2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Normalden farklı bişey yok canım hersey aynı sadece emmesi değişti uykusu arttı 400gr ama üzerinde ince bir kat ve bez vardı 100 Gr ordan düştüm atık izlemde belli olacak ne oldugu.
Bende o yüzden tedirginim bir anda bu kadar düşmesi normal mi 1.ay 1500 2 ay 1300 aldı bu çocukbu ay 1000 alır diyordum ama zor tabii
Ya sorma bizimkinin de emmesi azaldı uykusu arttı demek normal cnm ikimizde de ayni gun doğumlu aynı şeyleri yapiyorlar baksana. Benimki valla geceleri güzel emiyor seninki de emiyor mu geceleri nasil

Yok canım golden goat almadık 1hafta eski mamayi denedik çok şükür bi tepki olmadı bugün dr günümüz allerji test sonuclarimizi gösterip ona göre karar vericez umarim güzel haberler yazarım buraya

Hadi bakalım inşallah güzel şeyler duyarsınız. Haber bekliyorum senden.

Kızlar dün aşı olduk yaklaşık 24 saat geçti bu sabah memede bile durmuyoruz sürekli ağlıyoruz normal mi

Normal canım. 2-3 gün sürer aşının huysuzluğu.

Peki her gün 2bezınden birinin kaka olması ishal belirtisi degıl mi kızlar
Kızlar affınıza sığınarak atıyorum sizinde kakalar böyle ve cıvık mı bizimki hep sulu ishal olabilir. Birde emerken midesi gurulduyo mu

Günde en az 4 kere kaka da ben alıyorum. Bezini açınca kaka görmezsem "aa kaka yok" falan diyorum düşün:)
Kaka hala sıvı hatta üstüne çiş yapmış gibi sulu sulu oluyor bazen. Rengi hardal rengi, içinde bayaz şeyler var bazen susam gibi yuvarlak, bazen uzun uzun böyle değişik, çeçil peynir gibi:) Emerken bağırsaklarından guruldama sesi bizde de var.

U Umutherzaman @Huzur kokulum kızlar bizde sizin gibiyiz az emmeye başladık bizimde 2 ay kilo alımı iyiydi ama 3. Ayy 800-900 alsak çok şükür dicem hiç öyle durmuyo çünkü.

İlk ay 1 buçuk, ikinci ay 800 diye düştü bizim. Bu ay öyle 800-900'leri görme şansımız zaten kalmadı çünkü ilk hafta hiç kilo almadı, geçene hafta da 200 gr almış işte. 2 haftadan az kaldı 3. Ayı bitirmeye. 600 gr alsak bu ay öpüp başıma koycam :işsiz:
Çok lazımmış gibi o kadar erken hareketleniyor ki benim çocuklar, yaktıkları enerjiye yetmiyo emdikleri sütün kalorisi.
Ablasına özenip 10 aylıkken yürürse bu da hiç şaşırmicam :işsiz:

İlk ay 1 buçuk, ikinci ay 800 diye düştü bizim. Bu ay öyle 800-900'leri görme şansımız zaten kalmadı çünkü ilk hafta hiç kilo almadı, geçene hafta da 200 gr almış işte. 2 haftadan az kaldı 3. Ayı bitirmeye. 600 gr alsak bu ay öpüp başıma koycam :işsiz:
Çok lazımmış gibi o kadar erken hareketleniyor ki benim çocuklar, yaktıkları enerjiye yetmiyo emdikleri sütün kalorisi.
MAşallahhh 10 aylık mı yürüdü? Çok iyi ya. Motor gelişimleri çok iyi seninkilerin anacım. Jimnastikçi olacaklar :) bu kilo olayına normalde takılmıyordum sağlığı yerinde olsun rakam önemli değil diyordum ama insan diyor ki neden ? Emmesi azaldı ona canım sıkılıyo meme reddi değil bu uzun süreli emmeler kısalttı geceleri daha sık kalkar emerdi şimdi kalkıyo ama emmiyo gibibi şey ağzına alıp tutuyo bekletiyo uyuyo. Ama yinede sağlığı yerinde olsunda çok almasada olur napalım.

