2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
masallah dedigin gbi enerjiyi direk yakiyorlar demek :) benim oglum da senin kiz gbi erken yurudu ama konusmada geri,baya gec konusmaya basladi. biliyor ama isine gelmiyor. hala oyle istedigi zaman nasil cumle kuruyor istemedi mi hic orali olmuyor.bi de turkceyi almiyor anlamasina ragmen kopek :) keci inatli

Kadınların genetik olarak konuşmaya daha yatkın olmasını yadırgama, doğamızda var konuşmak. :KK53: İlk kızım konuşmaya da çok erken başlamıştı ama benim kızıma özel değil bu, kız çocukları erken konuşur zaten.
Erkekler fazla sevmiyor konuşmayı. İhtiyaç duyunca sökülür. Gördüğüm bütün erkek çocukların gelişimi böyle.
Yurt dışında yaşıyorsun sanırım? Oğlunun ikinci dil ile ilişkisi nasıl?

24 Ocak doğumlu ilk kızım, 25 Kasım'da yürüyordu zilli :KK53:
Öyle koltukta sıralama falan değil, bildiğin ellerini salıp koltuktan karşı koltuğa gidiyordu. Çok komik oluyor yer elması kadar şey yürüyor falan :KK70:
Kilo olayına ilk kızımda takıntı derecesinde takıktım, bunda o kadar ileri seviyelerde değilim. Ama ben de merak etmiyor değilim. İlk ayda da ben emzirdim bu çocuğu, şimdi de ben emziriyorum. Fark eden şey ne? Kimi çocuk 5 ay-6 ay aynı hızda kilo almaya devam ederken benimkilere ne oluyor da 2. Ayda kilo alımları yarı yarıya düşüyor?
İlk kızım 1. Ay 1 kilo, 2. Ay 600 gr, 3. Ay 350 gr, 4. Ay 300 gr şeklinde düşmüştü. O hepten cılızdı; bu yine nispeten ona bakış iyi.
Gece uyandıkça emziriyorum, uyku da lazım sonuçta bu çocuğa, saat kurup da kalkıp çocuk emziremem artık, 3. Ayı bitecek nerdeyse. Acıkınca uyanıyor zaten. E gündüz desen mık dese memeye dayıyorum, 3 saat içinde kaç kere emzirirsem emzireyim hep aynı memeyi veriyorum yağlı sütü alsın diye. Yediğim içtiğim hep faydalı şeyler, süte yarayan, içeriğine kalite katan şeyler. E daha ne yapayım anacım? Amuda kalkmadığım kaldı bi tek:işsiz:
Her şey olacağına varıyor, çok da şeyetmemek lazım.
Benim sipada16ocak dogmlu ekimde bikdgin parkta kostryodu fndk kdar boyu ile

U Umutherzaman @Huzur kokulum kızlar bizde sizin gibiyiz az emmeye başladık bizimde 2 ay kilo alımı iyiydi ama 3. Ayy 800-900 alsak çok şükür dicem hiç öyle durmuyo çünkü.
Demek ki normal canm ya herkes aynı çünkü benimde ilk ay 1200 gram 2.ayda 1000 gram Bu ayda 800 bekliyorum. Git gide kilo alimi düşecek sanirim aslinda gelişimi iyi olsun çok kilo da iyi değil ya obezite olur çocuk.

Demek ki normal canm ya herkes aynı çünkü benimde ilk ay 1200 gram 2.ayda 1000 gram Bu ayda 800 bekliyorum. Git gide kilo alimi düşecek sanirim aslinda gelişimi iyi olsun çok kilo da iyi değil ya obezite olur çocuk.
Aynen obezitedeçok tehlikeli Allah korusun. 800 gr 3. Ay için çok iyi inş en az o kadaralır hepimizinki.

Biz de bugün aşılarımızı olduk o ağladı benim içim gitti, Rota aşısını önümüzdeki ay olacağız ama Onu bu ayla denk getirmek istemedik 3-5 yapacağız.

Bu arada Büyük kızdan da Kan aldılar hemoglobine bakmak için parmaktan ama yıktı ortalığı doktor fobisi var çocuğumun.

Ev aldı başını gitti, Büyük uyudu şu küçükte uyusa da bir toparlasam. Aşılı yerlerini tutmayım derken nasıl tutacağımı bilemiyorum çocuğumun.

