2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benimde 3. Kat aile binası olduğu içinde rahat oluyor inip çıkmak dediğin gibi bende üşeniyorum ama artık doğsun diye yapıyom 🙈 belki karnımda merdiven inip çıkmaktan bıkar doğayım yeter der 😅😅
Benimde aynı şekilde aile apartmanı. Kayınvalidemler altında Da babaanne ler var her katta dinlene dinlene gidilir aslında ama 😂 her katta girip yiyip içip çıkarsan olmuyo 😂

benim doktor rengine bakıp tekrar kana gerek yok demişti. en son 14.9ken ölçülmüştü.
Bende götürdüm bugün canım bnmde en son 1 hafta önce 14 ölçülmüştü bugün dr karnına bacaklarına baktı kalmamış geçmiş dedi epey düşmüş artik yüzündeki de 1 aylık olana kadar yavaş yavaş geçer dedi çok rahatladım kana hiç gerek yok dedi
Şimdi de bebegimin yüzünde yenidoğan sivilceleri çıktı onu da sordum o da normalmiş geçermiş isilik gibi mini mini sivilceler

Canim ya bende omuz agrisi deil resmen omuz sancisi cektim doktorum voltaren agri kesici onerdi asiri iyi geldi geciriyo hemen tavsiye ederim

Sarilik kan uyusmazligindan oluyo bizimde var ama bacaklari elleri bembeyaz yuzude sari biraz sutum var ama sagip stok yapiyorum arada mama veriorum yukselmesin diye yarin kontrolu var bakalim doktor ne dicek sizin bacaklarda varmi canim uzulme bende cok kafaya takiyorum aslinda ama benim diger 2 cocukta olmustu 2 ay suruyo bemimkilerin ilk 10 gun sarilikta cok onemli oyle demislerdi
Canım voltaren nasıl veriyor doktorun sen emzirmiyor musun emzirirken voltaren çok sakıncalı
Bnm öyle bir migrenin tuttu ki ama yinede bırak voltaren hiç birşey vermedi dr oksijen taktılar karanlıkta yatırdılar beni acilde

Merhaba kızlar öncelikle gruptan bir çoğunuz evladını kucağına aldi Hayırlı olsun.alacak arkadaşlarıda rabbim bir avazda kurtarsın insallah. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Erken dogum ihtimalim var ve bebeğimiz biraz ufak olacakmis. Ac geriligi var. Kilosu şuan 2400 sizce hastane çantama mama koymalı miyim. Yoksa ihtiyaç halinde hastaneden veriliyor mu. Eğer kullanıyorsanız hangi markayı kullanıyorsunuz.

Bu aralar çok şık giremedim foruma. Hızlıca bakıp cikiyorum bazen çok glhizli geciyor günler. Doğuranlar olduysa hayırlı olsun. Ameliyat ağrım sizim geçiyor artık. Dışarıda yürüyüşlere başladık biz. Bebeğim mışıl mışıl uyuyor arabasında gezerken. Sütüm baya çoğaldı rezene içiyorum her gün. Babasıyla birlikte ortaklaşa bakıyoruz zaten burada başka kimsemiz yok. Ana kucağından çok memnun kaldım babybjorn markasi. Salliyoruz uyuyor. Avent göğüs kalkanı güzel süt topliyor ama takması çok rahatsız edici. Göğüs ucu kremi ise yaradi ben de. Bez ilk önce bir koli Prima pure aldık ama baktık sürekli değiştiriyoruz Amazon'un kendi bezini aldık baya uygun fiyat. Ben bir fark göremedim. Bazı geceler 4 kez bez değiştiriyoruz gün içi 8 i buluyor bazen. Sizdirmadigi sürece ucuz bezde iyiymiş. Emzik veriyorum biraz alıştı susuyor. Bebiş bizimle aynı yatakta uyuyor onu nasıl vazgecirecegiz bilmiyorum 🙂 alışkanlık oldu hem ona hem bize.
Bizimkinin kaka yaparken akşamları aglama seansı oluyor diye babası İnfacol adında bir gaz damlası aldı. İşe yarıyor mu henüz çözemedim. Bir de prebiyotikli d vitamin damlası veriyoruz. Bizde işler boyle şimdilik :) hepimiz bebislerimizle mutluyuzdur inşallah ♥️

