2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebişim altını açınca kıyameti koparıyor ağlamaktan kendinden geçiyor. Sakinleştirip kaldıgım yerden devem edeyim diyorum yine başlıyor ağlamaya. Böyle bir durum yaşayan var mı yada bir fikri olan
Cnm ben banyo yaptırıyorum veya göğsümde uyduruyorum öyle olunca.bir de çıplak halde masaj yapıyorum zeytin sütüyle

Gunaydin guzel anneler sizler tirnak kesip eldivene devam ediyormusunuz yoksa eldivensizmi duruyor ben henuz tirnak kesemedim torpuleriz buyuk ihtimalle kiyamiyorum o minnak parmaklara ben birde kac gunde bir banyo yaptiriyorsunuz havalar malum soguk biz anca haftada bir yaptırabiliyoruz
Cnm bana hemşireler eldiven takma dedi.bogulma vakaları olmuş. Tırnaklarını torpiledim.haftada 3 kere banyo yaptırmaya calisiyorum

Kızlar benim oğlan 1.buçuk saate bir kalkıyor 10 dk emmeden geri uyuyor ama bana çok sık kalkıyor gibi geldi çok uykusuz geziyorum sizce ne zaman uykusu düzene girer
Cnm sutun ıyi geliyorsa yeterli.benim dr 2.5 yada 3 saatte Süt vermemi söyledi.erken uyanırsa banyo yaptırıyorum yada oyamıyorum sonrada emziriyorum 3 saat uyuyor zorla uyandriyorum

5 günluk bebegim emdiginde bogazinda kalıyor bazen panik oluyorum resmen ya sanki ilk bebek :KK43: birde emdikten sonra gazini cıkartamiyorum ben sürekli sırtinı ovaliyorum olmuyor siz nasil yapıyorsunuz
Canım dr bana dedi ki emdikten sonra dik bi pozisyonda 10 dakika gezdir dedi .sonra önce sırtına sonra poposuna vurarak uyduruyorum.dr bize yavas yapmamamiz gerektiğini söyledi.emdikten sonra hemen uyuyorsa zaten gazi yoktur dedi.

ah sünnet yaptırmayı ben çok istiyordum @Pelinimben.ama işte düşündüğün gibi olmuyormuş. biz peygamber sünnetli doğduk ve oğlum 1yaşında ameliyat olacak. idrar deliği alt tarafta ve pipide eğrilik var. napalım Allah beterinden korusun. böyle birşey olmasaydı kesin ilk 2ayda yaptıracaktım.

Benim dikiş yeri çok mu yukarda acaba normal iç çamaşırın bitişinden çok az altta kalıyor hatta bazı çamaşırların beli tam üstüne geliyor 🤔
Kilo olarakben de toplamda 11 kilo almıştım doğumdan 2 hafta sonra hepsini vermiştim ama şimdi 2 kilo geri almışım ama sanki 11 kilo hiç vermemişim gibi her yerim sanki şiş hala

Bizimkide altini acinca sakinlesiyo canim.Ablamin oglu oyleydi sevmezdi hic 😊

Benimkide ayni heleki üstunü değiseceksem bittim demektir yıkiyo ortalığı uykuluyken uyurken değistirmeyi dene o zmn sakin oluyo 😇

Cnm ben banyo yaptırıyorum veya göğsümde uyduruyorum öyle olunca.bir de çıplak halde masaj yapıyorum zeytin sütüyle
Teşekkürler arkadaşlar bir bizde yok demek ki bu sorun. Kıyafet değiştirirken de aynı inşallah degişir huyu

Merhaba kızlar
burayı çok özlemişim ❤️
Bebeğimin kafasındaki şişlik geçmedi (17 günlük olduk) ateşi bi ara yükselince tekrar 5 gün hastanede yattık
Bütün ailem covid oldu oda hatta bizden km’lerce uzaktaki kaynanam ve kayınbabam(entübe olmuş) covid oldu —Dualarınızı eksik etmeyin en azından Allahım kayınbabam torununu görmeyi nasip etsin

Bebeğime istemeye istemeye mama veriyorum sütümle doymuyor sütüm az geliyor ne kadar yesemde su içsem de aynı
Göğüs yaram beni mahvetti iyileşmiyorda

