2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ya canim bende sana bunu soracaktm benimki sever yus ustu yatmayi ama ben korkuyrm bisiy olur eder diye bide kafasini yana cevrp yuz ustu dimi. Bu durus kafa sekli icin dimi smdi bizde bingildak kapandi buyutmesi icin elimden geleni yapmak ustyrm
Evet canım kafa şekli için. Türkiyenin en iyi cocuk beyin cerrahı dedi bize. Yana cevirip yüz üstü yatırılacak. Ama 1 aydan sonra yatırın dedi. Amerikada yüz üstü yatan bir bebeğin ölümü üzerine bu surt üstü yatırın tavsiyesi çıkmış. Amerikalılar herşeyi abartırlar diyor. Araştırmalara göre (allah korusun) uyurken vefat eden bebeklerin yüzde 40 ı sırt üstü yüzde 60ı yüz üstüymüş. Yani sırt üstünde de risk var. Bıngıldak kapanması için yapılacak özel birşey var mı bilmiyorum. Doktor genel olarak yüz üstü ytırın dedi.

Ya canim bende sana bunu soracaktm benimki sever yus ustu yatmayi ama ben korkuyrm bisiy olur eder diye bide kafasini yana cevrp yuz ustu dimi. Bu durus kafa sekli icin dimi smdi bizde bingildak kapandi buyutmesi icin elimden geleni yapmak ustyrm
Sen nasıl sevdirdin yüz üstü yatırmayı?

herkese meraba bayadır yazamıyodum aadece emzirirken okuyabiliyorum ankaradan birisi vardı bi arkadaşının aylık kontrollerinin fotoğraflarını paylaşıyodu acaba 4.ayı paylaştımıki kaçırdımmı isminide hatırlayamadım ondan etiketleyemedim

Becerdim:) baktım uykusu var, yüz üstü ytırdım iki bağırdı, sonra pış pış açınca uyuması iki dakika sürdü sürmedi ne kdar basit oldu uyutmam anlatamam. Şu an bu pozisyonda halının üzerinde uyuyor. Mavilerden erkek sanmayın benim kızı, denk geldi:)

Eklentiler

• 3C158D43-C816-4D58-A9AA-4EF3FDD0524C.jpeg
    136 KB · Görüntüleme: 85
Ben de arada kıyaslıyorum ama yapmamak lazım. Her bebişin gelişimi farklı. Bir günü bir günü tutmuyor mesela benim kızımın. Geçen hafta yüz üstü bıraktığımda kafasını göğsünü birden kaldırırken bu hafta kafayı çok az kaldırıyor...belki de yorgunken koyuyorum yere. Buradan çok şey öğreniyoruz, bu yüzden de giriyorum. Dertlerimizi de pylaşıyoruz Senin psikolojin çok etkileniyorsa tabii az gir ama emin ol bebeğin için yararlı bilgiler de var burada

Bingildkla ilgili ozel bisey mlesf yok cnm sadece bn kndmce sapka faln gydrmiyom buyusn diye annelik olrk boyle dusunym

Aman kuzum.yerde birakma sen onu bizde yerde yuvarlaniyoduk cocuklarla iksiinde usuttm fena halde ikiside antpytk kullaniyo simdi

Tabi ki yararlı bilgiler de var canım hiç bilmediğim şeyleri burdan öğrendim hakkınızı yiyemem

BEn tutmayacağım arkadaşım. Allah bu imkanı vermiş bize. Eğer süte zararı olmayacak olsaydı Rabbim zaten tutun derdi.
Doğru diyorsunuz kızlar bende size hak verdim tutmadım bebişlerin sütü kesilmesin borç ödenir bi türlü ama girip cevap yazamadım biliyorsunuz eşim hasta onunla ilgileniyorum.. 1 ay boyunca tümörü küçülsün diye ilaç içti bu gece emara giricek inşallah küçülme vardır 1 hafta sonra sonuçlarımız güzel çıkar dua edin olurmu biran önce iyileşsin çok bunaldı evde çalışmıyorum evime ekmek getiremiyorum sizi başkalarına muhtaç ediyorum diye rabbim bu acıyı kimseye yaşatmasın çok zor gerçekten benim için hiç önemi yok soğan ekmek olsun yerim ama onun içini bilemem neler düşünüyordur kim bilir.. Dua edin arkadaşlarım bu mübarek ayda Allah bizimde yardımcımız olsun tüm hastalara şifa derdi olana deva versin amin

Arkadaşlar iyi akşamlar baştan beri takip ediyorum ara ara sorularım olunca yazıyorum konuya sağolsun sizlerde hep dönüş yaptınız kızım 4 şubat doğumlu baştan beri hep huzursuzluğu vardı sürekli nerdeyse her hafta doktorlarda yok hep gaz diye gonderiyorlar di bizi tuvaletimiz ilk başlarda günde bir sonra 2 günde bir son haftalarda 4 gün oluyordu yapmıyordu fitil le yaptirtiyorduk sütümü emdiğinde kusuyor mama kusmuyordu kakası mukus lu yeşilimsi idi son olarak bi özel doktora gittik gaita tahlili yapıldı laktöz intoleransi cikti doktor süt yumurta ve fıstığı kesmemi söyledi ben daha önce burda forumu okuyunca süt diyeti yapmıştım ama yumurtayı kesmemistim kızlar relactaz damla ve colinox damla verdi doktor sizlerinde bebeklerinde böyle huzursuzluklar varsa belki yardımcı olur diye yazmak istedim

Kızlar Yüzustu uyutma denilmiş sanirim ben doktora bizzat sormuştum Yüzüstüne yanındayken çevir demişti. Uyurken sırt üstü tercih et yüzüstü yatırma tehlikeli dedi. Ben şahsen doktorun söylediğini paylaşmak istedim sizle. Ama surekli Yüzüstü yatırıyorum bebeğimi halıda oynasın diye ama yanında duruyorum kafa için yuzustu faydalı ama kontrollü olmak gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…