MAşallahhh 10 aylık mı yürüdü? Çok iyi ya. Motor gelişimleri çok iyi seninkilerin anacım. Jimnastikçi olacaklar :) bu kilo olayına normalde takılmıyordum sağlığı yerinde olsun rakam önemli değil diyordum ama insan diyor ki neden ? Emmesi azaldı ona canım sıkılıyo meme reddi değil bu uzun süreli emmeler kısalttı geceleri daha sık kalkar emerdi şimdi kalkıyo ama emmiyo gibibi şey ağzına alıp tutuyo bekletiyo uyuyo. Ama yinede sağlığı yerinde olsunda çok almasada olur napalım.

24 Ocak doğumlu ilk kızım, 25 Kasım'da yürüyordu zilli :KK53:
Öyle koltukta sıralama falan değil, bildiğin ellerini salıp koltuktan karşı koltuğa gidiyordu. Çok komik oluyor yer elması kadar şey yürüyor falan :KK70:
Kilo olayına ilk kızımda takıntı derecesinde takıktım, bunda o kadar ileri seviyelerde değilim. Ama ben de merak etmiyor değilim. İlk ayda da ben emzirdim bu çocuğu, şimdi de ben emziriyorum. Fark eden şey ne? Kimi çocuk 5 ay-6 ay aynı hızda kilo almaya devam ederken benimkilere ne oluyor da 2. Ayda kilo alımları yarı yarıya düşüyor?
İlk kızım 1. Ay 1 kilo, 2. Ay 600 gr, 3. Ay 350 gr, 4. Ay 300 gr şeklinde düşmüştü. O hepten cılızdı; bu yine nispeten ona bakış iyi.
Gece uyandıkça emziriyorum, uyku da lazım sonuçta bu çocuğa, saat kurup da kalkıp çocuk emziremem artık, 3. Ayı bitecek nerdeyse. Acıkınca uyanıyor zaten. E gündüz desen mık dese memeye dayıyorum, 3 saat içinde kaç kere emzirirsem emzireyim hep aynı memeyi veriyorum yağlı sütü alsın diye. Yediğim içtiğim hep faydalı şeyler, süte yarayan, içeriğine kalite katan şeyler. E daha ne yapayım anacım? Amuda kalkmadığım kaldı bi tek:işsiz:
Her şey olacağına varıyor, çok da şeyetmemek lazım.

Ya sorma bizimkinin de emmesi azaldı uykusu arttı demek normal cnm ikimizde de ayni gun doğumlu aynı şeyleri yapiyorlar baksana. Benimki valla geceleri güzel emiyor seninki de emiyor mu geceleri nasil
Gece 2 de uyanır emer bide 4.5/5 gibi emer 7de tekrar uyanır ama emmeden geri uyur bugün ekstradan bir fazla uyandı emdi valla burda okudukça biraz rahatlıyorum

Ben de hep hasta zannediyordum bebeğimi hep tahlil yaptırdım gayta, en sonunda kendi çocukluk doktoruma götürdüm 40 yıllık doktor dediki hiç birşeyi yok infantil kolik 3.ayda geçer gerçektende bu aralar bı gelişme var eskidi gibi 7/24 aglamiyo en azindan bı hafta sonra 90 gün olcak
Siz bizden ondesiniz baya biz 67 gunluguz daha ama kolik olan kizimin ağlamaları yedi sekizincinaylarda geçmişti yanliz aglamayi huy edindiginden herşeye ağlardı şuan 7bucuk yasinda son 2 yıldır aglamayi bıraktı dilerim sizinki uzun sürmez de geçer bu ay

