2021 Aralık Anneleri

İçimi rahatlattiniz nette hayırı anlar ses tonunuzun falan yazıyor bnmki hiç anlamiyor bodoslama dalıyor herseye benm ki gel yapamıyor ama hadi gidiyoruz by by yap deyince yapiyor biri odadan çıkıyorsa agliyor hele ben çıktıysa kıyameti koparıyor sonra unutuyor ama 😅

Benimki her şeyi yemiyor. Verdiğimde kusuyor. Pütürlü verdiğim için mi diye püre yaptım yine yemedi. Öğürmeleri normal kusmuyorsa öğürmesinden korkma bence
Yani ne bileyim, ilk çocukta değil, ablasında bu kadar korkmadım. Ablası daha iştahlıydı. Küçüğün kusması yok ama bir iki tatmadan sonra devamı gelmiyor 😔

Ben veriyorum cicibebe büyük ısırdığı zaman aliyoruk.agzindan yada sıvı biseyler veriyorum yumusatiyo meyvede veriyorum kontrollü olarak mesela kayısıyi ben elimde tutuyorum içini yiyor kendi muzda aynı şekilde ama ekmekten korkuyorum o sert olduğu için
Ay ne güzel vermek istiyorum ama işte korkuyorum aynı zamanda da ben de öyle deniyim yavaş yavaş bari🥰
Bende korkuyorum veremiyorum, püre gibi yaptığım şeylerde bile öğütür gibi yapıyor 😔
Benimki de aynı canım öğürür gibi yapınca boğazinda kalcak diye korkuyorum dediğin gibi pürede bile öğğk yapıyor ömrümden ömür gidiyor 😂😂
Herşeyi veriyorum ilk seçeneğim kendisine vermek oluyo hep eliyle kavrayıp yiyebileceği şeyleri baktım parça büyük alıyorum ağzından kendisi öğürüyor zaten. Evet kötü ihtimal insanı ürkütüyor ama dikkatli olursanız ileride rahat etmemiz açısından kendileri yemesi daha iyi olur.
Benimkide yutabilceği şeylerde öğürüyo ama o yemeğe verdiği tepki midesi bulanmış gibi.
Ben de istiyorum ilerisi için iyi olur kendi yemesi hem daha iştahlı olur ama işte öğürür gibi yapınca da boğazında kaldı sanıyorum kontrollü şekilde vereyim bari☺️

Kızlar bi de günde kaç cc su içiyor sizin minikler? Zar zor 120 falan içirmeye çalışıyorum ama az mı bilemedim, idrarda da azalma var çünkü sıcaklardan sanırım

Hayır i daha bizimki de anlamıyor.Gel i biliyor alkış biliyor birde öpmeyi gidenin qrkasindan ağlamayı aciktiginda mam susadığım burh demeyi biliyor.Bide yapma düşersin deyince yüzüme bakıyor 🤣
Maşallah benimki de hayırı anlıyor ama diğerleri yok 😅😅 hepsinin gelişimi farklı çokta takılmamak lazım

Kizlar dış acısı için zeytinyağı karanfil karısımi vardı galiba burda yazılmıştı onu nasıl yapıyoruz kaç gün bekletmek gerekiyor

Yani ne bileyim, ilk çocukta değil, ablasında bu kadar korkmadım. Ablası daha iştahlıydı. Küçüğün kusması yok ama bir iki tatmadan sonra devamı gelmiyor 😔
Benimki de öyle hatta buraya da yazdım. İnternette görüyotum höpür höpür götürüyor milletin bebeleri, kocaman kocaman açıyorlar ağızlarını. Böyle diyince de kıyaslıyormuş gibi olacak ama yemeyince de insanın morali bozuluyor 😪