Bu saat olmus hala uyumamıssam🙈Annem geldi diye yazmıstım. Kendime ve esıme soz vermıstim her gece erken yatacam dıye ama nerdeee😊Zaman bildiğiniz o bu su derken hızlıca geciyor.Sabah aksam nasıl oluyor anlamıyorum. Carsamba sabahı dogum yapacakmısım gıbı hissetmiyorum. İsler hıc bıtmıyor ki mantıgındayım sanırım. Eğiliyorum siliyorum dolasıp duruyorum ordan oraya. Odaklandıgım tek bir nokta var zaten dogum için. Ama suan uzak geliyor. Doguma girerken sanırım hayal aleminde gırecegım😊Bu arada buradaki bazı arkadasların yavrularında oldugu gibi benim kızımda grip oldu. Ve sonuc acısından sanırım bize de bulasacak. Kızımı ıyılestırmeye calısıyorum bakalım.
Umarim herkes mutludur bebısiyle evinde😇Hayırlı geceler olsun😍

Bu saat olmus hala uyumamıssam🙈Annem geldi diye yazmıstım. Kendime ve esıme soz vermıstim her gece erken yatacam dıye ama nerdeee😊Zaman bildiğiniz o bu su derken hızlıca geciyor.Sabah aksam nasıl oluyor anlamıyorum. Carsamba sabahı dogum yapacakmısım gıbı hissetmiyorum. İsler hıc bıtmıyor ki mantıgındayım sanırım. Eğiliyorum siliyorum dolasıp duruyorum ordan oraya. Odaklandıgım tek bir nokta var zaten dogum için. Ama suan uzak geliyor. Doguma girerken sanırım hayal aleminde gırecegım😊Bu arada buradaki bazı arkadasların yavrularında oldugu gibi benim kızımda grip oldu. Ve sonuc acısından sanırım bize de bulasacak. Kızımı ıyılestırmeye calısıyorum bakalım.
Umarim herkes mutludur bebısiyle evinde😇Hayırlı geceler olsun😍
Benim de cuma doğumum hiç uyuyamıyorum güya uyku depolayacaktım 😅

Kuzum geçmiş olsun, sen yazınca baktım netten korkma doğumlarda sıklıkla olan bir şeymiş, düşme olmamıştır rabbim korusun emaneti ona. 2-3 haftaya düzelirmiş sen sakın stres yapma kendine.
Teşekkür ederim çok strese girdim hamilelikte hiç duygusal olmayan her dakikam ağlar oldum

Merhaba kızlar öncelikle gruptan bir çoğunuz evladını kucağına aldi Hayırlı olsun.alacak arkadaşlarıda rabbim bir avazda kurtarsın insallah. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Erken dogum ihtimalim var ve bebeğimiz biraz ufak olacakmis. Ac geriligi var. Kilosu şuan 2400 sizce hastane çantama mama koymalı miyim. Yoksa ihtiyaç halinde hastaneden veriliyor mu. Eğer kullanıyorsanız hangi markayı kullanıyorsunuz.
özel hastanelerde veriliyor çoğunlukla. ama devleti bilemiyorum. erken doğum durumun varsa bence koy. sütün hemen gelmezse ya da yetersiz olursa takvşye edersin.şu dönemde en iyisi herşeyinin yanında olması. ben hipp kullanıyorum. doğum yaptığım gün gece artık süt yetersizdi hemen verdik mama. şu an emiyor ihtiyaç olırsa mama takviye ediyoruz. ilk açtığım mama duruyor. bu hafta atılacak artık süresi doluyor.

Çok geçmiş olsun inşallah hemen toparlar bebeğin kendini ve kavuşursınız. Benimde ikimci doğumum gerçekleşti ve bahsettiğin ağrıyı biliyorum maalesef. Doktorum bana rahim toparlandığı için dedi 2. Bebek olduğundan daha şiddetliymiş. Ben doğum yapalı 2 hafta oldu yaklaşık 1 haftadır o şiddetli ağrılar yok. Yalnız emzirirken çok artıyodu ağrı çünkü emzirirken rahim kendini topluyormuş salgılanan oksitosinden dolayı.
Aynen öyle canım bugün biraz daha hafiflese de ağır bir sancı. :KK43:

X