2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bende deneyim benımkı agzı bos olunca yerden kıl tuy alıp agzına atıyor en azından mutfakta birer birer atarım agzına hemen gidip yapayım kajum yok ceviz koyayım ama kaju cidden faydalı iyi soyledın valla bu forumdan cok sey ogrenıyorum
cevizi anladığı anda yemeyi bıraktığı için (köftede dahi anlıyor) önce fındık denedim, fındık bence yakışmadı, sonra badem denedim, çok sertti yani küçük olsa da ezemiyordu, en son kaju vardı masada bir de bununla yapayım dedim, kajunun faydalı olduğunu bile bilmiyordum ama formül tuttu ya, cevizle yiyorsa ne mutlu sana, ceviz hem omega hem de beyin gelişimi için çok faydalı ama yemiyor (şimdilik)

teşekkür ederim
daha önce bebeğinin aç kalmasına izin ver demiştin, o günden beri lokma sayısını sayende artırabildik bu önerilerini de dikkate alacağım, uykusuzluk yaratıcılığı engellese de biraz kafa yorayım ,

bir de seninki de iştahsız diye yazayım hemen. #karabiberim incir ezmesinden bahsetmişti ya, benimki ondan her gün 2 veya 3 lokma yiyor, sana da tavsiye ederim. hurma, incir, gün kurusu kayısı ve siyah üzümü blenderdan geçiriyorum, ben ceviz yerine kaju koyuyorum çok az. ağızda dağılıyor diğer çerezler çok sert hem de biraz şekerliliği azaltıyor, blenderdan geçirirken çok az su da ekliyorum iyice yumuşasın diye. sonra pestil gibi olunca hindistan cevizine sarıp parmak şeklinde yapıp ısırtıyorum, bir lokma sabah bir iki lokma geceleri ısırıyor, bir dene istersen, haftalık yapıyorum, buzdolabında saklıyorum, karabiberim saolsun (isimle alıntı yapmayı bilmiyorum)
İştahsız olduğu doğru canım inan yemesi umrumda değil gündüz hic emmiyor uyumamak için sadece gece emiyor daha once denemiştim o tarz birsey sevmemişti ama kuru üzüm veriyorum onları yiyor 5 tane kadar yada kuru kayısı kesiyorum tutabilecek şekilde ama incir ağır geliyor sevmiyoruz tatlı pek eksi favorimiz limona bayılıyor. Kazu bulursam alayim birde öyle deniyeyim. Ama bizim ilk sorunumuz meme ve uyku bunları halletmem lazım önce

kaşığa vurup kıyafet değiştirirken bez değişirken falan sanki dövüyormuş gibi ağlaması iki yaş sendromumuymuş ? ben 10. diş (azı dişi bekliyoruz) sendromu geçecek diye teselli ediyordum kendimi
Ya öyleymiş dr dedim hocam saka yapmıyorsunuz değil mi? cok ciddiyim dedi. Drunda kalemini aldi cebinden vermedi ağladı. Aboo bu ne sinir dedi dr bile

merhaba mancar, böyle düşündüğüne üzüldüm. anneliği becerememek diye birşey yok, herkesin bebeğinin huyu farklı. bebeklerimizin dönem dönem bize daha çok ihtiyacı oluyor. mesela dün akşam bizimki uyandı uyutamadık. eşim yatağa alalım dedi, ben karşıydım hala da endişem var alışacak diye. çünkü yoğun çalışıyorum sabah 7de uyanıp 7:30da işe gidiyorum. uyumam lazım diye. ama bebeğimiz 2den 8e uyanmadan uyudu. bize ihtiyacı varmış. seninkinin de bu şekilde bir ihtiyacı var demek ki. bu arada bir arkadaşım irlandalı anneden paket almış, 14 günde uyku eğitimi, kendisi ve evde bebeğe bakan abla eğitimi vermişler, çok işe yaramış, kesinlikle tavsiye ediyor. bu arada kendisine çok itimat ederim. başarılı aklı başında mutlu bir insandır. ben de onun tavsiyesiyle irlandalı anneden paket alacağım.
Paket sonucunu bizede yazar mısın merak ettim cidden

