2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Çok çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. Allah’ta kimseyi evladının gözyaşıyla bile sınamasın.

Bende bizim yemeklerden veriyorum hep. Ayrı yemek yapmayı bırakalı oldu biraz
Tuzsuz ayırarak mi veriyorsun tuz meselesi beni çok yoruyor çorbaları filan hadi tuzunu atmadan ayırıyorum ama dolmayi fasulyeyi ayırmak zor oluyor veriyorum tuzlu zaten 1 ay kaldı yaşına günde 1 öğün tuzlu yesin napayım

Çok geçmiş olsun Allah birdaha yolunuzu düşürmesin hastanelere

Cok gecmis olsun gercekten onlarin en ufak sacinin teline zarae gelse biz mahvoluyoruz. Allah beterlerinden korusun

Ladies! Mamalardan sonra alakasız olacak ama regl ile ilgili bir sorum var. Sanırım doğumdan sonra 4.defa regl oldum ve tarih olarak düzene girdi ama eskisine göre çok fazla kanama miktarı. Normal mi?
bende 5. Aydan beri duzenli sekilde oluyorum ama miktar cok fazla dependler anca zaptediyor bende merak ediyorum normal mi diye

Bende tuzlu veriyorum hatta az az alışsın diye pul biber falan da esirgemiyorum.

Yogurt corbasi dene birde benim oglan hic birsey yemedigi zaman ondan yapiyorum bir cay bardagi kadar onu yiyor belki seninkide sever. Bu arada bende cok cektim yememe olayindan resmen 9. ayda yemeye basladi diyebilirim

Yogurt corbasi dene birde benim oglan hic birsey yemedigi zaman ondan yapiyorum bir cay bardagi kadar onu yiyor belki seninkide sever. Bu arada bende cok cektim yememe olayindan resmen 9. ayda yemeye basladi diyebilirim
Kesinlikle katılıyorum diş çıkardığı dönem iştahsızlık olduğunda benimki de bir tek yoğurt çorbası yiyor

Ya bişey soracam yapışıklık olduğunu nasıl anlarız? Doktora hiç o amaçla götürmedim. Ben de acaba yapışık mıdır diye merak ediyorum. Nasıl görünmesi gerekiyor anlamadım da. Biraz saçma oldu galiba ama bilmiyorum. Ve var mıdır diye korkuyorum.

Ah yavrum benim. Çok çok geçmiş olsun rabbim beterinden korusun.

İnciri nasıl yaptnz acaba göremedim ben mi kaçırdm tekrar tarif verir msnz
İnciri ceviz ile birlikte öğütüp önüne koyuyorum yada parça parça yediriyorum

yoğurt çorbası hiç denemedim, çok teşekkürler fikir için, yarın da onu denerim.
iki gecedir 11-12 de yatıp 2-3 gibi kalkıyoruz, daha az önce uyuttum, şimdi de benim uykum kaçtı
koskoca pazar mutfaktan çıkamadım, bu sefer eşim de olayın ciddiyetine vardı, oğlumun kilosu 9'un altına düştü diye korkuyoruz, doktora gitmeye korkuyorum ama gideceğiz.

kimse çocuğunuza sizden iyi bakamaz, hiçkimse

çok geçmiş olsun
yapışıklık sorunu bizde de oldu. eşim hemen fark etti, 2. gününde doktora gittik, yeni yapışmaya başlamış, tığ gibi birşeyle hemen açtı. bekleseydiniz ameliyata kadar giderdi dedi. her gün banyo yaptırıp sudokrem veya muslea pişik kremi ile pipinin çevresini kremliyoruz, mustela yağ la olmadı, yapışıklık yağdan sonra oldu, yağı hemen emdiği için sanırım. kremleri daha iyi geldi. bizimki o basit yapışıklık açmada bile o kadar çok ağladı ki. yaşadıklarınız çok ama çok zor. geçmiş olsun, bir daha tekrarlamaması için kremi ihmal etmeyin. ben başlarda bezini her açtığımda kremliyordum, şu sıralar sadece banyodan sonra detaylı bir kremleme yapıyoruz, idrarın çıktığı ucuna krem değdirmemeye çalışın. gerçi bunların hepsini doktor söylemiştir, ben de söylemiş olayım

