2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bizim dr 6 damla kullandirtiyor ve plus olan degil sadece maflor damla olandan

Bizim dr 6 damla kullandirtiyor ve plus olan degil sadece maflor damla olandan
ben malforu şimdilik erteledim, kabızlık sorunumuz hiç olmadı, bağırsakları düzgün çalışıyormuş gibi geliyor, doktora gittiğimizde danışıp öyle kullanacağım ama muhtemelen bize de aynısını verecektir, gerçekten teşekkür ederim bilgi verdiğin için

Günaydın kızlar gene sabahın köründe kalktık diş gene sanırım
Günaydın canım bizde dün gece 3-4 defa deli gibi ağlayarak uyandık. 14 diş tamamen çıktı. Sol alt ve üst azıların bazı noktaları patladı onlar çok zorluyor sanırım. Yani diş olmasını Umut ediyorum bu ağlamaların.

Maşallah baya çıkmıs sizin benımkı 12 3 tanesı yeni ele gelıyor sadece. Birde beyaz beyaz şiş hep. Senin cinsiyet belli oldu mu canım

beni alıntılamışsınız yukardaki yazıyı bana mı dediniz anlamadım ama yine de cevaplandırayım. ilk doğduğu zaman kalça çıkıklığına bakılöışltı. sıkıntı yoktu.
çok şükür bizim geçti zaten. 2 gün falan sürdü. sanırım bir.yere çarpıp incitmiş.

Evet canım yanlış alıntılamışım :)
Bizde de yeğenin sıkıntı yoktu yürüyene kadar sonrasında ameliyat olmuştu çok sevindim bisey olmamasına.Tırnağına taş değmesin inşallah kuzularımızın

bir de bebeklerinize şimdiden başladığınız eğitim setleri veya kitaplar var mı? bunlara şimdiden başlamak ilerde bıktırabilir mi sizce

Eğitim setleri 2 yaş sonrası kullanılıyor genelde. Ben de o zaman kullanacağım severse. Tabii bıktırmayacak kadar.
2 yaş öncesi için olan (adım adım) setlerini ise kullanmadım ama içinde az etkinlik var ve gereksiz pahalı onun yerine ayına uygun seveceği etkinlikler yaptırmak daha mantıklı bence.

Şu an bol bol kitap okuyoruz. Önceden oyun oynayarak dinlerdi sadece şimdi oturup kitaba bakarak dinlemeye başladı yavaş yavaş. Şimdiden başlanması daha iyi ileride de düzenli okuması için.

Bu aylarda ekstra olarak boyama ve renk tanıma etkinlikleri yaptırabilirsin. Her ay 1 renk çalışılması öneriliyor. Gecen ay siyah bu ay kırmızı idi bizim. Siyah renk ayında siyah kuru boya ve keçeli boya ile çizdi. Başka gün kartondan bir papyon şekli yaptım bantlı kısıma siyah kağıt parçalarını taktı. Ahşap bir nihale verdim pastel ile boyasın diye. Bir de evde bulduğum siyah renkli 10 15 objeyi bir kutuya koydum inceledi mesela. Daha başka şeyler de yaptırırdım ama boyaları kağıt dışında her yere sürmeye meraklı olduğu için olmuyor

Canım her ay bir renk mi tanıtıyorsun?

her ay bir renk mantıklı olabilir. ben ana renklerin hepsini gösterdim. ama o bütün renklere mor diyor

bizimki kırmızı sarı yeşili maviyi öğrendi, turkuaz bir halka var bir de turuncu, bu ikisini hep karıştırıyor, biraz da oyuncaklarla alakalı. ben her ay bir renk konusunu bilmiyordum, mantıklı da aslında ama sürekli renkli halkalarla oynuyoruz bir de zeka kartları var, onlarda da renklerle söyleniyor, kuleleri de renklerle okuduk, ordan anladı. sanırım turuncu ve turkuaz ara renkler diye bilemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…