24 Ocak doğumlu ilk kızım, 25 Kasım'da yürüyordu zilli :KK53:
Öyle koltukta sıralama falan değil, bildiğin ellerini salıp koltuktan karşı koltuğa gidiyordu. Çok komik oluyor yer elması kadar şey yürüyor falan :KK70:
Kilo olayına ilk kızımda takıntı derecesinde takıktım, bunda o kadar ileri seviyelerde değilim. Ama ben de merak etmiyor değilim. İlk ayda da ben emzirdim bu çocuğu, şimdi de ben emziriyorum. Fark eden şey ne? Kimi çocuk 5 ay-6 ay aynı hızda kilo almaya devam ederken benimkilere ne oluyor da 2. Ayda kilo alımları yarı yarıya düşüyor?
İlk kızım 1. Ay 1 kilo, 2. Ay 600 gr, 3. Ay 350 gr, 4. Ay 300 gr şeklinde düşmüştü. O hepten cılızdı; bu yine nispeten ona bakış iyi.
Gece uyandıkça emziriyorum, uyku da lazım sonuçta bu çocuğa, saat kurup da kalkıp çocuk emziremem artık, 3. Ayı bitecek nerdeyse. Acıkınca uyanıyor zaten. E gündüz desen mık dese memeye dayıyorum, 3 saat içinde kaç kere emzirirsem emzireyim hep aynı memeyi veriyorum yağlı sütü alsın diye. Yediğim içtiğim hep faydalı şeyler, süte yarayan, içeriğine kalite katan şeyler. E daha ne yapayım anacım? Amuda kalkmadığım kaldı bi tek:işsiz:
Her şey olacağına varıyor, çok da şeyetmemek lazım.
Maşallah senin kuzulara ya aferin onlara :) cidden komiktir ya minicik şey yürüyo :))
Aynen ya elimizden geleni yapıyoruz bende snein gibi aynı şeyleri yapıyorum. Sadece yeidklerim çok kaliteli olmayabilir pişirmeye zaman bulamıyorum bazen. Ama elimden geldiğince proteine dikkat ediyorum.
Aynen ya diyorum ya sağlığı yerinde olsunda napalım bi şekilde büyüyecekler.

Siz bizden ondesiniz baya biz 67 gunluguz daha ama kolik olan kizimin ağlamaları yedi sekizincinaylarda geçmişti yanliz aglamayi huy edindiginden herşeye ağlardı şuan 7bucuk yasinda son 2 yıldır aglamayi bıraktı dilerim sizinki uzun sürmez de geçer bu ay

Benim büyüğüm de öyle büyüdü sağolsun. Ağlama huyu edinmesin diye, sırf ağladığı için yapacağım şeyi bile yapmazdım ona da söylerdim "ağladığın için yapmıyorum şu an bunu" diye ama nafile. Yaklaşık 3-4 yaşına kadar sürdü mızmızlığı. Şurda 1-1 buçuk yıldır rahatladım. Küçük de öyle ağlak olur diye aklım çıkıyor. Mızmız çocuk insanı çok yoruyor :işsiz:

Maşallah senin kuzulara ya aferin onlara :) cidden komiktir ya minicik şey yürüyo :))
Aynen ya elimizden geleni yapıyoruz bende snein gibi aynı şeyleri yapıyorum. Sadece yeidklerim çok kaliteli olmayabilir pişirmeye zaman bulamıyorum bazen. Ama elimden geldiğince proteine dikkat ediyorum.
Aynen ya diyorum ya sağlığı yerinde olsunda napalım bi şekilde büyüyecekler.

Anlık olarak bırakıyorum pusete, hep anlattığım gibi iki el gerektiren işleri halledip geri alıyorum kucağıma, kalan işi o kucağımdayken yapıyorum ama bir şekile idare ediyorum. Yemek yemezsem bayılırım ben zaten. Hemen içim eziliverir. E bir çocuk daha var evde tabi, onun sorumluluğu da binince üstüne illa ki öğün saatinde yemek yeniyor evde. Madem yiyorum faydalı bir şeyler yiyeyim diye ben de dikkat ediyorum sağlıklı şeyler olmasına. Geçiştirme değil yemek yiyorum yani illa öğünde. Listem dolabın üstünde zaten, gelip geçip okuyorum bütün gün:)

