2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugun doktor randevum vardı ense kalıngılı 0.7 cıktı cok sukur doktor ıkılı teste gerek kalmadıgını benım oncekı durumdan dolayı dırek fetal dna testıgı yaptrlm dedı kalbınde sadece bır dalgasında bıraz degişklık var ama onemlı gorunmuyor dedı ıcıme kurt dustu 😬 daha cok erken ama sankı fazlalık var gıbı erkege benzıyor dedı 😂 yarında baska doktr randevum var bakalım o ne dıyecek ınsallah kalbınde sorun yoktur kızlar dua edın bana 😕

Insallah yoktur canim hemen strese sokma kendini

Teşekkür ederim canım. Hamile platesi uygulaması önerin varsa takip edebilirim.
Ebru şallının vs vardı cnm yanlış hatırlamıyorsam daha birçok seçenek vardır tabi en son 2016 bakmıştım ben şimdi hiç başlamadım henüz o araştırmalara bulantı ve yatış dönemimdeyim 😬

Bugun doktor randevum vardı ense kalıngılı 0.7 cıktı cok sukur doktor ıkılı teste gerek kalmadıgını benım oncekı durumdan dolayı dırek fetal dna testıgı yaptrlm dedı kalbınde sadece bır dalgasında bıraz degişklık var ama onemlı gorunmuyor dedı ıcıme kurt dustu 😬 daha cok erken ama sankı fazlalık var gıbı erkege benzıyor dedı 😂 yarında baska doktr randevum var bakalım o ne dıyecek ınsallah kalbınde sorun yoktur kızlar dua edın bana 😕
İnşallah bir sorun yoktur kötü düşünmeyin Allah korusun🙏🏻

Normal doğumda çok ısrar ettim hep hiç sezaryen düşünmedim kendim için değil bebeğim için aslında. Çünkü araştırmalar sonucu bilim insanları astım otizm vs gibi durumları sezaryenle doğan çocuklarda daha çok görmüşler yıllardır yapılan araştırmalar bu yönde he ona bakarsan komşum sezaryenle doğurdu oğlu aşırı Zeki maşallah 🥰 yani aslında yine her şey olacağına varıyor. Beni de hemen kesti ikinci ıkınmada ya makata kadar kesmiş dikiş tutmadı makatım şuan yırtık hala. Ben 3 ay afedersiniz gazımı tutamadım. Her günüm azaptı keşke sezaryen olsaydım dedim ki bunu sezaryen düşünüyorum 🤔 Normal doğumda dikiş olması da bizim ülkemizdeki acelecilikten kaynaklı. Doktorlar beklemek istemiyor kesip atıyor hemen. Ama şimdi doğal kesisiz doğal doğum akımına uyan doktorları görüyoruz takip ediyoruz onlarında pahalılıktan yanına yaklaşılmıyor. Demem o ki iyi bir doktora denk gelirseniz en iyisi yine normal doğum.
ben de normal dogum yanlisiyim, insallah normal doğum yaparim tekrar. ben yanliz fanatiklige karsiyim. dogum amac degil araç. sezarten diye israr edilmesini de sevmiyorum normal dogum diye takinti yapilmasini da.

benim doktorum dediğiniz gibi fiks hepimizi 3 dikislik kesmis. 3 arkadas ayni drla dogum yaptik 3umuzun de 3 dikisi vardi. ama dogal dogum yapan 2 arkadasimin da kendiliginden yirtiklari oldu. hic dikissiz kimseyi duymadim ben.

ayrica ben instagram doktorlarina asla inanmiyorum. bir arkadasim cok meshur doktorla dogum yaparken komplikasyon oldu, bebek zarar gordu, o doktor sanki hic sorun yokmuş gibi ertesi gun paylaştı o dogumu sayfasinda. kimbilir paylasilan resimlerim arkalarinda daha ne hikayeler var.

. Acaba spor yapabilir miyim yürüyüş dışında malum havalar soğuk? Siz neler yapıyorsunuz?
valla ben belim agrirken youtubeda egzersiz bakiyordum o zaman agirlik calisan hamileler gordum :) benim normalde yapamayacagim duzeyde spor yapiyorlardi:) youtube da aratin isterseniz. tabi kendinizi en iyi siz bilirsiniz, rahatsiz hissettiginiz hic bir hareketi yapmayin.

ben de normal dogum yanlisiyim, insallah normal doğum yaparim tekrar. ben yanliz fanatiklige karsiyim. dogum amac degil araç. sezarten diye israr edilmesini de sevmiyorum normal dogum diye takinti yapilmasini da.

benim doktorum dediğiniz gibi fiks hepimizi 3 dikislik kesmis. 3 arkadas ayni drla dogum yaptik 3umuzun de 3 dikisi vardi. ama dogal dogum yapan 2 arkadasimin da kendiliginden yirtiklari oldu. hic dikissiz kimseyi duymadim ben.

