2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Güzel Ağustos anneleri önde olduğunuz için bazı merak ettiklerimi sizin yaşadığınızı düşüyorum cevaplarsanız çok sevinirim

fetal dna testi yapan var mı aranızda, yer ve fiyat araştırıyorum?

Bir de ikili üçlü testlerde ilk ay sigara içtiği için riski yüksek hesaplanan var mı böyle bir duyum aldım, geçen haftaya kadar içiyordum 6+1 de bıraktım sizce bu riskli bir durum oluşturur mu?

Ben iki hafta önce fetal dna testi yaptırdım,doktorumun çalıştığı firma gelip kan aldılar evden.Genoks adı firmanın fiyatıda 3000 tl. Anomali risklerini daha net ortaya koyduğunu ve daha net sonuçlar verdiğini söyledi. Ben fiyat araştırması yapmadım hiç,belki farklı fiyatlara yaptıranlar vardır.Sigara bende kullanıyordum ama hamile kaldığımı öğrendiğimde 5. hafta da bıraktım,böyle bir durum olduğunu duymadım.İlk hamileliğimde de aynı zamanlarda öğrenip bırakmıştım. Kolaylıklar diliyorum 💙

Kızlar artık bu haftalardan sonra doktor folik asiti biraktiriyor vitamine basliyor ilk gebeligimde decavit kullanmıştım ama benim kızım 39.haftada 2 buçuk kilo doğmuştu bu sefer bebege faydası olsun ona kilo aldırsın diye arastirdim okudum yorumları bebeğe çok güzel kilo aldırıyormuş max genesis diye multivitamin inşallah faydası olur.bunu kullanan oldu mu kızlar yada sizler hangi vitamin ilacını kullanıyorsunuz
Ben bir haftadır folik asiti bıraktım imom omega ve Osteocare verdi doktoum bana.İlk hamileliğimde elevit diye bir ilaç kullanmıştım. Benim oğlum 4 kilo doğdu.Vitaminlerin kilo ile ilgisi olduğunu bilmiyordum.Bebeğin kilo alımını annenin kan akışının iyi olması sağlıyor diye biliyorum ben.

Merhaba arkadaşlar kontrol günüme daha 1 hafta var akıntı problemi yaşayan varmı şeffaf hep vardı ama hafif sarı yeşil oldu korkmalımıyım kontrol gününü beklemeden gitmem gerekecek acil bir durum olabilirmi yaşayan oldumu hiç
Bende ayı sorunu yasıyorum doktorum bana krem verdı onu kullanıyorum doktora gıdene kadar bol bol su iç ıyı gelır dıyorlar

Ben iki hafta önce fetal dna testi yaptırdım,doktorumun çalıştığı firma gelip kan aldılar evden.Genoks adı firmanın fiyatıda 3000 tl. Anomali risklerini daha net ortaya koyduğunu ve daha net sonuçlar verdiğini söyledi. Ben fiyat araştırması yapmadım hiç,belki farklı fiyatlara yaptıranlar vardır.Sigara bende kullanıyordum ama hamile kaldığımı öğrendiğimde 5. hafta da bıraktım,böyle bir durum olduğunu duymadım.İlk hamileliğimde de aynı zamanlarda öğrenip bırakmıştım. Kolaylıklar diliyorum 💙
Çok çok teşekkür ederim.. benim bir haftayı geçti öğrendikten sonra 7.hafta içinde bıraktım o zamana kadar en hafifinden içtim sonunda çok şükür tiksindim ama tiksinmeseydim zordu. Ben bu firmaya da bir bakayım. Rabbim sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

24. hafta izni özele yok mesela. ne kadar sacma .
martda 3 ay gebelere idari izin cıkınca herkese gecerli oldu. ama 24. hafta özele neden gecerli olmadı anlamıyorum. zaten özel sektörde millet kovulacam diye cocuk bile yapmıyor . topu topu kac hmaile vardır
Kız hamile kalmak için izin alan duydum özelde ne kadar doğru bilmiyorum da. Görümceme doğumdan sonra yıllık iznini kullandirmadilar

Kızlar günaydın. Bu sabah büyük tuvaletimi yaptıktan sonra açık kahve jel gibi bir akıntım geldi.Hiç başınıza gelen oldu mu?
Günaydın bu durum benim hamile değilken de başıma gelmişti ama burda önemli olan kahverengi jel gibi akıntının nerden geldiği.Makattan geldiyse bağırsak hastalikları,hemoroid,cinsel hastalıklar vs vs sebepleri çok aslında.İsterseniz bir dahiliyeye muayne olun.

Ben de doktor aracığılıyla yaptırdım fetal dnayı. Cinsiyet söyliyim mi dedi watsuptan ben gelince söylersiniz dedim. Eşimle birlikte duymak için öyle istedim.

