2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Fetal DNA kesin sonuç veriyor mu ilk gebeliğimde vs risk olmadı ama anksiyete var bende hep en kötü senaryoları düşünüp stres yapıyorum Dr. Risk görmese bile ben de kesin tanı testi düşünüyorum. Peki fiyatı hakkında bilginiz var mı? Ortalama olarak
3000-3500 galuba fiyatlari google da oyle yaziyor.

bazi hastaliklar icin %99,9 dogruluk orani, bazi hastaliklar icin daha düşük. benim fikrim en zahmetsiz en guvenilir sonucu verdiği yönünde.

5+6 vajinal ultrason kızlar cinsiyet tahmini yapacak olan var mı☺
20210113_221707.jpg

Normal doğumda da popunun üzerine oturamıyorsun :) dikişin yeri değişiyor sadece. İnşallah hepimiz normal doğuralım da sezaryen olmak durumunda kalırsak bunu takıntı haline getirmeyelim diye diyorum. Ben ilk doğumumdan sonra misafirlerimi ayakta karşılamış, kızımla koridorda gezmiştim ama koltuga oturamıyordum :)

Mesela nir arkadaşın ikinci sırada çıkacak olan bebeği daha iriymiş. Bu bebek ilk bebeğin çıkmasına engel olabilir diye sezeryana almışlar yurtdışında

tüm şirketleri arayıp sorun isterseniz daha önceleri vardı hamilelik sorasında yapılan doğum sigortaları. Allianz anadolu gibi büyk firmalar değil de ergo güneş gibi küçük firmalardaydı
Normal doğumda çok ısrar ettim hep hiç sezaryen düşünmedim kendim için değil bebeğim için aslında. Çünkü araştırmalar sonucu bilim insanları astım otizm vs gibi durumları sezaryenle doğan çocuklarda daha çok görmüşler yıllardır yapılan araştırmalar bu yönde he ona bakarsan komşum sezaryenle doğurdu oğlu aşırı Zeki maşallah 🥰 yani aslında yine her şey olacağına varıyor. Beni de hemen kesti ikinci ıkınmada ya makata kadar kesmiş dikiş tutmadı makatım şuan yırtık hala. Ben 3 ay afedersiniz gazımı tutamadım. Her günüm azaptı keşke sezaryen olsaydım dedim ki bunu sezaryen düşünüyorum 🤔 Normal doğumda dikiş olması da bizim ülkemizdeki acelecilikten kaynaklı. Doktorlar beklemek istemiyor kesip atıyor hemen. Ama şimdi doğal kesisiz doğal doğum akımına uyan doktorları görüyoruz takip ediyoruz onlarında pahalılıktan yanına yaklaşılmıyor. Demem o ki iyi bir doktora denk gelirseniz en iyisi yine normal doğum.

Insallah yoktur Rabbim korktugumuzdan korusun canim 🤲. Kac haftalik bebisin? Bugun benim de kontrolüm vardi. Biz 11 haftalik çıktık. Cinsiyet soylemedi doktor ben de heyecandan sormayı unutmuşum🤭. 2li test için kan verdim. Insallah sonuçlarımız tertemiz cikar. Eli ayağı düzgün sapsaglikli bebislerimiz olur🤲
Canım11+6 haftalıgım cınsıyet ıcın erken daha dımı dedım sonra soyledı 😅

Fetal DNA kesin sonuç veriyor mu ilk gebeliğimde vs risk olmadı ama anksiyete var bende hep en kötü senaryoları düşünüp stres yapıyorum Dr. Risk görmese bile ben de kesin tanı testi düşünüyorum. Peki fiyatı hakkında bilginiz var mı? Ortalama olarak
Fetal dna belırlı hastalıklara bakıyor canım ve evet kesın sonuc berıyor bence cunku ılk gebelıgmde benım vermstı yarın fetal dna ıcın arcm ama doktor 3 bın tl cıvarı dedı yarın kesın fıyatını ogrenmıs olurum canım

