2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
O zaman aşağı yukarı hepimizin bebekleri o saatlerde yatıp gece2-3e kadar deliksiz uyuyorlar

Gece uykusuna geçişte 8.30-9.30 arası keyif emmesi var. Uyuduğu halde emmeye devam ediyor ben de bıraktırmıyorum. 9.30 gibi çıkıyorum yanından. Bazen yarım saat bazen 1 saat içinde tekrar uyanıyor, yine emziriyorum, yatırıyorum. 1 saat sonra uyanabiliyor tekrar. Bazen de uyanmıyor. Uyanma sıklığı keyfine göre. 6.saat uyuduğu da oldu, ama çoğunlukla 2-3 saat aralıkla uyanıyor. Gündüz ne kadar sık ve bol emerse gece o kadar uzun uyuyor. Gece çok kalkan bebeyi gündüz daha bol besleyin diyordu Tracy teyze

Maşallah canım. Geçmiş olsun. Bizim de 10 Haziran'da aşımız.
Bizim doktor vermiştim bir damla ismi onu alacağım ben.

Bizim doktorumuz sağlık ocağının verdiği demir ilacını kullandırmadı şuan net hatırlamıyorum ama sanırım ya 6 aydan yada 9 aydan sonra başlıcaz

Benim doktor da ayrı bir damla ismi verdi de 4. Ayda başlarız demişti. Sorcam bu gidişte başlayalım mı diye.

Yarın doktora soracağım ona göre karar vereceğim cnm eğer doktor kilo alimi iyi derse anne sütüne devam. Yoksa mama veririm de biberon almıyor benimki öğürüyor kaşık mama veririm herhalde vericek olursam
Aynen kilo alımı iyiyse devam edin keşke benim kızda emseydi biz dün itibariyle ek gıdaya başladık hiç anne sütü almadığı için 10 hazirandada işe başlıcam bakalım nasıl yapıcam ek gıda işini

Maasallah simdi bunay kac gram almis oldu yavrucak siz bizden ondesnz ya insan merk eidyr bizim kontrk hazrn 12de

Kızlar uzun zamandır yazamadım ,ben bı kac anneden anne sütü buldum çok şükür, mamayı 1 hafta kullandım ki zaten mamayı zorlayarak icirdim,hiç içmek istemedi,mama değiştirdim yine içmedi,kafayı yedim o dönem,bu çocuk nasıl beslencek diye,2 hafta süren ishali vardı, bu beni çok korkuttu o ,çünkü her yediğini cikariyodu kilo kaybediyodu,anne sütüyle onu atlattık,Allah yardım etti beni gönlü güzel insanlarla karşılaştırdı ,buzlugum anne sütüyle doldu ,bizi bikac ay idare eder çok sukur,bu grupta bikac kişi dışında kimse mesajimada yorum bile yapmadı,sut veremiyosaniz,moral verseydiniz keşke , buna ihtiyacım vardı o an çok ,biraz kırgınım,o bikac kisiyede çok teşekkür ederim

Canm bebeğinin iyi olduğuna sevindim çok şükür, kırılmakta çok haklısın ama kendi adıma söyleyeyim böyle bir durumda ne diyeceğimi bilmiyorum.ben msjını okuduğumda mesafe olarak çok uzak bir il de olduğum için birşey yazmadım ama inan dua ma sizide kattım,hatta burda eşi hasta olan bir arkdaş daha var ona birşey yazmadım ama herzaman onlara da dua ediyorum elimizden keşke başka birşey gelse

Ben aynen bu şekilde yapıyorum 6 dan sonra uyutmuyorum 1 aydır 8 de en geç 8 bucukta uyuyor sabahta 9 gibi kalkıyor genelde gece 1 kez uyku öğünü yapıyoruz sonra kaldığı yerden devam ediyor
Hay maşallah ya nasıl yapıyosunuz bunu benimki 11den 12den önce uyutamıyıeum gece uykusuna yatmıyor yani

Eşinin oynamasını engelle, göz kontağı kurma, çok gerekmiyorsa her seferinde altını açma, bide kendisi uyanmadan alıp emzir gecede 2 3 kez. Bir kaç gecede alışıyor hatta hiç uyanmadan emzirirsen cok kısa sürüyor. Benim eşim de konuşurken oynarken hep 1 2 saat uyanık kalırdı aralarda. Bide loş ışık olsun. Başucuma düğmeli gece lambası koydum ben.

İlk başta gece uyumaya alışması için 1 2 hafta akşam saat 7de uyutup, 10 11 arası uyanık tutarsan sabaha kadar daha iyi uyur. Sadece 3te emzirirsin. Bunu bi blogda okumuştum gina ford diye bir yazarın tavsiyesiymiş. Benimki öyle alıştı. O arada da eşin sever. Ama ortam yine loş olsun ki çabuk uyuyabilsin.

Bizimki öyle bir alışmış ki kendi kendine kurdu düzenini akşam 9 gibi yatıyor. Normalde istisnalar hariç 3-4 gibi kalkıyor. Sonra kalkma saatine göre 4-5 arası yatıyor sabah 6.30-7.30 arası muhakkak kalkıyor. Hep tek beslenme. Ama dediğim gibi istisnalar hariç. Hep o beklerdi o uzun uykusu boyunca başında çünkü zaten çok geç yatar beni kaldırırdı bebek uyandığında. Taaa yatak odasına bebek kucağında gelir annesi oğlumuz kalktı diye bağırıp çığırır bebeği severdi. Alıştı sanırım bizimki. Ama sizinde öyleymiş yani ayakta kalma süresi fazlaymış. Ona rağmen düzelmiş bende deneyeceğim. Hık mık dedi mi bu akşam alıp emzireceğim. Yenidne yerine koyacağım. Peki mama takviyesi de yapıyorum ben ayrıca emzirme sonrası o zaman uyanmaz mı biberonu verince?

Çok haklısın canım peki şimdi nasıl durum bir kaç aya zaten ek gıdaya geçiş olur ınsallah bı sıkıntı olmaz bebeğin az kilo almasından ziyade zayıfladığını görmek bir anne için çok üzücü inşallah bundan sonrası çok iyi olur

Canım gözün aydın. Çok sevindim bu kadar çok süt bulabilmene.
O dönemde mesaj yazdım mı sana tam hatırlayamıyorum ama yazmadıysam da 'derdine çare bulamayacağım' demek manasız geldiği içindir. 'Olan Var mı? Diye sorulan bir soruya 'bende yok' cevabını yazmak kimsenin işine yaramaz dedim. Çoğumuz anca dua edebildik, inşallah biz çözemiyoruz ama çare olabilecek birileri olur diye dilekte bulunduk. Sen de haklısın ama, içimizden dilediğimiz şeyleri sana da yazsaydık moral olurdu. Kendim adına düşenemediğim için üzüldüm şu an. Kusura bakma, dualarımızda hep yeriniz var. İnşallah bu günleri hatırlamayacağınız daha güzel günler olur önünüzde

Amin hepimizin onunude güzel günleri olsun bebisleriyle

Kesinlikle dediğin gibi bı anne için üzücü,inş bundan sonrası çok güzel olur dediğin gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…