İnciri nasıl yaptnz acaba göremedim ben mi kaçırdm tekrar tarif verir msnz
karabiberim bu tarifi verdi bugün yaptım, benim oğlan da bayıldı (tam 3 ısırık aldı). ben incir, hurma, cevizi göz kararı karıştırıp rondadan geçirdim macun gibi oldu, elimle yuvarlak şekil verdim, eline alıp ısırdı. artık sık sık yaparım. yalnız cevizleri rondadan geçirmeyeceğim, önce hurma ve inciri rondodan geçirip cevizi havanda iyice inceltip sonradan ekleyeceğim çünkü cevizler biraz büyük kaldı, yerken zorlandı biraz. ama eşime de söyledim, kadınlar kulübünden bir arkadaş söyledi, nasıl akıl edemedim bugüne kadar dedim. sabahtan beri birşey yemeyen çocuk ondan 3 ısırık aldı, biz çok mutlu olduk. yarın da yoğurt çorbası deneyeceğim inşallah, buradaki öneriler sayesinde az da olsa birşeyler yiyor yavrum

yapışıklık, pipinin alrında halka gibi bir kısım var ya, işte orada oluyor. baş parmağınızla orta parmağınızı kullanarak pipisinin ucunu aşağı yukarı nazikçe kaydırın, ucunun deriden ayrılıp rahat hareket etmesi gerekiyor. eğer üst kısmı yukarı zor çıkıyorsa ya da deriyi hiç sıyıramıyorsanız yapışıklık vardır. bu kadar anlatabildim. inşallah açık olmuştur

B Bal-sincap Y Yslysl K Karabiberim123 çok sağolun kızlar. Rabbim hepimizin evladını bizlere bağışlasın, ayaklarına taş değmesin

Nasıl anlatsam oğlumun pubal yağlanmadan ötürü pipisi o kadar gömülü ki sıyırmadığımda sadece ucu gözüküyor ve altta kalan kısım komple yapışıktı. Sünnetini yapan doktor hiçbir uyarı yapmadı, masaj vs. göstermedi. Ki zaten bu kadar gömülü olduğu durumlarda sünneti ileriki yaşlara erteliyorlarmış normalde. Ben gömülü olması ne demek onu bile bilmiyordum Çocuk cerrahına testisler için gidince bu da yapışmış operasyon sırasında açacağız dedi

Bu arada evet bir merhem verdiler hem nemli tutacak hem iyileşme sürecini hızlandıracak şekilde her alt açmada sıyırıp sürüyorum ama deliğe gelmemesi konusunda bi uyarı yapılmadı. Ben de oğlumun acısından işlemi öyle panik şekilde yapmaya çalışıyorum ki aklıma bile gelmedi. Çok sağol

çok geçmiş olsun arkadaşım, allah tekrarını yaşatmasın

kızlar biz de atak haftasına geçen perşembe ateş ile girdik, 7:30ta uyuyan çocuk saat 4e kadar 1 saat uyudu uyumadı. 4ten de 8e kadar uyudu. sonra normal güne uykusuz devam etti. ılık duş, ateş düşürücü ile cuma akşamı ateşini düşürebildik. çok şükür şimdi çok iyi. ama akşam uykularına kendisi yatakta mama desteği ile geçerken, kucak istemeye başladı. gece uyanmaları arttı. gece uyanmalarının en az birinde kucağa almam gerekiyor. hemen bayılıyor yavrum. hiç sallamazken azıcık sallayıp yataına koyuyorum. eskisinden farklı ağlıyor geceleri, daha yüksek sesle. şimdi bu atak 4 hafta mı sürecek? bir de atak haftalarında uyku eğitimi verebilir miyiz? Çarşambadan önümüzdeki Pazartesiye kadar tatilim. bu arada uyku eğitimi vereyim diyorum. gece resmen uyanma sayısı 3 kezden en az 7 keze çıktı. uyku konusunda bilgili olan arkadaşlardan yardım istiyorum ((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…