2021 Aralık Anneleri

6. Ay tadım ayı ne de olsa garipsemeleri normal doyurmak için yedirmeye çalışmayacağız küçük küçük deneyeceğiz alışacaklar sürekli bizimkisi de sebze düşmanı 😬
Meyve püresi, meyveli yoğurt, muhallebi gibi seveceği şeyler bulursun mutlaka
Bazı şeyleri elinden vermeyi dene mesela kayısıyı ikiye bölüp içini ağzına götür bakalım ne yapacak
Ay benim sıpa geçen gün o şekilde kavundan büyük bir parça kopardı ve yuttu. Allah'tan boğazına durmadı ama ben çok korktum hemen ağzına parmağımı soktum çoktan yutmuş koca boğaz 😂 muza da aynısını yapmış babasındayken. Aman diyim kayısıda yumuşak emicem derken koparmasın dikkat et 😂

M Matmazelkedi Iki yil benimde oyle olmustu. Iyi puanlarla kalmistim anlayabiliyorum sizi insan daha ne yapabilirim diyor caresizlik olusuyor.
Ya bazen bebisi denek gibi hissediyorum tepkilerini olcuyorum. Boylesi gozlemlemek deneyimlemek harika 😁
Evet ya gerçekten çok büyük çaresizlik ve bu konuda gerçekten kendi kendime savaş halindeyim. Her atama haberi gözyaşı artık benim için ama bu sene bu işi çözcem yoksa bunaldım gerçekten.
Dimi yaaa ne yaparsa ayyy şundan şöyle yaptı demek çok eğlenceli 😂 hele biraz büyüsünler evler anaokuluna dönerse şaşırmam etkinlikler danslar şarkılar dramalar hikayeler gırla sürüp gider herhalde 😂

Peki pütürlü yiyebiliyor mu nasıl bende püreye alışsın istemiyorum çiğneyemez diye korkuyorum
Yer yer ben mnik minik salatalık doğrayıp veriyorum çğnemeye ezmeye çalışıyo ağzında. Biraz püre kıvamında gidin sonra yiyecekleri hafif pütrlü bırak sonrada böyle vermeye de başlayabilirsin.

Hayır tabiiiiğ 😂😂😂 elektrik faturası dayanmaz ona 😂 önden 20 dakika 100 derece ısıtıyorum ben tepsiyle birlikte. Sonra kapatıyorum kapağı açık kavanozları koyuyorum bir çıkarıyorum taş oluyor 😂
Akşam yapsak sabaha hazır olur o zmn 😂

Ay benim sıpa geçen gün o şekilde kavundan büyük bir parça kopardı ve yuttu. Allah'tan boğazına durmadı ama ben çok korktum hemen ağzına parmağımı soktum çoktan yutmuş koca boğaz 😂 muza da aynısını yapmış babasındayken. Aman diyim kayısıda yumuşak emicem derken koparmasın dikkat et 😂
Kız onları koparır heralde 🤣🤣
Kayısıyı elimle ezip bi lokma bişey tutuyorum ağzına kabuğundan soya soya yiyor ağzıyla 😂

Ay bizimki de bi iki kere yedi artık yemiyor meyvelerin yoğurdun tadını alınca 🥺
Bugün tarhanaya patates ezip vermeyi düşünüyorum bari onu sevse 🤣
Tuzsuz yoğurt çorbası verdim şapır şapır yedi 😏 kaşık ucuyla vereyim diye çığlık çığlığa oldu 😂😂

Benim bebegimde az mama iciyor 6 bucuk aylik olduk ancak 120 icebiliyor. Midesinin lucuk olduguni dusunuyorum. Biraz da hassas birden yuklenmemek icin tadimlara gecen ay baslamistim simdi miktarini arttirabildim. Mamayi bu gece tekrar denedim. Gazini cikardiktan sonra uyuttum bakalim naail olacak 🌸
Benimkinin midesi hala yenidoğan modunda bence. Bir yudum fazla alsa çıkarıyor 😑 inşaallah ek gıdada zorlanmayiz -ki sanmıyorum-

A asabiyimben5 dediğin kaşık mamasini aldım bu sabah bı kaşık alır gibi oldu sonra püskürtmeye başladı ağzını kilitledi resmen 🥴 tadına baktım kötü de değil tadı ama. İçine yarım çay kasigi falan pekmez koysam ağır mi gelir ki 🙄

A asabiyimben5 dediğin kaşık mamasini aldım bu sabah bı kaşık alır gibi oldu sonra püskürtmeye başladı ağzını kilitledi resmen 🥴 tadına baktım kötü de değil tadı ama. İçine yarım çay kasigi falan pekmez koysam ağır mi gelir ki 🙄
Tek başına bizimkisi de almamıştı, yoo ağır gelmez pekmez ekleyebilirsin tatlı bi meyve de ekleyebilirsin
Benim silahım kayısı onu rendeliyorum 🤣
Muz ekleyen de var

Hatta 1 2 çay kaşığı da zeytinyağı eklersen hem kabız olmaz hem de besin değerini arttırır 😻

X