2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Bu arada 22 şubat doğumluyuz, 72cm boy 9 kilo kızım.

canım günaydın.
ben en azından bizimle alakalı söyleyebilirim bizimkiler söylediklerin çok üstünde.
sabah: yarım salatalık bir tam yumurta üç zeytin iki kibrit kutusu peynir pekmez bazen cennet hurmasının yarısı kaymak veya tereyağ

Öğleden önce 1/4 armut yarım elma ve yarım muz
Öğlen patatesli soğanlı kapya biberli havuçlu kıymalı yemek ( bir kase ) veya 1 büyük köfte ve havuçlu kabaklı püre yanında bir kase yoğırt
Akşam yayla çorbası bir kase ve mama
Her öğün sonrası da emiyor
Bizim çocuk mu yiyor yaaa
Geçen gittik kontrole 76.5 cm 11.3 kg

Maşallah çok güzel yiyormuş canım. Hiç fazla değil, istiyor ki yiyor canım. İstediği kadar ver, boyu kilosu orantılı. Zahmet olmazsa kase dediğin kaç kahve fincanı bir bakar mısın*

Mamacı doktora karsıyım benim ilk doktorda aylık kilo alımı yavas diye mama verebilirsin dedi ki yarım kilo falan almıstı o ay. Ben tabıkı vermedim anne sutu olmasa yeterli tabıkı de veririm ama sırf mama piyasası canlansın diye veremem ki zaten ek gıdaya gectıkten sonrada bana mantıklı gelmiyo mama en iyisini yapmısın bence.

Masallah daha ne yesin mınnak ben bile boyle beslenmıyorum. Doktorun bu aylarda kilo alımı olmayabilir ya da az alabilirim demedi mi ben oyle biliyorum sahsen hareketlendıklrı ıcın

Masallah daha ne yesin mınnak ben bile boyle beslenmıyorum. Doktorun bu aylarda kilo alımı olmayabilir ya da az alabilirim demedi mi ben oyle biliyorum sahsen hareketlendıklrı ıcın

Dr uyla da yazıştım. İyi gibi miktarlar dedi. Ama ben gene de onları yavaştan 2 fincana çıkarmaya çalışayım diyorum.

Selam arkadaşlar uyku düzeninden bahsedilmiş. Benimki gene huy değiştirdi. Gündüz 11 gibi uyuyor 3 saat sonra akşam uykusuna geçiyor 8de. Tabi gece sık uyanıyor ama anlamadım normalde 2 gündüz aralıklı uyurdu

bizim dört günlük yemeğimiz

bizimki bugün uyandıktan sonra iki uyku uyudu bile. 6.30da uyandı 8.30 gibi yattı 1 saat 40 dakika uyudu 2.5 saat sonra bir daha yattı 1 saat 10 dk uyudu. Dün gece maşallah bir kere ağladı kalktı beş dk sonra sakinleşti geri uyudu. İnşallaj bu gece de sakin geçer

Avalon80 canım maşallah güzel yiyor. Şimdi hareketlendi bebişler. Kilo alımları yavaşlaması durması hatta zayıflamaları normalmiş. Oğlumun öğünlerini yazayım. Sabah Bi haşlanmış yumurta sarısı, Bi tatlı kaşığı pekmez, belki ekmek yada simit kemiriyor. Sonra bunu iki gündür yapıyorum ceviz ve inciri çekiyorum belki 4 kaşık yiyordur. Öğle sebze çok çok az yiyor. ara öğün bir muz yada bir maandalin vs. Akşam köfte 2 tane yada 7 8 balık işte bu 77.5 cm boy 10.200 kilosuydu en son. Bu arada emiyor. Bu dünün menüsüydü. Bana da Az yiyor gibi geliyor ama aç olsa durmaz diyorum doktor kilo alımı iyi sakın zorlama dedi. Ama seninki yiyor güzel muhtemelen hareketten dolayı kilo almıyor

ben çok beğendim menüsünü, incir de ceviz de hiç yedirmedim, hemen incir aldırayım eşime.
maşallah boyu da kilosu da süper, maşallah

Bizim menüde şu şekilde kızlar sabah yumurta sarısı yulaf yoğurt labne karıştırıp biraz bekletiyorum minnacık tereyağında kızartıp veriyorum. Yanına çok az avakado mutlaka 2 ceviz 1 tuzsuz zeytin. Öğlen çorba yemek ne varsa. Akşamüstü yoğurt yanına bazen muz bazen nar suyuyla karıştırıyorum bazen bu ara öğünde yoğurt yerine gün kurusu veya hurma veya incir haşlayıp blenderdarn geçirip içine çiğ badem katarak veriyorum. Yatmadan öncede hipp’in elmalı yulaflısından yiyor.

Ben de dunku menumuzu yazayım kizlar sabah peynirli omlet yanında ıhlamur sonra muzlu puding ara ogun olarak oglen kıymalı tel sehrıye ıcıne yulaf ekmegı koyuyorum aksam da sebzeli makarna verdim yoğurtla yogurt cok yemese de az az verııyorım boy 77 cm kilo 9300. Aslında yemesı ıyı olsa da kilo alamıyor bende anlamadım. Anne sutu de her daim emer gelir gider :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…