Benimki de öyle hatta buraya da yazdım. İnternette görüyotum höpür höpür götürüyor milletin bebeleri, kocaman kocaman açıyorlar ağızlarını. Böyle diyince de kıyaslıyormuş gibi olacak ama yemeyince de insanın morali bozuluyor 😪
Üzülme daha çok küçükler, henüz anlamadılar yemenin nasıl bir şey olduğunu. Ben öyle avutuyorum kendimi 🙄

dlay_32 tavuğu nasıl veriyosun robottanmi geçiriyorsun ben henüz tavuk vermeye başlamadım nasıl vereceğimi bilemedigim için birde tavukta çok fazla hormon olduğu için pek tavsiye edilmediğini duydum kararsız kaldım .bulguru yemeklerinin içine atıyorum bazen sorun olmadı.yaramazliga bizde başladık TV ünitesini kaldırıp tvyi duvara sabitlemeyi düşünüyorum bizimde favorimiz kablolar ve çekmeceler oyuncak istemiyor kumanda ve telefon istiyo:)
Tavuğu iyice haşlayıp çorbasına didikleyebilirsin bende ara ara tattiriyorum ama dediğin gibi koy tavuğu bile olsa organik mi şüpheli
İyice haşlayıp parmakla ezip veriyorum ağzına öyle yiyor,aynı şekilde balik da yedirdim levrek tattirdim bayildi 😂
Tavuk market tavuğu değil annemler beklemişler kesmisler bende ordan getirdim.Uzun sure duduklude hasladim et kemikten ayrıldı elimle hafif ezerek veriyorum Benim oğlum puturlu yiyor çok şükür ama iyi pişirip direk ver bence alışsın.Organik tavuk satılıyor bu tür 1 bütün tavuk alsan bebek için baya gider.Yanina cam rendeden meyve rendele tavuk verip arkasından sıvı meyve ver böylece çiğnemeyi öğrenir 😉
Yemek ile meyve aynı anda yenilmesi çok zararlı canım bi hastalığa neden oluyordu ama unuttum şimdi onun yerine pekmez sulandir icir yada alerjisi yoksa ayran felan
Ya kızlar ben çocuğun eline bi şey veremiyorum korkuyorum boğazına kaçırır diye cicibebe falan yemek istiyor eliyle ya da muz falan tutup kendim yediriyorum güvenemiyorum ona siz veriyor musunuz
Karpuzu minik minik doğrayıp catala batirdim kendi yedi damaginda eziyor bugün de kaşar peyniri ve makarna verdim
Salatalık rendeleyip verdim
Geçenlerde zeytin bolmus tabağına koymuştum kızım bilmeden ağzına atmış aklım çıktı bogazinda kalacak diye ama onuda yuttu 😂hiç sevmedi ama 😀
Cici bebe tarzı sevmiyor yemiyor

Tabi iyice hasladim sertliği gitti ☺
İçimi rahatlattiniz nette hayırı anlar ses tonunuzun falan yazıyor bnmki hiç anlamiyor bodoslama dalıyor herseye benm ki gel yapamıyor ama hadi gidiyoruz by by yap deyince yapiyor biri odadan çıkıyorsa agliyor hele ben çıktıysa kıyameti koparıyor sonra unutuyor ama 😅
Hayiiiiirrr dediğimde gülüyor benimki 😂😂inadına daha da yapmak istiyor
Bu ara çak öğrendik sürekli cak yapıyoruz gel gel yapıyoruz
Kızlar bi de günde kaç cc su içiyor sizin minikler? Zar zor 120 falan içirmeye çalışıyorum ama az mı bilemedim, idrarda da azalma var çünkü sıcaklardan sanırım
Sürekli su veriyorum çok seviyor ama miktar olarak hiç olcmedim
Bezler bizde de azaldı
Aynen internettekilere göre bizimki sadece tadiyor 🙄bende çok şaşırıyorum vede imreniyorum yemeyen çocuk çok zor
😣

Ya kızlar ben çocuğun eline bi şey veremiyorum korkuyorum boğazına kaçırır diye cicibebe falan yemek istiyor eliyle ya da muz falan tutup kendim yediriyorum güvenemiyorum ona siz veriyor musunuz
Ben kendi yaptığım kurabiyeyi veriyorum eziyor şimdiye kadar kalmadı boğazında hiç maşallah. Salatalık veriyorum. Kavun dilimini elimle tutuyorum biraz yiyor. Öyle doyasıya yediği bişey yok zaten de ben oyalansın diye veriyorum daha çok.
Kaşıkla yemek verirken zaten kilitliyor resmen ağzını 🙄 olur da severse 2 tatlı kaşığı anca yiyor. Ona bile seviniyorum. Kaldı ki öğün yapacak bide 3 öğün falan hayal geliyor bana 😩

