2021 Aralık Anneleri

yani anne baba dede nene aç otur bu kadar hani 2 kelimeli cumle yok

Yani benim kızımında çok anlamlı cümleleri yok. Ama anne gel. Baba eeee eee , dede gel gibi basit cümleler var. Bi arkadaşımın kızı var aynı ay doğumlu bize geldiler. Çocuk kitaptaki tüm nesneleri saydı şok oldum. En son türk bayrağı dedi yuh yani resmen benim kız konuşmuyormuş dedim😂 bence normaldir ya. Her çocuk farklı çünkü

Benim büyük kızım 19 aylıkken 100 civarı kelimesi vardı, pek çok nesnenin adını bilir, derdini anlatırdı. Acıktım, yemek istiyorum, derdi mesela. Bunları videoya çekmişim, şimdi izledikçe şaşırıyorum. Çünkü küçük kızım onun yarısı kadar konuşmuyor. Diyeceğim o ki, kardeş bile olsa her çocuk farklı. Bol bol konuşun, kitap okuyun. Basit nesnelerin olduğu resimleri gösterip adını söyleyin. Biz büyük kızımda bunları yapmıştık, şimdi o kadar ilgilenemiyorum. Ama siz yapın ☺️

Canim belki biriktiriyor bir anda konuşacak benim kiz oğlana göre çabuk konuştu erkek çocuklarının dil gelisimi daha geriden geliyor kızlara göre kimseyle kıyaslama sakın ol bol bol ilgilen eminim Bi anda cumle kurmaya baslayacak

X