Umarım burdaki Herkes iyidir bebişlerimiz sağlıklıdır
Doğum yapacak arkadaşlara tavsiyem rahat olun ben o kadar çok düşündüm hem suni sancı yedim. Hem sonrası sezeryan oldum doğuma yakın çok dikkat edin üşütmeyin grip olmayın basur varsa önemseyin

Kızlar dğn gece bebeğin hareketleri azaldı bizde hastaneye geldik kordon dolanmış harekete de aşağıya inmesine de engel oluyormuş sabah 9da sezeryana aldılar. Ama ağrılarım çok çok fazla, sütüm sadece damla damla geliyor bebek de sinirleniyor almıyor tutamıyor da sanki memeyi de zaten mama veriyoruz şuan. İkinci gebeliği olanlar yarın süt sağma alalım diyoruz ama başka ne yapmam gerekir? Birde çok ağrılarım var böyle nasıl taburcu olup eve gideceğim lavman yapıldı onun dışında gazda çıkaramadım

Kızlar dğn gece bebeğin hareketleri azaldı bizde hastaneye geldik kordon dolanmış harekete de aşağıya inmesine de engel oluyormuş sabah 9da sezeryana aldılar. Ama ağrılarım çok çok fazla, sütüm sadece damla damla geliyor bebek de sinirleniyor almıyor tutamıyor da sanki memeyi de zaten mama veriyoruz şuan. İkinci gebeliği olanlar yarın süt sağma alalım diyoruz ama başka ne yapmam gerekir? Birde çok ağrılarım var böyle nasıl taburcu olup eve gideceğim lavman yapıldı onun dışında gazda çıkaramadım
Geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün 🙏 bebekler ilk doğduğunda memeyi tutamiyor . İki parmağının arasına alıp vermeyi dene . Süt sağma pompası sütun gelmesinde cidden işe yarıyor . Bizde aldık apar topar sezeryana alınınca ablamla eşim almış baby plus sagmiyor kötü diye ağladım hatta zamanla geldi süt . Ağrı kesici iste ağrılarına canım iğne yapmışlardır kalçadan sonrası zaten parol ama çok ağrı olunca iğne yapıyorlar

Kızlar bebişim altını açınca kıyameti koparıyor ağlamaktan kendinden geçiyor. Sakinleştirip kaldıgım yerden devem edeyim diyorum yine başlıyor ağlamaya. Böyle bir durum yaşayan var mı yada bir fikri olan
Benimki de öyle patlayacak gibi oluyor korkuyorum altını değiştirirken 😐

Bizde ilk defa bu kdr zorlandık saat 10dn beri hep memede birakinca kıyamet apartmni ayaga kaldrdi valla alt kattaki bebekde aglamaya basladi bizimki sustu da 😀 gazdn mi anlamadm tuvaletini yapio agizdn da cikario gaz niye boyle oldu bilemedik valla

Merhaba kızlar
burayı çok özlemişim ❤️
Bebeğimin kafasındaki şişlik geçmedi (17 günlük olduk) ateşi bi ara yükselince tekrar 5 gün hastanede yattık
Bütün ailem covid oldu oda hatta bizden km’lerce uzaktaki kaynanam ve kayınbabam(entübe olmuş) covid oldu —Dualarınızı eksik etmeyin en azından Allahım kayınbabam torununu görmeyi nasip etsin

Bebeğime istemeye istemeye mama veriyorum sütümle doymuyor sütüm az geliyor ne kadar yesemde su içsem de aynı
Göğüs yaram beni mahvetti iyileşmiyorda

Umarım burdaki Herkes iyidir bebişlerimiz sağlıklıdır
Doğum yapacak arkadaşlara tavsiyem rahat olun ben o kadar çok düşündüm hem suni sancı yedim. Hem sonrası sezeryan oldum doğuma yakın çok dikkat edin üşütmeyin grip olmayın basur varsa önemseyin
Canım çok geçmiş olsun Rabbim tüm hastalara şifa versin inş dedesi de babaannesi de görür torununu🙏
süt benimde azdı canım e bebekten malt içeceği getirttim o artırdı. Rezene humana still tea içiyorum birde bestlak damla var onu kullanıyorum ben

X