Gözünüz aydın olsun brnde bugün gittim 11+4 kıza benziyor dedi belli değil dedi banada belli değilse neden benzetti ki acaba pek açıklamada yapmadı özele gidiyorum bu arada sizinki tam olarak kesin mi acaba
bacak arasına baktı benim. bir şey gözükmüyor şu an için kıza benziyor dedi. bazen daha sonra görünebilir pipi o yüzden kesin değil ama kız dedi. sizin de böyle bişey olmuştur

bacak arasına baktı benim. bir şey gözükmüyor şu an için kıza benziyor dedi. bazen daha sonra görünebilir pipi o yüzden kesin değil ama kız dedi. sizin de böyle bişey olmuştur
Evet aynen drlar o yüzden kiz bebeklerde daha temkinli davraniyorlar. Benim oglumda 12.haftada %99,9 erkek diyen drum bu defa konunun cok uzerinde durmadan kiz gibi gorunuyor diye gecistirdi😊😊

Herkese iyi pazarlar, benim yorgunluk hemen yorulma iki iş yapsam tansiyon düşüklüğü şikayetlerim devam ediyor 13+2yim. Decavit ve demir ilacı kullanıyorum ama bu gün içerisinde hep yorgun hissetme uzanma ihtiyacı bitmiyor. Üstüne bir de kabızlık eklendi o kadar su içmeme rağmen. Sizin de özellikle kendinizde hissettiğiniz yorgunluk şikayetiniz var mı? Ne zaman geçiyor? Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum bazen. Bi de öyle aman aman iştahım da yok benim. Çok yiyesim gelmiyor sadece halsizleştiğimde ağzıma bişeyler atasim geliyor. Ne zaman kendimi hamile gibi hissetmeye baslayacağım merak ediyorum doğrusu 😓

Kizlar ara ara kabizlik sorununu dile getirenler oluyor ben gebelik oncesinde ntbiotic marka probiyotik kullaniyordum ama 12.haftaya kdr kullanmadim cuma gunu sordum kullanabilirsin hicbir sakincasi yok dedi. Kabizli sorununa gunde 2 tane icerseniz iyi geliyor bilginiz olsun

Merhaba kizlar ben tam 13+4 haftalik oldum . 2 gün önce sabah 11 de uyandim yataktan 12 gibi oğlen kalktım çişimi fln yaptim annemlerin yanina oturma odasına geçtim bi yarim saat geçti 12 buçuk gibi fln oturuyorken altan bi sicaklik hisettim ayağa kalktim annem ve anneannem yanimdaydı birden oyle kan fişkıra fışkira gelmeye başladı ben şoka girdim 2 su bardaği kadar kan aktı annem beni oyle gorunce emen ambulansi aradi ağrim falan hiçbirseyim yoktu hastaneye geldik kanamam saat 4 e kadar fln devam etti . Doktor aşağadan demir koyuyor ya yaydirip gozle bakmak için oyle buyuk parça parça kan çikardi ki ben bebek zanettim doktorda ilk başta oyle zanetti hemen boyle bakti bakti bu bebek değil dedi hemen altan ultrasonla bakti bebek cok iyi olacentada hic bir sorun yok kanama rahimin farkli tarafindan bebege yakin degil placenta da yukardaymis ama bir turlu neden oldugunu anlamadim boyle benim gibi bir durum yasayan oldumu lutfen bilgilernizi benimle paylasirmisiniz ya da boyle bir durumdan sonra hamilelik normal mi ilerledi ? Simdiden tesekur ederim (vitamin,magnezyum ve progestan iciyorum hastanedeyim suan ama yinede paylasmak istedim almanyada oldugum icin kanamanin sebebini tam anlayamadim doktor yarin bakacak ultrasonda )
Cok gecmis olsun. Bende ayniyim. 11 haftalik hamileyim 6. haftadan beri ksnamam ve lekelenmem var. Gecen hafta tuvalete bir gittim 3cmlik kocaman bir pihti geldi. Tuvalet kan icindeydi. Yurt disindayim ertesi gun gel dediler. Gittim ama dustu diye gittim. Bebis ordaydi cok saglikliydi, kanamanin kaynagini da bulamadilar. İlac veya istirahat bile vermeden yolladilar. Hep tetikteyim ksnamaya agri da eslik ediyomu diye. Allah yardimciniz olsun.

Herkese iyi pazarlar, benim yorgunluk hemen yorulma iki iş yapsam tansiyon düşüklüğü şikayetlerim devam ediyor 13+2yim. Decavit ve demir ilacı kullanıyorum ama bu gün içerisinde hep yorgun hissetme uzanma ihtiyacı bitmiyor. Üstüne bir de kabızlık eklendi o kadar su içmeme rağmen. Sizin de özellikle kendinizde hissettiğiniz yorgunluk şikayetiniz var mı? Ne zaman geçiyor? Hiç geçmeyecek gibi hissediyorum bazen. Bi de öyle aman aman iştahım da yok benim. Çok yiyesim gelmiyor sadece halsizleştiğimde ağzıma bişeyler atasim geliyor. Ne zaman kendimi hamile gibi hissetmeye baslayacağım merak ediyorum doğrusu 😓
Aynı şikayetler bende de var hala gebeliğe adapte olamadım sürekli yatasım var canım hiçbişey istemiyor ne yapıcam bilemiyorum ev halkıda sefil oldu benle birlikte çabucak bitsin şu zor zamanlar yemek yemeyi özledim Allah yardımcımız olsun😔🤲

İstanbulda detaylı ultrason için çok önceden kadın doğumcudan randevu almak gerekli mi? Bu zamana kadar özele gittim detaylıyı devlette yaptırmak istiyorum maşallah özelde herşey çok pahalı.

X