2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
çOk korkuyorum bensiz ne olur diye. Sadece beş gün. Gitmemde gerekiyor malum eşime de destek olmam lazım

Gittin mi? Bunlar hep lohusalıktan. İlk kızımda ben onu yatağına yatırınca bile korkardım. Deprem falan olsa nasıl alır kaçırırım diye. Zamanla geçecek. Sen bizi dinleyip gitmişsindir umarım.

Canım öyle duran bi bebek değil sürekli gezmek istiyo evdeyken bile iftar yapamıyorum onunla uyumuyor sa duracak olsa tabi daha iyi olurdu benim içinde
canım valla benim bebede pek ağlak ama dışarı çıkara çıkara alıştı çocuk artik çıktık mı etrafa bakiniyor güzelce alıştı yani.
Biraz rahatsız edecek ama ilk zamanlar sonra bebede alisacak hic merak etme. Kendinide bebeyide soyutlama.
Mulkata bile.gldik bebelerle desene :))
Haha hatta ben mülakat sırasından çıktım da ağlak bebeği emzirmeye gittim her yeri birbirine katmış annem gelsin meme versin bana diye:))

Dimi o kisimda vardi afern ona biberna kanmam memem geleck o kadar dedi getrdi kucuk adam annesini

Kızlar bebeğim 3 ay 25 günlük çok çok aşırı kusuyor doktora götürdük gazfan olabilir dedi hiç birşey vermedi ne yapacağımı şaşırdım ne onun kıyafeti kalıyor nede bizim yatak öarşaf batıyor hep bulantıyı azaltacak ilaç kullanan arkadaşlar vardı sanki doktor önerisiylemi kullanmıştınız yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten çok yoruyor sürekli kıyafet değiştiriyorum günde 3 4 kez elbise değiştiriyorum birde mama veriyorum günde bir kere ondan sonrada çok kusuyor hangi mamayı denediysek olmadı evolvia sma aptamil aynı yyine

Beslenme aralığını açın..beslendikten sonra yarim saat dik tutun

P

Ne kadar zormuş canım ya ben böyle olcagimi dusunmuyordum hic

Haklısın canım benim de biraz rahatlama ya ihtiyacımm var çok var hatta ama bakalım napcaZ

Gittin mi? Bunlar hep lohusalıktan. İlk kızımda ben onu yatağına yatırınca bile korkardım. Deprem falan olsa nasıl alır kaçırırım diye. Zamanla geçecek. Sen bizi dinleyip gitmişsindir umarım.
Henüz karar veremedim kendimi ikna etmeye çalışıyorum birkaç gün sonraya plan yapıldı ama gidicem galiba teşekkür ederim desteklerini için. Çok korkuyorum gerçekten Allah korusun birsey olacaksa benimleyken de olur tabiki ama yinede ikna edemiyorum kendimi

öncelikle gecmis olsun bizde 2 aydır o sekildeyiz ve bize reflu tanısı kondu ust bas bizim kiyafetler koltuk hali yatak gunde 2 kez makinam çalışıyor sen düşün nasıl bir kusma artık. bize gaviscon toz bebekler için verdi. Ama o sadece ani kurtariyor biraz rahatlatiyor mide asidi dengeleyici. Kana karışmadığı için dr günde 5-6kez verebilirsin dedi ben 1.5 aydır kullanıyorum çocuğu rahatlatıyor. Simdi gene takip edicem suan günlük fışkırarak kusmalari sayıyorum ona gore dr baska ilac daha ilave edecek. Ama gavisconu al ve dene sende canim hic bir zarari yokmus 2 drla konuştum. Ha birde sık sık ama az az emzir ve dik tutmaya calis. Gece bile reflü yatağında yatiriyorum benim oğlanı. Kucaga dik tuttuğumdada karnina dokunmamaya çalışıyorum baski olmasin diye. İse yaradi biraz azaltti bizde sende dene ilacida dene bazilarinda tamamen kesiyormus ama bizde günu kurtarıyor

Canım bence bizim bebektede reflü var çünkü senin anlattıklarının hepsini yaşıyoruz ama burası çok küçük biyer ben doktordan daha bilgiliyim diyebilirim şurda 1 ayımız kaldı bırsaya gidicem ayrıntılı bebeği göstericem doktora ama bari 1 ayda rahatşıyalım istedim o dediğin toz gavisconu eczaneye sorup alıcam bide reflü tanısını koymak için herhangi bir test tahlil yaptımı

Kızlar bebişlerinizi nasıl yüz üstü uyumaya alıştırdınız? Benimki yüz üstü ağlıyor, doktor da bırak ağlasın alışacak dedi ama... tavsiyeleirnizi bekliyorum
Benim oğlum doğduğundan beri yüz üstü yatıyor şuan 9aylık yüz üstü çok kolay gaz çıkarırdı kendi de çok sevdi öyle uyumayı .. yüz üstü saatlerce uyurdu şuan tabi yüz üstü yatırıyorum bi bakıyorum ki sırta dönmüş yana dönmüş kendi keyfine göre artık gece uyutunca yüz üstü yatırın iki gece öyle yatsa zaten alışır merak etmeyin kaç aylıktı bebeğiniz

Ya canim bende sana bunu soracaktm benimki sever yus ustu yatmayi ama ben korkuyrm bisiy olur eder diye bide kafasini yana cevrp yuz ustu dimi. Bu durus kafa sekli icin dimi smdi bizde bingildak kapandi buyutmesi icin elimden geleni yapmak ustyrm
Merhaba konuyu okurken ortak olmak istedim yüz üstü yatan bebekler çok kolay gaz çıkarırlar boğulma tehlikesinden korkmuştum ben de ama bebeğimi izledim baktım çok da güzel kendini kurtarıyor oğlum 1.aydan itibaren hep yüz üstü yattı çok sevdi kafa yapısı da gayet iyi bebeğinizi izleyin bi süre kafasını sağa sola kolay cevırebiliyor mu bi bakın derim ben

Merhaba arkadaşlar havalar ısındı bebeğine su vermeye başlayan var mı benim kızı gıcık tutuyor su verince gecoyrr ama yıne de vicdan yapmıyrm hiç vermesem mı
İki damla su ver bence hiç bir şey olmaz anne sütünden alıyor evet ama bir damla Sudan hiç bir şey olmaz bence ya ben oğluma veriyordum

Gecms olsn canim reflulu ikinci bebek buyutn olark biz ikisindede motillum kullandik aslnda cok fayda etti onu duzenli kullanimda hemen kesiyor ama.yan etkilerileri okuyunca korkym vermeye ilk yavrumdada az kullanip ise yaradgini gorunce biraktik birde bunun yani sira ar mama.kullandik ar mamada cok.etkili diye dusunuyrm bu ksmanin.kesilmesinde smdi ikincinyabruda buda cok kusmali bi cocuk bundada yine kusmanin cok cok artgi gunler motillum kullaniym iki gun kadr sonra tekrar birakiyorz o iki gunluk kullanp bizi 15 gun kadr goturyo. 15gun hic kusmuyo mu dersen hayr kusuyo ama soyle norml.bebekler gbi gazi i cikarrkn az cikaryo fazla ictyse cikaryo. Bu kusmalr icin 6 ay miyad bana insallah sorasnda kesilecek duzelecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…