2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
tesadüfe bak, kafa meselesine ilişkin tanıdık bir profla aynı ortamdaydık bugün, türkiyenin en iyilerinden, amerikada eğitim almış vs. sorularımı sordum. sırtüstü yatırdığımız için her iki tarafa eşit şekilde yatıramadığımız için en çok hangi tarafa yattıysa bebek bundan sonra o tarafa eğilimli olurmuş. aynı zamanda sırt üstü yatırmak bir tarafa yatırdığımızdan kafa kemiklerinin gelişşimini etkileyebilirmiş, yüz ve kafa gelişiminde asimetri olabilirmiş. örneğin bizim kızımızın bir kulağı diğerinden çok az üstteymiş. dolayısıyla yüz üstü yatırmamız gerekiyormuş ki kafa kemik gelişimi etkilenmesin. teorik açıklaması da sırt üstü yatarken değdiği yer kemik gelişimine etkili açıklıklarmış, yüz üstü yattığında ise değdiği yerde açıklık yokmuş. basitçe ifade etmeye çalıştım. amerikada gerçekleşen bir vakıa yüzünden sırt üstü yatırma meselesi çıkmış. çocuk ağlasa da yüz üstü yatırmaya alıştır dedi. zamanla alışacak dedi.
Bu arada 1 aydan sonra yüz üstü yatırabilirmişiz

Yani ben 1 aylık bebeğime uyku düzenine alıştırmakla yanlış yapmışım. Ben hiç araştırmamıştım bu konuyu.Iki oğlumda kendi verdiğim uyku eğitimiyle ana sınıfına kadar uyku saati gelince hemen uykuya dalardı.Şimdi biri 9 diğeri 5 yaşında akşam 9 uyku saatimizdir herkes saatinde yatağına girdiğiyle uyur.Irlandalı anne olamam tabi ki ama çocuklarımın ve şuanda 4 aylık olan bebeğimin uyku düzeninden çok memnunum
Sen kendi bebeklerinin fıtratının bu olduğunu kabul etmelisin. Daha kolunu bacağını bilmeyen bebeğe uyku eğitimi veremezsin, yanlış olduğundan değil, bebek anlamayacağından veremezsin,senin bebeğin zaten öyledir, kendi kendine zaten uyuyabiliyordur. Biz öyle doğmayan bebeklerden bahsediyoruz. 1 aylıkken yapmaya başladım ve düzenli diyorsun, bir aylık bebek doğduğunu bile bilmiyor ki çorap çıkarmayı uykuyla ilişkilendirsin. Ben senin yaptığına yanlış demiyorum ama bizim bebeklerimizin yapısı öyle olmadığı için 4 Aydan önce zaten eğitim olayını algılayamıyorlar, yoksa işin doğrusu yanlışı değildi benim bahsettiğim.

Sen kendi bebeklerinin fıtratının bu olduğunu kabul etmelisin. Daha kolunu bacağını bilmeyen bebeğe uyku eğitimi veremezsin, senin bebeğin zaten öyledir. Biz öyle doğmayan bebeklerden bahsediyoruz. 1 aylıkken yapmaya başladım ve düzenli diyorsun, bir aylık bebek doğduğunu bile bilmiyor ki çorap çıkarmayı uykuyla ilişkilendirsin. Ben senin yaptığına yanlış demiyorum ama bizim bebeklerimizin yapısı öyle olmadığı için 4 Aydan önce zaten eğitim olayını algılayamıyorlar, yoksa işin doğrusu yanlışı değildi benim bahsettiğim.
Uyku eğitimi adı altında yapmazsın bunu zaten ama o günlük yapılan rutine bebekler alışıyor şöyle düşün elini kolunu bilmiyor dediğimiz bebekleri 5 gün kucaktan indirme bakalım nasıl alışıyorlar kucağa,yada sallamayla uyut alışıyor değil mi?Arkadaşım her bebeğin fıtratı farklı üçünüde ben doğurdum hepsinde bir birinden farklı durumlar gördüm,ben bir aylıktan itibaren her akşam aynı saatte banyo yaptırdım dedim çorap çıkarma pijama giydirme şuan ki dönemimiz,bebeğim o dönemde.her akşam aynı saatte yıkanınca su yorduğu için uyurdu bu şekilde bi düzen oluştu.Sadece 4.aydan önce kesinlikle önerilmiyor demeni anlamadım yani bunun ne gibi kesinlik yanı olabilir ki ?

Uyku eğitimi adı altında yapmazsın bunu zaten ama o günlük yapılan rutine bebekler alışıyor şöyle düşün elini kolunu bilmiyor dediğimiz bebekleri 5 gün kucaktan indirme bakalım nasıl alışıyorlar kucağa,yada sallamayla uyut alışıyor değil mi?Arkadaşım her bebeğin fıtratı farklı üçünüde ben doğurdum hepsinde bir birinden farklı durumlar gördüm,ben bir aylıktan itibaren her akşam aynı saatte banyo yaptırdım dedim çorap çıkarma pijama giydirme şuan ki dönemimiz,bebeğim o dönemde.her akşam aynı saatte yıkanınca su yorduğu için uyurdu bu şekilde bi düzen oluştu.Sadece 4.aydan önce kesinlikle önerilmiyor demeni anlamadım yani bunun ne gibi kesinlik yanı olabilir ki ?
İşte sallanmaya ya da kucağa da alışmıyorlar, ilk 10 hafta hiçbir alışkanlık geliştiremiyolar. 4. Aydan önce önerilmemelisinin sebebi anlamadıkları için. Yanlış olmasıyla alakası yok yani.