Okuyorum okuyorum benimki gibi bir tane daha yok ya. Günde 24 saatin sadece 7 saat falan uyuyor. Neden ki? Anlamıyorum. Sizde olan var mı böyle her gün ama
Canım benim yeğenim öyleydi, 6 ay hiç durmadan ağladı neredeyse hiç uyumuyordu. Sünnet olunca düzeldi çocuk. Şimdi bi akıllı görseniz. Diyorum o ağlayan çocuk bu mu :)

Benim sipada16ocak dogmlu ekimde bikdgin parkta kostryodu fndk kdar boyu ile

Bu ocak doğumlularda var bir sıkıntı :KK53:

Biz de bugün aşılarımızı olduk o ağladı benim içim gitti, Rota aşısını önümüzdeki ay olacağız ama Onu bu ayla denk getirmek istemedik 3-5 yapacağız.

Bu arada Büyük kızdan da Kan aldılar hemoglobine bakmak için parmaktan ama yıktı ortalığı doktor fobisi var çocuğumun.

Ev aldı başını gitti, Büyük uyudu şu küçükte uyusa da bir toparlasam. Aşılı yerlerini tutmayım derken nasıl tutacağımı bilemiyorum çocuğumun.

Canım geçmiş olsun. Büyükten benim de kan aldırmam lazım. 2 sene oluyor en son kan değerlerine bakılalı.
2. Ay aşıları gerçekten çok zaten, yanına 4. Aşıya gerek yok. İyi yapmışsınız sonraki aya bırakmakla.
3. Ayda aşı yok nasıl olsa.
Benim de pazara çıkmam lazım. Elif uyuyor kucağımda, o uyanacak, yemek yiyip büyük kızımla hazırlancaz. 2 saate çıkarız kısmetse :KK70:

Okuyorum okuyorum benimki gibi bir tane daha yok ya. Günde 24 saatin sadece 7 saat falan uyuyor. Neden ki? Anlamıyorum. Sizde olan var mı böyle her gün ama

Gece nasıl canım uyku durumunuz?
Yani uyumadığı halde huzursuzluğu falan yoksa yetiyor desem diyorum, 2 aylık çocuğa bu kadar uykunun yetmesi imkansız. Yetişkinler bile daha fazla uyuyor. Doktoruna danışsan?

Canım geçmiş olsun. Büyükten benim de kan aldırmam lazım. 2 sene oluyor en son kan değerlerine bakılalı.
2. Ay aşıları gerçekten çok zaten, yanına 4. Aşıya gerek yok. İyi yapmışsınız sonraki aya bırakmakla.
3. Ayda aşı yok nasıl olsa.
Benim de pazara çıkmam lazım. Elif uyuyor kucağımda, o uyanacak, yemek yiyip büyük kızımla hazırlancaz. 2 saate çıkarız kısmetse :KK70:

Ya o evden çıkmak büyük mesele zaten hadi evden çıktık ev daha bir dağılıyor zaten gelince.

Küçük şu an kucağımda etrafa bakıyor meraklı meraklı hiç uyuyası yok sanırım.

Benim kız da 10 aylık yürüdü buda aynı olacak gibi
Bu hem az hem seyrek emiyor bende bu ay 600 alsam şükrederm ama üzülürm ya
İlk ay 1 buçuk, ikinci ay 800 diye düştü bizim. Bu ay öyle 800-900'leri görme şansımız zaten kalmadı çünkü ilk hafta hiç kilo almadı, geçene hafta da 200 gr almış işte. 2 haftadan az kaldı 3. Ayı bitirmeye. 600 gr alsak bu ay öpüp başıma koycam :işsiz:
Çok lazımmış gibi o kadar erken hareketleniyor ki benim çocuklar, yaktıkları enerjiye yetmiyo emdikleri sütün kalorisi.
Ablasına özenip 10 aylıkken yürürse bu da hiç şaşırmicam :işsiz:

Ya o evden çıkmak büyük mesele zaten hadi evden çıktık ev daha bir dağılıyor zaten gelince.

Küçük şu an kucağımda etrafa bakıyor meraklı meraklı hiç uyuyası yok sanırım.