Hiç düzelme yok. Dün yine ağlama sürekli dönme. Hayır yani ataksa da bitsin artık ya. Yarın ataktan çıkıyoruz. Karşı komşumun 2.5 yaşında kızı var Çiğdem 1 yaşı dolsun gerçekten çok düzelecek bekle diyor 😔
ya bizde 2 gün sonra çıkıyoruz ataktan o kadar uyandiki yattigindan beri uyumaya korkuyorum artık😥inşalalh öyledir ve düzelirler çabucak. Yazık hasta mi bir yerimj ağrıyor diye cok üzülüyorum

Kizlar sleepy yeni paketler pisik mi yapiyor bana mi oyle geliyo surekli pisik olmaya basladi ama bezdenmi bilemedim kullanip bez degistiren varmi hangi bezi aliyosunuz
Ben goon kullanmaya basladim suan icin memnunum kilot bez kullaniyoruz cirtliyi baglayamiyorum çünkü esnek olmasi cok hoşuma gitti pisik de yapmadi bizde

günaydın Kızlar. Eşimle çok güzel bir kavga yapıp bebekle kardeşime geldim. Bücür burayı sevdi deliksiz uyudu tüm gece ama 5te kalkarım anne o kadar uzun boylu değil dedi. Bugün atakta son günümüz. Bu hafta beklemedeyim inşallah birşeyler düzelir.
bende inanılmaz hastayım bebeği daha kötü yapmaktan korkuyorum. Birde iç sıkıntısı valla delirmek içten değil.

günaydın Kızlar. Eşimle çok güzel bir kavga yapıp bebekle kardeşime geldim. Bücür burayı sevdi deliksiz uyudu tüm gece ama 5te kalkarım anne o kadar uzun boylu değil dedi. Bugün atakta son günümüz. Bu hafta beklemedeyim inşallah birşeyler düzelir.
bende inanılmaz hastayım bebeği daha kötü yapmaktan korkuyorum. Birde iç sıkıntısı valla delirmek içten değil.
inşallah hersey istediğin gibi olur güzel bebeğin ve senin için

Ya gelir bugün eşin barışırsınız canim haftasonu adam bebeğini karısıni goremeyince deliye dönmüştür. Maşallah düzelir isallah uykular biz berbat bir gece geçirdik

Her sey cok normal aslında cnm bu zamanlarda kavga. Herkes yorgun uykusuz kavgada kacınılmaz oluyor bazen. Bugun yarınn uykusunu alan hatasını anlayıp barışmaya adım atar. Bende uykusuzken bazen bosanasım geliyor 😂 uykumu alınca da sevgi pıtırcığı oluyorum. Aman valla bızde gene hastalık basladı oksuruk basladı Allahım tam gecıyor diyorum tekrar baslıyor alerjik oksuruk gibi geliyor bana.

merhaba mancar, böyle düşündüğüne üzüldüm. anneliği becerememek diye birşey yok, herkesin bebeğinin huyu farklı. bebeklerimizin dönem dönem bize daha çok ihtiyacı oluyor. mesela dün akşam bizimki uyandı uyutamadık. eşim yatağa alalım dedi, ben karşıydım hala da endişem var alışacak diye. çünkü yoğun çalışıyorum sabah 7de uyanıp 7:30da işe gidiyorum. uyumam lazım diye. ama bebeğimiz 2den 8e uyanmadan uyudu. bize ihtiyacı varmış. seninkinin de bu şekilde bir ihtiyacı var demek ki. bu arada bir arkadaşım irlandalı anneden paket almış, 14 günde uyku eğitimi, kendisi ve evde bebeğe bakan abla eğitimi vermişler, çok işe yaramış, kesinlikle tavsiye ediyor. bu arada kendisine çok itimat ederim. başarılı aklı başında mutlu bir insandır. ben de onun tavsiyesiyle irlandalı anneden paket alacağım.
Merhaba benim de paket almayı düşündüğüm kişi irlandalı anneydi. Hatta Şubat için kesinleştirmiştim. Ama hala uyku eğitimiyle ilgili endişelerimden sıyrılamadım. Kabus gibi bir gecenin ardından tam artık başlıyorum dediğim günde hasta oldu iki gündür ateş halsizlik 😢 ama senin bu yorumunla iyileşir iyileşmez tekrar gündemimizde olacak. Yeterki iyi olsunda. Sen ne zaman başlamayı düşünüyosun bu arada?

