2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
C
Teşekkür ederim canım. Doğru diyorsun ilk bebek olunca tecrübesiz oluyor insan
Cnm bnde pek tecrubeli sayılmam ilk bebeğim. Bildiklerimizi, öğrendiklerimizi paylaşmak için varız birbirinize yardımcı olmak adına. Sadece bebekle ilgili okumuş olduğum kitap ve annelik ve ek gıdaya geçiş dönemiyle ilgili bildiğim ve öğrenmeye calistigim bikac şey var.

Sma kullanınca kabızlık kalmadı şükür tavsiye ederim güzel mama

A
çevreyi keşfediyorlarmış arkadaş emin karnınız doysun sonra çıkın keşfe :) o kafa hiç meme ye dönmüyor biraz da memeyi keşfedin dimi ama

Emzirme kolyesini araştırın isterseniz denemediyseniz. Benimkinin derdi tazyik olduğu için işe yaramadı ama sizinkilerin derdi çevreyi incelemekse belki işe yarar kolyeyi inceler. 200tl ye var asıl emzirme kolyesi örme renkli toplardan her satıl sitesinde var. Ama bana pahalı geldi 40tl buldum oyun kolyesi diye bir kolye hepsiburadada. Çok da ilgi çekici aslında bebek için emzirme dışında ilgileniyor bizimki.

Ek gıdaya geçince ne gibi zararları var cnm?

Bebeklerin bağırsakları 6. aya kadar süzgeç gibi delikli geçirgenmiş. 6. aydan sonra kapanıyormuş. Bu süre içinde verilen anne sütü dışındaki besinler mama dahil alerjiye sebep olabiliyormuş. İleride bağırsak problemlerinin olmasına neden olabiliyormuş diye okumuştum. Her bebek için gecerli olmayabilir ama ihtimali artırıyordur heralde

Sabah ablasının yanına yatırıyorum bir bakıyorum ablanın saçlar elinde bnde kucagıma alıym direk enseden saçlarımi çekiyor .
Sağ sol ve sırt üstü pozisyon dan yüz üstü dönüyor ama geri sırt üstü yapamıyor bi güzel Çığlık atıyor çevir beni die :)
Ve evet o eller hep ağızda el yoksa kucagımda iken omzuma yüzüme saldırıyor

Aynen öyle söyledi benimki de gaz sıkıntımız bitti ama ben mama da veriyorum

Canım benim ki de aynada kendıne bana bakıp gülüyor yaklaşık 3 haftadır. Eller sürekli ağzında salya akıtmaya başladı. Omzuma alınca omzumu yalıyor habire çıngırakla da 1 haftadır baya oynuyor 1dk civarı tutuyor elinde. Maşallah yavrularımıza

Kolyeyi ben mi takıcam yeter ki ise yarasın ya ben ne bulursam takarım boynuma

Bende aksam seni dusundm ne zmandr yazmiysn nasilsin. Kademeli olark birakmayi deneyblrsn ama cat diye olmaz canm ya. Hatta bunu kafanda bu kadr buyutme ben buyugne 2yasna kadr verdm devm.sutunu emmiyrdu ablamda emzryordu o memeden kesene kadr verdm soncda buda anne sutu niyetne diye dusundm

Kesinlikle haklisin canim ek gida olayi direk porsiyn olark dusunmemek lazm ek gidaya tam olrak porsiyn olark.gecis 10ayini buluyor o zamana kadr hep tadinlik denemelerle gececk cocuga alerji yapmadan herseyi azar azar yedrk damak tadini gelistrmk alistrmk ve alerji olup olmadgni gozlemlemek icin hatta on ay bile azda o zamana kadr cocugu tadim denemis oldgmz icin on aydan snra daha porsyn seklne donuyo. Yani benm niyetim oyle

Canım bıraktırmayı çok denedim bol bol emzirdim mamayı kıstım ama çok zor oluyor ve artık yoruldum sanırım hem kendime hem yavruma eziyet ediyorum. Mama ve anne sütü devam şimdilik gittiği yere kadar da gitsin

Canim benim kesinlikle korkma biz sadce cok gec ogrendik siz cok yolun basindasnz onemli olan vucudun tepki vermesini unutmasi. Simdi soyle diyelm ki cocukda sut alerjisi var ki korkma yoktr bile ben seni az cok.yazdklarndan biliyrm sen daha ince eledgn icin oyle geliyr bide aslnda her anne dogum yaptginda 40ina kadr sut urunlerne dikkt etse alerjiyle daha az karsilasiyo biraz dogar dogmaz diyet seklnde yiyip yavas yavas diyetimizi acarsak cocukda gekisiyo bagrsaklari gelisiyo ve sindreblyo. Smdi diyelm ki sende var ve diyet yapiysn cok cabuk gecer allahn izniyle cnku cok kucuk cok.hizli.gelisiyolar ek gida donemnde biraz daha temknli gidersn sonrasnda rahat edersn insallah tahmnmce varsa bile 3aya gider insallah biz cok gec kaldgmz halde gecti.gtti suan 3.5yasnda yogurt ve peyniri kendi yemek.istemiyo ama yogrtlu.corba peynrli.yumrta seklnde yiyo vucudu tepki vermiyo cok sukur biraz domates salatalkda yanaklari.pembelesiyo artk o kadr olacak zamanla oda geccek insallah

Ya canim istahli olsnda yesinde inanki mama falan hic buyugumzde demistm annem buyk.konustn der hic bisiy yedremiydm yeterki mama icsn doyrsn karnini 2yasna kadr sadece mama verrm yeterki bisiy yesin. Ek gida isinde acele etme. Mamayida cok kafanda byutme aldgi kadr anne sutu sifadr ona

Aynen cnm Bnde öyle düşünüyorum. Nasılsa Rabbim nasip etsin omur boyu yemek yiyecekler. Acele etmeye gerek yok. Bu şekilde sağlıkla adım atsınlar yiyeceklerle tanışma dönemine.

Oyy maşallah sana kuzucuk büyümüş de oyun oynarmış halısında cnm Bnde istiyorum oyun halısı tavsiye edermisin ? Senin oğlan sevmiş sanırım.
Kısa süre vakit geçiriyor canım. Ben ikinci el almıştım sende düşünebilirsin 1 aydır falan eyleniyor 15 20 dk falan sürüyor. Sonra sıkılıyor

İstersen önce onun ilgisini çekecek zararsız bi şeyleri kendin evde tak dene
Taktım cnm şimdi sen diyince tokaları bir kolyece sardım ilgisini cekti ama bir anlık sonra tekrar kafayi çevirdi. Daha ilginc şeylerle bir kolye yapacam onu da denicem.Uyku arasında o kadar güzel emiyorki ama özellikle haftasonlari abisi babası evdeyken hep onlara bakmak istiyor hep etrafa bakınma isteği 3 hafta sonra anneme gidecem memlekete orda hiç emmez meme reddi niye bu kadar uzun sürdü anlamadim ya

İnşallah işe yarar. 1buçuk 2 ay bile sürebiliyormuş bazen

Evet canim.bizde tam.olark.bu vardi buyukde Mutlu1anne . Ne mama.ne meme hep zorla iciryodm yasina kadr 60cc uykuda zorla damla damla iciyordu. Zaten buydkce uykular azalmsti o akdr az iciyrdu ki.zaten canm sen annene git hersey degisecek insallah mekan degisikligi sanada bebisede cok iyi gelck inaniyrm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…