3000-3500 galuba fiyatlari google da oyle yaziyor.

bazi hastaliklar icin %99,9 dogruluk orani, bazi hastaliklar icin daha düşük. benim fikrim en zahmetsiz en guvenilir sonucu verdiği yönünde.
Fetal dna belırlı hastalıklara bakıyor canım ve evet kesın sonuc berıyor bence cunku ılk gebelıgmde benım vermstı yarın fetal dna ıcın arcm ama doktor 3 bın tl cıvarı dedı yarın kesın fıyatını ogrenmıs olurum canım
Bence de en doğrusu kesin tanı testi. Yarın benimde randevum var. Öğrenip bilgilendirelim birbirimizi ☺️ Bir de özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum hamilelik sonrası yapıyor bazı şirketler eğer bu testleri de karşılıyorsa süper olur tabi.

Kızlar herkese merhaba. Bu gün ikili test yaptırdım ve ultrason muayenesi yapıldı. 11+2’yim, haftamla uyumluyum fakat buna rağmen erken dedi bazı detayları göremedi haftaya yeniden ultrason bakılacak. Ense kalınlığı vs herhangi bir problem yok. Kan da verdim. Cinsiyete gelince henüz belli değil biraz karanlık yerde duruyor bebek dedi. İlk gebeliğim, normal yoldan hamile kaldım. 32 yaşındayım. Testler İstanbul Avrupa yakası özel bir hastanede 1035₺ tuttu. Merak edenlere...

Merhaba, Ben dün iki firmayla görüstüm birisi 3500tl, diğeri 3600 tl dedi ortalama fiyatlar bu şekilde, hepimizin bebişleri sağlıkla gelsin inş🙏🏻🌸
Aminn ilk başlarda bir oğlum var bir de kızım olsun diyordum ama öyle stres oldum ki uykularım kaçıyo sağlıklı olsun yeter diyorum. Allahım korktuğumuza uğratmasın aklı ruhu bedeni tam sağlıklı sıhhatli nasip etsin evlatlarımızı inşallah 🌸🙏

Bence de en doğrusu kesin tanı testi. Yarın benimde randevum var. Öğrenip bilgilendirelim birbirimizi ☺️ Bir de özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum hamilelik sonrası yapıyor bazı şirketler eğer bu testleri de karşılıyorsa süper olur tabi.
Tamam bılgılendırlm ☺️Ben hıc duymadım gebelık baslayınca kapsayan sıgortayı hepsı 6 ay onceden olması gerektıgını soyledıler bıze 🤔

Kızlar herkese merhaba. Bu gün ikili test yaptırdım ve ultrason muayenesi yapıldı. 11+2’yim, haftamla uyumluyum fakat buna rağmen erken dedi bazı detayları göremedi haftaya yeniden ultrason bakılacak. Ense kalınlığı vs herhangi bir problem yok. Kan da verdim. Cinsiyete gelince henüz belli değil biraz karanlık yerde duruyor bebek dedi. İlk gebeliğim, normal yoldan hamile kaldım. 32 yaşındayım. Testler İstanbul Avrupa yakası özel bir hastanede 1035₺ tuttu. Merak edenlere...
Merhaba, hangi detayları goremedi anlamadim canim? Bilmediğim birseyler mi var acaba? Benim de ilk gebeligim. Gebelige dair tüm detayları yeni öğreniyorum 🤷‍♀️. Ben de test verdim bugün ense kalınlığında da sorun yok sanırım, birsey söylemedi. İkili test sonucun çıkınca gel dedi bana.