Yaa kizlar benim bebegim ek gida hala almiyor ben napacagim boyle suya alistirdim bide havuclu brokoli corbasi...sivi seylerde bi kac kasik yani...ama puturluyse asla yemiyor ben napacagim mesela yumurta sarisi veriyorum almiyor pureleri almiyot her seyin puresini yaptim yok...ya corba kadar coook sivi olacak ve icinde hic putur olmayacak yada yemiyor var mi durumu ayni olan onerisi olan
Alintilamisim kalmis. Faydasi olur mu bilmiyorum yqzayim yine. Ben tel suzgecten geciriyorum. Blender gibi yapmiyor ama pureden iyi bir hal oluyor. Hic yediremedigim zamanlar hero babynin kavanoz mamalarini sicak suyla sivi hale getirip biberonla veriyorum 🍀 yemeyen cocuk korkulu ruyam. Ben de cok tiksinen bir insanim. Bebegimin benzemesinden korkuyorum
Kızlar işe başlamadan uyku arkadaşı alıp alistirayim diyorum da kaynanam bakcak kızıma nasıl yapmam gerekiyo ve geç değil dimi bunun icin ? Bir de nasıl bişey alsam çok renkli olmaması daha iyi olmaz mı hani dikkati dağılmasın uyku geçişlerinde de
5. Ay itibariyleydi sanirim sesli uyku arkadasi kullanmaya basladik. Su samurunun muzigiyle uyuyor. Beyaz gurultu de mevcut. Oncesinde kumas bir tavsan vardi onu tutturuyordum. Hala daha geciste bir seye tutunmayi seviyor. Su samurundan memnunum 🌸 Birkac kez desteksiz kendi uyumuslugu da var 🌸

Tavuğu iyice haşlayıp çorbasına didikleyebilirsin bende ara ara tattiriyorum ama dediğin gibi koy tavuğu bile olsa organik mi şüpheli
İyice haşlayıp parmakla ezip veriyorum ağzına öyle yiyor,aynı şekilde balik da yedirdim levrek tattirdim bayildi 😂

Yemek ile meyve aynı anda yenilmesi çok zararlı canım bi hastalığa neden oluyordu ama unuttum şimdi onun yerine pekmez sulandir icir yada alerjisi yoksa ayran felan

Karpuzu minik minik doğrayıp catala batirdim kendi yedi damaginda eziyor bugün de kaşar peyniri ve makarna verdim
Geçenlerde zeytin bolmus tabağına koymuştum kızım bilmeden ağzına atmış aklım çıktı bogazinda kalacak diye ama onuda yuttu 😂hiç sevmedi ama 😀

Bezler bizde de azaldı

Aynen internettekilere göre bizimki sadece tadiyor 🙄bende çok şaşırıyorum vede imreniyorum yemeyen çocuk çok zor
😣
tulay283300 tulay283300 balık için henüz erken diye biliyorum. Tavuguda çorbaya rondodan biraz geçirip koyabilirim aslında teşekkür ederim

Bezler bizde de azaldı

😣
Ben vermiyorum yiyemeyen bebek için demiştim.Eti c vitaminiyle yiyin diyorlar ya birde bu etli meyveli yemekler olunca zararlı olacağı aklıma gelmedi.Benimki yoğurt sade yemiyor ben yoğurtla veriyorum.Uyarin için tsk ederim.☺️

kızlar merhaba ek gıdaya gectikten sonra bebegim pisik oldu suan iyilesiyor bir daha pişik olmaması icin ne yapmam lazım siz merhem veya krem olarak ne kullanıyosunuz önleyici olarak ne önerirsinz?
Bepanthol baby kullanabilrsiniz ben kullandıgımdan beri hiç pişik problemi yaşamadık altınıda doluysa çok uzun süre bırakmayın hemen temizleyin değiştirip

Bende alıcam ama bepanthol baby pahalı geldi bana memnun musunuz siz dedikleri kadar etkili mi cidden değer mi yani parasına
Bepanthol baby kullanabilrsiniz ben kullandıgımdan beri hiç pişik problemi yaşamadık altınıda doluysa çok uzun süre bırakmayın hemen temizleyin değiştirip

X