Evden çıkmadan önce hazırlanırken ve büyük kızımı hazırlarken küçük kendini yırtıyor zaten yatağın üstüne bıraktınız diye. Pusete yerleştiriyorum, arabaya koyuyorum bu sefer apartmanı inletiyor. Ben de ısrarla ağlamasına rağmen gezdiriyorum, çıkarıyorum ki alışsın. İlerleyen aylarda kapıya çıkınca sevinsin falan gezmeye gittiği için. Büyük kızımda eve kapanmıştık çok ağlıyordu bebek arabasında falan. Bu seferki alışsın istiyorum. Çok mu şey istiyorum :işsiz:

Benim kız da 10 aylık yürüdü buda aynı olacak gibi
Bu hem az hem seyrek emiyor bende bu ay 600 alsam şükrederm ama üzülürm ya

Bir elin parmakları bile bir değil, hiç beli olmaz o.
2.'ler tembel olur 2 yaşında yürür belki :KK53:
Benimki memeden düşmüyor ama alacağı belli işte.
Üzülme hiç, bu aya kadar iyi aldı nasıl olsa. Düşecek artık kilo alımları. Yani bazısının düşmüyor nasıl oluyorsa ama çoğunlukla düşüyor yani:KK51:

Kadınların genetik olarak konuşmaya daha yatkın olmasını yadırgama, doğamızda var konuşmak. :KK53: İlk kızım konuşmaya da çok erken başlamıştı ama benim kızıma özel değil bu, kız çocukları erken konuşur zaten.
Erkekler fazla sevmiyor konuşmayı. İhtiyaç duyunca sökülür. Gördüğüm bütün erkek çocukların gelişimi böyle.
Yurt dışında yaşıyorsun sanırım? Oğlunun ikinci dil ile ilişkisi nasıl?
evet erkek/kiz cocuklarinin dil gelisimi farkini ben de biliyordum yegenlerimde de hep gordum.dedigm gbi kadinlarin cenesi daha bebekken belli ha :) hollandacayi su an tercih ediyor,ana okuluma da gidiyor zatn. izledigi seyler de hep hollandaca. biz evde turkce de konusyoruz da turkce hic almadi yani anliyor ama hic kullanmiyor.ben evlenip geldim buraya onunla birlikte ben de kendimi gelistirdim :) ben d ing ogretmeniydm senin gibi,bi de ing ogret diyorlar hele bi durun diyorum,bizmki daha 2.siyle bogusuyor. okul baya ilerletti konusma becerisini, ama bizmki cidden tembel yani bu konuda. cok kolayci

Evden çıkmadan önce hazırlanırken ve büyük kızımı hazırlarken küçük kendini yırtıyor zaten yatağın üstüne bıraktınız diye. Pusete yerleştiriyorum, arabaya koyuyorum bu sefer apartmanı inletiyor. Ben de ısrarla ağlamasına rağmen gezdiriyorum, çıkarıyorum ki alışsın. İlerleyen aylarda kapıya çıkınca sevinsin falan gezmeye gittiği için. Büyük kızımda eve kapanmıştık çok ağlıyordu bebek arabasında falan. Bu seferki alışsın istiyorum. Çok mu şey istiyorum :işsiz:
Valla komşulardan çekindiğimden evde ağlatıyorum ben 😂 sonra arabada ağlamıyor şükür. Büyük kızım biraz büyüyüp yürüyünce büyük durmak istememişti arabada. Sonra keyfine varınca inmek istemedi. Hatta 2. Arabayı mı alsak naapsak inmiyor bu diye konuşuyorduk eşimle. Evde çok sıkılınca bebek arabasını simlaya vericem nolur çıkalım dedi öylece aldık arabayı. Yoksa mecburen 2li bebek arabası alacaktım. 😂

Bir elin parmakları bile bir değil, hiç beli olmaz o.
2.'ler tembel olur 2 yaşında yürür belki :KK53:
Benimki memeden düşmüyor ama alacağı belli işte.
Üzülme hiç, bu aya kadar iyi aldı nasıl olsa. Düşecek artık kilo alımları. Yani bazısının düşmüyor nasıl oluyorsa ama çoğunlukla düşüyor yani:KK51:
Ne kadar geç o kadar iyi ayaklanınca eriyor benım sıpalar
Pompalar şişiremıyceme göre olana razı olcaz

Insallahkolay gecirirsiniz canım ya keşke su ev işleri olmasa demi beni çok geriyor valla

X