biten atağımızdan herkese günaydın 😂😂😂 atak haftaları net bir şekilde doğru olabilir. Dün atak bitti. İki gecedir deliksiz uyuyor ağlama yok. Fıldır fıldır dönme yok. Gerçi beşiksiz uyudu kardeşimde olduğum için ama. Dün sallayamadığım için beşte kalktı bugün 6.20de. Allahım ne olur bitmiş olsun. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Kızlar ateşe ishalde eklenince akşam hastaneye gittik. İnfluenzadan şüphelendi doktor. Meslek hayatımda böyle bir salgın görmedim dedi. Biz ordaykende influenzanın ağır versiyonuna yakalanan çocuklar geldiler bitik halde. Neyseki bizim negatif çıktı. Ateşi düştü boğazları kötü durumda bağırsaklarıda öyle. İlaçlarını içmemek için kırk takla atıyo tükürüyor. Dikkat edin kalabalık ortamlara asla sokmayın kuzuları. İki yeğenimde ağır influenzaya yakalandı. Tek bir ilaçla geçiyormuş. O da şu an çok zor bulunuyormuş eczanelerde

Kızlar ateşe ishalde eklenince akşam hastaneye gittik. İnfluenzadan şüphelendi doktor. Meslek hayatımda böyle bir salgın görmedim dedi. Biz ordaykende influenzanın ağır versiyonuna yakalanan çocuklar geldiler bitik halde. Neyseki bizim negatif çıktı. Ateşi düştü boğazları kötü durumda bağırsaklarıda öyle. İlaçlarını içmemek için kırk takla atıyo tükürüyor. Dikkat edin kalabalık ortamlara asla sokmayın kuzuları. İki yeğenimde ağır influenzaya yakalandı. Tek bir ilaçla geçiyormuş. O da şu an çok zor bulunuyormuş eczanelerde
Canım çok çok geçmiş olsun. Geçen hafta bende doktora götürdüğümde her yer hasta bebek çocuk kaynıyordu. Halimizi görüyorsun dedi doktor ne okur ne olmaz bir sürüntü alalım dedi Allah’a şükür bizde de negatif çıktı. Umarım bir an önce geçer kuzununda hastalığı.

Canım çok çok geçmiş olsun. Geçen hafta bende doktora götürdüğümde her yer hasta bebek çocuk kaynıyordu. Halimizi görüyorsun dedi doktor ne okur ne olmaz bir sürüntü alalım dedi Allah’a şükür bizde de negatif çıktı. Umarım bir an önce geçer kuzununda hastalığı.
Çok sağol canım bugün daha iyi şükür. Gerçekten insan gözüyle görünce daha iyi anlıyor. Hem çok korktum hemde çok üzüldüm. Hele bir tanesi sandalyelere kıvrıldı yattı beklerken o kadar halsizdi. Rabbim hepsine şifa versin 😢

Çarşamba babası influenza A çıktı. Maske taktı bize hiç yaklaşmadı. Ama dün Deniz de bende olduk, hastaneye gittik, feci salgın var. Tek bir ilacı varmış, başka ilaçlar fayda etmiyormuş bilginiz olsun kızlar. O yüzden ateş olursa hemen influenza testi için bir götürüverin, yoksa çok ağırlaşıyor.Aşırı öksürük, ateş ve halsizlik oldu bizde. 38,8 e çıkıyor, 37,6 ya kadar indirebiliyorum. Dün 1 bugün 2 bakalım kaç gün sürecek...

Bu arada sen hala aylık olarak mı götürüyorsun kontrollere

X