2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ayy işte ben bu yuzden sagmiyorum mecburda kalsam illa kızın agzina tıkıyorum ben ilk oglumda hep sagdimsagdikca sütüm artar diye her sagdigimda az az cikiyordu e ben de sütüm az demeyebasladim hep stres hep stresdi yaa şimdi sağmiyorum emsin emdigi kadar

Biz de aşı olduk, 37.5 üzerine ilaç verin dedi hem dr hem hemşire.

Kızlar süt yetmeme gibi bir durum olamaz, sağma ile süt miktarı ölçülmez. Bebeğin sağması, makina sağması bir değil. Bebek çok daha fazlasını çıkartabiliyor. Bu kadar stres yaparsanız sütünüz azalır. Koskoca bebeği içerde büyüten beden, ona süt mü üretemeyecek? Lütfen kendinize ve bebeğinize güvenin. Gece emzirmeleri kilo açısından çok çok önemli. Gece yapılan emzirmede süt yağlı olduğundan bebek daha iyi kilo alır ve kas yapısı gelişir, ayrıca süt üretimini de arttırır. Çünkü prolaktin hormonu gece saatlerinde maksimuma ulaşır. 6 aya kadar bebeklerinizi 3 saati geçirmeden emzirin, bebeğim gece 6 saat uyuyo ellemiyorum demeyin. Abös riskini de emzirerek azaltıyorsunuz.

Benimde moralim bozuluyor ama ne yapayim yemedigim icmedigim yapmadigim birsey kalmadi 3-4 lt su içiyorum. Uyumaya çalışıyorum sık sık emzirmeye çalışıyorum. Bende takıyorum suana kadar 3 kez sagdim bu civarda çıkıyor ne yapayim doymasa aglar diye düşünüyorum. Gidebildigi yere kadar artık.

Ben bazen kıyamıyorum 4 saati buluyor uyandırayim bari emsin yavrucak

Ne guzel.soylemissin canim aminn

Kuzum yanlis bilgi vermk istemem ama senn sutun varemziriysn ve bebek kilo almiyosa akla alerji geliyo ve zaten yediginde huzurszlktanda farketmissin benim ilk kizim cok huzursz ve gramla kilo aldi kakada mukus yoktu kanda cikmadi alerji yok dediler var dedimsede kimseyi inandiramadm ta ki 1 yasinda cocuk yediklerinden bayildi soka girdi o gu bidaha tahlil yapildi cocugn coklu gida alerjisi vardi bi sene yavrm a iki yasna kadr diyet yaptik cok suku duzeldi bence bu konuda iyi bir doktra git alerjiler bebekler cok kucukn anlasilmyabiliyo bunu sen anliycn deneyerek

Kuzum sagmak bi olcut degildr her memdde sagmaya duyarli degildr ben bunu yasadim gordum

Kolik bebek insanı 5 yaş attiriyo :)şu 2 ayda neler çektiğini bı ben bı Allah bilir,millet de dışardan bı çocuğa bakamiyo der ,kimse anlamiyo
Kolik bebek bende ilkinde yasadm moarana kadr o aglar ben aglardm gece gece kapima komsular gelirdi bo buyugun yok mu kizim senin cocuga bakmaya gelsin derlerdi . Bi derdi var bu cocugn bi doktra gotrsenz derlerdi. Babam.bile onca doktra gotrmemze sahit olmasna ragmen bide kalbine mi baktrsanz derdi. O yuzden disardan hep derler dusunme kuzum allah kimsenn basna vermesn ama gececk inan 4 ayda bi anda kesilmisti buyugumn aglamalro gaz sancisi herkes cok sasrmisti

Canım sen sağdıcın süte bakma, bebeğin 5 dk da yaptığını o pompalar belki tüm günde anca yapar.

Kolik bebek insanı 5 yaş attiriyo :)şu 2 ayda neler çektiğini bı ben bı Allah bilir,millet de dışardan bı çocuğa bakamiyo der ,kimse anlamiyo
Oyy canm kolikbebegi ceken bilir Allah yardimcin olsun vallahi çeken bilir biz kızımı 1 gün hast. De yatirdik sebebi ne diye basdan aşağı check up yaptı dr ama yoğun gaz cıktı beni gören eski komsular nasıl 3. Bebegi düşündün diye hayret ettiler ama nasib işte oldu biraz Once de Zehra aglama krizine girdi dogdugundan beri ilk defa bu kadar ağladı dedim kesin kemikleri kırıldı bisey oldu arabaya bindik acile gidiyoduk sustu offf gecsin bu günleryaa bebek buyutmenin tadina varalim hep beraber

Sağmak ölçüt değil derler bebek daha çok çekermiş ama insan sagipda 30 cc falan ciktigini gorunce morali bozuluyor işte nasibi kadar emecek bebekler cok.sukur kıtlık zamani değil imkanlarvar hatta Bize gecen jafta tıbbi mama verdiydi dr Aman Allahim o nasil kotu bir tat anlatamam o mamalari kullanmak zorunda kalmayalım yaa berbat bisey demem o ki normal bildigimiz mama yi kullanabilmek bile nimet oluyo bazen

Sizin bu mama işi noldu canım hakkaten sen deyince aklıma geldi.
1 hafta eski mamayı verip gözlemlicez diyordun, ne karar verdiniz eşinle?
Şu Golden Goat'tan aldınız mı?

Kızlar bizde bugün 2. Ay aşılarını olduk 3 tane aşı cok ağır değilmi sizcede. Durup durup ağlıyo çok acıyo galiba ne zamana geçer sizin nasıl oldu bikaç gün sürüyomu boyle

Geçmiş olsun canım. Benim kızımda da 2 gün kadar ekstra bir mızıltı olmuştu. 3 aşı ağır geliyor gerçekten.

Canım sen sağdıcın süte bakma, bebeğin 5 dk da yaptığını o pompalar belki tüm günde anca yapar.
Bende oyle düşünüyorum çünkü makina artik cekmezken sıkıyorum hala süt geliyor. Birde sürekli yerini dolduruyor aslında depo usulü misali

Tabikide cogu yerde hayat kurtarıcı olabiliyor mamalar. Biz elimizden geldigince emzirelim yetmedigi yerde takviye yaparız artik yapacak birsey yok.
Kızlar bizde bugün 2. Ay aşılarını olduk 3 tane aşı cok ağır değilmi sizcede. Durup durup ağlıyo çok acıyo galiba ne zamana geçer sizin nasıl oldu bikaç gün sürüyomu boyle
Bizde cuma olacağız aşıları yazık çocuklara agir olmaz mi biz olsak bize bile ağır gelir ki düşünün tetanoz oldugumuzda bile günlerce bu yasimiza ragmen agri ve sersemlik oldu. Ateş falan yapti mi yoksa sadece huzursuzluk mu yaptı

Simdilik ateş yok çok şükür ama çok huzursuz ağlıyo durup durup canı acıDigi için belli geçer inşallah bi an once üçü bir araya gelince iyice ağır geldi galiba

Maşallah ne tatlısın sen
Sağol canım

Valla vicdanen rahatsız oldum bebegım ac mı diye dün 60lık mama verdim emzirme danışmanı çözüm olmucak dedi eşim ver mamayı ver artık kilo aldıgını göreyim diyor kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim

Maşallah Allah bağışlasin inşallah canım

Cümlemizinkini canım

Canım bize birinci ay aşısı ile birlikte 4 ası vurdu cok ağladı yavrum ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…