Ayy yazmadan edemiycem ben senin yorumlarına bitiyorum yaa

Benim büyüğüm de öyle büyüdü sağolsun. Ağlama huyu edinmesin diye, sırf ağladığı için yapacağım şeyi bile yapmazdım ona da söylerdim "ağladığın için yapmıyorum şu an bunu" diye ama nafile. Yaklaşık 3-4 yaşına kadar sürdü mızmızlığı. Şurda 1-1 buçuk yıldır rahatladım. Küçük de öyle ağlak olur diye aklım çıkıyor. Mızmız çocuk insanı çok yoruyor :işsiz:
Seni cok iyi anlıyorum canim sirf Zehra ağlamayı ogrenmesin diye elimde bile sallıyorum eşim çok kızıyor alıştırıyorsun diye ben de dedim 6. Ayda biraktiririm ben yeterki ağlamayı öğrenmesin 2. Den ağzım yandı ya ama Zehra diger kizimdan daha az ağlak sadede huysuz oyle mamami yiyeyim uyuyayim güleyim diyen bi bebek değil en fazla 10 dk oynar sonrasi elde sallama oyalama falan....

Kızlar benim oğlan sağa çeviriyor kafasını ve yukarı bakmaya çalışıyor degisik bir hareket yapiyo sürekli düzeltiyorum. Kafasi acicak gibi yapıyor Ne yapmaya çalışıyor anlamadim sizin de öyle mi hep etrafa bakmaya çalışıyor ama sag tarafa
Benimki geçen yattığı yerden kalkmaya çalıştı :)

Seni cok iyi anlıyorum canim sirf Zehra ağlamayı ogrenmesin diye elimde bile sallıyorum eşim çok kızıyor alıştırıyorsun diye ben de dedim 6. Ayda biraktiririm ben yeterki ağlamayı öğrenmesin 2. Den ağzım yandı ya ama Zehra diger kizimdan daha az ağlak sadede huysuz oyle mamami yiyeyim uyuyayim güleyim diyen bi bebek değil en fazla 10 dk oynar sonrasi elde sallama oyalama falan....
Çok güzel yorumluyosun ne bileyim okurken merakla okuyorum sizi

Teşekkür ederim canım. Sohbeti severim, az da gevezeyim ondan olsa gerek :KK53:
Ben de aynı senin taktiği yapmaya çalışıyorum. Sanki bu aylarda çok ağlarsa ilerleyen ayarda ilk kızım gibi ağlak olacakmış gibi geliyor. Ama sağolsun 2 numara daha yırtık yırtık bağırıyor. Yani bu kadar ağlaması gerçekten tuhaf. O kucağımdayken yemek yapıyorum mesela, elim kirlendi diye yıkamak için pusete koyuyorum ya, geri alana kadar yıkıyor ortalığı. Bir sen biliyorsun ağlamayı diyorum.:işsiz:
Kucakta bile bas bas bağırıyor çoğu zaman. Popo-göğüs kafesi pozisyonu dışında hiç bir pozisyonda uzun süre susmuyor.
Bu da böyle büyüyecek napim. Bazen çok bağırdığında 'bağır kızım bağır, bir tane büyüttüm ağlaya ağlaya, seni de büyütürüz atmam çöpe korkma hiç' falan diye dalga geçiyorum. Napim valla şakaya vurmazsam kafayı yiyecek gibi oluyorum. Çocuk ağlama sesine alerjim olacak valla bunlar büyüyene kadar.

masallah dedigin gbi enerjiyi direk yakiyorlar demek :) benim oglum da senin kiz gbi erken yurudu ama konusmada geri,baya gec konusmaya basladi. biliyor ama isine gelmiyor. hala oyle istedigi zaman nasil cumle kuruyor istemedi mi hic orali olmuyor.bi de turkceyi almiyor anlamasina ragmen kopek :) keci inatli

X