2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canl serum yedim. Şükür bugün daha iyiyim. Bu arada ben domatesi 9.Ay diye biliyorum ben 15 gündür veriyorum domates kurutulmuş olarak Gerci makarnavitmadan aldığım çorba setinde var domates ve 9.aylıktan itibaren yazıyor siyezli ezogelin çorbası cidden cok guzel hepsini severek yiyor.. ekmek olarak ne veriyorsunuz cnm ben hiç ekmek vermedim kendi yaptığım bebe bisküvilerinden veriyorum. Bazı doktorlar artık 9.aydan sonra kendi yediklerinizden verin demis.
Bizim yediklerimiz hep tuzlu olfuğu için ben vazgeçtim vermekten. Ekmek henüz yapmadım ben de beb bisküvisi ile devam ediyorum

Cok güzel birde iyi birsey almışsınız.sonra nasılsa alışacak.bizimkide bugün geldi bayıldı benimki saatlerce oynadı bende yemek yaptım yemek yedik tekrar oynadi mutfağı toparladim, kahve yaptım icyim hatta kitap okudum sayesinde ah dedim daha önce neden akıl etmemisim. Zaten paket geldi icinden sesler geliyor benimki hemen gitti nerak ediyor ne var icinde diye bakalim kac gün oynayacak
Ay ne güzel benimki çok çabuk sıkılıyor

Çalışan anneler yavrulariniza kim bakıyor benim 6 ay daha vaktim var ama bakıcı ve kreş fiyatları hakkında herkes farklı birşey söylüyor sizlerin durumlar nasıl
Benim bir buçuk ayım kaldı başlamaya. Bakıcı aldım 3 hafta oldu. İyi diyorduk bir baktık iki gün önce bacaklarında morluklar var. Bu hafta kamera taktıracaktık. Ne de olsa evdeyizmdedik. Eşim evden çalışıyor. Baya para veriyoruz. Bu kadın da işi var görünsün her yer temiz olsun diye bazen kızı bırakıp mutfağa gidiyordu. Bizim kız da muhtemelen yüz üstü yatarken bacaklarını aktivite masasına vurdu. Fark etmemesi imkansız. Öorapları da ben görmeyeyim diye çekmiş yukarıya. Bir baktım morlukalrı gördüm. Bunu haber vermeyen gizleyen neler gizler. Hemen aracı firmaya haber verdim başkasına bakalım diye. Şimdi bunun parasını vermiyorum diğeri gelmeden kaçmasın diye. Ya işe başlamak üzere olsaydı. İyi ki önceden almışım. Bizim durumumuz şahane değil, ama anneanne babanne başında olmayacağı için paraya kıyıyoruz referanslı olsun diye. Türk bulmak zor. Türkler pahalı hepsi ayrı dert. Yabancı hepsi gelenlerin. İatanbuldaysan danışmanlık firmasının bilgilerini paylaşırım. Kusura bakmayın kimin hangi şehirde olduğunu takip edemedim

Kizlar bisey sorcam goz muayenesine gittinizmi goturdunuzmu bebisleri 9 aylikkdn cagiridlar bizi. Ama etraftan cok duydum kanca takiyolar gozunun icine iyicr bakiyolar cok aglatiyolarmis baya cani yaniyo galiba anne babayi da iceri almiyorlarmis cok yer boyle birsey varmi ben goturmememye karar verdim ilerde gotururum insallah boyle biseyse cok kotuymus gercekten 😨
Benim doktor göz kontrolü 1 yaşta dedi

Sağolun arkadaşlar. İdrar kültüründe üreme olmuş, yani idrar yolu enfeksiyonu olmuşuz gibi duruyor. laboratuar daha çalışacakmış, yarın söylücek dr şu ilacı kullanın diye. Bu gece de ateşliyiz. Calpol düşürmemeye başladı :KK43: İbufen düşürüyor aa dönüümlü veriyorum mecburen.
Çok geçmiş olsun inşallah iyidir kuzu

Kızlar kızıma yapıp yerdirdiğim çorbaları sizinle de paylaşmak istedim
Brokoli çorbası
Havuçlu kereviz çorbası
Erişteli tarhana çorbası
Közlemmiş kırmızı biber çorbası yarın da balık çorbası denicem balık yedirdim ama çorbasını ilk defa denicem güzel olursa yazarım 💁🏼‍♀️
tavuk konusun da dertliyim hangi marka nerden tavuk alsam bilemiyorum önerilere açığım Çankaya’da oturuyorum Ankaralı bi kaç arkadaş vardı nerden aldıklarını yazarlarsa çok memnun olurum

Selam kızlar, biz 6 diş patlattık ardarda. Gece uykuları pert, gündüz uykuları Pert. Bir de emeklemeye başladı, uykusunda da emekliyor geceleri. Çok zor bir ay oluyor. Menenjit aşısı ve atağı da ekleyince çok yoruldum. Ama bünyem alıştı sanırım, ilk zamanlardaki gibi halsiz olmuyorum. Biz de durumlar böyle.

