2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Yüksek kafein içerdiği için acaba uykusuzlukta yapar mı diye düşündüm. Bir döndüm baktım da üç gündür çikolatanın her sahada dibine vurmuşum
Bende çok abur cubur çikolata ne bulsam saldırıyorum kızım çok gazlı çok hareketli bir bebek çırpına çırpına çıkarıyor gece kalktı 1.5 da sanki kanat çırpıyor kus gibi nasıl hareketli karnı gurul gurul bir pıtladı bir pıtladı rahatladı uyudu dikkat etmemiz lazım aslında yediklerimiz direk süte geçiyor

.

Raporu nerden nasıl alıyorsunuz? 15 mayısta da benim bitiyor da ne yapacağımı bilmiyorum. Hangi servisten alıyorsunuz? Bebeğim ufak deyince veriyorlar mı?
Benim bugün iznim bitti doğum yaptığım doktora gidecem bugün 10+10 alicam rapor sonrada 5 günlük aile hekiminden alicam rapor almak için gitmek gerçekten can sıkıcı insallah verir doktor

Kızlar hepinize merhaba. Bu gün itibariyle işe başladım. Sabah çok erken ikibebekle evden çıktım. Bizim büyük kendini yerlere attı çok alışmıştı bana . Uzun zamandır söylüyordum işe başlayacagımı ama etkili olmamış sanırım. Küçükte pek durmamış biberon almak istememiş. Gidince emzirdim, ikisinide uyutup işe geri döndüm. Ahh diyorum . Zor ama alışacağım mecbur. Bebekleriniz kucagınızdaysa miss gbi kocaman öpün benim yerime :) Allah sağlık versin umarım ilerde neden çalışıyorsun demezler:)

Kızlar hepinize merhaba. Bu gün itibariyle işe başladım. Sabah çok erken ikibebekle evden çıktım. Bizim büyük kendini yerlere attı çok alışmıştı bana . Uzun zamandır söylüyordum işe başlayacagımı ama etkili olmamış sanırım. Küçükte pek durmamış biberon almak istememiş. Gidince emzirdim, ikisinide uyutup işe geri döndüm. Ahh diyorum . Zor ama alışacağım mecbur. Bebekleriniz kucagınızdaysa miss gbi kocaman öpün benim yerime :) Allah sağlık versin umarım ilerde neden çalışıyorsun demezler:)
Allah kolaylık versin canım şimdiden. Demezler merak etme, ben annemle gurur duyardım çalıştığı için küçükken hatırlıyorum. Seninkiler de duyacak ilerde eminim.

Kızlar bizim benek hiç uyumadı diyordum ya dün son günlerde çok fazla çikolata yedim ben acaba ondan olabilir mi?
Ben hemen hemen her gün tüketiyorum. Yemezsem kendime gelemiyorum. :confused: Ama bizim oğlanda gaz veya uykusuzluk gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Canım Allah kolaylık versin. Çok zor ama mecbur zamanla alışıyor insan.

Gunaydinherkese.6 mayıs itibariyle dogum iznim bitmisti. 10 günlük rapor aldim bugun. Bayrama kadar boyle idare edeceğiz insallah sonra okula döneceğim sanırım. Ozellikle ogretmen olan anneler sizler ne yapacaksınız?
Ben de ingilizce ogretmeniyim ama mudur yardimcisi olarak gorev yapiyorum. Benim yaz tatilim olmuyor maalesef. Raporla uzatabildigim kadar uzatacagim, sonra yillik izin. Yeni egitim ogretim baslamadan is başı😔

Canım allah kolaylık versin bebişte alışır zamanla biberona sanada kolaylık olur. Her şey onların geleceği için onlarda bunu bilecekler ileride :)

Vtech monitörlü mü acaba ? Gece görüşü olanlardan mı? Benim cadı kızım yalnız bıraktığım andan şöyle maksimum 10 dk sonra uyanıyor. Ben de onu alıştırmak için uyutup uyutup bırakacağım. Çok zor uyuyor gerçi insan dibine durup uykusunu alsa diyor ama artık bi şekilde alışması lazım. Bu süreçte de onu bol bol monitörden izleyeceğim :işsiz:
yok canım bizimki monitörlü değil sadece ses geliyor,görüntü yok yani:))
Kızlar bizim benek hiç uyumadı diyordum ya dün son günlerde çok fazla çikolata yedim ben acaba ondan olabilir mi?
olabilir kakao alerjen olduğu için rahatsız etmis olabilir.
Ay yavrular kiyamam nereye bırakıyorsun gündüz bakimevi falan mi bakıcı mi bakıyor yoksa.