Tamam bılgılendırlm ☺️Ben hıc duymadım gebelık baslayınca kapsayan sıgortayı hepsı 6 ay onceden olması gerektıgını soyledıler bıze 🤔
İnternetten bi siteden bilgi maili talep ettim gebeliğimin haftasını yazdım. Bana uygun olan hastaneleri sordular bir de liste attılar yarın doktorumla görüşüp ona göre hastane bilgisi vereceğim fiyat ve kapsamı uyarsa yaptırmayı düşünüyorum her anlamda avantajlı çünkü. Sadece ikili test arkadaşın yazdığına göre 1035 TL ise geri kalanı düşünmek bile istemem 😔 her şey ne kadar uçuk fiyatlara çıkmış. 2016 oğlum için 300 lira vermiştik ikili test için

Merhaba, hangi detayları goremedi anlamadim canim? Bilmediğim birseyler mi var acaba? Benim de ilk gebeligim. Gebelige dair tüm detayları yeni öğreniyorum 🤷‍♀️. Ben de test verdim bugün ense kalınlığında da sorun yok sanırım, birsey söylemedi. İkili test sonucun çıkınca gel dedi bana.

Ben de hiçbir şey bilmiyorum yeni yeni öğreniyorum. Bebek biraz karanlık tarafta kalmış, beyin kısmını net göremiyorum dedi parlak görünmesi gerekiyormuş. Elimize verdiği raporda her şey normal olarak yazıldı. Sadece net görünmüyor dedi, 12+0’dan sonra gel bir daha dedi. Rahat rahat görürüz dedi. Kanı verdik kan sonucu için gidince tekrar ultrasona giricem. İnşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza ❤️

Ben de hiçbir şey bilmiyorum yeni yeni öğreniyorum. Bebek biraz karanlık tarafta kalmış, beyin kısmını net göremiyorum dedi parlak görünmesi gerekiyormuş. Elimize verdiği raporda her şey normal olarak yazıldı. Sadece net görünmüyor dedi, 12+0’dan sonra gel bir daha dedi. Rahat rahat görürüz dedi. Kanı verdik kan sonucu için gidince tekrar ultrasona giricem. İnşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza ❤️
Insallah canim benim🤲. Rapor dediğin doktorun verdiği büyük kağıt mi? Laboratuvara bıraktığımız.O ise tuh, cunku ben hiç bakmadım.Ne olacak bu meraksizligim😔.Bir sorun olsa söylerdi değil mi?

Merhaba anneler. Ben 8 haftalık hamileyim. Karnım birden belli olmaya göbeğim çıkmaya başladı. Hiç midem bulanmadı her şeyden de yedim aslında ama 1 kg almışım. Acaba spor yapabilir miyim yürüyüş dışında malum havalar soğuk? Siz neler yapıyorsunuz?

Merhaba anneler. Ben 8 haftalık hamileyim. Karnım birden belli olmaya göbeğim çıkmaya başladı. Hiç midem bulanmadı her şeyden de yedim aslında ama 1 kg almışım. Acaba spor yapabilir miyim yürüyüş dışında malum havalar soğuk?
Hamilelere özel egzersiz videoları var ama bedenini kendin tanıyorsun. Çok zorlamadan yatarak bisiklet yapabilirsin. Tutunarak bacaklarını hafif açarak atak ön sağ sol çalışabilirsin. Bir kiloluk şaşallarla kol çalışabilirsin. ☺️ Hamile pilatesi var o güzel oluyor ben tapmıştım evde oğlumda. Ama ilk aylarda düşük tehlikem old. İçin 4. Aydan sonra başlamıştım

Hamilelere özel egzersiz videoları var ama bedenini kendin tanıyorsun. Çok zorlamadan yatarak bisiklet yapabilirsin. Tutunarak bacaklarını hafif açarak atak ön sağ sol çalışabilirsin. Bir kiloluk şaşallarla kol çalışabilirsin. ☺️ Hamile pilatesi var o güzel oluyor ben tapmıştım evde oğlumda. Ama ilk aylarda düşük tehlikem old. İçin 4. Aydan sonra başlamıştım
Teşekkür ederim canım. Hamile platesi uygulaması önerin varsa takip edebilirim.

X