2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ellerine saglik canim🤩. Ayy sende mi bende mi o üşengeçlik? Esim cok tembellestin deyip zorla çıkarıyor beni dışarıya 🤭 Baktim teyzesi yürüyüşü uzatmadım fazla üşümesin diye minnoşum 🥰🥰.
Ay ben de diyorum kalk bi yürüyüşe çıkalım üşürsün çok soğuk kar var bebekler üşür dedirtiyor beni😒

Herkese merhaba,
Foruma yeni katıldım,bir kaç sayfa geri gidip okuyabildim ancak çok sayfa vardı hepsini okuyamadım. Benim 11.haftam bitti, mide bulantılarım artarak devam ediyor. Bu benim ikinci hamileliğim 5 yaşında bir oğlum var onda hiç bu kadar olmamıştı. Hayatımın akışı değişti,hareket etmek benim için çok zor bir hal aldı ki yoga eğitmeniyim,ama kolumu kaldıramıyorum mide bulantısından. Bütün hamileliklerin farklı olduğunu biliyorum fakat yine de paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Sizin bulantılarınız geçti mi? Kaçıncı haftaları buldu? Herkese sağlıklı bir hamilelik süreci diliyorum.
Maalesef 6. haftalarda başlayan bulantılarım hala yoğun bir şekilde devam ediyor heran kusacakmis hissi ile evden bile çıkmıyorum doğru düzgün beslenemedigim için halsiz ve yorgunum.. Prilam kullanıyorum onu icmezsem gün bitmiyor uyku yapıyor biraz olsun rahatlatıyor da.. Benim de 5 yaşında oğlum var ama ilk hamilelik bu kadar zor geçmemişti.. Daha önce 14. haftada bulantılarım bitmişti bu sefer de öyle olur umarım 😔

Herkese merhaba,
Foruma yeni katıldım,bir kaç sayfa geri gidip okuyabildim ancak çok sayfa vardı hepsini okuyamadım. Benim 11.haftam bitti, mide bulantılarım artarak devam ediyor. Bu benim ikinci hamileliğim 5 yaşında bir oğlum var onda hiç bu kadar olmamıştı. Hayatımın akışı değişti,hareket etmek benim için çok zor bir hal aldı ki yoga eğitmeniyim,ama kolumu kaldıramıyorum mide bulantısından. Bütün hamileliklerin farklı olduğunu biliyorum fakat yine de paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Sizin bulantılarınız geçti mi? Kaçıncı haftaları buldu? Herkese sağlıklı bir hamilelik süreci diliyorum.
Merhaba.. hosgeldiniz.. benim de birebir ayni 2 hamileligim.. 5 yasinda oglum var.. Bende onda bu kadar hassas degildim.. en azindan bir kac birsey yiyebiliyordum.. koku hassasiyetim normal boyutlardaydi.. bunda ne yesem geri cikiyor..hersey cok kötü kokuyor..

12. Haftada azalir diyor herkes ama bende şuana kadar bir düzelme olmadi.. uzerine halsizlikte eklendi..konusurken nefes nefese kaliyorum.. sanki uzun bir yürüyüsten gelmis gibi oluyorum..

Yasam kalitem cok düstü.. hasta gibi yatiyorum sürekli..hal böyleyken moralimde cok bozuk.. bilemiyorum ne zaman gececek. Agiz tadiyla yemek yemeyi cok özledim.. 😔

İyi akşamlar kızlar. Youtube da bikaç doktorun videosunda duydum bebeğin kalp atışını dinlememek gerekiyormuş diye. Benimki 6. haftadan beri açıp kapatıp açıp kapatıp duruyor🤷🏻. İçime bi şüphe düştü acaba bebeğe birşey olmuş mudur diye. Benim doktorun yaptığı gibi mi yapıyor sizin doktorunuz da?? Yoksa bana mı denk geldi☹️
Benimde 5.haftamdan beri (12 haftalığım şuanda ) her hafta dinliyoruz riskli gebelik olduğu için . Sorun olacağını düşünmüyorum öyle olsa doktora özellikle dinletin gibi bi istekle gitmedik hiç dinletmezdi

Benimde 5.haftamdan beri (12 haftalığım şuanda ) her hafta dinliyoruz riskli gebelik olduğu için . Sorun olacağını düşünmüyorum öyle olsa doktora özellikle dinletin gibi bi istekle gitmedik hiç dinletmezdi
Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için 😊 insan herşeyden evhamlanıyor söz konusu bebeği olunca. İnşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucaklarımıza ❤️

İyi akşamlar kızlar. Youtube da bikaç doktorun videosunda duydum bebeğin kalp atışını dinlememek gerekiyormuş diye. Benimki 6. haftadan beri açıp kapatıp açıp kapatıp duruyor🤷🏻. İçime bi şüphe düştü acaba bebeğe birşey olmuş mudur diye. Benim doktorun yaptığı gibi mi yapıyor sizin doktorunuz da?? Yoksa bana mı denk geldi☹️
Benim ilk doktorum çok ilgili bir doktordu ve kalp atışını bir sorun görmezse 11. Haftadan önce dinletmeyecegini söylemişti. Ama başka bir doktora gittim o direk açtı dinletti. Doktorlar da farklı farklı ama az bile şüphe varsa bence dinlememek daha iyi.