Brokoli çorbası
Havuçlu kereviz çorbası
Erişteli tarhana çorbası
Közlemmiş kırmızı biber çorbası yarın da balık çorbası denicem balık yedirdim ama çorbasını ilk defa denicem güzel olursa yazarım 💁🏼‍♀️
tavuk konusun da dertliyim hangi marka nerden tavuk alsam bilemiyorum önerilere açığım Çankaya’da oturuyorum Ankaralı bi kaç arkadaş vardı nerden aldıklarını yazarlarsa çok memnun olurum
Toros tavuk canım her yerde satılmıyor ama

Brokoli çorbası
Havuçlu kereviz çorbası
Erişteli tarhana çorbası
Tariflerini de yazar mısın canım? Oh ne güzl bebek iştahlı ise her seyi yiyor biz maalesef herseyi yemiyoruz 😧

Tariflerini de yazar mısın canım? Oh ne güzl bebek iştahlı ise her seyi yiyor biz maalesef herseyi yemiyoruz 😧
Öğle uykusundan sonra bayağı acıkmış oluyor kiminden az kiminden çok yiyor bazen de çorbanın içine tam buğday ekmeği içinden koyuyorum birazcık köy usulü ekmekli çorbaya bayılıyor valla ekmek iyidir yüreğini tutar derler bizim oralarda 😁 yediriyorum yani. Tarifleri de internetten bakıp yapıyorum ama bulursam buraya da atarım şimdi 💁🏼‍♀️

tarifler bunlar Y Yslysl bebişin yemediği şeyleri ekleme canım brokoli çorbasında krema süt falan var ben kesinlikle eklemedim ama yine de çok güzel oldu küçük bi tencere yapıp bende içiyorum hatta ve kalıyorsa sıcakken küçük bi kavanoza koyup ertesi gün için kızıma saklıyorum sıcakken kavonozlayınca konserve gibi duruyor
Bide tarhana çorbası ve erişte el yapımı anlamlar yaptı tarhanayı tereyağında biraz kavuruyorum üstüne sucak su ekleyip erişteleri atıyorum erişteler pişince kapatıyorum altına tarhana biraz topak topak olduysa erişteleri atmadan blendera vuruyorum
Kızım 9,5 aylık oldu neredeyse tereyağını yemeklerine kullanmaya başladım artık bi sıkıntı da olmadı çok şükür 🙏

Salı gecesinde başladı, 3 gündür hastanede yatıyoruz. Serum, antibiyotik, ateş düşürücü helak oldu çocuk. Travma geçirdi resmen, mememe yapıştı bırakmıyor 24 saat, babasına bile gitmiyor. Canım desen ağlıyor. Ateş çok inatçıydı, düştü artık çıkmıyor, dün gece bu sefer ateş düşürücüler birikince vücut sıcaklığı fazla düştü, ısıtmaya çalıştık hep. Hem idrar yolu enfeksiyonu hem viral bir arada olmuş. Şimdi iyi Allaha şükür.garanti olsun diye son bi Kan alıcaklar, sonucu görüp eve çıkıcaz. 5 gündür uyumadım neredeyse. Allah daha büyük dert vermesin ama çok zormuş, güçlü duruyor insan kaya gibiyim dışardan bakınca, ama içim psikolojim bitti yemin ederim. Her canı yandığında 1000 katı canım yandı. :KK43: siz siz olun hapşıranı, el yıkamayı bilmeyeni... çocuğa yaklaştırmayın...

Brokoli çorbası
Havuçlu kereviz çorbası
Erişteli tarhana çorbası
Ben migrostan orvital aldım, hem sertifikalı hem de üzerine yazmışlar. Organik yem yedi, serbest dolaştı, 92 günde kesildi diye. Beğendim ben, kaynatırken kokusu nütün evi kapladı köy tavuğu gibi. Bi de eymir gölünün orada bir kadın varmış organik tavuk işi yapan, ama gidip görüp almak lazım gidemedim.

ve sonuç: öpücük hastalığı olmuş kuzum. :KK43: ben etrafıma yahu şu çocuğu tamam öpün ama şapur şupur öpmeyin kaç sefer dedim de.... yok hassas anne oldum, yok tüp bebek ya bu yüzden anası hassas dendi, yok bilmemne... benim canım ayrı çıktı, canımın canı ayrı çıktı 5 gündür :KK43:

Salı gecesinde başladı, 3 gündür hastanede yatıyoruz. Serum, antibiyotik, ateş düşürücü helak oldu çocuk. Travma geçirdi resmen, mememe yapıştı bırakmıyor 24 saat, babasına bile gitmiyor. Canım desen ağlıyor. Ateş çok inatçıydı, düştü artık çıkmıyor, dün gece bu sefer ateş düşürücüler birikince vücut sıcaklığı fazla düştü, ısıtmaya çalıştık hep. Hem idrar yolu enfeksiyonu hem viral bir arada olmuş. Şimdi iyi Allaha şükür.garanti olsun diye son bi Kan alıcaklar, sonucu görüp eve çıkıcaz. 5 gündür uyumadım neredeyse. Allah daha büyük dert vermesin ama çok zormuş, güçlü duruyor insan kaya gibiyim dışardan bakınca, ama içim psikolojim bitti yemin ederim. Her canı yandığında 1000 katı canım yandı. :KK43: siz siz olun hapşıranı, el yıkamayı bilmeyeni... çocuğa yaklaştırmayın...
Cok gecmiş olsun minigine gercejden ılk oglumdangasadım o durumu cok zor tez zamanda sıfa bulur işaklah

X