz ben mesela 18+2 deyim 5 gün sonra 19+ olucam dolu dolu 19 haftalık hamile olucam 😀😀acaba ben mi yanlış hesap yapıyorum
Doğru hesaplıyorsunuz 😄
19 haftalık ve 20. Haftanın içinde olmuş oluyorsunuz

Ben de 16. Haftamda gittim doktora
Üniversite hastanesinde bi profesör adı verdi
Kadın doğum bölümünde profesörmüş
Ama verirken hemşiresi biz burda her ay organlara bakıyoruz genelde çok farklı bi şey çıkmıyor ama yine de içimiz rahat olsun dedi
Bi de detaylıyı her doktor bakamıyor ayrıca uzmanlığı oluyor dediler
Kendi doktorunuz yapabiliyorsa o yeterliktedir zaten

Ben o hesaplara girmiyorum ya
Doktor 16+1se eğer 16. Hafta olarak kabul ediyor
16. Haftada gel deyince 15+larda gidemiyorum yani
Hepsinin tarzı farklı herhalde 😬

Ben de 16. Haftamda gittim doktora
Üniversite hastanesinde bi profesör adı verdi
Kadın doğum bölümünde profesörmüş
Ama verirken hemşiresi biz burda her ay organlara bakıyoruz genelde çok farklı bi şey çıkmıyor ama yine de içimiz rahat olsun dedi
Bi de detaylıyı her doktor bakamıyor ayrıca uzmanlığı oluyor dediler
Kendi doktorunuz yapabiliyorsa o yeterliktedir zaten

Ben o hesaplara girmiyorum ya
Doktor 16+1se eğer 16. Hafta olarak kabul ediyor
16. Haftada gel deyince 15+larda gidemiyorum yani
Hepsinin tarzı farklı herhalde 😬
Evet kendi doktorum yapacakmış sordum şimdi, bu zamanda hiç hastanelere girmek istemiyordum zaten iyi oldu☺️

Screenshot_20210709-132518_Dolap.jpg
kizlar bu kitabi alan var mi veya alip okuyan?ya annelerimiz veya yakinlarimizdan biri illa ki olacak yanimizda bir sure ama ben cok tedirginim yani bebek hakkinda hicbirsey bilmiyorum 🙈benimkiler yakin ama ne kadar yakin olsalarda illaki yalniz kalacagim yani yararli olur mu hu tarz kitaplar sizce beceremeyecegim diye cok korkuyorum sizde de oluyor mu🤭

Doktora gitsem mi acaba daha 2 gün önce gitmiştim ultrasonda bi baktırsam mı acaba
Çok rahatsız edici ve sürekli oluyorsa git istersen için rahat etsin ama ben normal olduğunu düşündüğüm için pek gitme gereği duymadım açıkcası canım

Eki Görüntüle 2885567 kizlar bu kitabi alan var mi veya alip okuyan?ya annelerimiz veya yakinlarimizdan biri illa ki olacak yanimizda bir sure ama ben cok tedirginim yani bebek hakkinda hicbirsey bilmiyorum 🙈benimkiler yakin ama ne kadar yakin olsalarda illaki yalniz kalacagim yani yararli olur mu hu tarz kitaplar sizce beceremeyecegim diye cok korkuyorum sizde de oluyor mu🤭
Ben sunu okuyorum.
20210624_000530.jpg

Anneler filan bi yere kadar biz de anne olacaz her annenin kafası doğrusu farklı. Kitaplar da ne yazmış bilmek sonra ortaya karışık yapmak lazım.

X