Benim ilk doktorum çok ilgili bir doktordu ve kalp atışını bir sorun görmezse 11. Haftadan önce dinletmeyecegini söylemişti. Ama başka bir doktora gittim o direk açtı dinletti. Doktorlar da farklı farklı ama az bile şüphe varsa bence dinlememek daha iyi.
Vardır heralde onların da bildikleri bişey 🤷🏻

Herkese merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz 🥰 Benim kusmam olmadı ama bulantıyı dibine kadar yaşadım yaşamaya da devam ediyorum 13 haftalık oldu 16da biter diyorlar onu bekliyorum bide benim sabah olmuyor öğleden sonra başlayıp hafiften akşam gece ve sabaha karşı tavan yapıyor (evet sabaha karşı 4-5 gibi mide bulantısıyla oturup bekliyorum öyle) 😔 Prilamı tavsiye ediyolar bide çubuk kraker Umarım çabuk biter

Şu komagene vs güvenilir midir arada canım acayip çekiyor yahu alıp yemek istiyorum su an :)
Ay valla ben aşırıya kaçmadan yiyorum. Etsiz olduğu için bir sıkıntı olmaz sanırım. Tabi aşırıya kaçmamak lazım :) Zaten mide bulantısı dan her şeyi yiyemiyorum. Ama çiğ köfte aşırı canım çekiyor. :)

Selam ağustos anneleri, herşey yolunda mı ?
12+4 olduk biz. İkinci olmasına rağmen aşırı heycanlı ben bu kadar heycanlı olacağımı tahmin etmiyordum.
benim karnım daha hiç çıkmadı. Siz de durumlar nasıl ?

Daha önce doğum yapmış tecrübeli anneler sizlere soruyorum daha erken Allah ne gösterir bilmiyoruz ama ben İstanbul da yaşıyorum doğumu da burada yapmayı düşünüyorum yani öyle doğum da yanıma gelecek kimim kimsem yok. İlla birinin olması gerekir mi yani yanlız olsam ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim. Eşim olur sadce bu arada 🤗
Ben ilk doğumunda çok zorlanmıştım. Eşim on gün sonra işe başlamak zorunda kalmıştı. Bebeğim uyumayan bir bebekti uykusuzluktan bitkin düşmüştüm ağlayarak annemi aramıştım. Sağolsun ilk otobüse atlayıp gelmişti. Eşin yanında olacaksa başka kimse olmayabilir ama eşin işe gidiyorsa zorlanabilirsin.

Günaydın güzel anneler. Bulantıları olana Allah yardım etsin. Benim bulantı halsizlik iştahsızlık vardı. 2 kg verdim 🙁 bulantılarım azaldı çok şükür, iştahım biraz düzeldi halsizlik isteksizlik eskisi kadar olmasa da yine devam ediyor.

Ben konuyu değiştireyim. İkinci hamileliği olanlardan bebek hareketlerini hissetmeye başlayan var mı? Bu sabah sanki kıpır kıpır bir hareketlenme var gibi emin de olamadım ☺️

Ben ilk doğumunda çok zorlanmıştım. Eşim on gün sonra işe başlamak zorunda kalmıştı. Bebeğim uyumayan bir bebekti uykusuzluktan bitkin düşmüştüm ağlayarak annemi aramıştım. Sağolsun ilk otobüse atlayıp gelmişti. Eşin yanında olacaksa başka kimse olmayabilir ama eşin işe gidiyorsa zorlanabilirsin.
Olsa da benım eşimde anca 10 gün yanımda olur büyük ihtimalle sıkıntı çok yaşayacağım

Ay valla ben aşırıya kaçmadan yiyorum. Etsiz olduğu için bir sıkıntı olmaz sanırım. Tabi aşırıya kaçmamak lazım :) Zaten mide bulantısı dan her şeyi yiyemiyorum. Ama çiğ köfte aşırı canım çekiyor. :)

Ben de yiyorum Komagene den. İçine maydanoz nane vb otları koydurmuyorum. Etsiz olduğundan evdeki bulgur pilavından farkı yoktur sanırım diye düşünüyorum 😃

Ben konuyu değiştireyim. İkinci hamileliği olanlardan bebek hareketlerini hissetmeye başlayan var mı? Bu sabah sanki kıpır kıpır bir hareketlenme var gibi emin de olamadım ☺️
yaa canım bende dün akşam hissettim ama diyorum erken ilkinde 16. haftada hissetmistim.ya böyle tuhaf bir his sanki bagırsak haraketi değil ufak kıpırdanma gibi birde hep ayni bölgede.bende şaşkınım eğer bebek hareketiyse.

yaa canım bende dün akşam hissettim ama diyorum erken ilkinde 16. haftada hissetmistim.ya böyle tuhaf bir his sanki bagırsak haraketi değil ufak kıpırdanma gibi birde hep ayni bölgede.bende şaşkınım eğer bebek hareketiyse.
Benim de öyle aynı bölgede ufak kıpırtı var. İkinci hamilelikte erken hissedilir diye hep duymuştum ama bu da çok erken gibi ☺️ şimdiye kadar bulantılar harici pek bişey hissetmiyordum ama hareket olayı beni heyecanlandırdı 🥰

Kızlar korona döneminde yanılmıyorsam zaten eşinizden başka kimse giremiyor doğuma. Yurtdışında öyle. Doğum sonrasını bilmiyorum, kayınvalidem normalde memlekette olur, istesem gelir o konuda kararsızım. Çok karışmasını istemem açıkçası. Sizce ilk çocukta gerek var mı yardımcı birine eğer normal doğum olursa? Eşimde izinli olur, 2-3 hafta kalır yanımda

Kızlar Bugün doktora gittim başka doktora kontrol için bu doktorumda erkek dedi cinsiyetine kesin bir şekilde
Bi önce ki gidişinde bebek kaç haftalikti canim. Son gittiginde kac haftalikti. Ilk kız diyip sonradan erkek dedikleri çok oluyo galiba. Bana ikiliyi yapan da kız dedi ama sonra ki haftalarda şişlik olabilirde dedi. 🤷🏻‍♀️Hayirli ugurlu olsun saglikla gelsin insallah🙏

X