Kızlar bebeklerinizdeki gelişmeleri birbirmizle paylaşalım mi? Benimki 3 ay 2 haftalık. Sırt üstü yana tamamen dönebiliyor bir objeyi gözüyle izliyor oyuncağı eliyle tutuyor ben verince elinden alınca ağlıyor verince oyuncağı susuyor. Oyuncağı ağzına götürüyor tanımak için. Yüz üstü 10 dakka durabiliyor sonra ağlıyor hoşlanmıyor debeleniyor yuzustunde kafa zaten hep kalkik. Sırt üstünde kafayi ben elinden tutunca çekince kaldırabiliyo o da hafif. Meme reddi yaşıyoruz çok severek emmiyor uyku sersemi güzel emiyo bir memeyi tamamen boşaltıyor gece 2 kere kalkıyor. Abisini beni babasını tanıyor. Iki elini birlestiriyor saçımı cekiyor gozlugumu çıkarıyor. Numaradan ağlıyor:))

Benim bebeğimde 3 ay 2 haftalık hem meme hemde mama ile besleniyor iki gündür sağ mememi emip sol mememi reddediyor yavaş yavaş gülmeye başladı sırt üstü yattığında kafasını kaldırabiliyor oyuncaklarla konuşuyor Ellerine bakıyor ve konuşuyor kendi videolarını gösterincede çok dikkatli bakıyor dilini sakız gibi çiğniyor yüzüstü yatırınca kafasını kaldıramıyor sanırım hiç alıştırmadık sol yada sağ tarafına dönebiliyor geceleri uyku düzenimiz yok 3 ve 4 buçuklarda uyuyor birazda mızmız karnıda tok olsa altıda temiz olsa sürekli bi mızmızlanma kucak isteme felan bizdede böyle

Kızlar bebeklerinizdeki gelişmeleri birbirmizle paylaşalım mi? Benimki 3 ay 2 haftalık. Sırt üstü yana tamamen dönebiliyor bir objeyi gözüyle izliyor oyuncağı eliyle tutuyor ben verince elinden alınca ağlıyor verince oyuncağı susuyor. Oyuncağı ağzına götürüyor tanımak için. Yüz üstü 10 dakka durabiliyor sonra ağlıyor hoşlanmıyor debeleniyor yuzustunde kafa zaten hep kalkik. Sırt üstünde kafayi ben elinden tutunca çekince kaldırabiliyo o da hafif. Meme reddi yaşıyoruz çok severek emmiyor uyku sersemi güzel emiyo bir memeyi tamamen boşaltıyor gece 2 kere kalkıyor. Abisini beni babasını tanıyor. Iki elini birlestiriyor saçımı cekiyor gozlugumu çıkarıyor. Numaradan ağlıyor:))
Ay ne kadar güzel bilgiler paylaşmışsın demek ki 2 hafta sonra bizde böyle olucaz bizi tanıyor ama elini hala keşfedemedi

Bizim hiç huzurumuz yok gaz mı başka bir şey mi bilmiyorum çok ağlıyor yorgunum:KK43: yarın 3. Ay kontrolümüz var bakalım ne olucak.
Şu sıra iki gündür bizde öyleyiz. Dün gece 2ye 10 kala kalktı. 2.45te yatırdım. 6 ya kadar bir elim beşikte sallamaktan helak oldum. Uykusuzluktan ölüyorum. Gazın bitmesi gerekmiyor mu artık yaa
Bizimde üçüncü ay kontrolü Çarşamba günü.

Benimkiler hasta bugn doktra gotrdm kucuge bakmadi buyuge direk antipytk inms cigerlerne dedi :KK43: babamz geleydi iyidi ikiside bi oksuruyo bi hapsryo isin kotu yani kucugu gotremedm bile insallah anne sutuyle atlatr kucukde doktra ihtyc kalmaz
Canım rabbim şifa versin kuzulara seninde rabbim yardımcın olsun gurbette yaşayan biri olarak seni çok iyi anlıyorum eşinin olmaması dahada zorlaştırır herşeyi inşaallah en kısa zamanda atlatırsınız

Kızlar sizle burda uzun zamandır yazisiyoruz ,az çok tanıyoruz birbirimizi sütü fazla olup sağan annelerden anne sütü istiyorum bebişim hasta oldu anne sütüyle toparlanmasi lazım İstanbul anadolu yakasinda oturuyorum.ramazan gününde yardımlarınızı ihtiyacım var
Canım sagip dolaba koyduğum birkaç poşet var avrupa yakası bahcesehirde oturuyorum ama sana nasıl ulaştırabilirim çözünmeden onu bilmiyorum..

X