ayrica ben instagram doktorlarina asla inanmiyorum. bir arkadasim cok meshur doktorla dogum yaparken komplikasyon oldu, bebek zarar gordu, o doktor sanki hic sorun yokmuş gibi ertesi gun paylaştı o dogumu sayfasinda. kimbilir paylasilan resimlerim arkalarinda daha ne hikayeler var.
Haklısınız benim arkadaşımın bir akrabası da sezaryen sonrası rahimde pıhtı birikmesinden dolayı daha sonra kürtaj işlemiyle o pıhtıları aldırmak zorunda kaldı. Bazen bi şişme havuz alsam da kendim evde sudan yardım alarak doğursam mı diyorum 😁 annem bütün kardeşlerimi evde doğurmuş ben de dahil.. o zamanlar ne test ne kontrol iki gün sonra tarlaya çalışmaya götürürlermiş. Biz kadınların her çağda işi zor Allah kolay yoldan geçirsin

İnternetten bi siteden bilgi maili talep ettim gebeliğimin haftasını yazdım. Bana uygun olan hastaneleri sordular bir de liste attılar yarın doktorumla görüşüp ona göre hastane bilgisi vereceğim fiyat ve kapsamı uyarsa yaptırmayı düşünüyorum her anlamda avantajlı çünkü. Sadece ikili test arkadaşın yazdığına göre 1035 TL ise geri kalanı düşünmek bile istemem 😔 her şey ne kadar uçuk fiyatlara çıkmış. 2016 oğlum için 300 lira vermiştik ikili test için
Sigortayı araştırın bir de hastanelerin doğum paketleri var onları da araştırın. Mesela benim gittiğim hastanenin sigorta fiyatı 7950 tl idi ama hastanede doğum paketi 6000tl. Bazen sigorta daha pahalıya gelebiliyor yani.

Haklısınız benim arkadaşımın bir akrabası da sezaryen sonrası rahimde pıhtı birikmesinden dolayı daha sonra kürtaj işlemiyle o pıhtıları aldırmak zorunda kaldı. Bazen bi şişme havuz alsam da kendim evde sudan yardım alarak doğursam mı diyorum 😁 annem bütün kardeşlerimi evde doğurmuş ben de dahil.. o zamanlar ne test ne kontrol iki gün sonra tarlaya çalışmaya götürürlermiş. Biz kadınların her çağda işi zor Allah kolay yoldan geçirsin
Haklısınız ama çok şükür o dönem geride kaldı, çok iyi doktorlar, ekipler var.

saat aksam 6 ben yataktayim bile. dun de oglen 1den 4bucuga kadar uyumustum sonra aksam 11de tekrar uyudum, gece burada deli firtina oldu, 6metrelik agaci yerinden sökmüş o derece, ben uyandim aa firtina var allah gemilere ve sokaktakilere kolaylik versin dedim geri uyudum. var mi benim kadar cok uyuyan? hamilelikten mi gunler cabuk gecsin diye mi uyuyorum bilmiyorum.

saat aksam 6 ben yataktayim bile. dun de oglen 1den 4bucuga kadar uyumustum sonra aksam 11de tekrar uyudum, gece burada deli firtina oldu, 6metrelik agaci yerinden sökmüş o derece, ben uyandim aa firtina var allah gemilere ve sokaktakilere kolaylik versin dedim geri uyudum. var mi benim kadar cok uyuyan? hamilelikten mi gunler cabuk gecsin diye mi uyuyorum bilmiyorum.
Bende tam tersi uyumak isteyip uyuyamiyorum.senin ikinci hamileligin dimi yanilmiyorsam? uyu ki bebis guzel buyusun.seninki normal sanki gibi geldi bana.biraz uykundan bana da gonderir misin arkadasim😊😁?ama gun icinde surekli dinleniyorum yatakta cok uyuyamasam da.hep dinlenik oldugundan mi uyumuyorum acaba?

Bende tam tersi uyumak isteyip uyuyamiyorum.senin ikinci hamileligin dimi yanilmiyorsam? uyu ki bebis guzel buyusun.seninki normal sanki gibi geldi bana.biraz uykundan bana da gonderir misin arkadasim😊😁?ama gun icinde surekli dinleniyorum yatakta cok uyuyamasam da.hep dinlenik oldugundan mi uyumuyorum acaba?
Haha keşke transfer edilebiliyor olsa :)

evet evde 4.5yaşında bir bal damlam var. Çok uyuyunca onu ihmal etmiş gibi hissediyorum.

bende çok uyuyorum işten geliyorum zorla yemek yiyip hemen yatağa akşam 9 da yattım yine uyumasam bile yataktayım çünkü yorgun hissediyorum bel ağrı ve başım tutuyor sürekli kilo almaktan da korkuyorum doktorum toplamda 10 kilo almam gerektiğini söyledi.

Sigortayı araştırın bir de hastanelerin doğum paketleri var onları da araştırın. Mesela benim gittiğim hastanenin sigorta fiyatı 7950 tl idi ama hastanede doğum paketi 6000tl. Bazen sigorta daha pahalıya gelebiliyor yani.
Evet sigortaya fazla söylüyorlar. Ben sigorta olayından nefret ettiğim için nakit taraftarıyım. Ayrıca fetal dna gibi testleri karşılamıyor diye biliyorum. Astarı yüzünden pahalıya geliyor.

X