Allah yardimcin olsun cnm kim bakiyor çocuklara

Allah kolaylık versin canım şimdiden. Demezler merak etme, ben annemle gurur duyardım çalıştığı için küçükken hatırlıyorum. Seninkiler de duyacak ilerde eminim.
Ben hemen hemen her gün tüketiyorum. Yemezsem kendime gelemiyorum. :confused: Ama bizim oğlanda gaz veya uykusuzluk gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Canım Allah kolaylık versin. Çok zor ama mecbur zamanla alışıyor insan.
Canım allah kolaylık versin bebişte alışır zamanla biberona sanada kolaylık olur. Her şey onların geleceği için onlarda bunu bilecekler ileride :)
yok canım bizimki monitörlü değil sadece ses geliyor,görüntü yok yani:))
olabilir kakao alerjen olduğu için rahatsız etmis olabilir.
Ay yavrular kiyamam nereye bırakıyorsun gündüz bakimevi falan mi bakıcı mi bakıyor yoksa.
Allah yardimcin olsun cnm kim bakiyor çocuklara
Kızlar teşekkür ederim . Allahtan babannesi var ona bırakıyorum ikisinide yanlız değil ama bakabilir çok şükür.Miniğim alıyordu ama anlamadım. bugün almayacağı tuttu philipsaventle verdik ama yarın lansiyoh götürcem bakalım umarım onu alır.Çok çok ağlamış artık en son çarşafa koyup sallamışlar sakinleşmiş.Kıyamadım tek tek öptüm gözlerini .Büyükte dibimden ayrılmadı bugün .Akşam iftar telaşı falan öyle bitti bakalım gün

Merhaba,

Daha önce yazmıştım bizim bebe yeşil, köpüklü, mukuslu ve kotu kokulu kaka yapiyordu, sürekli kusuyordu, huzursuzdu, uyumuyordu. Ben alerji olabilir diye çocuk gastroya götürünce prof. Bana çocuk normal fazla internet okuma deyip yollamıştı.

Çocuğum ilk ay 400 gram, ikinci ay 700 gram almıştı.

2. Ay kontrolünde çocuk doktoruna söyledim. Bana hak verdi, süt diyeti yap dedi.

10 gündür diyetteyim. Kakanin rengi hardala dondu, kotu kokmuyor, hala mukuslu ama artik günde 7-8 kere değil 3-4 kere yapıyor. Daha huzurlu, gündüz uyumaya başladı, sırt üstü hic durmuyordu şimdi duruyor.
10 günde de 270 gram almis.

Yani diyet ise yaradı, çocukta sut alerjisi varmis. Belki birilerine faydası olur diye yazayım dedim.

Bir de, Biogaiga marka probiyotik kullanıyoruz bir aydır, bununla birlikte pirt yapabilmeye başladı. Faydasını gördüm yani. Gaz sorunu olanlara tavsiye ederim

bir de, ben 3 gündür gribim, çocuğa da geçti tabi.Sizinkiler olduysa nasıl atlattiniz?

Merhaba,

Daha önce yazmıştım bizim bebe yeşil, köpüklü, mukuslu ve kotu kokulu kaka yapiyordu, sürekli kusuyordu, huzursuzdu, uyumuyordu. Ben alerji olabilir diye çocuk gastroya götürünce prof. Bana çocuk normal fazla internet okuma deyip yollamıştı.

Çocuğum ilk ay 400 gram, ikinci ay 700 gram almıştı.

2. Ay kontrolünde çocuk doktoruna söyledim. Bana hak verdi, süt diyeti yap dedi.

10 gündür diyetteyim. Kakanin rengi hardala dondu, kotu kokmuyor, hala mukuslu ama artik günde 7-8 kere değil 3-4 kere yapıyor. Daha huzurlu, gündüz uyumaya başladı, sırt üstü hic durmuyordu şimdi duruyor.
10 günde de 270 gram almis.

Yani diyet ise yaradı, çocukta sut alerjisi varmis. Belki birilerine faydası olur diye yazayım dedim.

Bir de, Biogaiga marka probiyotik kullanıyoruz bir aydır, bununla birlikte pirt yapabilmeye başladı. Faydasını gördüm yani. Gaz sorunu olanlara tavsiye ederim

bir de, ben 3 gündür gribim, çocuğa da geçti tabi.Sizinkiler olduysa nasıl atlattiniz?
Öncelikle geçmiş olsun atlatırsiniz biranönce inşallah. İlk gittiginiz dr size gaita testi yapmadan mi internet okuma birşey yok dedi. Yaptiysa testte çıkması gerekiyor diye biliyorum.Diyetten sonra kusmalarinizda bitti mi? Bizdede mukuslu kaka ve aşırı kusma vardı. Gaita testi yaptilar inek sütü alerjisi çıkmadı. Ayda 800 gr falan aldi bizim oğlanda sonra sindirim icin maflor damla verdi. Mukus olayi düzeldi. Gaz icin bizde biogaia kullaniyoruz bende cok memnunum krizleri giriyordu saatlerce ağlıyordu simdi baya rahatladi kendi de pirt yapıyor. Kusmalarimiz da reflüsü varmış ondanmış ultrasyon sonucunda ona vardı dr. Gaviscon kullanıyoruz. 1ay olacak nerdeyse ama sadece günü kurtarıyor ve tamanen kesmiyor dojazini azaltıyor kusmanin. 1 gün gecen denedim bakayım bıraktım ilaci çocuk felaket kustu yine ne yapacagimi şaşırmış durumdayim bende.

X