2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ayakta derken kucağına dil bir şekilde alınca mı öyle oluyor? Benimkinde yok ama doktor normal dediyse normaldir. Bir acısı olsa ağlar bence.

Genelde dik tutunca canım. Bugün arkadaş yüstüstü tuttu kucağında yine oldu baya morardı kucağımda yan tutunca gecti. Aslında 1 ay önce doktor normal deyince takmamıştım kafaya ama bugün arkadaşlar biraz korkuttu

Ben artık örümcek kullanmaya başladım o biraz rahatlattı beni çocuk da sevdi istediği yere kendi gidiyor biraz oyalıyor
cok erken bence canim ya daha çok küçükler oturmaya bile başlamadılar desteksiz oturmaya başlayınca ayakları üzerinde dik tutmaya başlayın diyor drlar su donemde ayakta bile uzun sure dik tutmamamız lazim

cok erken bence canim ya daha çok küçükler oturmaya bile başlamadılar desteksiz oturmaya başlayınca ayakları üzerinde dik tutmaya başlayın diyor drlar su donemde ayakta bile uzun sure dik tutmamamız lazim
Kafasının altına yastık koyunca kalkmaya çalışıyor oturmak istiyor bazen yüksekse yastık oturuyor da ama devrılıyor hemen ellerinden tutunca direk ayağa kalkıyor ve çok durdurmuyorum bir 5 dk dolanıyor ablası da 4 aylık anca vardı örümceğe başladı 6. Ayda örğmceği bırakti 7. Ayda emekleme ve tutunarak yurüdü 10.ayda da desteksiz yürüdü

Kızlar bugün 5.ay kontrolümüz vardi aslinda 3 gün sonra 5 olacak erken gittik. 7400 olmuş 70 cm kafa da 44 cm. Bu ayda 400 gram almis bizimki normal dedi anne sütüne devam dedi su da verme su verirsen su ile karni şişer süt az emer dedi. Daha sık emzirirsin sıcaklarda dedi. Bingildagina bir sey demedi baktı anormal bir sey olsa derdi bence. D vitamine devam dedi ama kan ilanına ek gıdaya geçmeden vermiyorum dedi ek gıdaya geçince de kan tahlili yapicaz ona göre baslicaz dedi.2-3 saatte bir emzir 10 damlayı geçmesin fazla memede kalmasin memelerin yara olur sonra hiç ememez dedi. Yatarak emzirme geceleri dedi alışmasın dedi gerçi benimki alıştı ama değiştirmem gerek. Bizden haberler böyle şükür bugunumuze

Genelde dik tutunca canım. Bugün arkadaş yüstüstü tuttu kucağında yine oldu baya morardı kucağımda yan tutunca gecti. Aslında 1 ay önce doktor normal deyince takmamıştım kafaya ama bugün arkadaşlar biraz korkuttu
Canim bizim ailede genetik kalp rahatsizligi var abim kalbnde sikintili dunyaya geldi neyse oglunda bahsettgin durum sikca oluyodu yigenm cok beyaz tenli biz direk acaba kalpte sorun var mi falan diye. Cok norml kesnlkle bi sorun yok dendi hatta icimze snmeyip eko dahi cektrdk. Onum cok kisa suredd kirmzi olp morarmya donerdi

Acill Kızlar merhabalar sağlık ocagı da bize kan ilacı vegaferon verdiler nasıl kullanıyrsnz ve içerik olarak daha temiz ne

Selam canım. Ben sağlık ocağının verdiğini kullanmayı düşünmüyorum. İnstagramda mühendisinoğlu diye sayfa var. Takip etmeni öneririm. Burda demir yıldızlar listesi var.

Kızlar benimki bu aralar atakta sanirim uykudan sıçrayarak ce ağlarala kalkıyor sürekli meme ağzında ben yanında olayım istiyor uyurken. Eli sürekli ağzında hatta ayakları da. Kilo aldığını hiç düşünmüyorum bakalim yarin doktora gidecez öğrenecez. Bingildagi hala geniş. Memedeyken sinirli sinirli bir şeyler söylüyor:) denize sokmayı düşünen var mi bebeğini??

Canım ben denize sokucam.haftaya gidicez ama Mustela nın gunes kremını aldım onu da kullanıcam

Eklentiler

• Screenshot_2019-06-26-07-05-32-917.jpeg
    Screenshot_2019-06-26-07-05-32-917.jpeg
    127,5 KB · Görüntüleme: 42
Iyi aksamlar kizlar ek gidaya gecti mi herkes. 1 subat doğumlu bizimki sadece emiyor ama sanki süt azaldi gibi geliyor bana memeden ayrılmak istemiyor baslasak mi bizde az daha büyüse mi bilemedim 😏
16 subat dogumlu kızım. 180 dolmadan gecmeyi dusunmuyorum ama kismet tabi. Blw yapacagim, niyetim o. Sadece anne sutuyle gidiyoruz. Cok elzem degilse acele etmeyin ek gidaya. Kilosu, boyu, gelisimi yerindeyse gerek yok. Su bile almamali bebek henuz. Mamanin da anne sutunun de %80den fazlasi su zaten. Memeden ayrilmak istemiyorsa kalsin memede kuzucuk😊

Acill Kızlar merhabalar sağlık ocagı da bize kan ilacı vegaferon verdiler nasıl kullanıyrsnz ve içerik olarak daha temiz ne
Bize dr newvit verdi. Burada sordum ama kullanan yok herhalde. Icinde seker varmis pekmezle birlikte diye istemedim ama yine de basladik. Icim rahat degil benim de. Ama saglik ocagininkibde paraben var, hic bulasmamak lazim

Canim bizim ailede genetik kalp rahatsizligi var abim kalbnde sikintili dunyaya geldi neyse oglunda bahsettgin durum sikca oluyodu yigenm cok beyaz tenli biz direk acaba kalpte sorun var mi falan diye. Cok norml kesnlkle bi sorun yok dendi hatta icimze snmeyip eko dahi cektrdk. Onum cok kisa suredd kirmzi olp morarmya donerdi
Kucakta dik tutunca sürekli nokta nokta kızarmalar morarmalar oluyor

Sağolun kızlar

X